» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
78 / 141
»»

bigbada ::

Gre ja... Samo moraš eno po eno. Sem mislil, da če kdo ve, če gre v CCleanerju da obkljukaš vse in ti vse naenkrat odstrani. Vender niti ne vem če bi to odstranil, glede na to, da ti večji windows updati vse nazaj namestijo.

broken/link ::

ti bo @solatko povedal, da to so vse aplikacije, ki jih rabiš in hočeš. Samo da še ne veš tega. Microsoft se je prilagodil uporabniku in dobiš to, kar večina želi in hoče. /sarcasmoff

1. kar se defenderja tiče - sklopit ga ne moreš. Če prej nisi nič uporabljal, bo tudi defender dovolj.
2. IE/Edge - maš alternativo, uporabi jo (beri: uporabi FF/Chrome/drugo)
3. privzeto imaš prižgano telemetrijo in še kup drugih stvari, ki jih nočeš. Uporabi shutup10 in izklopi, česar nočeš imeti privzeto vključenega: https://www.oo-software.com/en/shutup10

Kar se appov tiče: ja, app po app morš odstranit. Pa še na ta način boš hitro videl, da ne moreš odstraniti vsega. Tako da malo pogooglaj, obstajajo načini, da se znebiš te navlake. In ja, ob vsakem večjem updateu (na zadnje je bil to anniversary update pride VSE nazaj, tako da boš moral ponoviti vajo. in ne, it's not a bug, it's a feature.

MrStein ::

klinker je izjavil:


3. Vsak ve zase kaj rabi in kaj ne.

Ne, ne ve.

bigbada je izjavil:

Gre ja... Samo moraš eno po eno. Sem mislil, da če kdo ve, če gre v CCleanerju da obkljukaš vse in ti vse naenkrat odstrani.

Sem malo prej dal link, kako vse z enim korakom odstraniti.

Tole: http://winaero.com/blog/how-to-remove-a...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

bigbada ::

broken/link je izjavil:


3. privzeto imaš prižgano telemetrijo in še kup drugih stvari, ki jih nočeš. Uporabi shutup10 in izklopi, česar nočeš imeti privzeto vključenega: https://www.oo-software.com/en/shutup10

Sem poskusil tole. A če je zelena ikona pol je disable-ano, če prav razumem? Pa je to varno uporabljati?

Alexius Heristalski ::

pudl je izjavil:

Začasna rešitev je. Vsaj v mojem primeru takrat PC dobi pravilni IP naslov.
Mi je pa zanimivo kako da ni več ljudi prijavilo enake težave:
https://answers.microsoft.com/en-us/win...

Restart reši težavo + izdali so zbirno posodobitev KB3206632.

https://answers.microsoft.com/en-us/win...

This issue is limited to PCs running Windows 10 version 1607 that have not been restarted recently, and with network adapters unexpectedly showing an IP address in the 169.x.x.x range.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

klekej ::

klekej je izjavil:

Se je še komu zgodilo, da mu utripa namizje kot novoletna jelka? Ne morem narediti nič, tudi zagnati run v safe načinu.


Če bo še kdo imel probleme z utripanjem, jest sem imel dodatno še težave s posodabljanjem, saj mi zadnjih updateov ni in ni hotel naložiti. Ponovno nalaganje windowsov je rešilo problem in namestilo update. Zdaj me pa nekaj zanima: če sem prej imel na rač. licenčno 7ko 32bit, mi bo zaznalo na 10ki 64bit ključ al samo na 32bit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klekej ()

solatko ::

Ključi veljajo za 32 in 64 bit, samo sistem mora bit isti - home-home, pro-pro,....

Nova instalacija ni rešitev tega problema, rešitev je čist sistem, brez malware-a. Od Viste naprej, se window lepo očisti nesnage in ti lahko tudi več let normalno dela, brez ponovne namestitve.
Delo krepa človeka

klekej ::

Kako da to ni rešitev, če je utripanje ekrana bug windowsa, utripanje pa je sedaj prenehalo+updatei so mi začeli štimati.

https://support.microsoft.com/en-us/hel...

solatko ::

Zaradi te napake nisi imel probleme z nadgradnjo in posodobitvami, vzrok je bil v malware-u. In napaka je v driver-ju, ne v napaki sistema. Predlagajo posodobitev gonilnika, kar pa tebi ni delovalo.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

rml1 ::

Zanima me, če je, glede na vse te težave, sploh smiselno nabaviti računalnik (npr. Hofer-Medion,...)
s prednaloženimi windows-i 10. Vidim, da so potem same težave.
A v firmah sploh že uporabljajo win 10? Dvomim. Pri nas (velika firma) o tem zaenkrat ni govora(novi računalniki imajo win 7).

Motion ::

Težave so ble tudi z 7ko (še večje do SP1) in z vsemi sistemi pred tem in potem. 7ka je 7 let star sistem in tako da zdej pa razmisli če hočeš na novem računalniku 7 let star sistem (skylake CPU ji pa jo sploh ne podpirajo več se mi zdi).

bluefish ::

Motion je izjavil:

skylake CPU ji pa jo sploh ne podpirajo več se mi zdi
Bučke.

MrStein ::

rml1 je izjavil:

Z
A v firmah sploh že uporabljajo win 10? Dvomim. Pri nas (velika firma) o tem zaenkrat ni govora(novi računalniki imajo win 7).

Nobena velika firma ne gre na naslednjo verzijo OS, razen če ima dober vzrok za to.
Dober vzrok za velike firme je ponavadi "sicer ne deluje". In zaenkrat prejšnje verzije Windows delujejo, torej razloga ni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Lonsarg ::

Mi smo sredi prehoda. Glavni agrument da ga delamo je, da je to zadnji prehod, ker je potem continious zadeva. Hkrati izvajamo še prehod iz Office 32 bit na 64bit, da imamo potem res za vedno mir s prehodi.

Skratka Windows 10 continious izkušnja je dejansko narejena zaradi Enterprise. Home uporabniki so pač za Microsoft drugorazredne stranke, ki so pri Windows 10 tudi zadnji stadij testiranja predno pride v firme nov build. Advanced Home uporabniki lahko nove builde zakasnijo, če hočejo isto stabilnost, kot jo imajo na voljo firme(rabiš pro verzijo za to). Osebno sicer ne vidom poante na domačih računalnikih to počet, ampak kdor hoče lahko.

MrStein ::

Še komu začelo disk na polno obremenjevati?

Zgleda kot razni sistemski procesi (ni eden, ki izstopa), ki "šarijo" po disku.
App-ov ni odprtih.
Traja že kako uro.

Vmes sicer nehalo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Kaj ::

Se da naštimat, da prihajata dva različna zvoka iz zvočnikov in slušalk istočasno? Npr. da bi jaz gledal serijo preko slušalk na prvem zaslonu, žena pa preko zvočnikov in drugega zaslona recimo internetno tv.

MrStein ::

To se da že dolgo.
Odvisno je od hardvera (in gonilnika).

Marketinško ime je "multistreaming", če se ne motim.
Če ni vklopljeno v nastavitvah zvoka, ga je pač treba vklopiti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Mare2 ::

Ali Bitlocker dela v Win 10 Home?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Lonsarg ::

Dela z omejenim naborom funkcionalnosti, dovoli ti kriptirat samo sistemski disk. Ti pa seveda dovoli dekriptirati karkoli, tako da ko enkrat uspeš karkoli drugega kriptirati kako drugače(drug računalnik, command line ukazi,..) bo vseeno ti ponudil odklop;)

BivšiUser2 ::

Mogoče zna zakaj mi vsak UWP kot privzet jezik "vsiljuje" madžarščino? Imam nameščeno le madžarsko tipkovnico.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Alexius Heristalski ::

Imaš madžarščino na vrhu seznama jezikov?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

BivšiUser2 ::

Ne, slovenščina je na vrhu. (Sicer zaj je že itak pozno, vse rešitve sprobam po praznikih.)
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

BivšiUser2 ::

BivšiUser2 je izjavil:

Ne, slovenščina je na vrhu. (Sicer zaj je že itak pozno, vse rešitve sprobam po praznikih.)

Zgleda, da se zadeva Synca tudi na druge računalnike. Torej kakšne ideje?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

mastah ::

Ni to nobena continious zadeva, imaš
Long time servicing branch - samo kritični in varnostni popravki, brez novih featurjev
Current branch - tu pa dobivaš nove featurje, samo moreš upgrejdat

robertml ::

Zanima me, če se obnovitveni medij v windows 10 lahko izdela samo enkrat?
Na trdem disku imam particijo Recover za direktno obnovo sistema brez zunanjega medija. Je smiselno skopirati oziroma izdelati sliko te particije? Ali si je možno s temi skopiranimi podatki kaj pomagati pri morebitni obnovitvi sistema?
Kolikšni prostor na disku je smiselno rezervirati za namen izdelave obnovitvenih točk?
LP

Lonsarg ::

Medij ti zastonj ponuja Microsoft na uradni strani, tale recovery je kvečjemu slabši, ker dostikrat še dodaten bloatware od proizvajalca vsebuje.

BorutK-73 ::

robertml je izjavil:

Kolikšni prostor na disku je smiselno rezervirati za namen izdelave obnovitvenih točk?
LP

Tole je napaka. Backup se dela na drugi disk ker v primeru odpovedi diska zgubiš vse!
Najboljša opcija je da delaš mesečni backup celotne particije C (ali celotnega diska) z kakšnim programom. Acronisa, EaseUS Todo Backup(free)..

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Obnovitvene točke niso backup. Ta se seveda dela posebej.

japol ::

pa kdo še dela backup sistema? Itak maš podatke na drugem disku. A ni hitrej nova namestitev sistema? Že pred skoraj 20 leti se je nam bolj splačalo kupit nov disk in na novo šraufat v komp in nameščat sistem, kot pa backup delat. meu si vsakič nov disk, frišn sistem,... pa je. eni pa vsake cca leto format pa na novo nameščat pa take bedarije. dans pa sploh je bedarija, k nimajo diski cene.

bluefish ::

Odvisno. Splača se, če narediš sliko sistema po sveži namestitvi in instalaciji ter nastavitvi gonilnikov, programov,...

Mare2 ::

bluefish je izjavil:

Odvisno. Splača se, če narediš sliko sistema po sveži namestitvi in instalaciji ter nastavitvi gonilnikov, programov,...


Se strinjam. Drugo pa je, če računalnik uporabljaš samo za trolanje po slo-techu.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

solatko ::

Od Viste naprej se ne dela več slike, saj ti restore point ravno tako vse spuca. Sistemi se niti slučajno več ne pacajo toliko. Če pa je nekdo še vedno navdušen za slike pa predlagam tale program, je free pa vse nardi tako kot je treba

http://www.backup-utility.com/free-back...

narediš na USB ključek boot zagon in potem z zunanjega diska narediš restor slike, lahko pa ga naštimaš, da ti vsake toliko naredi sliko sistem na zunanji disk.

Večino gonilnikov sistem naloži avtomatsko ob instalaciji, tako, da imaš na novo sistem naložen v cca 2-eh urah, včasih si potreboval skoraj cel dan.
Važne podatke se pa tako backup-ira sproti na zunanjo enoto ali oblak.
Delo krepa človeka

bluefish ::

Saj, kot je zapisal predhodnik:

Mare2 je izjavil:

Drugo pa je, če računalnik uporabljaš samo za trolanje po slo-techu.

Lahko pa seveda obrazložiš, kako točno mi pomaga System restore, ko bi po recimo nekem daljšem obdobju rad "osvežil" sistem na raven sveže namestitve, skupaj z vsemi programi in ostalimi prčkarijami, ki jih izvedem na začetku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Jerry000 ::

solatko je izjavil:

Od Viste naprej se ne dela več slike, saj ti restore point ravno tako vse spuca. Sistemi se niti slučajno več ne pacajo toliko. Če pa je nekdo še vedno navdušen za slike pa predlagam tale program, je free pa vse nardi tako kot je treba

http://www.backup-utility.com/free-back...

narediš na USB ključek boot zagon in potem z zunanjega diska narediš restor slike, lahko pa ga naštimaš, da ti vsake toliko naredi sliko sistem na zunanji disk.

Večino gonilnikov sistem naloži avtomatsko ob instalaciji, tako, da imaš na novo sistem naložen v cca 2-eh urah, včasih si potreboval skoraj cel dan.
Važne podatke se pa tako backup-ira sproti na zunanjo enoto ali oblak.

Tukaj bi rad samo nekaj vprašal. Imaš na primer eno novo grafično, oziroma gaming PC. Ali win10 naloži vse novejše gonilnike, tudi za grafično, ali je priporočljivo da sam potegneš od grafične suite, oziroma nvidia ma nek program, kjer preverja update driverjev. Je danes dejansko tako da PC vse sam updejta če imaš win10?

bluefish ::

Naj bi sam.

Jerry000 ::

bluefish je izjavil:

Naj bi sam.

"Naj bi"? Torej sklepam da je še vedno fino it na uradno stran komponente in potegnit dol driverje?

bluefish ::

Tako je.

Vihar13 ::

Pozdravljeni.
Imam težavo z računalnikom. Uporablajm os Win10.
Računalnik se mi sam od sebe vklopi - zažene. ( npr. računalnik zvečer ugasnem / zaustavitev sistema ... / sredi noči se sam zažene ... (računalnik ni na spanju, ampak ugašen))
To se mi je začelo dogajati pred par dnevi ... pred tem je računalnik delal normalno..
Pozna kdo rešitev?

japol ::

Preveri naslednje:
- power settings --> sleep --> allow wake timers
- preveri bios
- preveri če si kakšen program naložil ki to potrebuje oz. da ima nastaljeno da se sredi noči kaj naredi itd.
- preveri kaj power buuton naredi ali sleep,... settings --> power settings, npr. če imajo laptope, da ko zapre ekran, da gre v sleep,...

Rok Woot ::

Ko nastavim DPI na 200%, imam v control panel-u nejasen tekst. Kako to rešiti brez inštalacije nepreverjenih programov? Ali gre za "feature" ali "bug"?

https://justpaste.it/120n7

Sem klical na support pa so mi vrgli dol telefon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

Rok Woot ::

Napisal neko scripto sedaj dela ... Kljub temu kr neki.

Malajlo ::

Jaz sem uporabil prvo kar je padlo pod roke:
http://windows10_dpi_blurry_fix.xpexplo...

Rok Woot ::

Ja sam lahko ma zlobno kodo ...

ST-777 ::

Malajlo je izjavil:

Jaz sem uporabil prvo kar je padlo pod roke:
http://windows10_dpi_blurry_fix.xpexplo...

Programček Windows10_DPI_fix je za moj 14" prenosnik, ki ima zaslon 1920x1080 in Win 10 zelo koristna zadeva, Tnx.

xrotek ::

Bral sem nekaj strani vendar ob koncu priznam malo sem preletel par strani vendar še vedno ne vem ali je možno imeti nlb klik na Microsoft edge ali je moram posebej prenesti Firefox in tam uredit to zadevo? ..malo sem brskal po Edgu vendar nisem nič zasledil kako bi vnesel certifikat nlbja?

lp

MrStein ::

Če v start meni vtipkaš internet options, odpreš, na zavihku "Content" imaš tipko "Certificates".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

xrotek ::

danke schön :D

MrStein ::

Zanimivo, toliko win10 navdušencev, rešitev pa poda en, ki ga nima na niti eni napravi... ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

D3m ::

Tako je običajno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

atomc ::

Pozdravljeni,
nabavil sem prenosnik z dvema diskoma SSD in HDD, na SSD bi naložil Windows 10. Kako izklopim HDD (ne fizično-garancija),ali se da izklopit v BIOS-u, da mi ne bo inštaliralo WINRE particije na HDD.
Hvala
««
78 / 141
»»