» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
41 / 141
»»

ddasd ::

a ni licenca samo za 1 leto? kaj upgrade pa po foramt pa na nov install?
hi

Motion ::

1305435tič. Prvo leto je upgrade zastonj. Nato bo za njega treba plačat. Ko enkrat upgrejdaš maš aktivirano tisto mašino za zmeraj (dokler tista mašina laufa, ne moreš pa nato prenest licence na novo mašino)

Modri dirkač ::

Ok, naložil Win 7 Pro, kupljeni, aktivirani, posodobljeni do konca, upgradal na Win10Pro, aktivacija uspešna.
Naredim fresh install Win10 brez vnosa ključa in se hudič noče akivirat!
Error, server determined this key has been blocked, WTF?
Everybody lies!

Machete ::

Pokliči support v ponedeljek zjutraj,

Še eno moje vprašanje. Kakor berem se po nadgradnji licenca zapeče na mašino.
Ampak jaz sem upgrejdal vse z retail škatelnih verzij 7ice. Kaj potem se to 'spremeni' v OEM licenco? Sam sem sprintal vse keye in IDje, ter jih preprosto priložil v škatle od 7ice.
Je to vse zaman? :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

modelno1 ::

AFAIK retail licenca ostane retail, OEM ostane OEM.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Lonsarg ::

Ne bi bil toliko preprican. Namrec obstajajo tudi pravi retail Win10 kljuci, ce kupis skateljno win10. Win7 licenca seveda ostane ratail, ampak win10 upgrade licenca pa je najbrz res OEM.

modelno1 ::

Evo, citat z Microsoftovega FAQ:

When I upgrade a preinstalled (OEM) or retail version of Windows 7 or Windows 8/8.1 license to Windows 10, does that license remain OEM or become a retail license?
If you upgrade from a OEM or retail version of Windows 7 or Windows 8/8.1 to the free Windows 10 upgrade this summer, the license is consumed into it. Because the free upgrade is derived from the base qualifying license, Windows 10 will carry that licensing too.
If you upgrade from a retail version, it carries the rights of a retail version.
If you upgrade from a OEM version, it carries the rights of a OEM version.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

b3D_950 ::

Ko odprem kakšn program in da zraven poslušam musko se zvok popači, kakšna ideja kako to popravit?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

solatko ::

Na zvočni kartici nastavi ročno upravljanje, sicer ti zvok uporabljajo vsi zagnani programi, ki imajo v sebi zvočne zapise (razne reklame,..).
Delo krepa človeka

b3D_950 ::

Ne razumem, včeraj je še delalo, danes vklopim PC in ne deluje več. Zjutraj sem instaliral Acestream in mi je že tam začelo nagajat (popačen upočasnjen zvok). Se mi zdi da se dogaja ko malo obremeniš CPU da začne to nagajat (odpiranje programov, zapiranje zavihkov v brskalniku, ipd). Priključeno imam na receiver preko HDMI - grafična kartica GTX 750 ti.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b3D_950 ()

solatko ::

Glede na to, da Acestream ni ravno legalna zadeva, bi znalo biti to vzrok za nedelovanje zvoka. Poglej malo po forumih AS.
Delo krepa človeka

b3D_950 ::

Sem program odstranil, ampak očitno nima vpliva. Nisem si mislil da je sistem tolk "fragile" zaradi enga programčka. Čudno mi je tudi to, da ko vklopim PC, traja ene 10 sekund da se sploh enkran vklopi, potem ko se vklopi se pokaže nek kurzor, ki utripa, potem se prikaže tist post od BIOSa potem je spet črno vse, v glavnem čudno. Preden se naloži windows traja več kot minuto, pa bi se moglo naložit v max 15 sekundah. Procesor je I5 4460, plata gigabyte H97 D3H, disk SSD OCZ Vertex 4, grafična GTX 750ti. Možno da je kaj z napajalnikom - mislm, da je LC 650W?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Machete ::

Težko rečt. Malo pobrskaj po boot nastavitvah, sata mode..
Provaj itak najprej z drugim PSUjem, če imaš. Disk v dobri kondicij?
Zadeva bi morala letet. Meni se nalagajo win krogci, še preden ima MOBO logo-grafika čas za izginit .. Oo :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

b3D_950 ::

Če priklopim na HDMI, ki je na plati je ok. Očitno je nekaj na grafični, verjetno mi preostane reinstall celotnega sistema. Razen, če obstaja kakšn clean reset?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Motion ::

solatko je izjavil:

Na zvočni kartici nastavi ročno upravljanje, sicer ti zvok uporabljajo vsi zagnani programi, ki imajo v sebi zvočne zapise (razne reklame,..).

Kako se to naredi? Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

Lonsarg ::

b3D_950 je izjavil:

Če priklopim na HDMI, ki je na plati je ok. Očitno je nekaj na grafični, verjetno mi preostane reinstall celotnega sistema. Razen, če obstaja kakšn clean reset?

Obstaja, obstaja, pod Windows settings/recovery imas reset. Obstaja vec opcij, tak ki odstrani vse in tak ki ohrani file in nastavitve(ta bi moral biti dovolj)

b3D_950 ::

Sem v biosu spremenil PCIe speed na Gen3, po defaultu je na Auto in deluje vse skupaj bolj odzivno. Možno, da ta kitajska reč na random preklapa med gen1, gen2, gen3, če je na Auto.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Modri dirkač ::

TO je neverjetno, ne zaznajo drugega monitorja priklopljenega via HDMI in to je baje common problem...
:P
Vsaj prek VGA dela...
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

b3D_950 ::

Nimam pojma več, edino BIOS sem še upgradal. Zaenkrat dela ok.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

solatko ::

HDMI moraš nastavit preko gonilnikov grafične, ne dela po defaultu, kot VGA.
Delo krepa človeka

krneki0001 ::

solatko je izjavil:

HDMI moraš nastavit preko gonilnikov grafične, ne dela po defaultu, kot VGA.


Od kdaj? Meni brez problemov deluje hdmi kabel. Imam samo hdmi, nič drugega.

Mare2 ::

krneki0001 je izjavil:


Od kdaj? Meni brez problemov deluje hdmi kabel. Imam samo hdmi, nič drugega.


Verjetno imaš vklopljeno avtomatsko posodobitev. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Modri dirkač ::

Ni kaj za nastavljat, Intel HD 3000 v i5 procesorju. Monitorja sploh ne zazna, pred posodobitvijo v win7 je delalo normalno.
Ampak kot rečeno, problem je pogost, driver/OS integracija v penisu...
Everybody lies!

Jerry000 ::

Zgleda da bo še za počakat predno grem na win10, vidim da driverji še niso v celoti porihtani :)

solatko ::

Modri dirkač - Prenosnik HP PROBOOK 4730S stestiral ravnokar, instalirana 10-ka, HDMI dela b.p. (i5 2430M).
Delo krepa človeka

Modri dirkač ::

Jerry000 je izjavil:

Zgleda da bo še za počakat predno grem na win10, vidim da driverji še niso v celoti porihtani :)

Hec je, da brez problema dela canon lide70 scanner s 4 leta starimi win7 gonilniki, tole je pa višja znanost...

solatko je izjavil:

Modri dirkač - Prenosnik HP PROBOOK 4730S stestiral ravnokar, instalirana 10-ka, HDMI dela b.p. (i5 2430M).

Zanimivo, isti proc, DELL latitude, bom probal še enkrat na novo inštalirat gonilnike...

Hvala Jerry000, dela!:))

oz. solatko!
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

Motion ::

solatko je izjavil:

Modri dirkač - Prenosnik HP PROBOOK 4730S stestiral ravnokar, instalirana 10-ka, HDMI dela b.p. (i5 2430M).

ojla vidim da maš isti prenosnik kot punca. SEm ji naložu 10 gor sam mam ene par kar velikih problemov. A maš ti tudi katire od teh problemov:

Wifi stalno dropa povezavo. Lahko je na 5min lahko na 30min lahko na par ur vedar izgublja povezavo. Tako da moram potem v action centru stalno klikat on /off wifi gumb. Zelo nadležno.

Problemi za grafiko. Vsake tolk cajta, še posebno rado v IE-ju med brskanjem po FB ju stvar preneha delovat zaslon rata črn za par sekund in ko je nazaj je resolucija zblojena. (napiše display driver stoped working,..) Sicer mam izklopljeno preklapljanje med intel in Radeon grafiko, tako da laufa samo na intel HD 3000 grafiki. A v tandemu dela kaj boljše, če ne, a se da naštimat da dela samo z Radeon grafiko?
Neki sem tud bral da sandy bridge generacija sploh ni več podprta na 10ki, sam zakaj potem ponujajo posodobitev???

In še zadnji večji problem ki ga mam je da, ko mam ene par you tube zavihkov odprtih in še kako aplikacijo, začne zvok trokirat (je popačen). Mal sem gledal če je slučajno cpu full obremenjen , sam ne zgleda da bi biu.

A si meu kakšen tak problem in si ga uspel rešit, kr drgač bom dal gor 8.1 sam da bo mir v kuči.

Mare2 ::

IE zamenjaj s čim drugim.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Motion ::

Sem še vedno jeba, morda malo manj.

Mare2 ::

Jaz sem nadgradil v win1o tako da se ohranil vse obstoječe programe.

Brez tega mi tudi 2 programa nista delala.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

solatko ::

Motion - Namestil čisti instal win 10 pro. Potegnil iz HP-jeve strani gonilnike. Po instalu win sem instaliral čisto vse gonilnike - zvočna, chipset, wi-fi, mrežna, SD čitalec, touchpad, zaščito diska, BT, INTEL grafiko, nazadnje pa še gonilnike za AMD.

Kjer mi je pokazalo obvestilo, da je gor novejši gonilnik, sem instalacijo preskočil, vse ostale sem instaliral v načinu w7 64 bit.

Instalirano imam preko UEFI bios-a, ne legacy.

Sicer pa je bil ta računalnik testnik za vse tehnical prewiev builde 10-ke in samo pri 10162 je bil problem, ker AMD ni bil podprt.

Pojavi pa se še en problem, po nadgradnji AMD gonilnika - zagon traja nekaj minut - rešitev:

http://www.tomshardware.co.uk/faq/id-19...


Če si nadgradil iz w 8.1 zaženi chipset driver in Intel grafiko na novo, ter AMD.
Delo krepa človeka

Motion ::

Je čisti inštall, gonilnike pa je samo namestilo ob prvem zagonu. Se pravi si ti gonilnike inštaliru sam, (nisi biu priklopljen na internet).
Ok bom poskusu še enkrat instalirat čez vikend ko bo cajt. Upam da bo delovalo.

solatko ::

Gonilnike, katere je instaliral windows in so delovali, sem pustil pri miru, ne glede na to pa moraš namestit gonilnike za zvočno, BT, wi-fi, touchpad (da delajo vse možnosti), intel grafiko (da sploh dobiš resolucijo 1600x900, zaščito HDD (sicer imaš klicaj pod neznano enoto), ravno tako moraš namestit čitalec SD (imaš 2 rumena trikotnika), pri chipsetu pa te opozori, da je instalirani novejši.

Problem je, da strežniki HP-ja ne dovolijo M$ direktno pobiranje gonilnikov, zato ti namesti neke generične, pri Intel-u pa izgleda, da M$ ne zna potegniti pravega.

Potem ti itak določene stvari posodobi, vendar osnova nameščenih gonilnikov ostane.

Generika pa je na vseh področjih problematična, tudi v računalništvu, je pač približek.

Sicer pa 10-ka razen pri AMD, prav lepo sodeluje z gonilniki za w7, tudi na testiranjih predhodnih buildov sem jih uporabljal, pa ni bilo nikakršnih problemov (razen z omenjenim AMD).
Delo krepa človeka

Modri dirkač ::

Mail/Calendar app so posodobili, ne morem verjet... :))
Everybody lies!

sleby ::

A kdo ve kje je problem pri meni.. na login screenu mi vedno pokaze 2 userja, ceprav je v control panelu ocitno samo en. Avtomatsko pa se hoce vpisat v nek ta offline account, kjer je drugacno geslo, zato mi vedno na zacetku napise, da je geslo napacno, nato moram izbrat drug account in na roke vtipkat pravega. Mori.


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sleby ()

Alexius Heristalski ::

Klikni Manage another account, pa poglej, kaj imaš tam.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

sleby ::

samo tole:\

broken/link ::

1. odpri computer management http://www.isunshare.com/windows-10/7-w...
2. computer management -> system tools -> local users and groups -> users

pa poglej, katere userje imaš tam - po potrebi jim lahko spremeniš geslo.
potem pa poglej še local users and groups -> groups -> Administrators (potem pa še grupo Users) -> dvoklik, pa poglej, kateri userji so tam zlistani.

sleby ::

Hm, tam nimam sploh postavke local users and groups. Sem probal drugace (lusrmgr.msc) dobim pa napis This snapin may not be used with this edition od Windows 10. To manage user accounts for this computer, use the User Accounts tool in the Control Panel.
Se kak predlog?:/

flameir ::

Mene pa zanima zakaj se W10 nočw ugasnit? Posobil sem ga iz W7. Gor je polno navlake, ki jo moram tudi odstranit, ampak mora nekaj programov nujno ostati. Verjetno ni dovolj, da samo odstranim programe, ampak treba pobrisati še kaj...?

Alexius Heristalski ::

Ročno posodobi gonilnike.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Motion ::

solatko je izjavil:

Gonilnike, katere je instaliral windows in so delovali, sem pustil pri miru, ne glede na to pa moraš namestit gonilnike za zvočno, BT, wi-fi, touchpad (da delajo vse možnosti), intel grafiko (da sploh dobiš resolucijo 1600x900, zaščito HDD (sicer imaš klicaj pod neznano enoto), ravno tako moraš namestit čitalec SD (imaš 2 rumena trikotnika), pri chipsetu pa te opozori, da je instalirani novejši.

Problem je, da strežniki HP-ja ne dovolijo M$ direktno pobiranje gonilnikov, zato ti namesti neke generične, pri Intel-u pa izgleda, da M$ ne zna potegniti pravega.

Potem ti itak določene stvari posodobi, vendar osnova nameščenih gonilnikov ostane.

Generika pa je na vseh področjih problematična, tudi v računalništvu, je pač približek.

Sicer pa 10-ka razen pri AMD, prav lepo sodeluje z gonilniki za w7, tudi na testiranjih predhodnih buildov sem jih uporabljal, pa ni bilo nikakršnih problemov (razen z omenjenim AMD).

N HPjevi strani dobim samo gonilnike za 8.1 (probook 4730s)
http://h20564.www2.hp.com/hpsc/swd/publ...

klinker ::

Gonilnike namesti od proizvajalca HWja, kar jih dobis, ne rabijo bit od HP.
Sicer pa od 8.1 delajo tudi na 10ki.
Jst imam na enem starem HPju vse driverje od Viste in delajo ok :D

solatko ::

Za HP Probook 4730s delujejo gonilniki za 8,1 in tudi tisti za 7-ico.
Delo krepa človeka

Motion ::

aha ok tnx, bom poskusu inštalirat

mihal ::

Modri dirkač je izjavil:

Ok, naložil Win 7 Pro, kupljeni, aktivirani, posodobljeni do konca, upgradal na Win10Pro, aktivacija uspešna.
Naredim fresh install Win10 brez vnosa ključa in se hudič noče akivirat!
Error, server determined this key has been blocked, WTF?


No pa še moje iste težave Lenovo Thinkpad x220.
Imel sem win 7 sp1 pro v nemščini, nadgradil na win 10 pro naložilo je v nemščini (nisem mogel spremeniti jezika) nato sem naložil jezik SLO, aktivacija uspešna , posodobil gonilnike, vse je delalo.
Nato sem se včeraj (po tednu testiranja)odločil da naredim clean install preko USB, poberem dol z njihove strani win 10 pro v Slo jeziku (brez unosa ključa), nakar se po installu noče več aktivirati; napaka 0xC004C003, strežnik aktivacije ...- blokiran račun s tem ključem!
Zakaj za hudiča se sedaj noče aktivirati.
Je pa na disku ostala mapa old in old.000

krneki0001 ::

Pokliči na MS, pa vprašaj, zakaj ti je blokiralo ključ.

Machete ::

Meni sem pa tja izginejo ikone bližnjic na namizju. Torej sličice in jih moram ročno popravljati.. :(
Ve kdo razlog? Sicer samo ene par, ampak me jezi, ker ne vem zakaj in kdaj.
tnx
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

luxxx7 ::

Pozdravljeni, zanima me kje v prenosniku se nahaja licenčni ključ za Windows? Namreč pokvaril se mi je notranji disk in ker garancije nimam več, sem primoran sam menjati. Sedaj me zanima, če lahko okvarjen disk odstranim iz prenosnika in namestim novega in bo licenca ostala za Windows ali ne bo?

Anney ::

Da, nahaja se v biosu. Problem je pri menjavi matične plošče.
««
41 / 141
»»