» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
63 / 141
»»

mihagr ::

Mato989
"A to na slo techu pride gor? Pa na partisu, pa 24ur/rtvslo pa še tistih 5 strani ki obiskujem?"
Da lahko, zakaj pa ne, ali so te strani kaj drugačne od drugih.
Drugače pa se popolnoma strinjam s solatkom. Od časa XP odkar imajo MSSE in sedaj win defender je šlo čez moje roke na desetine pc-jev vsi z vgrajenim AV. V petih, šestih letih nobenih težav zaradi AV-ja.

AC_DC ::

solatko je izjavil:

Ne vem zakaj ne uporabljate vgrajenega AV, saj je boljši, kot vse free variante drugih, pa še neopazen je. Najde vse, kar je potrebno.



Solatar bo gonil mse mantro do konca.

MrStein ::

trnvpeti je izjavil:

>Prej sem jaz tu razumel da ti noben AV ne pomaga če si nesposoben pazit na PC, in hkrati da je vsak AV (tudi samo MSE) dovolj če znaš brskat in veš kaj ne klikat :)

hoces reci, da sploh ne rabis antivir?

Nekateri večino časa res ne.
Meni recimo ne doma ne v službi še nikoli ni alarma zagnal.
Tistemu zgoraj pa se je AVAST-u navkljub sranje naselilo na PC. Tako da...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BorutK-73 ::

Po mojih izkušnjah ti nobeden AV ne pomaga če uporabnik za tipkovnico ne bere opozoril in samo klika da pride do nagih slik ali videa. Čeprav mu AV vpije "virus" bo kliknil "da".

Zgodovina sprememb…

solatko ::

AC_DC - Če je uporabniška izkušnja z več deset računalnikov dobra, to še ni mantra. Če nekdo hoče uporabljat bloatware, kdo sem jaz, da bi mu branil.
Velika večina uporabnikov ima na računalniku vse programje, ki ga proizvajalci priložijo k prednaloženem sistemu, pa ravno tako funkcionirajo, samo malo bolj počasi jim delajo mašine.
Delo krepa človeka

WaterBoy ::

Pozdavljeni

Imam vprašanje glede win10

Sam imam prenosni računalnik HP pavilion g6 in prej na win 7 sem na njemu imel zvočne driverje ki so delovali super. Laptop je špilal zelo glasno. Sedaj na 10-ki mi teh driverjev ne ponudi na original spletni strani od hp-ja (prej na 7 mi jih je). Kaj mi je sedaj storiti :) želel bi da muzika igra glasno. :)

Če inštaliram one za sedmico bo delovalo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WaterBoy ()

solatko ::

Inštaliraj tiste od 7-ice v združljivem načinu (desna miška na exe ikono).
Delo krepa človeka

WaterBoy ::

Hvala deluje :)

solatko ::

Nekatere gonilnike je potrebno instalirat celo v načinu XP SP3, ker proizvajalci opreme niso spravli skupaj niti delujoč gonilnik za Visto. Problem pri tem je ta, da za 64bit-ne XP-je večina gonilnikov ni delovala v redu.
Se pa najde alternativa na forumih.
Delo krepa človeka

r3dkv1c4 ::

trnvpeti je izjavil:

>Prej sem jaz tu razumel da ti noben AV ne pomaga če si nesposoben pazit na PC, in hkrati da je vsak AV (tudi samo MSE) dovolj če znaš brskat in veš kaj ne klikat :)

hoces reci, da sploh ne rabis antivir?

V bistvu ga res ne rabiš.

Sam ga ne uporabljam že 10 let, no problem at all.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

solatko ::

r3dkv1c4 - V bistvu ne rabiš drugega kot MSE in kak čistilec piškotkov in reklamnih povezav.

Ampak na lestvicah popularnosti ni aktualen, ker nima pro verzije in ne kupuje glasov.:'(
Delo krepa človeka

andromedar ::

solatko je izjavil:

r3dkv1c4 - V bistvu ne rabiš drugega kot MSE in kak čistilec piškotkov in reklamnih povezav.

Ampak na lestvicah popularnosti ni aktualen, ker nima pro verzije in ne kupuje glasov.:'(


Na lestvicah verjetno ni popularen zato, ker je konstantno najslabši AV med vsemi testiranimi ;)

https://www.av-test.org/en/antivirus/ho...
Eh?

solatko ::

andromedar - Najdi mi računalnik, ki je bil resno okužen ob uporabi samo MSE. Jaz ti jih vsak teden prinesem nekaj, z ostalimi free AV programi in posledično ugasnjenim MSE.

O takrat, ko je M$ kupil to AV podjetje, ne uporabljam drugega, pa večina mojih strank tudi ne, še tisto kar je bilo okužb, so jih sprovocirali uporabniki sami, kljub opozorilu so pač klikali dalje.

Testiranje s 100 prednaloženimi programčki in real life je velika razlika, posebej, če večina zlobne kode spišejo same AV SW hiše ali njihovi najeti programerji.

Tudi druge stvari, ki na testih kažejo odlične slike, v real lifeu krepko odstopajo od testov (avtomobili, grafike, procesorji, trdi diski, avdio naprave,...........).

Zato pametni uporabniki ne nasedajo reklamnim testiranjim in uporabijo preizkušeno orodje, ki se v praksi obnese najbolje, firme, ki pa morajo res čuvat podatke pred okužbami pa to ne zaupajo testiranim free bloatware-om, temveč za to usposobljenim firmam, seveda v zameno, za precej dobro plačilo.
Delo krepa človeka

BorutK-73 ::

solatko je izjavil:

Zato pametni uporabniki ne nasedajo reklamnim testiranjim in uporabijo preizkušeno orodje, ki se v praksi obnese najbolje, firme, ki pa morajo res čuvat podatke pred okužbami pa to ne zaupajo testiranim free bloatware-om, temveč za to usposobljenim firmam, seveda v zameno, za precej dobro plačilo.

Koliko €€€ ti je MS plačal za to nebulozo.
V vsaki temi se najde nekdo ki zagovarja do smrti samo en izdelek, vse ostalo je sranje.

darkolord ::

solatko je izjavil:

andromedar - Najdi mi računalnik, ki je bil resno okužen ob uporabi samo MSE. Jaz ti jih vsak teden prinesem nekaj, z ostalimi free AV programi in posledično ugasnjenim MSE.
Imam pred seboj ravno en takšen računalnik, ki se je okužil z Lockijem.

Še dokaz (označil sem sicer avg za neko drugo priložnost):



Pa še tole:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

mihagr ::

darkolord
Po slovenskih forumih je že kar nekaj debat na temo lokija.
Po svetu jih je na stotine (zadnje dni to zasledujem, ker ga je moja stranka tudi fasala) nihče ne omenja MS AV, VSI PA GOVORIJO, DA TEGA VIRUSA ZAENKRAT NE MORE DETEKTIRATI NOBEN AV, ti pa tu nabijaš kako ga je fasal nekdo ki uporablja MS AV.
Daj no bodi vsaj resen!

mihagr ::

Tole so kratki citati, ki si jih delam, da bom raziskoval naprej.
In naj mi avtorji oprostijo, ker jih bom uporabil naprej, predvsem zato, da nekaterim pokažem kam paše izsiljevalski virus Locky:

Seveda je cel kup nesnage, ki jo lahko fašeš na kompromitiranih spletnih straneh, ne samo Cerber, še kup drugega je, kar se na ta način distribuira.
Vseeno pa je vsaj za enkrat glavnina okužb z izsiljevalskimi virusi bila vnešena v omrežja preko priponk ali linkov v elektronski pošti. Medtem ko za priponke obstaja kup mehanizmov, kako jih brisati/onemogočiti, stvar že pri linkih postane bolj problematična. Elektronsko pošto, ki bi vsebovala linke, ne moreš kar apriori blokirati. Razen spodobne antispam rešitve, praktično ni načina, kako bi lahko preprečil dostavo takšnega sporočila v uporabnikov inbox.
Od tukaj naprej si pa v bistvu na istem, kot pri vseh ostalih kompromitiranih spletnih straneh, ki uporabljajo najrazličnejše exploit kit-e za distribucijo malware-a.
Redno posodabljanje OS-a, brskalnikov, vtičnikov (flash, pdf,...), blokiranje izvajanja skript, onemogočanje Jave, so osnovni ukrepi, ki ne stanejo nič, pomagajo pa kar precej. Klikanje 'po pameti' včasih pomaga, ampak prej izjemoma kot pa v pravilu, saj se pogosto kompromitira spletišča, ki imajo določen ugled in jim uporabniki zaupajo.

V vseh primerih se priponka imenuje scan.docm - ima pa vsakič drug MD5 hash

Za vse druge 'navadne uporabnike' pa seveda obvezno priporočam blokiranje *.docm in *.js, ki se zadnje dneve tudi kar nekajkrat pojavljal.
V Wordu (za nas navadne uporabnike) sem označil 'Onemogoči vse makre razen elektronsko podpisanih.


Ravno tako nevarne so tudi xlsm datoteke.

Največ lahko sam narediš, da ne odpiraš priponke (katerekoli vrste!) kar križem kražem, ampak samo tiste, za katere si z nekom dogovorjen, da ti bo nekaj poslal, pa naj bo naslov še tako vabljiv.

Če je pošiljatelj po naslovu sodeče tvoj znanec, od njega pa ne pričakuješ nobene priponke, mu pošlješ reply in ga povprašaš, kaj ti to pošilja - če ti je sploh res on kaj pošiljal. Priponko pa šele takrat odpreš, ko prejmeš potrditev od znanca.

Bolje biti malenkost preveč nezaupljiv, kot preveč naiven.

Aja...pol naj nastavim/označim v excelu tudi: 'Onemogoči vse makre razen elektronsko podpisanih. ?

https://blog.avast.com/a-closer-look-at-the-locky-ransomware

it starts the infection of the victim's machine by adding the Locky footprint in HKCU\Software\Locky: dword z vrednostjo "completed=1"
Locky also sets a registry value to Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run in case the infected PC is restarted before the malware encrypts all the files. In this case, Locky encrypts the files during the next session.

The first downloaded Locky binary is moved to the %TEMP% directory, renamed as "sys*.tmp" and deleted by cmd.exe.
cmd_del_origin.png

Locky also sets a registry value to Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run in case the infected PC is restarted before the malware encrypts all the files. In this case, Locky encrypts the files during the next session.
currentversion_run.png

The malware creates a new process with the CommandLine value "vssadmin.exe Delete Shadows /All /Quiet" and deletes stored data from Volume Shadow Copy Service. This action prevents a backup retrieval or system restore from previous saved data on an infected computer.
mountvol_olly.png

The malware then adds a "completed=1" value to the Locky registry key and deletes the previously added ..\CurrentVersion\Run value after encrypting all possible files. It also opens an instruction text file,creates an image file from txt and sets an instruction image as the computer's desktop wallpaper.
completed_after_encrypt.png

The malware's process is closed and the malicious svchost.exe file is deleted from the %TEMP% directory in the last step.

Pa še MS: "https://blogs.technet.microsoft.com/mmp...

To prevent the threats , always update the security and system products regularly.
To avoid running the Java script automatically , it can be blocked in browser "content settings" .
To prevent malicious files from running macros "disable all except digitally signed macros" in Microsoft Word , it can done through Trust center setting options in Microsoft word.

mihagr ::

Pa še tole. Čitam po forumih, kako opozarjajo tudi vse tiste, ki imajo nameščen Apple ali Linux OS, tako da ne govorite kako je pa windows ta in ta zanič.
Nekoč pred 40 leti sem videl na Zastavinih servisih po nekaj 10 Yugecov, pa 101-enk, na Mercedesovem pa kvečjemu 2 ali 3.
Razmerje me prodanimi enimi in drugimi pa je bilo tudi 10 krat.
Veste kam merim?

andromedar ::

mihagr je izjavil:

Pa še tole. Čitam po forumih, kako opozarjajo tudi vse tiste, ki imajo nameščen Apple ali Linux OS, tako da ne govorite kako je pa windows ta in ta zanič.
Nekoč pred 40 leti sem videl na Zastavinih servisih po nekaj 10 Yugecov, pa 101-enk, na Mercedesovem pa kvečjemu 2 ali 3.
Razmerje me prodanimi enimi in drugimi pa je bilo tudi 10 krat.
Veste kam merim?


Vemo kam meriš, ja. Security trough obscurity.
Dejansko mi je vseeno ali se nekomu ne splača pisati virusov za moj sistem- ker je pač premalo uporabnikov, ali pa pač ne gre, ker bi bil tako trden. Vseeno mi je. Ker rezultat je isti v obeh primerih: nič (~) virusov.
Eh?

Lonsarg ::

Nisi razumel kaj je hotel povedati. Ko upoštevaš faktor neumnosti uporabnikov(teh na linux skoraj ni), ter še faktor 100 tržnega deleža. Dobiš kar naenkrat zelo primerjivo število okužb na sistemih.
Statistična šansa za fasat virus na win in linux med dvema uporabnikoma, ki sta vešča in ne inštalirata crackov je tam-tam.

solatko ::

BorutK-73 - Mojega posta s kritiko na počez, na forumih ne boš našel. Nikoli nisem trdil za katerikoli OS, da je zanič, se pa v vsaki temi najde nekaj pacientov, ki trdite, da je to ali to zanič, pa v bistvu tega ne uporabljata.
Da pohvalim stvar, ki večini dobro deluje, mi ni potrebno nič plačat, kadar pa ima kdo probleme, se potrudim, da mu te probleme odpravim, včasih tudi z namestitvijo drugega OS-a.

Za enkrat je pri večini uporabnikov windows 10 uporabna in delujoča zadeva, s katero se po instalaciji ni potrebno kaj dosti ukvarjat.
Za M$ paranoike okoli sledenja in zasebnosti, obstojijo orodja, s katerimi se lahko zaščitijo in "varno" še naprej uporabljajo Google in FB.
Delo krepa človeka

japol ::

Kako izbrišem mapo "$WINDOWS.~BT"?
Rečeno je bilo da jo bo sam sistem izbrisal, ko mine en mesec, pa je ta mapa še vedno na disku. Prav tako sem dodelil pravice vsem uporabnikom, pa je še vedno ne morem izbrisati.
Dobim okno:

A obstaja kakšen program ali pa cmd koda,... da se rešim te mape?

mtosev ::

Pod windows/disk cleanup je tam not?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

BivšiUser2 ::

Včeraj sem hotel pogledati par fotk na računalniku, pa se mi app stalno sesuva. Ko pogledam v Store, mi posodobitve javijo napako za par appov , med katerimi je tudi Fotografije, napaka je pa 0x80073cf6.
Opcije, ki sem jih probal:
- scf /scannow: sicer se je nekaj corrupt datotek našlo, a jih ne morem niti v safe modu popraviti.
-DISM mi javi to napako: Error when running DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth - error 0x800f0906.
cbs log
DISM
Mogoče kdo znaj kaj je lahko narobe?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Lonsarg ::

Če sfc najde napake in jih avtomatski fix ne popravi je žal rešitev samo format. In to tak iz svežega ISOja.

BivšiUser2 ::

Aha, hvala za nasvet.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

D3m ::

Zdravo.

Včeraj prejel nov laptop z Win10. Kaj me čaka?
|HP EliteBook|R5 6650U|

BivšiUser2 ::

Vklopi ga, prepričaj se, da so aktivirani, z media creation toolom W10 iso "zapeči" na usb (>3Gb) / dvd pa formatiraj računalnik.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

AC_DC ::

M$ lastnikom tabletom s samo 1 Gb rama pokazal srednji prst
https://translate.google.com/translate?...

heise svetuje vsem lastnikom tabletom z 1 gb rama in pred-nameščenim win8.1, da ne nameščajo w10 nadgradnje, saj bodo ostali brez updejtov -> za nove updejte bo potrebno uporabljati zadnjo verzijo w10, za zadnjo verzijo w10 moraš imeti vsaj 2 gb rama :P.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Alexius Heristalski ::

japol je izjavil:

Kako izbrišem mapo "$WINDOWS.~BT"?
Rečeno je bilo da jo bo sam sistem izbrisal, ko mine en mesec, pa je ta mapa še vedno na disku. Prav tako sem dodelil pravice vsem uporabnikom, pa je še vedno ne morem izbrisati.
Dobim okno:
htp://shrani.si/f/1U/Dx/4368ot6O/neui634796tgrvdfhbnv24.png
A obstaja kakšen program ali pa cmd koda,... da se rešim te mape?

Windows.old se izbriše po enem mesecu, ne $WINDOWS.~BT. Naredi Disk Cleanup > Clean up system files.

Lonsarg je izjavil:

Če sfc najde napake in jih avtomatski fix ne popravi je žal rešitev samo format. In to tak iz svežega ISOja.

In-place upgrade bi lahko poskusil. Greš na Prenos Windows 10 in klikneš Nadgradi zdaj. Ne izgubiš podatkov in programov kot pri formatu.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

BivšiUser2 ::

Alexius Heristalski je izjavil:

japol je izjavil:

Kako izbrišem mapo "$WINDOWS.~BT"?
Rečeno je bilo da jo bo sam sistem izbrisal, ko mine en mesec, pa je ta mapa še vedno na disku. Prav tako sem dodelil pravice vsem uporabnikom, pa je še vedno ne morem izbrisati.
Dobim okno:
htp://shrani.si/f/1U/Dx/4368ot6O/neui634796tgrvdfhbnv24.png
A obstaja kakšen program ali pa cmd koda,... da se rešim te mape?

Windows.old se izbriše po enem mesecu, ne $WINDOWS.~BT. Naredi Disk Cleanup > Clean up system files.

Lonsarg je izjavil:

Če sfc najde napake in jih avtomatski fix ne popravi je žal rešitev samo format. In to tak iz svežega ISOja.

In-place upgrade bi lahko poskusil. Greš na Prenos Windows 10 in klikneš Nadgradi zdaj. Ne izgubiš podatkov in programov kot pri formatu.

Eh, bom kar v PSju odpiral, če bom kaj nujnega rabil / mislim da one drive online celo omogoča gledanje fotk, drugače pa s formatom počakam do Redstone update.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Alexius Heristalski ::

Nekaj sem pozabil dodati, pred in-place upgrade je priporočljivo posodobiti gonilnike in odstraniti 3rd party antivirusni program, da ne zafrkava.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Lonsarg ::

AC_DC je izjavil:

M$ lastnikom tabletom s samo 1 Gb rama pokazal srednji prst
https://translate.google.com/translate?...

heise svetuje vsem lastnikom tabletom z 1 gb rama in pred-nameščenim win8.1, da ne nameščajo w10 nadgradnje, saj bodo ostali brez updejtov -> za nove updejte bo potrebno uporabljati zadnjo verzijo w10, za zadnjo verzijo w10 moraš imeti vsaj 2 gb rama :P.

Veliko zavajanje to, nobene dejanske tehnične omejitve ni, Microsoft zgolj ne bo dovolil OEMom dajati ven novih naprav z 1GB RAMa, obstoječe bodo še vedno delovale in tudi updajte normalno dobivale. Legacy aplikacije, sploh kak Chrome pač ne poganjaš na takih napravah(ampak to velja že zdaj). Store aplikacije ter Edge pa delujejo čisto OK na 1GB RAMa jih imaš lahko precej odprtih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

japol ::

V disk cleanup tega ni. Vsega skupaj zazna le dobrih 100MB, ne pa več kot 6GB samo od $WINDOWS.~BT. Mi je pa uspelo izbrisati to mapo.
Na znanje: desni klik na mapo --> properties --> Security --> Advanced --> In v tem novem oknu je zgoraj "Owner", zraven pa "Change", klik na Change --> Advanced --> Find now--> in iz seznama najti in izbrati točno oz. pravo ime račulanika (jih je zelo veliko), ki je bilo izbrano pri nameščanju. Ali ime računa ko se loginaš v winse. Npr. ko so se nameščali winsi, in si dodeli ime "nekinekiPC" potem to poiščeš na seznamu. NE PA kar koli z "Administrator" ali pa "Administrators".

mtosev ::

Tole je ok, da ms ne bo dovolil novih tablic z manj kot 2gb rama. 1gb je namreč joke. Sam mam win8.1 tablico z 2gb rama in dela še kr ok.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

D3m ::

Še ne en dan ne uporabljam Win10. Ga serje Edge in infinity load loop.

Prekrasni novi svet. :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

mtosev ::

D3m je izjavil:

Še ne en dan ne uporabljam Win10. Ga serje Edge in infinity load loop.

Prekrasni novi svet. :))

Namesti drug brskalnik al downgradaj na win7. Pred časom si reko kak v vašemu podjetju po tvojem priporočilu ne boste upgradali kompe na win10.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

D3m ::

Eno je firma in moj prav. Drugo je pa osebna raba in firbec.

Zadevo rešil tako, da sem prekopiral Chrome preko USB.

Če bi bil nevedna stranka bi zlil žolč na nedolžnega prodajalca.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

japol ::

A se je komu zgodilo, da je imela le ena mapa drugačno nastavljena dovoljenja? To mislim na desni klik --> properties --> Security in da je tu bilo izbrano nekaj drugega. Ampak samo ena mapa med vsemi. Kaj imate navadno pri vseh nastavljeno? A je "Authenticated Users" ali kaj drugega? Kaj izbrati, če je na voljo le SYSTEM ali Administrators ali Users?

MrStein ::

darkolord je izjavil:

solatko je izjavil:

andromedar - Najdi mi računalnik, ki je bil resno okužen ob uporabi samo MSE. Jaz ti jih vsak teden prinesem nekaj, z ostalimi free AV programi in posledično ugasnjenim MSE.
Imam pred seboj ravno en takšen računalnik, ki se je okužil z Lockijem.

Še dokaz (označil sem sicer avg za neko drugo priložnost):




Torej so vsi z zeleno kljukico zanič AV-ji?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

buttplugs ::

Qihoo ti je najboljša brezplačna rešitev, če ne štoraš po kitajskih straneh.
Jaz sicer štoram, a imam zato še backup zaščito.

solatko ::

Dajmo si bit na jasnem - večino nevarnih virusov, sprožijo uporabniki sami, ne glede na to, kateri AV program imajo instaliran.
Za normalno uporabo računalnika, ne rabiš nič drugega, kot to kar je vgrajeno v w8-w10, torej MSE.

Ne pravim, da so zanič, so več ali manj enako dobri, kot vgrajeni, torej v čemu je smisel, da ugasneš obstoječega in namestiš drugega, enako uspešnega ali manj?
Delo krepa človeka

stalker ::

Imam problem, ki ga, kljub temu, da sem obrnil internet trikrat okoli in klical na MS support, ne morem rešit. Trgovina mi noče posodabljati in nameščati programov, koda napake 0x80070005. Ravno tako ne morem zagnati MSE, ista koda napake. Kakšna ideja, preden ponovno namestim sistem?

solatko ::

Verjetno si kaj preveč zaprl, ko si si urejal zasebnost. Preglej vse kar si popravljal.
Delo krepa človeka

njyngs ::

Včeraj sem an 10 dobil apdejt, ki mi je dol skinil par programov, med drugim tudi Speccy, ki čisto normalno deluje tudi po updateu... go fu majkrošit. Šteti so ti dnevi.

vander ::

Na prenosniku HP ENVY17 sem nadgadil win7 na win10. Računalnik sem uporabljal celo popoldne brez problema. Nato sem se odločil da izvedem clean install. Sedaj se mi na zaslonu zatrese slika vsakič ko odprem novo okno ali kliknem na ikono oz. vedno ko izberem neko opravilo. Pri gledanju youtuba pa se slika trese ves čas. Posodobil sem vse gonilnike in nameščene so posodobitve sistema vendar problem ostaja. Prosim za pomoč.

kandelaber ::

Ali je že možno popolnoma izklopiti update in preverjanja za update na win 10?

mat xxl ::

njyngs je izjavil:

Včeraj sem an 10 dobil apdejt, ki mi je dol skinil par programov, med drugim tudi Speccy, ki čisto normalno deluje tudi po updateu... go fu majkrošit. Šteti so ti dnevi.


Ja pa ni edini program, to je standard pri upg iz W7 na W10, pač še 1 x inštaliraš in dalje ......

Ali kdo pozna ali je testiral rešitev, ki jo trži Anni za kriptoviruse ....

http://sistem.anni.si/cryptolocker-zakr...

Zanima me, ker so tako samozavestni, da prav študiram, da se na eni mašini namerno probam okužiti .....

eno_ime ::

Samsung je javno objavil, da uporabniki naj ne dajejo gor Windows 10.
Kaj zdaj to pomeni, ce to objavi tako velika firma, ki proda veliko racunalnikov in prenosnikov?

mtosev ::

Da so pri samsungu nesposobni, ker očitno imajo neke probleme z njihovimi kompi. Mogoče hardware/driver issues
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
««
63 / 141
»»