» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
42 / 141
»»

luxxx7 ::

Torej naredim inštalacijo normalno preko USB ali DVD-ROM in ko pridem v windowse bodo aktivirani?

Mare2 ::

luxxx7 je izjavil:

Torej naredim inštalacijo normalno preko USB ali DVD-ROM in ko pridem v windowse bodo aktivirani?

Poskusi. Moralo bi biti tako. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Anney ::

luxxx7 je izjavil:

Torej naredim inštalacijo normalno preko USB ali DVD-ROM in ko pridem v windowse bodo aktivirani?


Točno tako. ISO cukni iz uradne strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

luxxx7 ::

Je vseeno, če so bili prej naloženi WIN 8.1 in zdaj bi rad naložil WIN 10?

Mare2 ::

luxxx7 je izjavil:

Je vseeno, če so bili prej naloženi WIN 8.1 in zdaj bi rad naložil WIN 10?


Če hočeš imeti regularno 10-tko, naredi upgrade - update. :)

- naloži nazaj W8.1
- vtakneš USB z W10
- z zagnanimi W8.1 poženeš setup.exe z USB
- NADGRADIŠ na W10
- W10 se sami aktivirajo, preveriš, da so res aktivirani!!!
- če hočeš clean install, šele sedaj bootaš PC z USB, pobrišeš particije, inštaleraš
- vpis serijske obakrat preskočiš
- ob povezavi na internet, se W10 sami aktivirajo
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

Assass1n ::

Ne prvo upgrade na 10, potem pa lahko fresh install. Upgrade lahko izvedeš iz win10 .iso z zagonom setup.exe sedaj v windows 8.1
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Robert ::

Kako v WIN 10 spremenim velikost ikone in pisave (naziv ikone).

mitkos ::

Imam problem, bolj estetske narave. Imam naštimano, da mi wallpaper na namizju skrolla iz mape (150slik) na c disku. Obenem želim da mi na lockscreenu predvaja slideshow iz iste mape. Napaka pa je, da je prva slika vedno ena izmed slik od Windowsov, ki se nahaja v WinSxS mapi in podmapi z dolgim in čudnim imenom. Sem jih lociral in poskušal izbrisati pa pravi da se jih ne da. Ne moti me zelo dosti, bi pa, če se le da, to popravil, da predvaja le moje slike.

BorutK-73 ::

Robert je izjavil:

Kako v WIN 10 spremenim velikost ikone in pisave (naziv ikone).

Za velikost ikone drži control in skrolaj z miškinim koleščkom.

Machete ::

Še enkrat, če je kdo spregledal.
Fajn Win10 tweaker z nastavitvami in uprabnimi fintami na enem mestu (oknu): http://www.thewindowsclub.com/ultimate-...
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

roCkY ::

Dam tole še na tale malo bolj obljuden forum kot je T-2 neuradni kjer je po meni znanih info hub za KODI...

Včeraj je priletel updaate in shebal super delujoč PC na celi črti.
Izbrisal mi je soundblastra (en starejši x-FI). Prek njega imam zvok prek optike v AVreciver. Namestil je nek Nvidia HDMI driver in zvok poslal na TV. TV je prek HDMI povezan s PC.
To sem rešil z odstranitvijo vsega okoli zvoka in ročno namestitvijo nekega M$ generic driverja, ki je bil na disku. Verjetno tisti, ki je do včeraj bil OK. Ker en novejši pravi da mu SB ni všeč in e ne namesti. Zvok zgleda sedaj OK. Od SB driverjev ne mara ničesar kar je na njihovi strani. Res pa je zvočna že precej v letih. Verjetno je stara nekaj prek 10 let. Se ne spomnim točno v katerem PC je bila nova.

Glavni problem je da KODI ne štarata. Javi napako in se usuje. Probal KODI 15.1 in 15.2. Oziroma se spomni morda enkrat na 15 poskusov. Ni pa miškiniga kurzorja na ekranu čeprav miš zaznava. S tipkovnico se normalno dela. Očitno bo treba še grafični driver zavrteti nazaj...
Ima kdo drugo rešitev? Ali pa počakat nekaj dni da se zadeve "same" spedenajo. Po tujih forumih se bo pobrskalo prek vikenda...

Upam da ne bo heba vsak update od sedaj naprej. Eh ja ko že zgleda da bo OS povsem ok pa ...

Motion ::

Če maŠ slučajno uklopljeno, sklopi updejtanje driverjev prek windows updejta. Je napisano na prejšnji strani kako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

luxxx7 ::

Mare2 je izjavil:

luxxx7 je izjavil:

Je vseeno, če so bili prej naloženi WIN 8.1 in zdaj bi rad naložil WIN 10?


Če hočeš imeti regularno 10-tko, naredi upgrade - update. :)

- naloži nazaj W8.1
- vtakneš USB z W10
- z zagnanimi W8.1 poženeš setup.exe z USB
- NADGRADIŠ na W10
- W10 se sami aktivirajo, preveriš, da so res aktivirani!!!
- če hočeš clean install, šele sedaj bootaš PC z USB, pobrišeš particije, inštaleraš
- vpis serijske obakrat preskočiš
- ob povezavi na internet, se W10 sami aktivirajo


Sedaj sem naložil W8.1 in mi piše, da niso aktivirani. Čeprav so bili pred menjavo diska, aktivirani. Kakšna rešitev?:O

Mare2 ::

Imej povezavo z internetom in malo počakaj. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

roCkY ::

Za mojo težavo opisano zgoraj s KODI-jem ni bil kriv gonilnik pač pa polnenje PS3 kontrolerja na PC. V KODI-ju je treba izklopit uporabo konzol in joystikov.
Se je poklopilo nekaj zadev in sem eno spregledal. Ker je WIN uničil zvok sem bil prepričan da je tudi za težave v KODI-ju krivda na novem gonilniku za grafo saj je kurzor za miš izginil z zaslona, če se je KODI uspel zagnati.

luxxx7 ::

Mare2 je izjavil:

Imej povezavo z internetom in malo počakaj. :)

Je mogoče problem, da sem imel naloženo W8.1 HOME, sedaj sem pa naložil na novi disk W8.1 PRO?

MrStein ::

Verjetno ja, ker licenca za HOME ne velja za PRO.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

luxxx7 ::

Če hočem namestiti W8.1 HOME, me pri instalaciji ne spusti naprej, če ne napišem licenčne kode...

Sem našel. Hvala za pomoč!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: luxxx7 ()

Mare2 ::

1 Podrobnosti ponudbe za Windows

Da, brezplačno! Ta ponudba za nadgradnjo je za polno različico sistema Windows 10, ne za preskusno. Potreben je prenos velikosti 3 GB, za katerega boste morda morali plačati stroške internetnega dostopa. Če želite izkoristiti to brezplačno ponudbo, morate na Windows 10 nadgraditi v roku enega leta od takrat, ko je prvič na voljo. Ko nadgradite, je Windows 10 v zadevni napravi brezplačen.

Ponudba za nadgradnjo na Windows 10 velja za naprave z originalnimi sistemi Windows 7 in Windows 8.1, ki izpolnjujejo pogoje (tudi naprave, ki jih že imate). Veljajo nekatere zahteve za strojno/programsko opremo in nekatere funkcije morda ne bodo na voljo v vseh napravah in na vseh trgih. Razpoložljivost nadgradnje na Windows 10 za naprave s sistemom Windows Phone 8.1 se lahko razlikuje glede na proizvajalca telefona in operaterja mobilne telefonije. Naprave morajo biti povezane z internetom in imeti omogočeno storitev Windows Update. Potrebujete Windows 7 SP1 in Windows 8.1 Update. Nekatere izdaje so izključene: Windows 7 Enterprise, Windows 8/8.1 Enterprise in Windows RT/RT 8.1. Stranke z aktivnim kritjem v programu Software Assurance za količinsko licenciranje imajo možnost nadgradnje na ponudbo izdelkov Windows 10 za velika podjetja zunaj te ponudbe. Za informacije o združljivosti in druge pomembne informacije o namestitvi obiščite spletno mesto proizvajalca in stran z zahtevami za Windows 10. Windows 10 se samodejno posodablja. V prihodnosti bodo za posodobitve morali biti izpolnjeni dodatni pogoji. Za podrobnosti si oglejte stran za nadgradnjo na Windows 10.

2 Potreben je prenos velikosti 3 GB, za katerega boste morali plačati standardne cene internetnega dostopa. Internetna povezava z omejenim prenosom podatkov je taka, pri kateri vam ponudnik internetnih storitev zaračuna glede na količino podatkov, poslanih iz računalnika in prejetih vanj. Windows 10 je velika datoteka (okoli 3 GB). Pred začetkom prenosa prek internetne povezave z omejenim prenosom podatkov poskrbite za naslednje: (1) preverite trenutno uporabo in nato izračunajte, če vam bo ta prenos morda povzročil dodatne stroške; (2) prenos lahko traja nekaj časa. Pri večini uporabnikov s širokopasovno povezavo bo trajal uro ali dve, vendar se lahko hitrost prenosa razlikuje glede na hitrost povezave in druge dejavnike.


https://www.microsoft.com/sl-si/windows...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

poker93 ::

Eno vprašanje, obstaja kakšna možnost ali program na win10, da ko priključim miško v usb, da touchpad takrat ne deluje. Na 8.1 in 7 je imel Lenovo neki program, ki je to omogočal, vendar ta program ne deluje na win10.

Motion ::

a nima kake kombinacije na tipkovnici FN + ena od funkcijskih tipk, ali kaj podobnega?

poker93 ::

Ni driverjev za win10 tudi za 8 oz 8.1 jih ni bilo, edini program ki je na 8 in 8.1 delal pa tudi ni združljiv z 10 ta program sem pa dobil iz strani proizvajalca kjer je imel ostale driverje namenjene temu modelu pc ki ga imam. Je pa model lenovo z575.

solatko ::

V nastavitvah touchpad-a imaš opcijo, da izklopiš ploščico, kadar je priključena druga naprava v USB.
Delo krepa človeka

poker93 ::

Sicer sem obrnil vse nastavitve, ampak te funkcije nisem našel. Sem pa rešil zadevo, našel sem program, ki je združljiv z win10 na mojem laptopu in zadeva deluje. :)

ethelred ::

Kateri program je to??

"Opinions are like assholes... everyone's got one
and they all stink" (Brandi Kangiser)

Jerry000 ::

Je že pravi čas za upgrade? Nimam ravno novejšega PC (v začetku 2008 sem ga kupil) in sem rekel da bom počakal sa se malo umiri zadeva in da bodo vsi driverji ready.

gkrmavnar ::

Zdravo,
danes prvič po upgradu na windows 10 želel uporabiti Adobe Premiere CC2014.0 in vselej, ko poizkusim naložiti video material na sekvenco dobil sporočilo, da program ne deluje več z obrazložitvijo: "Zaradi težave je bilo ustavljeno pravilno delovanje programa. Windows bo zaprl program in vas obvestil, če bo na voljo rešitev"
Ne najdem razloga, zakaj se to dogaja!? Hvala za pomoč!

Machete ::

Poinštaliri ga na novo, če še nisi. Rabi kakšno javo ali kakšen tak vtičnik poseben? Poinštaliraj še tisto na novo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

gkrmavnar ::

Sem ga že dvakrat...nič
Računalnik sem spucal z AVG...nič
Glede vtičnikov pa ne vem, če kaj rabi...

pierch ::

Vprašam tukaj, če je kdo mogoče že opazil podoben problem.

Včeraj sem na svoj laptop naredil clean instl Windwos 10 Home x64 in vse OK. Naknadno sem instaliral še edino igro, ki jo igram na tem prenosniku WoT. V štartu vse ok, ampak FPSji so pa več kot za polovico slabši od Win 8.1, ki sem jih mel prej (pod 25FPS, prej pa konstantno nad 50FPS). Driverje sem updejtal na prozvajalčeve, še vedno nič.
Sem pa opazil, da procesor tudi med igranjem igre ne skoči na najvišjo možno turbo frekvenco, ampak je vedno na eni najnižji. Gre pa za i5-3117u, kjer se to še kako pozna, namesto 2.4GHz turbo ima samo 1GHz. To verjetno je tudi razlog za drop v FPSjih. Power plan pa je "performance", ki ne bi smel omjevati CPUja.

Kakšna ideja?
Pierch

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pierch ()

poker93 ::

ethelred je izjavil:

Kateri program je to??


Synaptics

Alexius Heristalski ::

pierch je izjavil:

Vprašam tukaj, če je kdo mogoče že opazil podoben problem.

Včeraj sem na svoj laptop naredil clean instl Windwos 10 Home x64 in vse OK. Naknadno sem instaliral še edino igro, ki jo igram na tem prenosniku WoT. V štartu vse ok, ampak FPSji so pa več kot za polovico slabši od Win 8.1, ki sem jih mel prej (pod 25FPS, prej pa konstantno nad 50FPS). Driverje sem updejtal na prozvajalčeve, še vedno nič.
Sem pa opazil, da procesor tudi med igranjem igre ne skoči na najvišjo možno turbo frekvenco, ampak je vedno na eni najnižji. Gre pa za i5-3117u, kjer se to še kako pozna, namesto 2.4GHz turbo ima samo 1GHz. To verjetno je tudi razlog za drop v FPSjih. Power plan pa je "performance", ki ne bi smel omjevati CPUja.

Kakšna ideja?

Driverji, BIOS, sama igra ni čisto kompatibilna z Win10 (v tem primeru lahko poskusiš kakšen združljivostni način), ...
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

krneki0001 ::

pierch je izjavil:

Vprašam tukaj, če je kdo mogoče že opazil podoben problem.

Včeraj sem na svoj laptop naredil clean instl Windwos 10 Home x64 in vse OK. Naknadno sem instaliral še edino igro, ki jo igram na tem prenosniku WoT. V štartu vse ok, ampak FPSji so pa več kot za polovico slabši od Win 8.1, ki sem jih mel prej (pod 25FPS, prej pa konstantno nad 50FPS). Driverje sem updejtal na prozvajalčeve, še vedno nič.
Sem pa opazil, da procesor tudi med igranjem igre ne skoči na najvišjo možno turbo frekvenco, ampak je vedno na eni najnižji. Gre pa za i5-3117u, kjer se to še kako pozna, namesto 2.4GHz turbo ima samo 1GHz. To verjetno je tudi razlog za drop v FPSjih. Power plan pa je "performance", ki ne bi smel omjevati CPUja.

Kakšna ideja?

Desni gumb na baterijo v spodnjem desnem kotu in naštimaj high performance.

solatko ::

To je gonilnik za touchpad

https://www.google.si/?gws_rd=ssl#q=Syn...
Delo krepa človeka

Jerry000 ::

a lahko kje vidim katere igre so že kompatibilne z win10? Namreč rad bi nadgradil iz 8.1 pa ne vem če je še pravi čas (prehitro, ali naj še počakam kak mesec), tudi zaradi driverjev - 7 let star komp

Machete ::

Katere pa po tvoje niso? In kaj bo čez 1 mesec drugače? Ti sam naloži.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Jerry000 ::

Zato sem tukaj da vi razložite, in še malo višje sem prebral: "sama igra ni čisto kompatibilna z Win10", torej verjetno ni vse kompatibilno. In ker sem slišal že veliko problemov med upgradanjem zato sprašujem če je že pravi čas ali je bolje še kaj počakat.

pierch ::

Očtino nisi prebral vsega:

krneki0001 je izjavil:

pierch je izjavil:

Power plan pa je "performance", ki ne bi smel omjevati CPUja.

Desni gumb na baterijo v spodnjem desnem kotu in naštimaj high performance.
Pierch

Machete ::

Jerry000 je izjavil:

Zato sem tukaj da vi razložite, in še malo višje sem prebral: "sama igra ni čisto kompatibilna z Win10", torej verjetno ni vse kompatibilno. In ker sem slišal že veliko problemov med upgradanjem zato sprašujem če je že pravi čas ali je bolje še kaj počakat.


Machete je izjavil:

In kaj bo čez 1 mesec drugače? Ti sam naloži.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

pierch ::

Alexius Heristalski je izjavil:

pierch je izjavil:

Vprašam tukaj, če je kdo mogoče že opazil podoben problem.

Včeraj sem na svoj laptop naredil clean instl Windwos 10 Home x64 in vse OK. Naknadno sem instaliral še edino igro, ki jo igram na tem prenosniku WoT. V štartu vse ok, ampak FPSji so pa več kot za polovico slabši od Win 8.1, ki sem jih mel prej (pod 25FPS, prej pa konstantno nad 50FPS). Driverje sem updejtal na prozvajalčeve, še vedno nič.
Sem pa opazil, da procesor tudi med igranjem igre ne skoči na najvišjo možno turbo frekvenco, ampak je vedno na eni najnižji. Gre pa za i5-3117u, kjer se to še kako pozna, namesto 2.4GHz turbo ima samo 1GHz. To verjetno je tudi razlog za drop v FPSjih. Power plan pa je "performance", ki ne bi smel omjevati CPUja.

Kakšna ideja?

Driverji, BIOS, sama igra ni čisto kompatibilna z Win10 (v tem primeru lahko poskusiš kakšen združljivostni način), ...

Hvala, ampak vse to sem že sprobal.
Pierch

Jerry000 ::

Machete je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Zato sem tukaj da vi razložite, in še malo višje sem prebral: "sama igra ni čisto kompatibilna z Win10", torej verjetno ni vse kompatibilno. In ker sem slišal že veliko problemov med upgradanjem zato sprašujem če je že pravi čas ali je bolje še kaj počakat.


Machete je izjavil:

In kaj bo čez 1 mesec drugače? Ti sam naloži.


Jerry000 je izjavil:

Zato sem tukaj da vi razložite, in še malo višje sem prebral: "sama igra ni čisto kompatibilna z Win10", torej verjetno ni vse kompatibilno. In ker sem slišal že veliko problemov med upgradanjem zato sprašujem če je že pravi čas ali je bolje še kaj počakat.

Machete ::

Ok. Počakaj še en mesec.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Jerry000 ::

Machete je izjavil:

Ok. Počakaj še en mesec.

Ok, vidm da morm bolj točno vprašanje zastavit: Torej, ali se že splača nadgraditi 7 let star komp kateri ima win8.1 na win10? Ali so driverji že porihtani (ne spremljam zadevo, nazadnje ko sem malo bral sem videl da so neki problemi še z driverji - tako se spomnim). Zato vas, ki to temo spremljate redno vprašam, ali je varno/se splača/je dobro da nadgradim brez problemov? Ne želim updejtat potem pa da mi kej zjebe in bom moral it na clean instal. Rad bi obdržal datoteke, torej update.

duff ::

Pozdravljeni.

Namestil sem si windows 10 (clean install) angleške (ne, niso iz travnika). Vse deluje kot mora, moti me pa ena stvar:

Aplikacije, katere windowsi ob prvi prijavi poberejo iz "Marketa" so v slovenskem jeziku (kalkulator, Budilke in ura,...). Nikakor ne najdem opcije, da to dam v angleški jezik. Očitno glede na regional settings avtomatsko prenese slovenske aplikacije, kar me res moti, saj imam vedno angleške windowse ravno zato, da se izognem več jezikov.

Ve kdo kakšno rešitev? Glede na to, da imam clean install angleške windowse in vse menuje v njih angleške, me ta slovenski jezikk v določenih aplikacijah izredno moti.

LP

Machete ::

Jerry000 je izjavil:

Machete je izjavil:

Ok. Počakaj še en mesec.

Ok, vidm da morm bolj točno vprašanje zastavit: Torej, ali se že splača nadgraditi 7 let star komp kateri ima win8.1 na win10? Ali so driverji že porihtani (ne spremljam zadevo, nazadnje ko sem malo bral sem videl da so neki problemi še z driverji - tako se spomnim). Zato vas, ki to temo spremljate redno vprašam, ali je varno/se splača/je dobro da nadgradim brez problemov? Ne želim updejtat potem pa da mi kej zjebe in bom moral it na clean instal. Rad bi obdržal datoteke, torej update.


Splača se, če si želiš novih winsov. Veliko zapisov je bilo, da tečejo zelo gladko tudi na starejših mašinah.
Če pa ti vse dela bp, potem mogoče ni razloga, razen free licence? Saj poznaš tisto o zmagovalnem konju..
Problemov je relativno malo, kar bereš tu za kakšne driverje itd.. so pač redke izjeme. Ker tisti, ki jim lepo dela, kot ponavadi, tega ne pišejo.
Da ti bo vse delalo, ti nihče ne more garantirat, ker vprašanje, kaj imaš naloženo, silicijeva loterija pa je včasih hecna, ko najmanj pričakuješ.
Če so to neki standardni programi, potem težav verjetno ne bo. Sam sem že ca 10 računalnikov nadgradil in težav ni bilo. Razen kakega majhnega tweaka sem pa tja. Če pa imaš kakšne NASA specialne zadeve, pa pogooglaj po forumih kako se obnašajo v win10.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Jerry000 ::

Ok super. Hvala za info!

MrStein ::

Machete je izjavil:

Katere pa po tvoje niso? In kaj bo čez 1 mesec drugače? Ti sam naloži.

1.) Tiste recimo, ki so zgoraj bile omenjene in še kup drugih, ki niso bile poimensko omenjene.
2.) Čez en mesec bo kup bugov in nekompatibilnosti popravljenih. Tako v Windows 10, kot v gonilnikih in programih.
3) Načeloma se počaka nekaj mesecev po izidu (ki je bil julija letos) Windows, da se šteje primerno za uporabo. (za "igranje" in eksperimentiranje je seveda primeren že pred izidom)
Service Pack 1, kot pravijo, ki ga sicer za Windows 10 verjetno ne bo.

duff je izjavil:


Aplikacije, katere windowsi ob prvi prijavi poberejo iz "Marketa" so v slovenskem jeziku (kalkulator, Budilke in ura,...). Nikakor ne najdem opcije, da to dam v angleški jezik. Očitno glede na regional settings avtomatsko prenese slovenske aplikacije, kar me res moti, saj imam vedno angleške windowse ravno zato, da se izognem več jezikov.

Ve kdo kakšno rešitev? Glede na to, da imam clean install angleške windowse in vse menuje v njih angleške, me ta slovenski jezikk v določenih aplikacijah izredno moti.

O tem je že bilo govora.
Baje se čez nekaj ur/dni samo od sebe spremeni na izbran jezik.
Ali pa je še v kakem kotičku kaka nastavitev nastavljena na Slovensko.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

solatko ::

V glavnem je z windows 10 tako - na večini do sedaj instaliranih mašin, je šlo in gre brez najmanjših problemov, sem pa prejšnji teden nameščal veterana Think pad SL500, na katerem sicer deluje vse razen kamere, katera pa že na 7, 8 in 8,1 ni delala, ker enostavno ni gonilnika, tudi za visto ne, je pa na visti (original OEM) delala b.p.

Microsoft je obveščen in čakam odgovor, oziroma rešitev.

Nekaj problemov je bilo z AMD-jevimi grafikami pri prenosnikih 3-je generacije i3 in i5, drugače pa w10 poganja igre, kot so Eurotruck simulator, NFS - prve verzije,......... brez problemov in bolj tekoče, kot 7-ica.
Delo krepa človeka

krneki0001 ::

pierch je izjavil:

Očtino nisi prebral vsega:

krneki0001 je izjavil:

pierch je izjavil:

Power plan pa je "performance", ki ne bi smel omjevati CPUja.

Desni gumb na baterijo v spodnjem desnem kotu in naštimaj high performance.



Potem imaš napačen driver za chipset. Meni proc če naštimam high performance ne gre pod 1.6GHZ.

krneki0001 ::

solatko je izjavil:

...sem pa prejšnji teden nameščal veterana Think pad SL500, na katerem sicer deluje vse razen kamere, katera pa že na 7, 8 in 8,1 ni delala, ker enostavno ni gonilnika, tudi za visto ne, je pa na visti (original OEM) delala b.p.
...


Na T60, T61 in T500, ter T400 (pa mislim da na X200, samo še nisem sprobal, ker je produkcijska) kamera ne deluje v win10. Sporočeno na MS, pa mislim da MS ne bo nič naredil, ker bio driverje moral narediti Lenovo, ki pa jih ne bo - prestare mašine. Vse ostalo pa na teh prenosnikih deluje.
T60 je pa še od IBM-a, preden so prodali mašine v Lenovo. Pa na procu T2350, s 4GB rama in 120GB samsungom 840 zadeva dela res hitro proti kaki sedmici ali visti naloženi na to mašino.

Zgodovina sprememb…

««
42 / 141
»»