» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
65 / 141
»»

Aar2rk ::

Vse boljše kaže :-(
na MS forumu je celo en thread o tem, seveda brez odgovora. Naredil sem System Recovery iz restore pointa za en dan in potem še za dva tedna nazaj, brez efekta.

Aar2rk ::

Zdaj sem našel navodila, kako v registryju dodaš imena:
v HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\DriveIcons
dodaš za vsak disk folder in default key-u dodaš ime diska.
Ampak žal je samo krinka, rename v explorerju še vedno ne deluje, včasih se mi ob poskusu z desnim klikom na ime explorer kar sam ponovno zažene (zapre in odpre). In še slabše, rename dejansko deluje v Disk managerju, medtem ko explorer še vedno kaže imena, ustvarjena v zgornjem registry folderju.
In čeprav so diski vsaj prepoznavni, mi vse skupaj zgleda kot resna napaka, pri kakršnih samo čakaš, kaj se bo še sesulo.

Aja, nisem omenil Murphyja, na stara leta hitim s dokončanjem diplome, seveda da se pojavijo najbolj bizarne napake...

V glavnem, kakšne ideje kaj se je sesulo v explorerju, da rename diskov ne dela več?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aar2rk ()

AC_DC ::

#1
http://www.sevenforums.com/tutorials/10...
in restartaj polkna.

#2
https://support.microsoft.com/en-us/kb/...
sfc/scannow

Hitenje in win10 je no-go, ko najmanj pričakuješ te lahko preseneti okno, da se bo sistem hočeš-nočeš-moral restartal zaradi novih updejtov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Aar2rk ::

Hvala za predloge, žal nobeden ni pomagal :-(
Sem probal narediti rename ThisPC, in ta deluje brez problema. Samo diski v explorerju se nočejo preimenovati v samem exploreju (v disk managerju se sprememba vidi)

AvtoR ::

Včeraj sem se na prigovarjanje win10 na mojem prenosniku odločil, da mu dovolim posodobitev na zadnji build (tega se ponavadi izogibam, če zadeva deluje perfektno). Stvar je trajala več kot 3 ure, 3/4 časa je zabijalo procesor na polno, tako da sem mislil, da bo ventilator pregorel!
No in po končnem rebootu ugotovim, da ne deluje več display driver za HD3470.
Sem parkrat poskusil deinstal, ponovni instal, pa ne gre. AMD Catalyst Install Manager se zatakne pri analizi sistem. Sem ga pustil teči par ur, pa se nikamor ne premakne. Proces kuri 35% procesorskega časa in to je to. Je...ti MS, pa kako mu uspe pervektno delujočo zadevo z nekimi posiljenemi updati in upgrajdi vedno zajebat. To je že tretji računalnik pri hiši, ki ga bom moral formatirat, zaradi butastih MS nadgradenj, ki pokvarijo predtem normalno delujoč sistem! Ljudje smo res ovce, da se takole pustimo striči "#&%ŽĐ#!;((

Modri dirkač ::

3470? a ni to +7 let stara zadeva?
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

AvtoR ::

Točno, comp je star 6 let! V čem je problem? Še včeraj mi je predzanji build win 10 delal BP.
Če pa zadnji build ne podpira več starejšega HW, potem bi bilo logično, da ni več nadgradnje, oziroma, da te vsaj opozorijo na nepodprt HW, ne pa da dobiš nov cegu! Ne vem, ali mogoče narobe rarmišljam?
Vse je v denarju in nadzoru!

Modri dirkač ::

http://support.amd.com/en-us/download
A je kje omenjeno, da podpira ta model desetko?
Everybody lies!

AvtoR ::

Ne, do sedaj so na W10 delovali driverji od W8.1, sedaj pa očitno ne več. Trenutno nimam časa se ubadat s tem. Bom poskusil roll back, če pa ne pa ponovna inštalacija, ne bo prvič.

broken/link ::

ti bom podal microsoftov odgovor
 MS reklama

MS reklama

treshold2 ::

Imam nekaj vprašanj za Windows 10, želim da namestim Windows 10 na svoj računalnik pa me zanima :

-Izvirni OS je Windows 8.1 Pro N , ali bo dobil Windows 10 Pro ali nekaj drugo ? Dobil sem piratski OS na računalnik, nisem vedel kaj je KMS, zdaj vem kaj je, kupil v trgovini nov računalnik in dobil piratski OS :O
-Ali je boljše da naredim clean install ali upgrade ? Ali bo imel težave z rabo če naredim upgrade ? Vprašam zaradi Steam, ne želim vse iznova da delam.
-Če priporočate clean install, kakšen program je najboljši za bootable USB ? Ali je Rufus v redu ?

Hvala !
N2820 2.13 Ghz,4GB DDR3,500GB,Windows 10 Pro x64,Intel HD Graphics Mobile

Motion ::

Se pravi zdaj maš z KMS aktiviran piratski 8.1Pro gor. Dobil boš 10 pro, najbrš bo tudi aktiviran sam legalen sigurno nebo :|
Najbolj da za steam igre nardiš back up (saj ma steam to opcijo če se ne motem). Po večini gre upgrade tekoče skoz, ni pa 100%.
Ker maš windows aktivirane z KMS jem najbrš nimaš ključa tako da je edina opcija upgrade, da se aktivirajo in nato refresh ali pa clean instal. Kar ti je bolj paše. Po večini pa dela tudi po upgrejdu brezproblema.

Kje si pa kupu računalnik, tako da vemo kje nategujejo z win licencami?

treshold2 ::

Motion je izjavil:

Se pravi zdaj maš z KMS aktiviran piratski 8.1Pro gor. Dobil boš 10 pro, najbrš bo tudi aktiviran sam legalen sigurno nebo :|
Najbolj da za steam igre nardiš back up (saj ma steam to opcijo če se ne motem). Po večini gre upgrade tekoče skoz, ni pa 100%.
Ker maš windows aktivirane z KMS jem najbrš nimaš ključa tako da je edina opcija upgrade, da se aktivirajo in nato refresh ali pa clean instal. Kar ti je bolj paše. Po večini pa dela tudi po upgrejdu brezproblema.

Kje si pa kupu računalnik, tako da vemo kje nategujejo z win licencami?


V redu , bo naredil upgrade. Glede računalnika, sem kupil v Bosni in Hercegovini (v maloj trgovini), mali računalnik (samo ohišje), in nisem vedel do nisem videl KMS .
N2820 2.13 Ghz,4GB DDR3,500GB,Windows 10 Pro x64,Intel HD Graphics Mobile

MrStein ::

AvtoR je izjavil:


Sem parkrat poskusil deinstal, ponovni instal, pa ne gre. AMD Catalyst Install Manager se zatakne pri analizi sistem.

AMD Catalyst Install Manager je krep, ki sem ga ravno včeraj remote reševal sorodniku.
(črn ekran, safe mode dela, ampak tam je omenjeni krep "zmeden" in ne dovoli nič, niti deinstalacije)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

AvtoR ::

MrStein je izjavil:

AvtoR je izjavil:


Sem parkrat poskusil deinstal, ponovni instal, pa ne gre. AMD Catalyst Install Manager se zatakne pri analizi sistem.

AMD Catalyst Install Manager je krep, ki sem ga ravno včeraj remote reševal sorodniku.
(črn ekran, safe mode dela, ampak tam je omenjeni krep "zmeden" in ne dovoli nič, niti deinstalacije)


Ja, nekaj je narobe z Catalyst Install Managerjem. Zdaj sem naredil Roll back na prejšni build.
10 minut posla in sistem spet dela! Vsaj tu pa moram pohvalit MS. Sem pa še vedno jezen, ker sem se par ur zezal za brezveze;((

treshold2 ::

Ali potrebujem da imam vse kb updates prej upgrade na 10 ?
N2820 2.13 Ghz,4GB DDR3,500GB,Windows 10 Pro x64,Intel HD Graphics Mobile

Alexius Heristalski ::

Ni potrebno. Dobro je imeti posodobljene driverje in odstraniti protivirusni program.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

treshold2 ::

Alexius Heristalski je izjavil:

Ni potrebno. Dobro je imeti posodobljene driverje in odstraniti protivirusni program.


Hvala, jutri bo vse naredil, danes sem naredil backup OS, jutri bo namestil Windows 10.
N2820 2.13 Ghz,4GB DDR3,500GB,Windows 10 Pro x64,Intel HD Graphics Mobile

johanblond ::

Trenutno stanje:
starejši Toshiba laptop z Windows 7 Professional (legit)
ponuja nadgradnjo na Win10 (ikonca)
kupljen nov SSD

Želja je narediti clean install na nov disk

Preverjam, če razumem pravilno.
1. Z MS strani (https://www.microsoft.com/sl-si/softwar... naredim Win10 USB
2. zamenjam obstoječi disk z novim SSD (podatki z diska se bodo uporabljali kot eksterni disk v bayu)
3. naredim clean install Win10 z USB, aktiviram z obstoječim ključem Win7

Motion ::

Jup. Tako gre.

mat xxl ::

Ali se da v 10 ki izklopiti avtomatske updajte tudi kritične in jih delati občasno samo ročno, ne pa, kot vem da se da odložiti nenujne upgrade in odložiti reset. Skratka ne želim, da mi sam hara , hočem nadzor, ko se odločim, da naredim, ne da mi kar sredi dneva nekaj crkne zaradi slabe MS nadgradnje.

japol ::

Za izklop updateov: Services --> poišči Windows Update --> desni klik --> Properties in izberi: "Stop" in "Disable"

treshold2 ::

Ali Windows nadaljuje download Windows 10 če izklopim prenosnik ?
N2820 2.13 Ghz,4GB DDR3,500GB,Windows 10 Pro x64,Intel HD Graphics Mobile

andromedar ::

treshold2 je izjavil:

Ali Windows nadaljuje download Windows 10 če izklopim prenosnik ?


Da, tudi če ga odklopiš elektriko in odstraniš baterijo. To je ena od novih in naprednih funkcionalnosti, ki se najprej prenesejo.
Eh?

Motion ::

andromedar je izjavil:

treshold2 je izjavil:

Ali Windows nadaljuje download Windows 10 če izklopim prenosnik ?


Da, tudi če ga odklopiš elektriko in odstraniš baterijo. To je ena od novih in naprednih funkcionalnosti, ki se najprej prenesejo.


edino faradejeva kletka pomaga :P

ST-777 ::

Motion je izjavil:

andromedar je izjavil:

treshold2 je izjavil:

Ali Windows nadaljuje download Windows 10 če izklopim prenosnik ?
Da, tudi če ga odklopiš elektriko in odstraniš baterijo. To je ena od novih in naprednih funkcionalnosti, ki se najprej prenesejo.
edino faradejeva kletka pomaga :P

Menda pomaga tudi Never10.

"Never10 is a free app for when you absolutely, positively don't want Windows 10" http://www.pcworld.com/article/3048836/...

mat xxl ::

Ja sam sem enega med nadgradnjo ugasnil in snel ven baterijo, sem bil prepričan, da je nekaj narobe.

Po ponovnem vklopu je delal naprej, točno, kot pred izklopom in čaral.

Dam pa še en nasvet, če vam kdo prinese mašino za nadgradnjo pa ta dolgo ni bila updejtana nastavitve pa so avtomatske bo kriza, ker hoče na vsak način najprej narediti nadgradnje npr. w7, ki blokirajo zagon upg na 10. Zato je pametno pred tem za stalno izklopiti update v starem op. sistemu , potem gre BP.

treshold2 ::

Včeraj sem namestil Windows 10 na PC (tudi in prenosnik), naredil sem reset in namestil sem vse posodobitve in aplikacije katere rabim. Zdaj imam težavo na prenosnik : Namestil sem Media Feature pack ker imam Pro N, in nič mi ne dela (Groove, Awesome Tube...) , že imam nameščen taj posodobitev. Kaj zdaj da delam ?
N2820 2.13 Ghz,4GB DDR3,500GB,Windows 10 Pro x64,Intel HD Graphics Mobile

solatko ::

Delo krepa človeka

treshold2 ::

solatko je izjavil:

https://www.microsoft.com/en-us/downloa...


Zdaj vse dela. Hvala :D
N2820 2.13 Ghz,4GB DDR3,500GB,Windows 10 Pro x64,Intel HD Graphics Mobile

CyberPunk ::

Glede bloatware... na Win10 imaš pri "Turn Windows features on or off" opcijo, da umakneš Internet Explorer in Windows Media Player. Je to varno, ker nekaj opozarja, da lahko določene stvari potem ne delujejo? Pa glede IE - to odstrani samo IE ali je to zdaj odstranitev Edge browserja?

japol ::

Edge je ločen, IE ga le "skriješ" s sistem z windows features, ga ne izbrišeš dokončno. Za Edge pa npr.:http://news.softpedia.com/news/how-to-r...
pa potrebno je dobiti pravice za poseg v mape in datoteke itd.

japol ::

A je kdo poizkusil to orodje?: http://dne.enaa.com/Racunalniska-oprema...

MrStein ::

Se še komu začelo dogajat, da ko požene kalkulator se ta pojavi in takoj izgine?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

johanblond ::

johanblond je izjavil:

Trenutno stanje:
starejši Toshiba laptop z Windows 7 Professional (legit)
ponuja nadgradnjo na Win10 (ikonca)
kupljen nov SSD

Želja je narediti clean install na nov disk

Preverjam, če razumem pravilno.
1. Z MS strani (https://www.microsoft.com/sl-si/softwar... naredim Win10 USB
2. zamenjam obstoječi disk z novim SSD (podatki z diska se bodo uporabljali kot eksterni disk v bayu)
3. naredim clean install Win10 z USB, aktiviram z obstoječim ključem Win7


Samo poročam - zgoraj opisan postopek pri meni ne dela - dobim error pri aktivaciji.
Če poskušam stari disk upgredad na Win10, pa potem novega SSD a bo delalo (če prav razumem ti pri aktivaciji upgrade "aktivira" tvojo kodo, in potem tudi prime na cleal install)
PS: na srečo preko esata dela lepo boot (stari disk) in enostavno preklaplam med starim in novim diskom

Modri dirkač ::

MrStein je izjavil:

Se še komu začelo dogajat, da ko požene kalkulator se ta pojavi in takoj izgine?

Jep, samo pri meni je kamera in photos, pregooglal in probal že marsikaj ampak tako osnovna zadeva kot uninstall in reinstall native appov je SciFi.
Ko pride Anniversary update formatiram, do takrat sem brez...
Everybody lies!

Motion ::

johanblond je izjavil:

johanblond je izjavil:

Trenutno stanje:
starejši Toshiba laptop z Windows 7 Professional (legit)
ponuja nadgradnjo na Win10 (ikonca)
kupljen nov SSD

Želja je narediti clean install na nov disk

Preverjam, če razumem pravilno.
1. Z MS strani (https://www.microsoft.com/sl-si/softwar... naredim Win10 USB
2. zamenjam obstoječi disk z novim SSD (podatki z diska se bodo uporabljali kot eksterni disk v bayu)
3. naredim clean install Win10 z USB, aktiviram z obstoječim ključem Win7


Samo poročam - zgoraj opisan postopek pri meni ne dela - dobim error pri aktivaciji.
Če poskušam stari disk upgredad na Win10, pa potem novega SSD a bo delalo (če prav razumem ti pri aktivaciji upgrade "aktivira" tvojo kodo, in potem tudi prime na cleal install)
PS: na srečo preko esata dela lepo boot (stari disk) in enostavno preklaplam med starim in novim diskom

če negre direkt clean install, potem pa ja. Najprej upgrade na desetko (na starem disku) da se Windowsi aktivirajo. Nato clean install na ssd. Aktivirali se bodo sami na podlagi HW idja.

Lonsarg ::

Če ne prime aktivacija z WIn7 ključem na sveži Win10 obstajata samo dve možnosti:
1. Nisi počakal da se vsi updati naložijo(funkcija, ki omogoča aktivacijo z Win7 ključem ni vkločena v ISO, ki ga zlovdaš ampak je del nekega kasnejšega updata)
2. Ključ ni retail.

KTr1sk ::

Ker nisem že nekaj časa nalagal preview win10 me zanima, če že imajo testne verzijo tole vgrajeno (zavihke v raziskovalcu), oz če še ni, bodo uveljavili drug mesec ko pride posodobitev? hvala
http://www.windows10update.com/2015/02/...

če še ni vgrajeno sem našel zelo dobro alternativo, ki je free in deluje kot da bi bilo del windows-a
http://ejie.me/

http://www.makeuseof.com/tag/3-tools-to...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

MrStein ::

Je možen "downgrade" z win10 na 7 ali 8?
Mislim predvsem na licenčni vidik.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Alexius Heristalski ::

Če imaš OEM licenco Windows 10 Pro, potem je možen. Če imaš retail, ni.

https://www.microsoft.com/OEM/en/licens...
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

MrStein ::

Hmm:
Use genuine Windows media and a corresponding product key for the version of Windows that is eligible for downgrade. The media/key should come from a previously licensed product from the OEM or retail channel.


To zgleda kot "če imaš licenco za Windows 8, ga lahko namestiš".

Jaz nimam licence za Windows 8 (ali 7). Zanima me , ali lahko naredim downgrade v okvirju "kupil sem nov PC, ki je imel gor Windows 10".

PS: Mogoče se mi kje v predalu valja kaka Dreamspark licenca. Ve kdo mogoče ali imajo rok v katerem jih je treba uporabiti? (torej: ne sprašujem, kako dolgo lahko uporabljam tako nameščen Windows, ampak kako dolgo je ta ključ lahko neuporabljen preden se uporabi za prvo namestitev)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Alexius Heristalski ::

If you are a customer of a direct OEM, please contact your OEM for more information about downgrade rights.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

japol ::

Ob nakupu novega PC/laptopa (če si vzel z OS), se na disku C nahaja ena mapa "$WINDOWS.~BT " okli 6,23GB je velika, namenjena je downgradu, glej:
http://superuser.com/questions/886098/w...
in
http://www.addictivetips.com/windows-ti...
Naj bi se po 30 dneh sama izbrisala, pa se ni, ker pa mi ostajamo na win10, smo enostavno to mapo izbrisali.

MrStein ::

Glede na to, da noben link v ničemer ne potrjuje tvojih trditev...
(prav tako PC nima te mape)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

ICS

Še komu nagaja?

Drugi PC-ji se povežejo (preko WiFi), lahko pingajo "delilca", prenašajo datoteke(CIFS), ampak dalje (na internet) ne gre noben. Kot da ruting/NAT noče delati.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

http://www.tenforums.com/general-suppor...

Huh, a to že od novembra (torej več kot pol leta) ne deluje????

TLDR: regedit išče večno, če klikneš cancel se zruši
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

k4vz0024 ::

Opazil sem, da fonti v LibreOffice, kar se tiče besedila, ki ga vnašam enostavno niso tako gladki, kot v Win 7. Če pa taisti tekst pretvorim v pdf pa je enako gladek kot v Win 7. Je to "globalni" problem Windows 10? Namreč fonti menijev so ustrezno gladki.

mat xxl ::

Ma ja to sem tudi jaz opažal prve dni, ni aera v 10 ki, po tednu pozabiš in se ne obremenjuješ.

k4vz0024 ::

Res je, da ni aera. Ampak Adobe reader taisti dokument pretvorjen v pdf zelo približa prikazu v win 7. Naj poštimajo tako opevani win 10 s strani ms.
««
65 / 141
»»