» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
5 / 141
»»

mitkos ::

Torej jaz imam na prenosniku 8ko, ki sem jo dobil zraven. Sedaj ko pride 10ka ven, nadgradim 8ko in potem sledi moje vprašanje... Bom lahko potem drugič naredil svežo namestitev Win10 na prenosnik?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitkos ()

Pesimist ::

po vsej verjetnosti bo microsoft kar sam aktiviro da nebo vec potrebe po hacku v ozadju.
Bom zdaj par verzij sprobal v vmware player, samo je izredno težko danes še dobiti neke ne modificirane builde, samo da vidim če se pojavi ta rezervacija in kako hitro po instalaciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

hojnikb ::

>Bom lahko potem drugič naredil svežo namestitev Win10 na prenosnik?

boš lahko
#brezpodpisa

solatko ::

http://answers.microsoft.com/en-us/insi...

Si nebi raje pogledal uradni forum s vprašanji in odgovori, da ne sprašujete tukaj, kjer večina razpravljalcev ne more odgovorit?
Delo krepa človeka

Bizkit45 ::

 win10error

win10error



mal si bom sposodil temo :) če vas moti naj moderator briše.
ali mi lahko kdo pomaga pri sledečem problemu in sicer, vedno ko restartam laptop, se mi pokaže okno na sliki.
je win 10 in vem da je techical preview in vem da je verjetno zato bug, sprašujem če MOGOČE kdo ve kaj več, je pa build 10130.

kpkp ::

To je kar pogost problem na tem buildu, je verjetno kak MS bug.

Mare2 ::

Upam da se to ne bo ponavljalo v pravi verziji. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Pesimist ::

Kaj je to officalni windows 8.1 pro ISO ali smao kaki upgrej verzija?
http://windows.microsoft.com/en-us/wind...

Ker se trudim dobiti čisto kopijo te zadeve.

Invictus ::

mitkos je izjavil:

Torej jaz imam na prenosniku 8ko, ki sem jo dobil zraven. Sedaj ko pride 10ka ven, nadgradim 8ko in potem sledi moje vprašanje... Bom lahko potem drugič naredil svežo namestitev Win10 na prenosnik?

Tako da boš ponucal 5 minut na Googlu ...

Je bilo že tukaj precejkrat omenjeno ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mare2 ::

Windows 10 ne bo naklonjen piratom!

Kar 57 % vseh nameščenih Oken na svetu je piratskih.
Windows 10 ne bo naklonjen piratom!

Kar 57 % vseh nameščenih Oken na svetu je piratskih. Tudi vi uporabljate nelicenčno različico?

V zadnjem mesecu prihaja na plan vse več podrobnosti o novem operacijskem sistemu Windows 10, ki bo na voljo že to poletje.

Windows 10 bo zadnja različica priljubljenega operacijskega sistema, nato pa bodo sledile le pogostejše posodobitve.

Pri Microsoftu so se odločili, da bodo bolj stopili na prste piratom oz. tistim, ki uporabljajo nelicenčno verzijo operacijskega sistema.

Tisti, ki bodo uporabljali piratsko verzijo, bodo imeli na zaslonu ves čas izpisan vodni žig (watermark), ki bo opozarjal, da programska oprema ni licenčna.

Do razkritja te informacije je prišlo ob ugibanjih, ali bodo lahko uporabniki piratskih verzij posodobili Okna na Windows 10, kot bo to mogoče za ostale uporabnike zadnjih nekaj licenčnih verzij Windowsov. Temu očitno ne bo tako, saj bo treba posodobitev opraviti preko spletne trgovine Windows Store.

Nelicenčne verzije imajo večjo verjetnost vdora zlonamernih programov in prevar, obenem pa tudi večjo možnost razkritja osebnih podatkov. Prav tako na piratskih verzijah pogosteje prihaja do slabšega delovanja sistema.

Na Windows 7 sistem uporabnika le občasno opozori, da ne uporablja pristne različice. Prav tako so na voljo le nujne posodobitve, ostalih pa ni mogoče dobiti.

Microsoft se zaveda težav piratskih programov. Največje izgube doživljajo v Aziji. Ena od rešitev bi lahko bila nižja cena posodobitve sistema na novo verzijo.

S težavo se soočajo tudi v Afriki, a ima korporacija tam drugačna stališča. Ker si tam večina ljudi sploh ne more privoščiti računalnika, kaj šele prave programske opreme, se jim ta dejanja ne zdijo neetična. Seveda pa so vseeno ilegalna.

http://dne.enaa.com/Internet-in-program...
datum objave: 11. 6. 2015 19:01
število ogledov: 42

http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

PrihajaNodi ::

Mare2 je izjavil:

Windows 10 ne bo naklonjen piratom!

Kar 57 % vseh nameščenih Oken na svetu je piratskih.
Windows 10 ne bo naklonjen piratom!

Kar 57 % vseh nameščenih Oken na svetu je piratskih. Tudi vi uporabljate nelicenčno različico?

V zadnjem mesecu prihaja na plan vse več podrobnosti o novem operacijskem sistemu Windows 10, ki bo na voljo že to poletje.

Windows 10 bo zadnja različica priljubljenega operacijskega sistema, nato pa bodo sledile le pogostejše posodobitve.

Pri Microsoftu so se odločili, da bodo bolj stopili na prste piratom oz. tistim, ki uporabljajo nelicenčno verzijo operacijskega sistema.

Tisti, ki bodo uporabljali piratsko verzijo, bodo imeli na zaslonu ves čas izpisan vodni žig (watermark), ki bo opozarjal, da programska oprema ni licenčna.

Do razkritja te informacije je prišlo ob ugibanjih, ali bodo lahko uporabniki piratskih verzij posodobili Okna na Windows 10, kot bo to mogoče za ostale uporabnike zadnjih nekaj licenčnih verzij Windowsov. Temu očitno ne bo tako, saj bo treba posodobitev opraviti preko spletne trgovine Windows Store.

Nelicenčne verzije imajo večjo verjetnost vdora zlonamernih programov in prevar, obenem pa tudi večjo možnost razkritja osebnih podatkov. Prav tako na piratskih verzijah pogosteje prihaja do slabšega delovanja sistema.

Na Windows 7 sistem uporabnika le občasno opozori, da ne uporablja pristne različice. Prav tako so na voljo le nujne posodobitve, ostalih pa ni mogoče dobiti.

Microsoft se zaveda težav piratskih programov. Največje izgube doživljajo v Aziji. Ena od rešitev bi lahko bila nižja cena posodobitve sistema na novo verzijo.

S težavo se soočajo tudi v Afriki, a ima korporacija tam drugačna stališča. Ker si tam večina ljudi sploh ne more privoščiti računalnika, kaj šele prave programske opreme, se jim ta dejanja ne zdijo neetična. Seveda pa so vseeno ilegalna.

http://dne.enaa.com/Internet-in-program...
datum objave: 11. 6. 2015 19:01
število ogledov: 42




Na win 8.1 pridejo vse posodobitve. Treba je omeniti da bi se dalo na lahko omejiti piratastvo, pa win tega noče. Zasebnim uporabnikom dejansko omogoča uporabo v zasebne namene. Jasno pa podjetja plačajo za to. Če bi čez noč ukinili piratske verzije gre večina na Linux.

solatko ::

Bill hoče biti povsod v vrhu, Windows in Office sta na prvem in drugem mestu downloada in tako bo tudi ostalo.
Delo krepa človeka

Mare2 ::

Jaz imam original Win 8.1.

Apak če bi imel piratske in bi imel kasneje na 10-tki vodni žig, bi raje ostal na 8.1. :)
Lahko se zgodi da v 10-tko vgradi tudi zelo moteče teženje po registraciji, ponavljajoče vsakdan.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Lonsarg ::

Če bo na W10 samo vodni žig je to manjša zaščita, kot W8 in W7, ki ti je metal na ekran opozorila, oziroma W7 se ti je tudi resetiral, če nisi aktiviral. Če bo samo vodni žig bodo kaki pirati morda raje ta žig kazali, kot da tvegane cracke nalagajo.

solatko ::

Nič bat, še za vse se je naredilo crack, pa se bo tudi za to. Vseeno pa je lepše uporabljat legalno programsko opremo ali pa alternativo.
Se pa po mojem nič kaj dosti ne sikirajo pri M$, saj imajo kljub množici piratske instalacije iz leta v leto večje dobičke, torej reklama in navada deluje tudi v segmentu, kjer si ne morejo privoščit travniških variant.
Če bi šlo 57%-ov na free linux, Android,.... bi dobički hitro padli, saj bi tudi drugje presedlali na odprto kodo, tako pa vsak pozna Windows, Office, ostalo pa je za poznavalce, ki pa jih je v segmentu, ki odloča o uporabi proste kode, tako malo, da pride vsak poizkus prehoda, dražje, kot win licence in uporabniki, ki znajo to uporabljat od doma, že od malih nog.

To je v nasprotju s filmsko in glasbeno industrijo, ki mislijo, da bi vsi tisti, ki sedaj vlečejo torrente, če to nebi bilo možno, drli v kino dovorane in v prodajalne plošč.

Sicer pa večina kvaliteto kupi, če je interes uporabe, gledanja ali poslušanja velik in kvaliteta dobra, cena pa primerna kupni moči.
Delo krepa človeka

PrihajaNodi ::

Lonsarg je izjavil:

Če bo na W10 samo vodni žig je to manjša zaščita, kot W8 in W7, ki ti je metal na ekran opozorila, oziroma W7 se ti je tudi resetiral, če nisi aktiviral. Če bo samo vodni žig bodo kaki pirati morda raje ta žig kazali, kot da tvegane cracke nalagajo.



Saj ne bo samo vodni žig, če piše del posodobitev se ne bo prenašal. Kolikor vem pa piratski 8.1 dobijo vse posodobitve.

Zdej pa vprašanje.

Imaš 8.1 ker so 10 ka for free jih daš na usb ključek. Bo torej 10 ka delala na drugem pc-ju?

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

Bo kdo nabavil winse? Na game2arena al kje že sem zasledil win8.1 za 30€...če bo win10 prišel na to ceno ga pa gladko nabavim...110 mi je pa malo preveč. Bo kdo od vas ga nabavil?

solatko ::

PrihajaNodi - 10-ka bo eno leto prenosljiva na drugo mašino, vendar ti bo 8-ica začela jamrat, da ni legalna, če pa misliš na podlagi 8-ice pridobit kodo za 10-ko in to poganjat na drugem računalniku, no goo.

Vse o 10-ki je na njihovem forumu.
Jerry000 - Če bi od viste kupil kakšen program - windows 7 basic - in naprej, danes nebi postavljal neumnih vprašanj.
Veliko uporabnikov bo w10 kupilo, ravno tako bo pa dovolj takih, ki nebi kupili, če ni čisto zastonj.
Delo krepa človeka

Jerry000 ::

solatko je izjavil:

PrihajaNodi - 10-ka bo eno leto prenosljiva na drugo mašino, vendar ti bo 8-ica začela jamrat, da ni legalna, če pa misliš na podlagi 8-ice pridobit kodo za 10-ko in to poganjat na drugem računalniku, no goo.

Vse o 10-ki je na njihovem forumu.
Jerry000 - Če bi od viste kupil kakšen program - windows 7 basic - in naprej, danes nebi postavljal neumnih vprašanj.
Veliko uporabnikov bo w10 kupilo, ravno tako bo pa dovolj takih, ki nebi kupili, če ni čisto zastonj.

Ni mi bilo treba kupiti ker sem imel MSDNAA ;). Tko da moje vprašanje ni neumno, mogoče ti ker kr sklepaš po svoje?

mitja73 ::

Jerry000 je izjavil:

Bo kdo nabavil winse? Na game2arena al kje že sem zasledil win8.1 za 30€...če bo win10 prišel na to ceno ga pa gladko nabavim...110 mi je pa malo preveč. Bo kdo od vas ga nabavil?


Če kupiš sebi ustrezno in za svojo uporabo legalno licenco za Win 8.1 si s tem kupil tudi Win10, tako da ne razumem ravno tvojega vprašanja ?

Jerry000 ::

Mogoče mal naglas razmišljam pa sem direktno tipkal :). Pač upam da bo win10 tudi po takšni ceni se znašel kot win8.1 za 30€.

mitja73 ::

Jerry000 je izjavil:

Mogoče mal naglas razmišljam pa sem direktno tipkal :). Pač upam da bo win10 tudi po takšni ceni se znašel kot win8.1 za 30€.


Ja sej je, sej win10 = win8
če danes kupiš te win8 si kupil win 10 za 30 €

Modri dirkač ::

Jerry000 je izjavil:

Bo kdo nabavil winse? Na game2arena al kje že sem zasledil win8.1 za 30€...če bo win10 prišel na to ceno ga pa gladko nabavim...110 mi je pa malo preveč. Bo kdo od vas ga nabavil?

Na ebayu je licenca za 8.1 pro celih 12,50 €.
http://go.shr.lc/1f6mNWR
Everybody lies!

Jerry000 ::

Modri dirkač je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Bo kdo nabavil winse? Na game2arena al kje že sem zasledil win8.1 za 30€...če bo win10 prišel na to ceno ga pa gladko nabavim...110 mi je pa malo preveč. Bo kdo od vas ga nabavil?

Na ebayu je licenca za 8.1 pro celih 12,50 €.
http://go.shr.lc/1f6mNWR

Very nice, hvala ti za to :)

Edino nekaj me zanima kar sem prej mislil ampak narobe izrazil. Torej jaz kupim win8.1 licenco za 12€, nadgradim zastonj na win10...kaj pa potem ko enkrat formatiram PC? Imam še vedno win10 na voljo al samo win8.1 kot sem kupil? Upam da sem se prav izrazil

mitja73 ::

Jerry000 je izjavil:

Modri dirkač je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Bo kdo nabavil winse? Na game2arena al kje že sem zasledil win8.1 za 30€...če bo win10 prišel na to ceno ga pa gladko nabavim...110 mi je pa malo preveč. Bo kdo od vas ga nabavil?

Na ebayu je licenca za 8.1 pro celih 12,50 €.
http://go.shr.lc/1f6mNWR

Very nice, hvala ti za to :)

Edino nekaj me zanima kar sem prej mislil ampak narobe izrazil. Torej jaz kupim win8.1 licenco za 12€, nadgradim zastonj na win10...kaj pa potem ko enkrat formatiram PC? Imam še vedno win10 na voljo al samo win8.1 kot sem kupil? Upam da sem se prav izrazil


Še vedno imaš Windows 10, seveda pa to ni ustrezna licenca zate in nisi legalno pokrit ;-)
Niti v času ko imaš tako Win 8.1

Jerry000 ::

Kako ne če oni nudijo free nadgradnjo? Torej ko bom inštaliral kasneje win8.1 mi bo ponudilo tudi win10 inštalacijo? Sprašujem ker nikoli nisem tega delal z updejti :). Malo se zanimam da vidim kaj bom naredil, če se splača kar 8.1 kupiti za dolgi rok da imam win10 po nižji ceni...

mitja73 ::

Jerry000 je izjavil:

Kako ne če oni nudijo free nadgradnjo? Torej ko bom inštaliral kasneje win8.1 mi bo ponudilo tudi win10 inštalacijo? Sprašujem ker nikoli nisem tega delal z updejti :). Malo se zanimam da vidim kaj bom naredil, če se splača kar 8.1 kupiti za dolgi rok da imam win10 po nižji ceni...


A si upravičen do legalne uporabe teh Win 8.1 za 30 EUR ?
Ali ta licenca velja tebi po licenčnih pravilih in ali veš kaj bo če te obišče BSA ali tržna ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mitja73 ()

Jerry000 ::

mitja73 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Kako ne če oni nudijo free nadgradnjo? Torej ko bom inštaliral kasneje win8.1 mi bo ponudilo tudi win10 inštalacijo? Sprašujem ker nikoli nisem tega delal z updejti :). Malo se zanimam da vidim kaj bom naredil, če se splača kar 8.1 kupiti za dolgi rok da imam win10 po nižji ceni...


A si upravičen do legalne uporabe teh Win 8.1 za 30 EUR ?
Ali ta licenca velja tebi po licenčnih pravilih in ali veš kaj bo če te obišče BSA ali tržna ?

Kako pa lahko to vidim? Če iz strani kot so ebay nabavim key, ali kake druge strani (legalne kjer prodajajo tudi legalne steam keye)? Jaz po tem sklepam da ja? Al pa se motim, zato mam vas da poveste :)

mitja73 ::

Jerry000 je izjavil:

mitja73 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Kako ne če oni nudijo free nadgradnjo? Torej ko bom inštaliral kasneje win8.1 mi bo ponudilo tudi win10 inštalacijo? Sprašujem ker nikoli nisem tega delal z updejti :). Malo se zanimam da vidim kaj bom naredil, če se splača kar 8.1 kupiti za dolgi rok da imam win10 po nižji ceni...


A si upravičen do legalne uporabe teh Win 8.1 za 30 EUR ?
Ali ta licenca velja tebi po licenčnih pravilih in ali veš kaj bo če te obišče BSA ali tržna ?

Kako pa lahko to vidim? Če iz strani kot so ebay nabavim key, ali kake druge strani (legalne kjer prodajajo tudi legalne steam keye)? Jaz po tem sklepam da ja? Al pa se motim, zato mam vas da poveste :)


To smo že x-krat predebatirali tule, iskalnik in google
na kratko: Za 30 € dobiš oem licenco nekega proizvajalca ki je licenčno legalna samo ob inštalaciji na tisti računalnik tega oem proizvajalca
ti nisi legalno licenčno pokrit z nakupom te licence

Jerry000 ::

aha ok, hvala

Enron x86 ::

Pred enim mesecem sem za pribl. 20 EUR kupil licenco + CD z eBaya (Windows 7 Home Premium 64-bit, DELL OEM - naj bi delal na vseh namiznih računalnikih, ne glede na znamko ali matično ploščo) in nato namestil Windowse v Virtualboxu. Po uspešni aktivaciji sem ključ odstranil, z namenom, da bom Windows 7 namestil na računalnik, ko izidejo Windows 10, in ga nadgradil. Kaj pravite, ali bodo zaradi tega, ker sem jih že namestil v virtualnem stroju, kakšne težave pri namestitvi in aktivaciji na fizičnem računalniku ter pri nadgradnji na Windows 10?

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Misasagi ::

Zdaj ste pa se mene zakurl :)
Na kinguin.net imajo retail kodo za win 8.1 za cca 30€. Verjetno je s tem in nadaljnjo nadgradnjo vse ok. Bo v tem primeru morebiten prenos windowsev na drug racunalnik legalen? Sam cekiram... Thx

Misasagi ::

Lahko se kdo, brez nabijanja razlozi zakaj je nelegalna. Sem samo vprasal, kako je s tem, glede na to, da tam kao prodajajo firme...

Motion ::

Misasagi je izjavil:

Lahko se kdo, brez nabijanja razlozi zakaj je nelegalna. Sem samo vprasal, kako je s tem, glede na to, da tam kao prodajajo firme...

Je blo že povedano. Kot je nekdo razložu, to je tako kot nafta in kurilc. Legalno lahko kupiš oboje, sam kot pogonsko gorivo kurilca nesmeš rabit. Isto je z temi licencami. Legalno se lahko prodajajo, sam ti po nisi upravičen do uporabe le te (pogoji uporabe).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

Misasagi ::

OK, hvala.

Lonsarg ::

Eni še vedno malo mešate kaj gre TEHNIČNO skozi, kaj pa pomeni da je licenca dejansko veljavna in imaš legalno zadevo. Čeprav ja, za marsikoga ta razlika v praksi ne pomeni nič, vesel je da ima serijsko, ki se aktivira.

Vse kaže(ker je uradno obljubljeno, da bo možno narediti clean install, kar je brez ločene serijske težko izvedljivo) da bo pri W10 tehnično zadeva enaka kot pri W8. Torej pri upgradu boš dobil dejansko novo W10 serijsko, ki bo TEHNIČNO gledano retail. To Microsoft naredi zato, da ima manj problemov. Namreč Upgrade licenco je bilo do sedaj možno kupiti ločeno, sam pa si bil odgovoren za to, da si jo namestil na računalnik, kjer imaš veljavno licenco od W7, da zagotoviš pogojem licence.

Kar se tiče telih poceni serijskih, ki se jih da kupiti gre v večini primerov za take, ki gredo tehnično skozi, legalen pa nisi, ker bodisi dobiš upgrade licenco, bodisi ti firma sploh licence ne da zraven serijske in sploh ne veš kaj si dobil. Namreč za inšpektorja ni serijska tista, ki določa legalnost ampak licenca na papirju.

Jerry000 ::

Mene pa nekaj zanima...mam 2 PCja, na obeh sta naloženi win8.1 iz MSDNAA...na enem mam na voljo update na win10, na drugem pa ne. Kako je to možno?

solatko ::

Verjetno si upravičen samo do ene licence, razen, če sta dva študenta ali dijaka.
Delo krepa človeka

Lonsarg ::

Tisti W10 program, ki se pojavlja zaenkrat nima nič z licencami, jih ne preverja. Tak da mora obstajati nek tehničen razlog zakaj kak računalnik nima tega.

BTW, to je samo reklama za dejanski W10 update, ki še pride in katerega bo v primeru tehničnih ovir seveda mogoče zagnati ročno.

solatko ::

Tisti W10 ima preverjanje pristnosti sistema, ki trenutno deluje na mašini.
Delo krepa človeka

trnvpeti ::

hojnikb ::

Edino prav. Zakaj bi dajal beta windows na work mašino....
#brezpodpisa

menjalnik ::

Fantje zakaj jaz na laptopu ne dobim povabila za Windows 10 na stacionarcu pa?

Motion ::

A maš do konca updejtan prenosnik? Povabilo pride v obliki Windows updejta.

s1m0n ::

Tudi jaz še ga na stacionarcu nisem dobil :-) Pa je nameščen update.

Mare2 ::

Včasih so me win update vprašali, če dovolim, da preverijo pristnost mojih windowsov.

Kako je pa danes?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Pesimist ::

Mare2 je izjavil:

Včasih so me win update vprašali, če dovolim, da preverijo pristnost mojih windowsov.

Kako je pa danes?


danes je dovolj da pise legit v system oknu in se win win10 ikona pokaze pa ni vazno kak si jih aktiviro

vaiosony ::

Ve kdo slučajno če bo prehod na win 10 iz win 8.1 funkcionalen brez kakršnih watermark sporočil in podobnega preverjanja licenčnosti. Npr. če so zdaj windowsi aktivirani bodo potem tudi ali kako ?

mitja73 ::

vaiosony je izjavil:

Ve kdo slučajno če bo prehod na win 10 iz win 8.1 funkcionalen brez kakršnih watermark sporočil in podobnega preverjanja licenčnosti. Npr. če so zdaj windowsi aktivirani bodo potem tudi ali kako ?


A si dobil ikonco za Win 10 ?

vaiosony ::

ja ikonca je ja, se pravi potem nebo nobenih problemov ?
««
5 / 141
»»