» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
62 / 141
»»

k4vz0024 ::

Npr. v Win 7 imam 12 tray ikon. V Win 10 pa le 5. Potem se po hibernaciji, spet vrnejo v polje ikon, ki so vidne, ko kliknem puščico gor.

k4vz0024 ::

Ma sem že pogruntal,. Treba je vklopiti, katere "Ikone bodo prikazane v opravilni vrstici." Tx, vsem za nasvete.

japol ::

A se še komu dogaja, da ko shrani neko datoteko na namizje je potem na namizju ni, dokler v desnem kliku ne izbere refresh namizja? Šele po refresh se pokaže datoteka.

Modri dirkač ::

Se dogaja včasih, tudi na 7 in 8.
Everybody lies!

japol ::

Aja? Na 7 32 in 64 bitnih, tega nikoli nisem opazil. Tudi nihče da bi se pri novejših winsih to dogajalo, sem mislil da je to le pri 10ki.

r3dkv1c4 ::

Modri dirkač je izjavil:

Se dogaja včasih, tudi na 7 in 8.

Niti 1x samkrat.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

krneki0001 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Modri dirkač je izjavil:

Se dogaja včasih, tudi na 7 in 8.

Niti 1x samkrat.


Enako. Kaj takega se mi še ni zgodilo.

japol ::

Še nekaj kar opažam: ko prenehaš z delom, je na laptopu črn ekran (standard), čudno mi je to, da ko se vrnem nazaj in ko sem 3m stran od njega on vklopi ekran spet nazaj. Ne rabim premikati miške, ali tipk,... enostavno še preden pridem do njega se postavi nazaj. wtf? kako ve da se bom usedel pred njega? ;) kamero sem prekril (črn izolir trak), a mikrofon posluša? ali kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: japol ()

lopov ::

Modri dirkač je izjavil:

Se dogaja včasih, tudi na 7 in 8.


Se mi dogaja na 7 in 8.1 (oboje desktop), ponavadi ko ma računalo uptime preko 20 dni. Pri meni pomaga logoff, ne rabim resetirat.

k4vz0024 ::

Pomotoma sem pri restartu sistema držal tipko F12. Pri tem se je v odjavnem oknu izpisalo, Windowsi se nastavljajo, ne izklopite računalnika. Kaj se je pri tem ponovno nastavilo?

MrStein ::

Danes je začel laptop z Win10 po minuti neaktivnosti iti v sleep.
V nastavitvah (tako v poenostavljenih kot v "power plan") je nastavljeno: screen off: never, sleep: never.

Se še komu to začelo dogajati?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Modri dirkač ::

Da, par ključev moraš iz registra pobrisat, v enem mojem postu v tej temi je objavljeno kako pa kaj...
Everybody lies!

MrStein ::

Zato pa modrost: Nov Windows? Počakaš na SP1 (ali 2).

Hmm, ta opis potem ni resničen:
"System unattended sleep timeout" is how many minutes the system will wait idle after waking up in an unattended state before automatically going back to sleep or hibernation.

?

Ker ne gre za "sleep after sleep", ampak če preprosto nehaš uporabljati PC za minuto, gre v sleep.

(gre za PC s prednaloženim win10, sicer ga ne bi videl še vsaj eno leto)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Hmm, zgleda da se to vleče že od nekdaj: Sleep / Hibernate mode after 2 minutes. Windows 10 (MS forum)

Zanimiv je komentar, ki je fiksal problem z zamenjavo teme (nekje na drugi strani): CurtWMMD replied on February 12, 2016
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Modri dirkač ::

Modri dirkač je izjavil:

Če ima slučajno še kdo težave, da mu PC odide spat po 60sec idlanja, potrebno je pobrisat vse kar je v tej "mapi" v registru:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power\PowerSettings\238C9FA8-0AAD-41ED-83F4-97BE242C8F20\7bc4a2f9-d8fc-4469-b07b-33eb785aaca0\DefaultPowerSchemeValues

Nek idiot pri microsoftu se je spomnil dodat skrite nastavitve za "system unattended sleep", ki je nastavljen na 60 sec., in ne upošteva spljoh, kar nastaviš v "power&sleep" nastavitvah.

Tole je rešitev za tebe ...
Everybody lies!

k4vz0024 ::

Katri pa je ključ za prikaz Mrirovanje oz Hibernacijo v Start meniju, če ta izgine? Ni pa mogoče nastaviti preko power settings?

MrStein ::

Modri, kaj pa če hočem, da se po backupu sredi noči spet vrne v sleep?

(sicer to ni zame, moj PC dela OK)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Alexius Heristalski ::

k4vz0024 je izjavil:

Katri pa je ključ za prikaz Mrirovanje oz Hibernacijo v Start meniju, če ta izgine? Ni pa mogoče nastaviti preko power settings?
A nimaš Power Options > Choose what the power button does > Shutdown settings > Hibernate?

https://www.techmesto.com/enable-hibern...
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

borut_p ::

japol je izjavil:

A se še komu dogaja, da ko shrani neko datoteko na namizje je potem na namizju ni, dokler v desnem kliku ne izbere refresh namizja? Šele po refresh se pokaže datoteka.


jep meni se je - je bil pa sicer upgrade iz 7-8-8.1-10. mogoče kakšna napaka iz zgodovine

k4vz0024 ::

Alexius Heristalski je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Katri pa je ključ za prikaz Mrirovanje oz Hibernacijo v Start meniju, če ta izgine? Ni pa mogoče nastaviti preko power settings?
A nimaš Power Options > Choose what the power button does > Shutdown settings > Hibernate?

https://www.techmesto.com/enable-hibern...


Ne, sicer gre za Win 7. Ampak najbrž je podobno, kot v 10ki. Probal sem od sys restore point, pa vse drugo, pa nikakor ne morem vrniti opcije v Start meni.

MrStein ::

Zakaj potem ne pišeš v [WINDOWS 7] Vprašanja in težave ?
A drugje pa lahko sprožiš hiberniranje?
Je na C:\ datoteka hiberfif.sys ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

k4vz0024 ::

Preprosto, ker so na tej strani omenili registrske ključe. Zato, sem želel izpostaviti problem. Poznavanje nastavitev v registru je zelo redko.

Hibernacijo lahko sprožim preko cmd in ukazov.

Verjetno je datoteka hiberfif.sys, drugače v cmd ne bi mogel sprožit hibernacije.

MrStein ::

Kaj pa imaš na izbiro na start meniju?
Če je vklopljena opcija "hybrid sleep" , potem hibernate ni na izbiro, ampak le kombiniran sleep (ki hibernira PC, potem pa ga ne izklopi, ampak gre le v stand-by, torej utripajoča power lučka)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

k4vz0024 ::

Odjava, Zakleni, Vnovični zagon, Spanje. Ko je rač. na priklopljen na napajanje, manjka Mirovanje. V nastavitvah pa je hybrid sleep vklop siv in ga ni mogoče spremeniti v izklop. Nekaj je zaklenilo spreminjanje nastavitev.

BorutK-73 ::

Pri meni na kišti je isto (isto win7).
Za hibernacijo uporabljam ukaz:
C:\Windows\System32\rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState 0,1,0

k4vz0024 ::

Ja, to deluje. Ampak, jaz iščem rešitev v registru, ki bo odpravil napako.

Alexius Heristalski ::

Minuta iskanja na Googlu: https://www.google.gr/search?client=ope...

http://www.howtogeek.com/howto/7564/how...

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Power
HibernateEnabled daš na 1.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

k4vz0024 ::

Sem pogledal. Vendar je HibernateEnabled na 1. Kako potem nastaviš, ko je računalnik priklopljen na zunanje napajanje?

miraldi ::

Da ne odpiram nove teme bom kar tu vprašal.

V chromu(win10)sm fasu hijacker Hohosearch.
Kadarkolo odprm Chrome mi namesto Googla odpre ta Hohosearch.
Sm ga že v nastavitvah odstranu iz homepage in dal nazaj na Google, pregledu cel PC z MalwareByte, zalavfu komplet pregled Avast, pa nič ne pomaga.


Kakšna druga rešitev?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Alexius Heristalski ::

AdwCleaner?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

MrStein ::

Čisto iz firbca, kateri antivirus pa si imel gor?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

miraldi ::

Alexius Heristalski je izjavil:

AdwCleaner?


Bom probu, upam da uspe :)

Mrstein Avast pac una free varjanta.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Mare2 ::

miraldi je izjavil:

zalavfu komplet pregled Avast, pa nič ne pomaga.


Kakšna druga rešitev?


Pojdi na obnovitev sistema na dan, ko je še vse delalo. :)

http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

MrStein ::

miraldi je izjavil:


Mrstein Avast pac una free varjanta.

One more added to the shit list.

(a ni tu en član ki ful hvali Avast?)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

solatko ::

Ne vem zakaj ne uporabljate vgrajenega AV, saj je boljši, kot vse free variante drugih, pa še neopazen je. Najde vse, kar je potrebno.
Delo krepa človeka

trnvpeti ::

prav nasprotno, najslabsi je

Microsoft Windows Security Essentials (Windows Defender)

Anti-Virus: Yes
Anti-Spyware: Yes
Anti-Spam: No
Enhanced Firewall: No
Browser Protection: No
Extras: None

Read more at http://www.trustedreviews.com/best-free...

Antivirus is important, but these days, it's almost more important that you use a good anti-exploit program to protect your web browser and plug-ins, which are the most targeted by attackers. MalwareBytes Anti-Exploit is the free program we recommend here. It functions similarly to Microsoft's own EMET security tool, but it's more user-friendly and offers more security features. This helps block common exploit techniques, even if they are zero-day attacks that have never seen before. MalwareBytes Anti-Exploit would have blocked all those nasty Flash zero-day attacks you heard of recently, for example. It hardens your browser, plug-ins, and other targets attackers frequently target, defending you against the most common attack techniques rather than attempting to catalog and defend against every known piece of malicious software.

While you're at it, we also recommend grabbing MalwareBytes Anti-Malware, which itself is a solid anti-malware program that functions well as a compliment to antivirus and anti-exploit programs. It finds a lot of the "potentially unwanted programs" (PUPs) and other junkware that a typical antivirus won't find.

With those three options-MalwareBytes Anti-Exploit, MalwareBytes Anti-Malware, and your antivirus of choice-you'll be pretty well protected.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

solatko ::

Nehaj s tabelami, pa opazuj dogajanje v real lifeu. Od kar so naredili prvi MSE, ne uporabljam drugega AV programa, za ostalo pa imam legalno verzijo MT.
V veliko letih, nisem dobil niti ene okužbe vredne omembe. Dobim pa v roke veliko računalnikov, z instaliranimi free AV programi, ki so polni nesnage.

Kar nekaj vas je že iskalo pomoč na ST, zaradi okužb in izgub failov.
Delo krepa človeka

trnvpeti ::

solatko je izjavil:

Nehaj s tabelami, pa opazuj dogajanje v real lifeu. Od kar so naredili prvi MSE, ne uporabljam drugega AV programa, za ostalo pa imam legalno verzijo MT.
V veliko letih, nisem dobil niti ene okužbe vredne omembe. Dobim pa v roke veliko računalnikov, z instaliranimi free AV programi, ki so polni nesnage.

Kar nekaj vas je že iskalo pomoč na ST, zaradi okužb in izgub failov.

neumnost na neumnost...

broken/link ::

solatko je izjavil:

Dobim pa v roke veliko računalnikov, z instaliranimi free AV programi, ki so polni nesnage.

če naredim povzetek: trdiš, da če bi zgoraj omenjeni uporabljali MSE, da tega ne bi bilo?

Mato989 ::

broken/link je izjavil:

solatko je izjavil:

Dobim pa v roke veliko računalnikov, z instaliranimi free AV programi, ki so polni nesnage.

če naredim povzetek: trdiš, da če bi zgoraj omenjeni uporabljali MSE, da tega ne bi bilo?



Prej sem jaz tu razumel da ti noben AV ne pomaga če si nesposoben pazit na PC, in hkrati da je vsak AV (tudi samo MSE) dovolj če znaš brskat in veš kaj ne klikat :)

trnvpeti ::

>Prej sem jaz tu razumel da ti noben AV ne pomaga če si nesposoben pazit na PC, in hkrati da je vsak AV (tudi samo MSE) dovolj če znaš brskat in veš kaj ne klikat :)

hoces reci, da sploh ne rabis antivir?

solatko ::

V bistvu rabiš en AV program, ki je lahko tudi MSE in rabiš nekaj da ti čisti ostalo nesnago. Univerzalci so najslabši, ker vse počnejo na pol, glavna naloga pa je, da te na vsak način prepričajo, da rabiš njihov plačljivi izdelek, ki ti dvigne varnost za nekajkrat.

Trdim, da v real lifeu, free AV programi, spustijo skozi marsikaj, kar MSE ustavi, saj je prilagojen delovanju OS-a.

90%-ov varnosti pa predstavlja pamet uporabnikov.

broken/link - Zanimivo, da še nisem dobil v roke resno okuženega računalnika z MSE, verjetno so uporabniki, ki ne razmišljajo samo o tabelah in uporabi najboljšega AV programa po trenutni lestvici, veliko pametnejši uporabniki, kot oni drugi in zato tudi manj okužb.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

trnvpeti ::

>Trdim, da v real lifeu, free AV programi, spustijo skozi marsikaj, kar MSE ustavi, saj je prilagojen delovanju OS-a.

glede cega to trdis?

Mato989 ::

trnvpeti je izjavil:

>Prej sem jaz tu razumel da ti noben AV ne pomaga če si nesposoben pazit na PC, in hkrati da je vsak AV (tudi samo MSE) dovolj če znaš brskat in veš kaj ne klikat :)

hoces reci, da sploh ne rabis antivir?


Poglej jaz mam free Avasta gor že "cel lajf" odkar pomnim, pa še enkrat nisem fasal virusa... uporabljam pa komp za gaming + internet in kak film.... torej mi ni jasno kje folku rata dobit vso nesnago :)

solatko ::

trnvpeti - Iz izkušenj
Mato989 - Torej te ne rešuje AV, si se pač navadil in uporabljaš enakega cel čas, rešuje pa te pamet, AV ne vpliva veliko na to.
Delo krepa človeka

trnvpeti ::

>Poglej jaz mam free Avasta gor že "cel lajf" odkar pomnim, pa še enkrat nisem fasal virusa... uporabljam pa komp za gaming + internet in kak film.... torej mi ni jasno kje folku rata dobit vso nesnago :)

po tvojem mnenju, rabis sploh free avasta?
in po tvojem mnenju, zakaj on ne uporablja racunalnik na nacin kot ga ti?

>trnvpeti - Iz izkušenj
>>Od kar so naredili prvi MSE, ne uporabljam drugega AV programa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

solatko ::

trnvpeti - AV naj bi te zaščitil pred nesnago, ki se mimo tvoje volje nahaja na spletu. Če vedno iščeš samo tisto, kar želiš in ne odpiraš vsake svetleče zadeve, je dovolj katerikoli free AV, glede na to, da je MSE že v sistemu, se mi zdi brez veze vgrajenega izključit, zato, da lahko inštaliram podoben enakovreden ali slabši.

Zato trdim, da ob normalno pametni uporabi spleta, zadošča vgrajen varnostni sistem, če pa si kockar, te noben ne bo zaščitil, da v določenem času, ne dobiš glavne premije.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

solatko je izjavil:

trnvpeti - Iz izkušenj
Mato989 - Torej te ne rešuje AV, si se pač navadil in uporabljaš enakega cel čas, rešuje pa te pamet, AV ne vpliva veliko na to.


Tako je, avasta pač mam gor tolko da je, oziroma za kak hitri scan lastnih USB ključev ko pridejo iz drugih PCjev ipd :)

po tvojem mnenju, rabis sploh free avasta?
in po tvojem mnenju, zakaj on ne uporablja racunalnik na nacin kot ga ti?


Mam ga pač ker ga mam in za kar sem zgoraj opisal :) To pa ne bi vedo, kot pravim je AV dokaj nekoristna zadeva, če imaš malo pameti da ne klikaš na vse živo.... in uporabljaš preverjene strani kot so slo-tech, partis ipd....

Ker če bo nekdo hoto v tvoj PC bo pa itak prišo, če pridejo v presneti Pentagon bodo pa še v naše PCje, če bi bla taka silna želja kajne?

solatko ::

Mato989 - Brez zaščite, boš internet uporabljal samo nekaj minut. AV na računalniku mora bit, pa ne zato, da ti nebi kdo vdrl, temveč, da se ti ne instalira nesnaga, ki ti bi povzročala motnje ali omogočila lahek vdor in skeniranje gesel,.....
Delo krepa človeka

Mato989 ::

solatko je izjavil:

Mato989 - Brez zaščite, boš internet uporabljal samo nekaj minut. AV na računalniku mora bit, pa ne zato, da ti nebi kdo vdrl, temveč, da se ti ne instalira nesnaga, ki ti bi povzročala motnje ali omogočila lahek vdor in skeniranje gesel,.....


Kam se mi bo inštalirala če nič ne klikam in imam deep freeze?

A to na slo techu pride gor? Pa na partisu, pa 24ur/rtvslo pa še tistih 5 strani ki obiskujem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()
««
62 / 141
»»