» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
79 / 141
»»

darkolord ::

Ponavadi se da izklopit v BIOSu, ja.

Sicer lahko sam narediš particijo čez cel disk, pa potem jasno ne bo mogel narediti nove tam.

Rok Woot ::

bigbada je izjavil:

broken/link je izjavil:


3. privzeto imaš prižgano telemetrijo in še kup drugih stvari, ki jih nočeš. Uporabi shutup10 in izklopi, česar nočeš imeti privzeto vključenega: https://www.oo-software.com/en/shutup10

Sem poskusil tole. A če je zelena ikona pol je disable-ano, če prav razumem? Pa je to varno uporabljati?



To ni varno uporabljati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

broken/link ::

@rok woot: povej več. s podkrepitvami. prosim.

Rok Woot ::

Jah kaj nej rečem. Sem sicer preveril in so res Microsoftov partner. Lahko preveriš še sam. https://partnercenter.microsoft.com/en-...

To je sicer dobro ni pa nobena garancija. Glede na to, da ni open source ima lahko zlobno kodo. Jaz se iz varnostnih razlogov izogibam kakršnim koli zagonskim datotekam iz nepreverjenih ali nepreverljivih virov. Sicer uporabljam Windowse in vem, da imajo zlobno kodo, samo sem vsaj siguren, da mi ne bodo ukradli gesel itd.

Pardon za dolg in nejasen prispevek, nimam časa za kaj krajšega in lepšega.

BorutK-73 ::

atomc je izjavil:

Pozdravljeni,
nabavil sem prenosnik z dvema diskoma SSD in HDD, na SSD bi naložil Windows 10. Kako izklopim HDD (ne fizično-garancija),ali se da izklopit v BIOS-u, da mi ne bo inštaliralo WINRE particije na HDD.
Hvala

V BIOS-u daš HDD na disable, po instalu win na ssd pa enabla-š hdd.

mtosev ::

sem testiral malo intel wi-di pa dela super
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mtosev ::

a amd TL-50 ima vse instructions katere potrebuje win 10 da deluje
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

D3m ::

Win 10 dela tudi, če nimaš instructions.
|HP EliteBook|R5 6650U|

crniangeo ::

hmm? O čem vidva to.. sem morda padel v kakšen borat based slotech ?
si morda mel v mislih, če izpolnjuje minimalne zahteve ?
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

mtosev ::

ima lahko kdo pomaga najti driver za mobility radeon x1300 grafo

sem že rešil problem.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

japol ::

Kakšna je razlika po namestitvi Creators Updata? Zadovoljni?

spucek ::

Creators update naj bi izšel aprila.
Previdnost je mati modrosti.

Master_Yoda ::

Je ze imel kdo taksno situacijo, da mu windows 10 ne zazna nobenega externega driva, kot externega ampak kot internega ? Problem je v tem da drive ni na seznamu safely remove hardware ko ga hocem odstraniti.

To se zgodi z vsemi napravami - zunanji hdd, kjuc,... Na drugem racunalniku pa iste naprave zazna pravilno.

jackorsen88 ::

pozdravljeni,

sem prilično nov uporabnik windows 10. Je službeni računalnik in nikakor ne vidim windows trgovine, če se kolega prijavi z njegovim accountom jo vidi jaz pa ne. Vem da je to stvar pravic, samo me zanima kje natanko se to definira.

Hvala

LP
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

Rok Woot ::

Pomojem ni stvar pravic. Mogoče imaš chrome kot privzeti brskalnik? Če vpišeš trgovina/store ti jo najde?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

Lonsarg ::

Store pravice lahko, če je to službeni računalnik preko group policy admin izklopi. Group policy se avtomatsko preko službenih računalnikov vsake toliko časa "enforca", tako da tudi če si lokalni admin in kaj spreminjaš se nazaj vrne.

mtosev ::

win 10 dela res super na amd turion 64 x2 tl-50, 4gb rama, x1300 grafo, 128gb sandisk
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

joker16_7 ::

Zanima me kako lahko vklopim neke vrste podoben koledar na namizju kot se uporablja v Win7-ki?
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

ST-777 ::

joker16_7 je izjavil:

Zanima me kako lahko vklopim neke vrste podoben koledar na namizju kot se uporablja v Win7-ki?
"Desktop Gadgets Installer brings all the native desktop gadgets available in Windows 7 to Windows 10. All you need to do is install Desktop Gadgets Installer. As you can see, it installs Calendar, and Clock gadgets." http://www.intowindows.com/desktop-gadg...

joker16_7 ::

Hvala! ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

tt2 ::

Sem na novo naložil win10, sedaj me pa zanima nekaj osnovnih stvari glede zasebnosti. Vem, da je napisanega že precej ampak ne vem sploh kje začeti iskati, kaj je pomembno itd, zato bom še enkrt vprašal. Katere so tiste osnovne stvari, ki bi si jih naj vsak izklopil, da bo winwdows pošiljal čim manj podatkov microsoftu. Naredil sem custom inštalacijo, kjer sem vse obkljukal off, tako da tega mi ni potrebno razlagati. Bi pa rad vedel katere stvari spremeniti, ko prideš v windowse. Poleg tega sem pri ukvarjanu, kako naj windows zazna drugi disk, že vklopil neko fukncijo, ki se nanaša na iskanje gonilnikov in je povezana s funkcijo "Troubleshooter", tako da ne vem, če je to kakšna pomembna, ki bo pošiljala precej podatkov ali ne. Pač niti ne vem natanko več katera je in kako jo potem izklopiti. Pač vesel bom vsakega pozitivnega odgovora. :D

solatko ::

Najboljše je, da računalniki nimaš na mreži. Potem boš sorazmerno varen, pred sledenjem M$, sevda potem ne boš mogel uporabljat Googla, Yahooja, FB in ostalih varnih zadev, ki so pred slednjem zaščitene.
Delo krepa človeka

broken/link ::

@solatko: super si mu pomagal.
@tt2: v google vpiši "windows 10 privacy" in imaš 1000 zadetkov na to temo. Sam uporabljam "shutup10" programčič, ki ti v registru in v group policy-ju izključi določene stvari.

ST-777 ::

tt2 je izjavil:

Sem na novo naložil win10, sedaj me pa zanima nekaj osnovnih stvari...
Če ti ni všeč izgled win 10 in bi rad imel takšnega, kot si ga vajen iz win 7, uporabi Classic Shell.

How to Make Windows 10 Look and Feel Like Windows 7: http://www.laptopmag.com/articles/make-...

solatko ::

broken/link - Če je len in se mu tudi skozi temo ne da sprehodit.
Delo krepa človeka

MrStein ::

Len si zgolj ti, ker se tebi ne da, čeprav je zate lažje, ker veš kaj iskati.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

solatko ::

MrStein - Če si ti kaj manj len, poišči v tej temi vsaj petkrat pojasnjeno in prekopiraj.
Delo krepa človeka

x45 ::

Delal sem boot w10- 64 bit na drugem HW in prvič je šlo po restartu pa je napisal BSD : system_licence_violation. Nič ne pomaga pod F8, kaj naj nardim da ohranim vse in popravim w10.. upam da gre ?

LP
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

MrStein ::

What the F.C. dela z US layout, če sem 20 sekund prej v dialogu izbral slovenian layout?
Dizajneri na udaru, I guess.

Še dobro da ima wifi password polje tisto ikono očesa, drugače bi še ruter na koncu šel rekonfigurirati.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

mulc007 ::

Med inštalacijo win10 sta se mi odprla dva vprašanja:
1. Kaj pomeni eno in drugo oz. kaj bi bilo narobe če bi namesto drugega izbral prvo.


2. Zdi se mi dvoumno da imaš v meniju na razpolago nikoli in vedno.
Če dam nikoli potem mogoče to pomeni da me nikoli ne prosi za povpratne informacije ampak si sam postreže.
Če dam vedno pa mogoče pomeni da si windows vedno postreže s povratnimi informacijami.
Katero je pravo če se hočem izogniti pošiljanju povratnih informacij?


- Spomnil sem se da je bilo pred kratkim da je Microsoft izgubil tožbo s Švico zaradi kršenja nekih pravic ali kaj že. In da bo popravil win10 ne samo za švicarski trg (kot je to storil pri prejšnjič) ampak tudi za vse ostale države.
Ve kdo kdaj bo prišel ven ta prenovljeni windows?

Motion ::

Glede druge slike mam jst prvo na nikoli ker se so popup-i v appih ki sprašujejo kako sem zadovoljen z appom mal nadležni. PR drugem pa mam na basic (osnovno).

mulc007 ::

Je smiselno da Defender zamenjam z Aviro in Malwarebytes Anti-malware?
Bom moral v tem primeru naložit tudi še kak požarni zid?

solatko ::

Ob Defenderju lahko daš Malwarebytes, nič drugega in boš imel računalnik zaščiten. Seveda pa je potem od tebe odvisno, kaj vse boš odpiral, saj pred neumnostjo zaščite ni.
Delo krepa človeka

mulc007 ::

Kje se v win10 pogleda če imam naložen Adobe Acrobat- rad bi ga zbrisal.
Nastavitve- Aplikacije in funkcije?

astrolog ::

Eno najbrž hudo začetniško upokojensko vprašanje:
Imam 4 leta star PC Lenovo.
Ko izberem možnost "Posodobi in ponovno zaženi", se začne postopek "Konfiguriranje posodobitve za Windowse 10" in to od 0 do 100% traja približno pol ure. Po ponovnem zagonu se izpiše "Urejamo posodobitve" in "To bo trajalo nekaj časa". Vendar, ta postopek traja ure in ure (pustil sem ga celo 20 ur)in ne zgodi se nič. V tem času je PC neodziven, le krogec se vrti v neskončnost.
Ko se naveličam, PC izključim iz elektrike, in začne se "Poskus obnovitve posodabljanja", ki spet traja ure in ure. Nato ga še enkrat izključim iz elektrike (ker zdaj pa že nujno potrebujem PC) in začne se postopek vračanja na starejšo verzijo. Zdaj deluje.
Zakaj se to dogaja in ali se lahko temu izognem?

MrStein ::

Ali pa Nadzorna plošča (ista imena kot v prejšnji verziji Windows).

Za mulca...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

mulc007 ::

MrStein je izjavil:

Ali pa Nadzorna plošča (ista imena kot v prejšnji verziji Windows).

Za mulca...


Se da kako naredit da bo START viden tako kot je bil na XP?
Ker to ko je zdaj na ekranu zavzame več prostora in še nepregledno mi je.

ST-777 ::

mulc007 je izjavil:

Se da kako naredit da bo START viden tako kot je bil na XP?

Namesti Classic Shell.
How to Make Windows 10 Look and Feel Like Windows 7: http://www.laptopmag.com/articles/make-...

Lonsarg ::

mulc007 je izjavil:


Se da kako naredit da bo START viden tako kot je bil na XP?
Ker to ko je zdaj na ekranu zavzame več prostora in še nepregledno mi je.

Windows 10 Start se da poljubno povečat/zmanjšat in to na enak način kot katerokoli okno, samo povlečeš. Minumum je manjše kot XP Start.

sejmon ::

če se najde kaki majster....
Gre se za prenosnik, na katerega je dan win7, ampak ne najde usb driverjev.......jaz jih imam na ključku.

Kako dati driverje na ssd, kjer je instalatiran win7, čeprav nima optičnega pogona ter tudi driverje za mrežno.
Odpiranje prenosnika odpade!
Pravtako sprobano z hbcd na usbju, ampak xp frizne.

mtosev ::

ma to card reader? daš lahko na sd kartico in to je to.če imaš driver že nameščen
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

sejmon ::

sem to tudi že probal, ampak zgleda nima driverjev :/

sejmon ::

sem pa zasledil to opcijo:

in me zanima če bi to tako delovalo ampak ne morem probat, ker še nimam prenosnika pri sebi.

se mi zdi preveč enostavno....saj nima w7 kaki config file datoteko, kjer je seznam driverjev ali kaj podobnega...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sejmon ()

mtosev ::

sejmon je izjavil:

sem pa zasledil to opcijo:

in me zanima če bi to tako delovalo ampak ne morem probat, ker še nimam prenosnika pri sebi.

se mi zdi preveč enostavno....saj nima w7 kaki config file datoteko, kjer je seznam driverjev ali kaj podobnega...?
obstaja še lažja možnost. v google vpiši asrock usb 3 windows 7 install
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

sejmon ::

zgleda obetavno...upam, da so ti driverji namenjeni tudi za to plato......

sporočim!

hvala

MrStein ::

MrStein je izjavil:

What the F.C. dela z US layout, če sem 20 sekund prej v dialogu izbral slovenian layout?
Dizajneri na udaru, I guess.

Še dobro da ima wifi password polje tisto ikono očesa, drugače bi še ruter na koncu šel rekonfigurirati.

To je bilo med setup-om, torej prvim zagonom Win10.

In... danes spet. Naenkrat US layout. Prej, do zdaj, je lepo deloval s slovensko razporeditvijo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

A je mogoče za tablete druga tema?

Sicer: Kako dobiti on screen keyboard za UAC dialog?
Sprašuje po admin geslu, ki ga nimaš s čim vtipkati :-P

Oni pull-in menu z desne ne dela.

Probal v tablet mode in normal mode, v nobenem ni tipkovnice. Tudi če pred zagonom programa, ki zahteva root, startam on-screen keyboard, ta izgine, ko se pojavi UAC.

Tule je nekdo isto vprašal, žal brez odgovora.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

solatjek ::

Vprašanje glede koledarja v WIN 10. Po posodobitvi aplikacije koledar mi ob kreiranju novega dogodka ponudi, da se bo le ta shranil v:
- račun outlook ali
- račun Microsoft

Kakšna je razlika med tema dvema računoma? Prav tako je pri aplikaciji ljudje možno imeti stike v outlookovem računu in/ali Microosoftovem računu? Za kaj se tu gre?

sejmon ::

mtosev je izjavil:

sejmon je izjavil:

sem pa zasledil to opcijo:

in me zanima če bi to tako delovalo ampak ne morem probat, ker še nimam prenosnika pri sebi.

se mi zdi preveč enostavno....saj nima w7 kaki config file datoteko, kjer je seznam driverjev ali kaj podobnega...?
obstaja še lažja možnost. v google vpiši asrock usb 3 windows 7 install


zadeva ni delovala...pravtako z microsoftovim orodjem za dodajanje gonilnikov....
Slo je tako, da sem moral fizično demontirat disk, ga povezat na drug računalnik in kopirat kxxčxve gonilnike na disk ročno.......mislim.wtf..si prisiljen v takem primeru odpirat prenosnik.

japol ::

A je našel kdo način kako start meni spremeniti v starejšo obliko brez classic shell dodatka?
««
79 / 141
»»