» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
64 / 141
»»

D3m ::

Aha. Krivec je vedno eden še najbolje, če je to proizvajalec HW >:D
|HP EliteBook|R5 6650U|

eno_ime ::

"Tehnična podpora je očitno dosti časa mirila kupce, vendar so zdaj tudi sami obupali in kupcem pravzaprav dajejo nasprotna navodila, kot Microsoft. Velikan iz Redmonda daje le ohlapne izjave o tesnem sodelovanju s strokovnjaki Samsunga, vendar težav ne zanika. A rešitve očitno še nimajo."

Samsung ni nek malček. Bi bilo zanimivo videti podatke o pritožbah tudi pri drugih velikanih.

Modri dirkač ::

Problem je pa konkretno v čem? Da Samsung ne zna driverjev oz. firmware posodobit?
Everybody lies!

strom_15 ::

Pozdravljeni.

Tudi sam sem se odločil, da nadgradim svoj W7 v W10. Imam pa nekaj vprašanj. Zakaj mi pri hitrosti CPU piše hitrost 1,95 Ghz, čeprav imam Intel Core 2 Quad 2,83 GHz?

 win10

win10



In kako lahko v W10 nastaviš kaj naj se updata (kakor je bilo v dosedanjih Windowsih, tu sploh nimaš kontrole nad posodopitvami).

Hvala

D3m ::

Boost.
|HP EliteBook|R5 6650U|

mtosev ::

strom_15 je izjavil:

Pozdravljeni.

Tudi sam sem se odločil, da nadgradim svoj W7 v W10. Imam pa nekaj vprašanj. Zakaj mi pri hitrosti CPU piše hitrost 1,95 Ghz, čeprav imam Intel Core 2 Quad 2,83 GHz?

 win10

win10



In kako lahko v W10 nastaviš kaj naj se updata (kakor je bilo v dosedanjih Windowsih, tu sploh nimaš kontrole nad posodopitvami).

Hvala

Cpu ni obremenjen, tak da pač dela pri nižji frekvenci. To je normalno. Obremeni ga pa bo frekvenca gor skočila. Če nimaš pro vezije ne moreš nadzorovati updateov
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

strom_15 ::

Imam pro verzijo. In zakaj pa ne dela skoz na 2,83 Ghz kakor na w7? In kako nastaviš posodobitve (kakor sem že napisal imam w10 pro)

mtosev ::

Mogoče si slabo gledal ko si mel win7. V biosu lahko to izklopiš pa bo cpu vedno deloval pri najvišji frekvenci alv windowsu pod power managment nastaviš high performance. Nisem siguren, če tole pomaga, tak da boš rabil sam probati. Okoli updateov pa googlaj windows 10 disable automatic updates group policy.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mat xxl ::

Strom, ker ni potrebe tudi ti verjetno avta ne držiš cel čas na 5500 obratih, če lagano voziš samo 60 km /h.. ???

peko_deko ::

strom_15 je izjavil:

Imam pro verzijo. In zakaj pa ne dela skoz na 2,83 Ghz kakor na w7? In kako nastaviš posodobitve (kakor sem že napisal imam w10 pro)

zakaj bi skoz delal na 2,83GHz?

poganjaj folding@home pa bo

Morta ::

Ponavadi imamo težave s tem zakaj nam processorji delajo na najvišjih ferkvencah ne pa zakaj ne :D

BorutK-73 ::

strom_15 je izjavil:

Pozdravljeni.

Tudi sam sem se odločil, da nadgradim svoj W7 v W10. Imam pa nekaj vprašanj. Zakaj mi pri hitrosti CPU piše hitrost 1,95 Ghz, čeprav imam Intel Core 2 Quad 2,83 GHz?

 win10

win10



In kako lahko v W10 nastaviš kaj naj se updata (kakor je bilo v dosedanjih Windowsih, tu sploh nimaš kontrole nad posodopitvami).

Hvala

Saj piše na sliki max hitrost 2.83GHz

darkolord ::

solatko je izjavil:

Dajmo si bit na jasnem - večino nevarnih virusov, sprožijo uporabniki sami, ne glede na to, kateri AV program imajo instaliran.
Za normalno uporabo računalnika, ne rabiš nič drugega, kot to kar je vgrajeno v w8-w10, torej MSE.

Ne pravim, da so zanič, so več ali manj enako dobri, kot vgrajeni, torej v čemu je smisel, da ugasneš obstoječega in namestiš drugega, enako uspešnega ali manj?
Misliš enako uspešnega ali bolj? Point je, da imaš boljšo zaščito.

MSE pač lockija ne odkriva dobro, ostali pa ga.

Seljak ::

Tudi jaz imam eno vprašanje glede Win10. Preden sem prešel na Win10 sem imel original Win 8.1. 64bit. Ker bom zamenjal MB in procesor me zanima ali moram prej kaj storit ali se bo OS sam aktiviral,ko bom vnesel moje podatke ali kako je z tem? Ali moram morda vpisati kodo od Win8.1? Za morebitne odgovore se že vnaprej zahvaljujem.

MrStein ::

darkolord je izjavil:


MSE pač lockija ne odkriva dobro, ostali pa ga.

Tvoja zgornja slika dokazuje, da ga ostali tudi ne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Alexius Heristalski ::

Seljak je izjavil:

Tudi jaz imam eno vprašanje glede Win10. Preden sem prešel na Win10 sem imel original Win 8.1. 64bit. Ker bom zamenjal MB in procesor me zanima ali moram prej kaj storit ali se bo OS sam aktiviral,ko bom vnesel moje podatke ali kako je z tem? Ali moram morda vpisati kodo od Win8.1? Za morebitne odgovore se že vnaprej zahvaljujem.

Po menjavi plate boš moral ponovno inštalirati in aktivirati W8.1, če ta licenca to sploh dopušča. Nadgradnjo boš moral narediti še enkrat. Če licenca za W8.1 ni prenosljiva na drug hardver, boš moral kupiti licenco za W10.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Seljak ::

Licenca za Win 8.1 je prenosljiva,saj imam FPP verzijo: https://www.mimovrste.com/programska-op...

krneki0001 ::

D3m je izjavil:

Aha. Krivec je vedno eden še najbolje, če je to proizvajalec HW >:D


Če ni napisal dobrih driverjev, potem je definitivno krivec proizvajalec HW.

Seljak je izjavil:

Licenca za Win 8.1 je prenosljiva,saj imam FPP verzijo: https://www.mimovrste.com/programska-op...



Win 8.1 naložit še enkrat, potem pa nadgradnjo na win10 (kr iz usb ključka, ker bo najhitreje) in boš imel registrirane win 10.

Zgodovina sprememb…

opeter ::

kandelaber je izjavil:

Ali je že možno popolnoma izklopiti update in preverjanja za update na win 10?


Načloma se da. Jaz sicer uporabljam GWX Control Panel za kontroliranje nadgradnje na desetico ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Bezukhoff ::

Živijo,

Sem tudi sam a proud owner frišnih windowsow 10, ampak se mi je pravkar pojavila ena crappy napaka, namreč vse windows aplikacije ne delujejo, lol. Ne naloži se nič, ne edge, ne mail, ama ništa, govorim samo o native windows appsih, vse ostalo deluje. :))

Any solutions, pravkar guglam, ampak nič konkretnega. :))

AC_DC ::

sfc/scannow, ali win repair, ko bootaš iz win10 iso.

andromedar ::

Bezukhoff je izjavil:

Živijo,

Sem tudi sam a proud owner frišnih windowsow 10, ampak se mi je pravkar pojavila ena crappy napaka, namreč vse windows aplikacije ne delujejo, lol. Ne naloži se nič, ne edge, ne mail, ama ništa, govorim samo o native windows appsih, vse ostalo deluje. :))

Any solutions, pravkar guglam, ampak nič konkretnega. :))



Marsikdo si želi, da bi mu tako "delalo" kot tebi...pa mu ne :)
Eh?

Jerry000 ::

Nekaj me samo zanima...če imaš laptop in si dobil zraven Windows 7, ali se lahko to nadgradi na 10 ali ne? Nekje sem enkrat zasledil da se OEM licenc ne da nadgraditi?

andromedar ::

Jerry000 je izjavil:

Nekaj me samo zanima...če imaš laptop in si dobil zraven Windows 7, ali se lahko to nadgradi na 10 ali ne? Nekje sem enkrat zasledil da se OEM licenc ne da nadgraditi?


Seveda se da. Verjami, MSu se sladko je** glede tega kaj imaš ti. Oni samo hočejo da nadgradiš. Čim prej tem bolje. Pol si lahko naredijo še eno kljukico v svojo tabelo, da so še enemu uspeli vsilit spyware/malware po imenu W10.
Eh?

mtosev ::

Jerry000 je izjavil:

Nekaj me samo zanima...če imaš laptop in si dobil zraven Windows 7, ali se lahko to nadgradi na 10 ali ne? Nekje sem enkrat zasledil da se OEM licenc ne da nadgraditi?
ne vem kje si to prebral, a vse verzije win 7, 8, 8.1 razen enterprise in RT so nadgradljive na windows 10. Če misliš nadgraditi pa pohiti, ker je brezplačno samo do 29.7.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Jerry000 ::

Ok, hvala. Zamešal sem z informacijo, če kupim OEM windows in nadgradim na 10, to pa je nelegalno

marjan_h ::

Jaz sem se odločil nadgraditi Windows 8.1 na 10, vendar imam problem, da mi ne zazna miške in tipkovnice. Oboje sta priključka USB 2.0, ko sem inštaliral Windows 8.1 nisem imel nobenih problemov med samo inštalacijo sem lahko vnašal podatke in klikal.

Sedaj sploh ne morem priti do konca inštalacije, saj je kot da nebi imel priključene miške in tipkovnice.

Imam pa 32-bitni procesor in 32-bit Windows 8.1.

Je imel kdo podobno težavo?

lopov ::

Jerry000 je izjavil:

Ok, hvala. Zamešal sem z informacijo, če kupim OEM windows in nadgradim na 10, to pa je nelegalno


2x si že dobil odgovor -- laptop z OEM Win7 legalno nadgradiš.

Tudi če kupiš OEM, se do konca 7. meseca v akciji (legalno) nadgradi. V vsakem primeru pa bo licenca Win 10 vezana na tisti računalnik, ki ga boš nadgrajeval (razen če maš tko kot seljak FPP licenco, ki je prenosljiva).

Kaj meni M$ o kupljeni OEM licenci je pa andromedar dobro opisal :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Lonsarg ::

Gamerji kar šaltajo na Windows 10, še par mesecev pa bo 50% Steam uporabnikov na Windows 10.
http://store.steampowered.com/hwsurvey

mtosev ::

Lonsarg je izjavil:

Gamerji kar šaltajo na Windows 10, še par mesecev pa bo 50% Steam uporabnikov na Windows 10.
http://store.steampowered.com/hwsurvey

Microsoft je sigurno happy.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

R1710 ::

Lonsarg je izjavil:

Gamerji kar šaltajo na Windows 10, še par mesecev pa bo 50% Steam uporabnikov na Windows 10.
http://store.steampowered.com/hwsurvey

Pričakovano, starostna skupina večinoma verjetno 8-18 let...
 null

null

mtosev ::

Good joke. Povprečna starost gamerjev je ~30let.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

R1710 ::

mtosev je izjavil:

Good joke. Povprečna starost gamerjev je ~30let.

Mindblown.

Lonsarg ::

Odvisno kako statistiko imač. Če upoštevaš tudi ure igranja potem ti 8-25 pokriva večino. Če pa šteješ enakovredno enga najstnik, ki 12 ur na dan igra in enega očeta, ki hodi v službo pa ene dve dobri igri na leto obrne, pa bi povprečna starost že res pršla tam nekje do 25-30 let.

In ja Steam ne upošteva ur igranja v tej statistiki, ki sem jo postal. V tej statistiki ima enakovredno težo vsak, ki se je v mesecu maju vsaj enkrat logiral iz svoje mašine v Steam.

Skratka Windows 10 Store bo v kratkem dosegel že polovico PC gamerjev, v par letih pa bo igra izdana na Windows Store lahko dosegla že 90% vseh gamerjev, Steam se je upravičeno bal. V par letih bodo namreč Windows Store igre dobile vse bonbončke, ki jih imajo klasične win32 igre, tudi modanje (sicer samo uradno podprto, neuradno modanje filov od igre v UWP pač najverjetneje ne bo nikoli mogoče, kot tudi ni na konzolah).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Seljak ::

krneki0001 je izjavil:

D3m je izjavil:

Aha. Krivec je vedno eden še najbolje, če je to proizvajalec HW >:D


Če ni napisal dobrih driverjev, potem je definitivno krivec proizvajalec HW.

Seljak je izjavil:

Licenca za Win 8.1 je prenosljiva,saj imam FPP verzijo: https://www.mimovrste.com/programska-op...



Win 8.1 naložit še enkrat, potem pa nadgradnjo na win10 (kr iz usb ključka, ker bo najhitreje) in boš imel registrirane win 10.


Hvala za nasvet!

japol ::

Če pogledate v Event Viewer, kaj sem vam tam pojavljajo kot errorji? A je kaj s Cortano itd.?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: japol ()

stalker ::

stalker je izjavil:

Imam problem, ki ga, kljub temu, da sem obrnil internet trikrat okoli in klical na MS support, ne morem rešit. Trgovina mi noče posodabljati in nameščati programov, koda napake 0x80070005. Ravno tako ne morem zagnati MSE, ista koda napake. Kakšna ideja, preden ponovno namestim sistem?

solatko je izjavil:

Verjetno si kaj preveč zaprl, ko si si urejal zasebnost. Preglej vse kar si popravljal.

S ShutUp10 sem povrnil nastavitve na privzete, vendar napaka ostaja.

MrStein ::

Si poskusil z Refresh Windows opcijo?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mtosev ::

Hehe to sem jaz tudi mislil predlagati.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

ssd8 ::

Moj problem z windows 10:
zelo pogosto se mi dogaja to, da ko npr. želim izbrisati neko mapo iz računalnika mi javi da jo uporablja nek drug program. S Process Explorer-jem sem ugotovil da je proces, ki to mapo uporablja explorer.exe. Težavo lahko rešim tako, da vsakič ko se mi to pojavi reštartam proces explorer. Podobno se mi dogaja tudi ko želim varno odstraniti usb ključ.
Je kdo že naletel na kaj podobnega?

krneki0001 ::

Na videz je že recimo kopiral, v ozadju jo pa še drži, da se process zaključi.

japol ::

To s kopiranjem je že od "vedno". Nekaj podobnega je pri kopiranju na zunanji disk itd. Kjer okno kaže da je že skopiral, izgine a ne moreš odjaviti usb naprave. Tudi to ima win10, sem mislil da so to odpravili v tem sistemu. Ni druge, kot da pustiš še nekaj časa in potem odstraniš preko tistega remove oknca ali podobno. JE moteče, ko nekam greš in ne misliš sedaj pa čakati in preverjati kdaj bo možna odstranitev. Tak način meni deluje. Se pa je tudi že zgobilo, da nisem čakal, sem iztaknil usb ven (po končanem kopiranju seveda), nesem material na drugo lokacijo in so bili corrupted in ne samo to, tudi fajli na disku PCja so bili corrupted. Rešeno seved z bakup datotekami.

Tako da to zame ni nič novega. Je le ena izmed stvari, ki se drži iz enega sistema v drugega. Ne vem zakaj.

Seljak ::

krneki0001 je izjavil:

D3m je izjavil:

Aha. Krivec je vedno eden še najbolje, če je to proizvajalec HW >:D


Če ni napisal dobrih driverjev, potem je definitivno krivec proizvajalec HW.

Seljak je izjavil:

Licenca za Win 8.1 je prenosljiva,saj imam FPP verzijo: https://www.mimovrste.com/programska-op...



Win 8.1 naložit še enkrat, potem pa nadgradnjo na win10 (kr iz usb ključka, ker bo najhitreje) in boš imel registrirane win 10.


No,sedaj sem zmontiral CPU,Plato in ostalo periferijo vključno z SSD-jem,na katerem je OS. Ko sem vse skupaj sestavil sem zalaufal sistem in ko se je OS postavil sem lepo vnesel ključ od Win8.1 ter dejansko tako aktiviral Win10. Logiral sem se z svojim Microsoft računom in sistem deluje naprej z novo strojno opremo,brez,da bi na novo inštaliral OS. Zelo vesel,ker mi je prihranilo veliko časa.
Torej pri menjavi MB vam ni potrebno na novo nameščati OS,le kodo vpišete in se prijavite v svoj MS račun in OS je že pripravljen za nadaljnjo uporabo.

PowerofPeopl ::

Imam eno vprašanje, odkar sem na windows 10, ima moj računalnik na momente težave glede tega:

"(application).exe has been blocked from accessing graphics hardware"
pojavlja se mi in v bsplayeru, in v chrome, in v firefox, kolikor sem do sedaj opazil. morda tudi drugje.

Ne vem pa kako se tega znebiti, driverje sem updatal na latest.
Drugače pa na win 10, za zdaj BP.
Imam pa:
Laptop HP Probook 455
AMD Radeon HD 8650 G + HD 8600/8700 M Dual graphics

Če bi bilo pomembno je CPU: AMD A10-5750M APU

Zgodovina sprememb…

Aar2rk ::

Po zadnjem updejtu mi je Win 10 preimenoval vse diske v "Local disk".
Poleg tega mi je ponastavil vse tweake, ki sem jih naredil v navigation pane Explorerja (kaj se vidi in kaj ne, ker je čisto preveč krame not, seveda nad diski).
Sem šel pogledat, ali je spet instaliral nazaj vse MS programčke, ki jih pač nočem (Get started, Money, in podobne), ampak vsaj tega mi tokrat ni

Še kdo s podobnimi iskušnjami in predvsem, ve kdo, kako preprečiti, da bi se podobno še ponavljalo, ne da bi isklopil updejte?

krneki0001 ::

Meni je samo upgrade naredil in nič dodajal. Ali si ms programe odinštaliral ali si samo odstranil ikone iz starta?

Aar2rk ::

ms programi so odinstalirani, tudi tisti, ki se direktno ne morejo (s CCleanerjem), večji updejti, primerljivi s service packi, jih pa naserjejo nazaj, ampak to sem samo preveril.

Kar me zanima je, zakaj mi je preimenoval diske in popravil tweake.

japol ::

To se bo dogajalo še naprej. Glej npr.:

od cca 30min naprej. Vse je disablov a se po updatu nekaj doda, nekaj se v Settings iz Off spremeni v ON itd.
Povej kaj vse si odstranil in na kakšen način. S CMD, PowerShell, s kakšnim programom? Si odstranil le aplikacije kot so Money, Sport, News, 3D modeli itd. ali tudi Skype, Onedrive, Edge,...? Povej celoten potek in na kakšen način.
Jaz se že kar nekaj časa trudim "sčistiti" win10 da so res samo operacijski sistem ne pa bloatware s spywareom itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: japol ()

Aar2rk ::

hvala za link, še nisem imel časa pogledati. Programi trenutno niso point, ampak spremembe imen diskov in že narejenih tweakov (narejeni deloma z Ultimate Windows Tweaker 4.1.1, deloma ročno z registry)
Sem pa med googlanjem, ki presenetljivo ne da kaj dosti zadetkov, ugotovil, da mi disk manager kaže imena dikov prav, samo explorer jih ne.
Javim, ko še kaj ugotovim.

japol ::

Pri meni se je npr. zgodilo da sem odstranil Recovery particijo. Pa se je po nekaj dnevih sama nazaj pojavila.
««
64 / 141
»»