» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
67 / 141
»»

solatko ::

Buggy - Potem imaš samo dve možnosti - kupiš licenco ali ponoviš postopek.
Delo krepa človeka

klekej ::

Motion je izjavil:

Ni treba s partisa, lahko kar direkt z MS jeve strani dobiš ISO s pomočjo Media creation tool-a.
https://support.microsoft.com/sl-si/hel...


Download na temule linku ne deluje.

Motion ::

Eno vprašanje. Doma so vse mašine posodobljene na W10 PRo. Pod updejti majo vse odkljukano da lahko updejte delijo med napravami na lokalnem omrežju. Sicer računalniko niso povezani v HomeGroup so pa na istem lokalnem omrežju. Zdej me zanima zakaj si ne delijo popravkov med sabo.? Dans sem naprimer odpru prenosnik po mesecu dni in namesto da bi updejte poteglno kar iz ostalih računalnikov jih je počasi pretakalo iz interneta.
Prav tako me zanima zakaj updejt ignorira nastavitve maksimalnega rezervirane pasovne (limit reserved bandwidth) širine ki sem jo nastavil v gpedit.msc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

krepki ::

o ASUS - Other hardware - Asus Support Device.
Kako enemogočim nalaganje te posodobitve v windows 10,saj mi jo nalaga vsak dan pa čeprav je uspešno naložena.

Buggy ::

solatko je izjavil:

Buggy - Potem imaš samo dve možnosti - kupiš licenco ali ponoviš postopek.


sem resil malo drugace...vseeno se mi ni dalo reinstalirati vsega...MS Toolkit

MrStein ::

En PC nadgrajen z Windows 8.1 Bing editiona na Windows 10 Home trdi, da ni aktiviran.
Prejšnja licenca je OEM, prednaloženo.
Je to znan problem? Ni ponavadi že sam aktiviran? Vsaj po nekaj dneh?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Heh, skoraj kot ... no, ne bom fanatikov "žical".

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Alexius Heristalski ::

krepki je izjavil:

o ASUS - Other hardware - Asus Support Device.
Kako enemogočim nalaganje te posodobitve v windows 10,saj mi jo nalaga vsak dan pa čeprav je uspešno naložena.

Alexius Heristalski je izjavil:

How to temporarily prevent a Windows or driver update from reinstalling in Windows 10
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

mat xxl ::

Po nadgradnji na W10 iz W7 ko smo se odločili, da nazaj več ne gremo, kaj lahko pobrišemo od starega backupa ..... ???

MrStein ::

Start menu -> "Disk cleanup"
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

lopov ::

MrStein je izjavil:

Heh, skoraj kot ... no, ne bom fanatikov "žical".



Takole izpiše v (vsaj) dveh primerih:
- ni dovolj prostora
- imaš Samsung laptop

MrStein ::

SSD pa je res Samsungov.

Koliko prostora pa rabi?
Sem dodatno sprostil in je nekje 30-40 GB prosto, pa še vedno ne deluje.
Poganja iz Windows update in javi error 80070003. Z tisto ikonico iz systray-a nisem niti poskušal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

klekej ::

Odkar sem formatiral laptop in na frišno naložil win10 mi nekaj žre baterijo. Kaj bi lahko bilo narobe?



MrStein ::

lopov je izjavil:


Takole izpiše v (vsaj) dveh primerih:
- ni dovolj prostora

38 GB free je.

Še kaka ideja?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Modri dirkač ::

proc?
Everybody lies!

MrStein ::

i5-2320
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

paraboŁa ::

So se samo meni avtomatsko vklopili push notificationi v zadnjih dneh, ali sem kaj pomotoma pritisnil. Gredo mi že prav na kurac, pojavljajo pa se mi tudi iz strani, ki jih samo obiščem...čeprav blokiram, ko me vpraša.

D3m ::

Da fak is this shit!!!!!



Sploh ne bi smel imeti to na službenem, ker sem vse počistil, kar se tiče obvestil.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

japol ::

Vpiši oz. zaženi services.exe, nato pa v seznamu poišči proces Windows Update. A ta proces deluje ali si ga izklopil (stop) in Disable-ov?

Panch0 ::

Zdravo, imam vprašanje glede posodobitve iz windowsa 8.1 na 10, če ima kdo izkušnje s situacijo v kateri sem se znašel.

Situacija je taka, da je računalnik(fiksen) in redko kdaj povezan na internet, kar mi povzroči težavo pri nalaganju tistih 3 gb potrebnih za zagon namestitve operacijskega sistema. Sedaj pa me zanima ali imam sploh kaj opcij, da spravim windows 10 na ta računalnik(ne piratske verzije seveda).

solatko ::

https://www.microsoft.com/sl-si/softwar...

uporabi USB ključ, na drugem računalniku, ki je stalno povezan.
Delo krepa človeka

MrStein ::

Za info:
- sem odstranil eno ext4 particijo
- izklopil Defender in Firewall
- "popravil" Window Update N-tič

In ..... tadam !!!! Ista napaka 80070003 !

(zakaj sploh dajo številko napaki, če pa noben ne ve, kaj bi naj pomenila)

eevil_king, huh, upam da imaš srečo, meni je downloadal zdaj že nekje sedem krat.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Panch0 ::

solatko je izjavil:

https://www.microsoft.com/sl-si/softwar...

uporabi USB ključ, na drugem računalniku, ki je stalno povezan.


Torej to storim kljub že rezervirani kopiji windowsa na fiksnem računalniku?
Ne bo nobenih problemov? Kako je z tem če v roku 31 dni želim prvotni operacijski sistem nazaj?

solatko ::

Če nočeš čakat počasnega upgrada iz redne nadgradnje, potegneš dol iz te strani, je hitreje in popolnoma enako. Praviš, da računalnik ni skoz povezan, zato ti vsakokrat, ko ga povežeš, nadgrajuje od začetka.

Lahko pa računalnik priklopiš in to stran uporabiš za takojšnjo nadgradnjo. Priporočam ti, da pri vprašanju, če ti takoj poišče posodobitve, označiš - preskoči.
Prenos se bo pričel takoj, ko bo končan, te vpraša ali narediš orodje ali narediš upgrade takoj.
Če se odločiš za takoj, bo tudi takoj začel instalacijo 10-ke, odločiš se samo še, kaj bi rad obdržal, počakaš okoli pol do ene ure (odvisno od moči računalnika) in boš imel instalirano.
Če slučajno HW ne podpira novega sistema, bo instal prekinjen, dobil boš obvestilo o problemu in veselo boš fural stari sistem dalje.
Delo krepa človeka

Panch0 ::

Solatko
Redno nadgradnjo misliš nagdradnjo, ki je zastonj in mi je ponujena do konec tega meseca?
Glede povezave je pa tako, da ima računalnik internet le v primeru ko delim podatke s svojega telefona, ker druge opcije nimam. In mislim da vsi vemo, da to ni kaj prida opcija ker je poraba zelo hitra.

Tvoj drugi odstavek ne razumem ravno najbolje: praviš naj ga priklopim na internet, a sem že omenil težavo, ki jo imam.

Motion ::

Pač na računalniku kjer maš internet z zgornjim orodjem ustvari USB zagonski ključ. Nato ta ključ uporabi na računalniku ki nima povezave z internetom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

modelno1 ::

Ampak Win 10 se bo aktiviral šele ob povezavi z internetom ...
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Motion ::

razen če ma mogoče ključ od sedmice. Pa gledat mora da vzame pravo verzijo 10ke ko bo delal zagonski ključ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

Panch0 ::

Bi lahko povedal bolj natančno kaj misliš s tem. Mogoče veš povedati kako bi windows 10 potem aktiviral, če se nekako povežem na internet. Potrebujem izvlečt serial key za kasnejšo uporabo v inštalaciji?
Ne bi se rad igral na slepo in zato tudi veliko sprašujem za nasvete ;).

+Sicer pa sem iso že dal na usb in sicer opcijo windows 10(brez k/kn!) v drop-down meniju iz strani ki mi je bila zgoraj posredovana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Panch0 ()

Motion ::

Će boš upgrejdal se bo aktiviral sam od sebe ko se boš prvič povezal na internet. Če hočeš lahko tudi na čisto 10ko inštaliraš, v tem primeru boš mogu upisat tvoj w7 ključ.

Panch0 ::

Ne clean instal ne bo, tak da mislim, da ne bi smel bit težav.

modelno1 ::

Citat z anwsers.microsoft.com:
I would like to inform you that Windows 10 upgrade and activation require an active Internet connection.
I suggest you to go through the below article created by Andre Da Costa and check if it helps.
http://answers.microsoft.com/en-us/insi...


Brez aktivacije bo še vedno delal, baje ne teži toliko kot starejše verzije.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Motion ::

Brez aktivacijo be delal čist ok, sam nastavitev si ne moreš spreminjat po lastnih željah.

Panch0 ::

"sam nastavitev si ne moreš spreminjat po lastnih željah."

Kaj zajema le te?

+Če nadgradim na 10 se ključ ohrani? Pač če si ga s izvlečem z računalnika v primeru da ga še kdaj rabim?
Glede aktivacije me pa še zanima koliko interneta bom potreboval, ker nimam namena sharat hotspot v nedogled v primeru, da aktivacija traja dlje kot mislim da traja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Panch0 ()

MrStein ::

Hmm, zakaj egde prikazuje web strani v tujem jeziku?
Ne prevaja jih, ampak kaže prav verzije v tujem jeziku.
Recimo:
- (bing, sam je v angleščini) iskanje mi vrne zadetke na nemško wikipedijo
- če odprem skype.com, mi kaže italijanske strani ( recimo https://www.skype.com/it/download-skype... )


System locale imam English (UK) s slovensko tipkovnico in slovenskim formatom datumov in valut.

Zgolj iz radovednosti, win10 sem namestil zgolj da pridobim licence, bom restavriral backup od windows8.1.


PS: Foobar2000 plugin foo_upnp , ne dela UPnP Controller okno (ne zazna DLNA naprave).
AssetUPnP prav tako ne dela (naprava - TV - zazna server in lahko browsa, ampak so vsi folderji prikazani prazni, čeprav bi naj bilo na desetine glasbenih fajlov deljenih).

Lahko rečem, da sem v the nekaj urah z win10 našel toliko napak, kot v Win8 v pol leta. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

vrunc ::

Ker gremo na morje me zanima kako se prijaviti v omrežje oziroma kako nastaviti računalnik, da se ne bo posodabljal in prenašal nepotrebne navlake ker sem omejen z prenosom podatkov. Imam win 10....

Motion ::

Pod update klikni na advance settings in tam zberi notify schedule the restart. nato pod network klikni na tisto povezavo ki jo boš mel in ne želiš da ti kuri podatke, in spodaj pod advance settings maš Metered connection. Tam klikni. Potem naj se nebi samo od sebe prenašalo.

japol ::

Če to ne bo delovalo, pa v Services --> najdi proces Windows Update --> desni klik na proces in izberi "Stop" in "Disable". S tem boš dokončno prekinil update.

japol ::

Imamo primer kjer je napisal da nadgradnja ni mogoča, cpe/nx ni podprt itd. in je prekinil namestitev in smo nazaj na starem sistemu. A bo še kdaj vsiljeval nadgradnjo ali ne? Bo opominjal ali bo sedaj mir?

Motion ::

Naslednji teden bi mogu bet mir najbrš.

solatko ::

Potem sledi prodaja z 80%+ popusti.
Delo krepa človeka

DanIT_IT ::

Živjo! Imam težavo z windows defender spyware definition. Windows update mi javlja napako: Definition Update for Windows Defender - KB2267602 (Definition 1.133.427.0) - Error 0x80246003. Update definicije pa je v samem defenderju možen in ne javi nobene napake. Zna kdo pomagat pri tej težavi?

stara mama ::

D3m je izjavil:

Da fak is this shit!!!!!



Sploh ne bi smel imeti to na službenem, ker sem vse počistil, kar se tiče obvestil.

Tud meni na službenem (in tudi sem pucal)
Mi obljublja da lahko nadgrajujem, vendar mi ITjevci pravijo da ne bomo dobili licenc za obstoječe mašine, samo za nove.
Zdaj se pa izmikam obvestilu.
Sicer pa lahko jim javim da se ga probajo še oni znebit, in tudi pri tebi bi ti morali admini to porihtat, če so za kaj.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

KB3035583 je trd oreh.
|HP EliteBook|R5 6650U|

MrStein ::

Ful je težko dva obširno dokumentirana ključka v registry nastavit...
Evo še enkrat: https://www.grc.com/never10/details.htm
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Anney ::

HP Dc7600 midi, vgradnja ssdja, win 10 instal preko usbja ali dvdja se zatakne na logu, pred inštalacijo. Trenutno je bil gor win7 na predpotopnem starem disku. Kaj storiti.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

crniangeo ::

Anney je izjavil:

HP Dc7600 midi, vgradnja ssdja, win 10 instal preko usbja ali dvdja se zatakne na logu, pred inštalacijo. Trenutno je bil gor win7 na predpotopnem starem disku. Kaj storiti.


počakaj da začne mlet :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Anney ::

Po 8h urah ni začelo nič (USB). :)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Anney ::

Ne zažene ne win 7,8,10, win xp normalno iz dvdja.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

andromedar ::

Microsoft To Disable Policies In Windows 10 Pro With Anniversary Update

More changes in the Windows Anniversary update, due August 2nd, are being discovered. After yesterday's news about Cortana not able to be turned off in the Windows Anniversary update, certain registry entries and group policies have been found to be updated with a note stating that they only apply to Enterprise and Education editions. Win 10 Pro users will no longer be able to turn off policies such as the Microsoft Consumer Experience, Show Windows Tips, Do not display the lock screen, and Disable all apps from the Windows Store.
Eh?
««
67 / 141
»»