» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
66 / 141
»»

opeter ::

Adobe Reader uporablja lastni (postscript) font aliasing, torej glajenje pisav.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

MooM ::

Trenutno imam na stacionarcu Windows 7 s travnika (beri Partis). Če nadgradim na verzijo 10, kot mi ponuja update, dobim licenčno ali trial verzijo?

Motion ::

če so aktivirani, bodo tudi naprej aktivirani. SAm legalni nebo v nobenem primeru

strom_15 ::

Pri posodobitvah se mi je pojavila napaka. Ali kdo ve kako jo odpraviti.

Pri nameščanju posodobitev smo imeli nekaj težav, a bomo pozneje poskusili znova. Če se težava ponavlja in želite informacije poiskati v spletu ali pri podpori, vam bo morda v pomoč ta koda napake: (0x800705b4)

LP, hvala za pomoč že v naprej

japol ::

Se že najdejo teme o čiščenju win10: https://www.reddit.com/r/Windows10/comm...

primozsu ::

Pri pisanju računalnik samodejno spreminja nekatere znake.
Če napišem p mi izpiše "5p", če stisnem enter v wordu mi gre nekaj vrstic višje in od tam premakne, presledek ne deluje tako kot bi moral , .....
Kaj bi lahko bilo narobe?

strom_15 ::

strom_15 je izjavil:

Pri posodobitvah se mi je pojavila napaka. Ali kdo ve kako jo odpraviti.

Pri nameščanju posodobitev smo imeli nekaj težav, a bomo pozneje poskusili znova. Če se težava ponavlja in želite informacije poiskati v spletu ali pri podpori, vam bo morda v pomoč ta koda napake: (0x800705b4)

LP, hvala za pomoč že v naprej


Ali je imel še kdo takšne težave in kako jih je rešil. LP

ST-777 ::

strom_15 je izjavil:

Pri posodobitvah se mi je pojavila napaka. Ali kdo ve kako jo odpraviti. ... koda napake: (0x800705b4)
Fixing Windows 10 Update Error 0x800705b4: https://www.thegeneralistit.com/blog/20...

japol ::

primozsu je izjavil:

Pri pisanju računalnik samodejno spreminja nekatere znake.
Če napišem p mi izpiše "5p", če stisnem enter v wordu mi gre nekaj vrstic višje in od tam premakne, presledek ne deluje tako kot bi moral , .....
Kaj bi lahko bilo narobe?

Če uporabljaš MS Office 2016 paket, se podobno velikokrat dogaja. Poznam primere kjer npr. za besedo pritisneš space, pa ti črtica ne pokaže da si ga pritisnil ali pa skoči nazaj za kako črko in izgleda kot da boš kaj vrinil. V resnici pa le normalno naprej pišeš. Preveri ali ti to le na ekranu prikazuje ali če npr. tiskaš (.pdf) in ti te znake dejansko tiska.

robba22 ::

Pozdravljeni, ravno danes sem dobil nove komponente (proc, MB in RAM) in sedaj me zanima ali lahko zamenjam stare komponente z novimi ne da bi na novo nalagal Win 10?

Motion ::

RAM in CPU ja, Pr MB pa zna bit problem.

robba22 ::

Sem že zrihtal zadevo in dela. Sicer Win 10 niso aktivirani ampak nima veze.

Qushaak ::

Ni čisto striktno Windows 10 zadeva, ampak vseeno.
Kolegu, ki ima en mail sem naredil MS račun. Ko sem hotel priključiti še drugi mail je reklo, da ta email že obstaja. Takoj sem vedel, da sem zasral. Ta novi MS račun sem zbrisal in šel v prvitni MS račun.
Zdej ta novoustvarjeni MS račun bo dokončno izbrisan spetembra.
Sedaj pa me zanima, ko se bo to zgodilo, če se bo email tudi "sprostil", da ga priključim že obstoječemu MS računu? Ker ta email s katerim sem kreiral nov MS račun mu je bolj pomemben.
Hvala za pojasnila.

Alexius Heristalski ::

Ja, se bo. Predvidevam, da ga želiš potem dodati kot vzdevek?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Qushaak ::

Tako je. Kot vzdevek želim dodati (in ga potem še dati kot primarnega).
Na tem mestu me še zanima, če potem zamenjam primarni vzdevek za drugega, ali to kaj vpliva na prijave v Windows in Skype? Se gor samodejno smao spremeni prikazani email naslov (vzdevek) ali kako gre to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Qushaak ()

neptun319 ::

Zdravo, računalnik mi na Win10 meče vn BSOD "DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL (storahci.sys)". Računalnik občasno močno šteka, ne glede na to da ni znatno obremnjen ne procesor, ne disk ne RAM (TaskManager - Preformance). Na virus ne sumim. Ko skušam narediti "Reinstall" W10 ne gre. Brskal sem že vse živo pa nič ne pomaga. Flashal sem že bios...

LINK do .dmp

Hvala za pomoč!

neptun319 ::

BorutK-73 ::

Z diskom vse ok? Crystal disk info in prilepi sem svreenshot

neptun319 ::

fireX88 ::

kaj je s to 10ko? ko sem v igri in pridem iz nje in kliknem start traja tudi po 2 minute da se odpre.. enako je z hitrimi dostopi pri uri in tudi če kliknem na uro/datum traja dolgo.. ima še kdo takšne podobne težave?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

solatko ::

fireX88 - Kateri AV uporabljaš?
Delo krepa človeka

Kaj ::

Windows 10 na prenosniku na hidbidnem HDDju, ki ima 8GB SSD. Je teh 8GB dost placa za sistem?

japol ::

Samo C:Windows mapa je velika cca 19GB. Mogoče kakšen pomembnejši del tega da se naloži na teh 8GB.

MrStein ::

Delalo bo v vsakem primeru.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BorutK-73 ::

neptun319 je izjavil:

CrystalDiskInfo slika

Glede na simptome in sliko smart-a imaš zanič trdi disk. Super priložnost da nabaviš SSD!
https://slo-tech.com/forum/t318356/20249

k4vz0024 ::

Kako Win 10 "prepričati", da ko poraba RAMa pade pod 500 MB, začne uporabljati page file v večjem obsegu. Sedaj page file max. uporabi le do 11% od 12 GB. Sistem je na SSD disku. Namreč sistem ni več tako odziven in onemogoča nadaljno rabo uporabo.

radmannsdorf ::

Kolega ima Dual Core 2,13Ghz, star 10+ let. Disk je začel hecat, pa je sedaj kupil ssd. Jutri mu bom naredil fresh install win 10, pa me zanima ali je boljše 32 ali 64 bit, oziroma ali je možno da plata/cpu ne podpirata 64 bit, če je že toliko star, oz. ali je možno da 64bit sploh ne bom mogel inštalirat, če je plata/cpu 32 bit?

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Vtipkaj točno ime procesorja tule: http://ark.intel.com/products/53446/Int...
Pa ti bo napisalo, ali podpira 64 bitov (vrstica "Instruction Set")
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

radmannsdorf ::

mja, nimam tukaj kište. bom jutri. ampak če podpira 32 bit, potem 64 sploh ne smem dat gor?

Motion ::

če je 32 potem bo delalo sam z 32 bitnimi. Če je 64 bo delalo z oboji.

Malajlo ::

Deset let stari proci so iz leta 2006. A takrat si sploh še lahko kupil 32 bit? Razen iz zaloge iz leta 2000, to štekam.
Sploh pa je v teh letih dobro imeti več kot 3.5 GB pomnilnika, kar je event horizon za 32 bitov.

fireX88 ::

solatko je izjavil:

fireX88 - Kateri AV uporabljaš?


avast, winsi so pa inštalirani na 850 evo
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

solatko ::

Vrzi to nesnago dol in uporabljaj samo vgrajeni MSE - če ne bo bolje, ga boš pa pozneje še enkrat dal gor.
V startup - u ugasni vse nepotrebne programe, sploh če nimaš močnega interneta.
Delo krepa človeka

fireX88 ::

na 8.1 nisem nikoli imel težava.. bom poskusil brez njega. kar se pa tiče nepotrebnih programov je pa to prvo ko naredim ob sveži inštalaciji.
kaj ima veze net z startom in uro?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

solatko ::

Veliko programčkov se veže na internet in dokler ni vzpostavljena povezava, zadeva več ali manj stoji. To zna kar občutno podaljšat čas zagona - skype, dropbox, onenotem, adobe update,.......
Delo krepa človeka

fireX88 ::

nič od tega nimam inštaliranega.

kot sem rekel, ko zaprem igro traja tudi po 2min da se odpre start ali ura/datum (desni kot spodaj).

ko pc prižgem prvič mi deluje vse bp, dokler ne grem v igro. igra pa je CoH 2
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

solatko ::

Potem ti nekaj buga v igri, če vse ostalo dela b.p.
Delo krepa človeka

AvtoR ::

Imam vprašanje glede licence.
Pred časom sem kupil nov računalnik z Vista Profesional. To licenco sem potem za 30€ nadgradil na WIN 8,1, lani pa še na Win 10.
Sedaj imam priliko, da od kolega ugodno dobim novejši procesor in MB. Mi v tem primeru licenca za win 10 propade?

Magic1 ::

Verjetno še ne, če donca meseca upgreadaš osemko z novo plato in procesorjem na win 10.
Magic

klekej ::

Rad bi naredil popoln format računalnika na katerem je licenčni win10. Problem je, ker nimam na ključku več windowsov, naj potegnem iz Partisa in vstavim licenčni ključ? Kje dobim številko ključa?

Motion ::

Ni treba s partisa, lahko kar direkt z MS jeve strani dobiš ISO s pomočjo Media creation tool-a.
https://support.microsoft.com/sl-si/hel...

Alexius Heristalski ::

AvtoR je izjavil:

Imam vprašanje glede licence.
Pred časom sem kupil nov računalnik z Vista Profesional. To licenco sem potem za 30€ nadgradil na WIN 8,1, lani pa še na Win 10.
Sedaj imam priliko, da od kolega ugodno dobim novejši procesor in MB. Mi v tem primeru licenca za win 10 propade?

Prednaložena Vista ni prenosljiva licenca, licence za nadgradnje tudi ne. Za nov računalnik potrebuješ novo (polno) licenco.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

AvtoR ::

Vista ni bila prednaložena, kupil sem jo posebej z novim računalnikom. Verjetno to ne spremeni zadeve, za novo plato verjetno rabim novo licenco.

MrStein ::

Odvisno, kaj točno si kupil (vrsta licence).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

AvtoR ::

MrStein je izjavil:

Odvisno, kaj točno si kupil (vrsta licence).

Evo, sem šel poiskat škatlo:
Windows Vista Business OEM Software
OEM System Builder Pack
Intended for system builders only

Buggy ::

Sinu je crknila mama plosca, ki sem jo zamenjal (isti chipset), vse lepo deluje razen tega da W10 trenutno ni vec aktiviran.
Predidevam, da je MB prevelik zalogaj v HW spremebah za W10 licenco zato me zanima, kako bi najlazje (brez da delam clean install ali repair) stvar razresil, da nebi bilo potrebno spet ponastavljati vsega kar ima sedah gor.

MrStein ::

Klic na MS (slovenski , tel.št. mislim da celi piše tam v programčku za aktivacijo).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Buggy ::

MrStein je izjavil:

Klic na MS (slovenski , tel.št. mislim da celi piše tam v programčku za aktivacijo).


tnx...bom sprobal v ponedeljek, ker nekih hackov se glih nebi posluzeval...sploh zdej ko pride spet major upgrade.

Alexius Heristalski ::

AvtoR je izjavil:

MrStein je izjavil:

Odvisno, kaj točno si kupil (vrsta licence).

Evo, sem šel poiskat škatlo:
Windows Vista Business OEM Software
OEM System Builder Pack
Intended for system builders only

OEM/System Builder - licenca ni prenosljiva.
Retail/FPP (full packaged product) - licenca je prenosljiva.

Buggy je izjavil:

Sinu je crknila mama plosca, ki sem jo zamenjal (isti chipset), vse lepo deluje razen tega da W10 trenutno ni vec aktiviran.
Predidevam, da je MB prevelik zalogaj v HW spremebah za W10 licenco zato me zanima, kako bi najlazje (brez da delam clean install ali repair) stvar razresil, da nebi bilo potrebno spet ponastavljati vsega kar ima sedah gor.

Če si kupil računalnik s prednaloženim Windows 10, se obrni na podporo proizvajalca računalnika (OEM) oz. sestavljalca računalnika (System Builder).
Če si kupil retail/FPP licenco Windows 10, kliči podporo Microsoft za aktivacijo prek telefonskega sistema, kot je svetoval MrStein.
Če imaš licenco za nadgradnjo na Windows 10, ni mogoča telefonska aktivacija in boš moral najprej prenesti licenco prejšnjega Windows na novo matično (reinštalacija W7/8.1 in ponovna aktivacija - če ti licenčni pogoji to sploh dovoljujejo) in ponovno izvesti nadgradnjo na Windows 10.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

posteno povedano je bil ta W10 kvazi legano pofockan, zato tudi ni neke legacy W7/8.1 kode...ja zmecte kamne zdej v mene :)
««
66 / 141
»»