» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
35 / 141
»»

miko22 ::

RockyS je izjavil:

Hvala za link! Bom pogledal, če se da naredit enkripcijo celotnega računalnika.


Zakaj pa bi kriptiral celotni računalnik?

Lonsarg ::

miko22 je izjavil:

RockyS je izjavil:

Hvala za link! Bom pogledal, če se da naredit enkripcijo celotnega računalnika.


Zakaj pa bi kriptiral celotni računalnik?

To v sodobnem svetu spada pod samoumevno zaščito, tudi microsoft je tega mnenja, ker od W8 naprej ti, če določeni pogoji izpolnjeni vse kriptira avtomatsko brez da te vpraša. Kar pomeni da so tudi bolj ali manj vse nove tablice in laptopi kriptirani, če imajo TPM 2.0. TPM je pogoj zato, ker point avtomatskega kriptiranja je, da ga ljudje ne opazijo. Če kdo hoče dodatno varnost si lahko komot doda še PIN ter še bolj pomembno izklopi spanje računalnika(še vedno ti ostane hibridno spanje, ki je "skoraj" tako hitro).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

RockyS ::

miko22 je izjavil:

RockyS je izjavil:

Hvala za link! Bom pogledal, če se da naredit enkripcijo celotnega računalnika.


Zakaj pa bi kriptiral celotni računalnik?


Če kriptiraš samo sistemsko particijo ti ostanejo vidni vsi podatki na preostalih.
Če kriptiraš samo sekundarne particije ti ostanejo vidni podatki na sistemski. Torej temp, downloads,documents, namizje, podatki v brskalnikih in ostalih programih (zadnje odprti dokumenti,strani,priljubljene itd.). Seveda lahko vse to počistiš ampak zakaj bi se ubadal z vsem tem?

Meni se gre predvsem zato, da dostikrat puščam prenosnik v avtu. In če mi ga sunejo lahko dostopajo do vseh podatkov katerih nisem počistil. Načeloma nimam kaj skrivat, po drugi strani pa zakaj bi se izpostavljal, če lahko kriptiram celotni računalnik in nimam nobenih težav, razen vnosa gesla ob zagonu?

miko22 ::

No, saj je kriptiranje ok, toda celotni računalnik?
Tam kjer maš dokumente in razni uporabni staf...ok, toda verjetno vsi ločite particije za osebne zadeve od kakih splošnih zadev, kot so recimo filmi. Zakaj bi kriptiral filme?!
Pač določiš nivo kriptiranja, glasbo, filme in ostalo navlako pa res ni treba kriptirat.

krneki0001 ::

RockyS je izjavil:

Meni se gre predvsem zato, da dostikrat puščam prenosnik v avtu. In če mi ga sunejo lahko dostopajo do vseh podatkov katerih nisem počistil. Načeloma nimam kaj skrivat, po drugi strani pa zakaj bi se izpostavljal, če lahko kriptiram celotni računalnik in nimam nobenih težav, razen vnosa gesla ob zagonu?


Potem kriptiraš celoten disk in po možnosti s passwordom ob bootu. Tako tudi če ukradejo računalo in disk ven vzamejo, ne dobijo ničesar pametnega.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Assass1n ::

Imam doma od kolega laptop, windows 7 home, original fresh install...
Kako za vraga naj sprožim update, iz neta vsa navodila sem sprobal, pobrisat datoteke pa v cmd updatenow nič ne prime.
To je res neumen sistem nadgradnje, a tudi firme čakajo ob prižganem kompu za apdejt.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Mare2 ::

Vklopi avtomatski update. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

MrStein ::

Downloadaš in poženeš setup.exe ? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Assass1n ::

@Mare2 imam prižgano pa včeraj od 13 do 22 tema
@MrStein, a ni clean install možen le če je prej narejen update, namreč iso imam.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

stara mama ::

Jooooj kekec en, vsaj 10x v tej temi napisano.
Naredi update s pomočjo MSjevega orodja, ki ga dobiš na njihovi strani.
Pol pa formatiraj in reinstaliraj (ali pa RESET opcijo v win10).

https://www.microsoft.com/sl-si/softwar...

Zgodovina sprememb…

Assass1n ::

GG zgleda se je v enajste prijelo. Hvala.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

MrStein ::

Assass1n je izjavil:


@MrStein, a ni clean install možen le če je prej narejen update, namreč iso imam.

Ko poženeš setup.exe, te bo vprašalo "Update your current Windows to Windows 10"? In klikneš YES.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

RockyS ::

miko22 je izjavil:

No, saj je kriptiranje ok, toda celotni računalnik?
Tam kjer maš dokumente in razni uporabni staf...ok, toda verjetno vsi ločite particije za osebne zadeve od kakih splošnih zadev, kot so recimo filmi. Zakaj bi kriptiral filme?!
Pač določiš nivo kriptiranja, glasbo, filme in ostalo navlako pa res ni treba kriptirat.


Ravno za filme ti mora najbolj dol viset. Še enkrat, če se hočeš it enkripcijo občutljivih podatkov moraš kriptirat celotni računalnik, ker podatki oz. fajli ostanejo na vseh mogočih lokacijah.

nebivedu sej ravno to je kriptiranje celotnega sistema, da te že ob bootu vpraša za geslo in si potem miren.

Lonsarg ::

Dobro file res ni kake potrebe kriptirat, ko jaz rečem celotni računalnik ne mislim filmov, ker file mam jaz posebaj na diskih ali home serverjih in ne na osebnih računalnikih.

ice t ::

Sem rešil problem z namestitvijo popravka, ki se imenuje windows 7 :P LP

miko22 ::

Eno vprašanje pri enkripciji, če smo že pri tem.
Imam ssd kjer je naložen sistem(c). hdd disk je razdeljen na D,E.
Če kriptiram celotni računalnik, pa mi slučajno se C zruši iz kakršnega koli razloga, kupim novi ssd, namestim na novo sistem....zdaj pa me zanima ali bom lahko dostopal do D in E?

Lonsarg ::

miko22 je izjavil:

Eno vprašanje pri enkripciji, če smo že pri tem.
Imam ssd kjer je naložen sistem(c). hdd disk je razdeljen na D,E.
Če kriptiram celotni računalnik, pa mi slučajno se C zruši iz kakršnega koli razloga, kupim novi ssd, namestim na novo sistem....zdaj pa me zanima ali bom lahko dostopal do D in E?

Če boš imel geslo za D in E disk ja, drugače seveda nikakor. Če boš samo klikal next pri kriptiranju bo recovery koda "na varnem" pri Microsoftu in prideš do njega z Microsoft računom, drugače imaš opcijo recovery kodo tudi natisniti ali kopirati v kak file(recimo jaz ga kopiram v truecrypt kontajner, ki ga nato backupiram).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

mitkos ::

Mene zanima če bo to res zadnji operacijski sistem? Se ubadam z vprašanjem: se mi splača kupit FPP verzijo, ki jo bom lahko prenesel na drug računalnik čez nekaj let ali bo takrat kak nov Windows? Kaj menite?

Lonsarg ::

To lahko samo ugibamo, trenutna politika je, da bodo od sedaj naprej vsi upgradi zastonj, to politiko lahko ohranijo za vedno ali pa ne. Z tem da šanse, da v bližji prihodnosti to politiko spremenijo so ekstremno majhne, ker enostavno trg home userjev ni pripravljen licence plačevati. Si pa čisto predstavljam scenarij, ko bi čez recimo 5 let Microsoft začel dodajati advanced buiznis funkcije, za katere bo treba plačevati naročnino. Recimo Domena 2.0 za Windows server 2020 20EUR/PC/leto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

NLight ::

BSOD - THREAD_STUCK_IN_DEVICE_DRIVER. Jebem jim auto update da jim... Od kar sem naložil Win 10 nobenih problemov, igre so delale under full load, vse štima. Včeraj pa kar naenkrat med igro se začnejo pojavljat črte, teksture, malo črn ekran pa spet slika nazaj in na koncu BSOD. Ponovno naložil driverje in ni razlike. Računalnik dela BP dokler ne zalaufam igre (CS:GO) potem pa crash.

Sem gledal po internetu in je zelo veliko govora o tem, a nobene rešitve. Se je srečal kdo s tem errorjem in ga rešil?

hojnikb ::

Si ziher da ti grafika ne umira ?
#brezpodpisa

NLight ::

Ne vem če. Glede na to da imajo podobne težave tudi tisti z najnovejšimi se mi zdi da gre za driver error

krneki0001 ::

Driver dol, pa starega nazaj.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Smajo ::

Pri meni pa so težave z MTP driverjem, mi ne prepozna ( usb priklop) telefona Lg g2, g3, kaka ideja. Vse kar sem pametnega našel na internetu je, da moram počakati da lg izda popravke za win10!

NLight ::

Zgleda da se grafična poslavlja... Probal z drugimi driverji ne dela, probal z enakimi driverji in drugo grafično dela...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

AvtoR ::

Na en star prenosnik sem namestil insider preview Win 10. Kakih 14 dni nazaj sem ukinil insider preview, tako da winver pravi da imam instalirano verzijo WIN 10240.
Zadnje par dni sem opazil, da comp stalno nekaj downloada, čeprav javlja da je up to date.
Stalno mi ponuja nadgradnjo na th2_release 10525, ki sem jo zavrnil, ker je trenutno nočem! Označil sem tudi defer upgrades, vendar prenosnik na vsak način hoče nadgradit na th2 verzijo!?
Problem je, ker imam bolj počasen internet in mi vsakič na novo prenaša 4gb podatkov in mi tako totalno zabaše internet.
Kaka ideja?

Modri dirkač ::

krneki0001 je izjavil:

Driver dol, pa starega nazaj.

Sej ga bo povozilo nazaj pri naslednjem update-u, vpraši ReJzorja ...
Everybody lies!

Motion ::

Vidim da je to uradna tema.
Kdo tuki uporablja APU (A10 A8 kaveri) z windows 10. So kaki problemi z gonilniki? Na primer "Display Driver Stoped working,.... Men vsake tolk caja to vrže ven tako na stacionarcu z GTX 760 kot na prenosniku (HP i I5 2xxx HD 3000) grafiko. Ko nardim restart je vse normalno nazaj.

krneki0001 ::

Modri dirkač je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Driver dol, pa starega nazaj.

Sej ga bo povozilo nazaj pri naslednjem update-u, vpraši ReJzorja ...


Ali se ne da izklopit, če enega updejta nočeš?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Assass1n ::

Samo v pro verziji.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Modri dirkač ::

krneki0001 je izjavil:

Modri dirkač je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Driver dol, pa starega nazaj.

Sej ga bo povozilo nazaj pri naslednjem update-u, vpraši ReJzorja ...


Ali se ne da izklopit, če enega updejta nočeš?


Očitno ne...
https://rejzor.wordpress.com/2015/08/24...

@hojnikb ima podobne izkušnje, če se ne motim...
Everybody lies!

hojnikb ::

jap, maš zgori en tool, kjer lahko izklopiš posamezne updejte
#brezpodpisa

BK5 ::

Pozdravljeni.
Želim si namestiti Windows 10, vendar imam težave preko Windows Updatea. Zato sem poskusil z ročno namestitvijo z Media Creation Tool-om, vendar tudi tam naletim na težave. Prenese se do konca, nato pa nekje na sredini preverjanja prenosa javi napako, ki jo prikazuje spodnja slika. Zanima me, kako bi lahko odpravil to težavo in namestil Windows 10.



Lep pozdrav

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Ozric ::

Po nadgradnji iz sedmice na desetko je monitor po loginu črn s kurzorjem, vidi se le comodo widget (hecno), ne morem ne updejat, ne rollback gonilnika naredit ,grafa je ati hd 5450. Domnevam da je težava z gonilniki za grafo. Hvala za kakršenkoli nasvet.

BK5 ::

Sem poskusil s tem, vendar ne deluje.

cekr ::

BK5 je izjavil:

Pozdravljeni.
Želim si namestiti Windows 10, vendar imam težave preko Windows Updatea. Zato sem poskusil z ročno namestitvijo z Media Creation Tool-om, vendar tudi tam naletim na težave. Prenese se do konca, nato pa nekje na sredini preverjanja prenosa javi napako, ki jo prikazuje spodnja slika. Zanima me, kako bi lahko odpravil to težavo in namestil Windows 10.



Lep pozdrav


V Windowsih ni gonilnika za neko pomembno zadevo.
Verjetno ni podprt AHCI-native SATA. Tako da setup ne vidi nobenega diska.
Sem se že zafrkal na nekaj škatlah.
Verjetno ti je upgrade šel toliko časa, da imaš Win10 sedaj registrirane. Vsaj v mojih primerih je bilo tako. Tako da lahko brez problema narediš iso/DVD/USB in inštaliraš iz nule.
Še prej moraš na en USB ključek postavit vse gonilnike. In to razpakirane, da jih boš lahko po potrebi med instalom potegnil notri. To je ena od rešitev. Upam, da ti bo pomagala.
Pri instalu z nule vpisovanje ProductKey preskakuj.

Rešitev je tudi izklop AHCI v BIOSu vendar dvomim, da si pripravljen na slabši izkaz diskov.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

seminal ::

Zdravo
NA nov komp nameščam svežo 10-ko. Pa me sedja zanima kako jo inštalirat da ob čim bolj ok? A v LEgacy ali v UEFI načinu, torej MBR ali GTP? Ter še če je vredu imet enajblano Secure boot?
Hvala

Lonsarg ::

Secure Boot sam po sebi nič kaj ne varuje(ker lahko vsak mulc gre v BIOS pa ga izklopi...). Glavna funkcija SecureBoota je dodatna zaščita bitlocker sistema v kombinaciji z TPM modulom.

UEFI ti v primeru da imaš novejšo grafično kartico z podporo UEFI omogoča instantboot, če izklopiš vso BIOS kompatibilnost in vklopiš fast boot. Jaz sem šel tako daleš, da sem od Saphire podpore prosil da mi pošljejo UEFI verzijo firmwera za mojo ATI 270 grafično in so mi ustregli(uradno pa ni na voljo), tako da imam sedaj zadevo 100% UEFI compatible.

seminal ::

Računalnik je laptop z I3 4005U in HD4400 grafiko, ter navaden HDD. TOrej bolje UEFI kot legacy če gre za svežo namestitev?
pa tale bios fast boot je ok ker sam tudi lahko to v biosu nastavim? Torej boljše UEFI in GTP patricijo in ne več stare legacy in MBR?
LP

Lonsarg ::

Integrirane vedno delajo, problem so ločene PCI grafike naprave. Tak da ja v tvojem primeru boš z izklopom legacy kompatibilnosti + vklopom fast boot v BIOSu dobil isntant-on računalnik, iz sleepa ti bo prišel tako hitro kot Android telefon, instantno.
Legacy BIOS je za odstrel;)

Najbolj ziher varianta je da najprej pred inštalacijo Windowsa v BIOSu že izklopiš legacy(ponavadi se imenuje CSM compatibility layer ali kaj podobnega). Tako ne bo šanse da se ti ponesreči inštalira v legacy mode.

poker93 ::

Torej v pc imam ssd ter najprej sem imel gor naložen win 8.1 kateri se je res hitro zagnal, sedaj ko sem nadgradil na win 10 je z časoma sam zagon časovno kar daljši kot na začetku oziroma na prejšnem windwosu. Mogoče kdo ve zakaj, in kako bi se to odpravilo ?

Mare2 ::

poker93 je izjavil:

je z časoma sam zagon časovno kar daljši kot na začetku oziroma na prejšnem windwosu.

Sčasoma naložiš več programov, ki jih desetka zaganja. Sicer pa kot običajno, nov operacijski sistem, nova konfiguracija računalnika. Microsoft in Intel "tesno" sodelujeta in "prisluhneta" drug drugemu. :)

Sedaj imam Intel® Core™ i7-4700MQ, bo treba razmišljati o i8. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

stara mama ::

Eno vprašanje, nevem al sem butast al kaj da ne najdem nobene opcije:
V onedrive (web) dobiš link shareanih datotek. Kako jih prestaviš direkt v svoj onedrive?
Najdem samo opcijo za prenos (desni klik).

miko22 ::

odjavi se, pol pa lahko nastaviš ponovno link.

stara mama ::

Ne razumem.
Js dobim link od nekoga drugega (javno dostopen)
Če sem odjavljen je tako samo prenos, če sem pa prijavljen pa tud nikjer ne najdem druge opcije kot samo prenos na PC.

Rad bi vrgel fajle direkt v drive.

Zgodovina sprememb…

miko22 ::

Oj, sorry, sem slabo prebral tvoj prvi post. Ne vem ti svetovat

Kaj ::

Imam probleme s spanjem računalnika.
Neki o tem sem napisal že v tej temi, a nisem dobil odgovora: W10 - po bujenju iz spanja se računalnik nekako znova zažene
Enkrat so problemi taki, da se pc sam zbudi iz spanja, drugič pa taki, da ko je dlje v spanju, se ponovno zažene ko ga zbudim, ampak ko se vpišem, je spet vse na namizju kot pred spanjem.

Recimo primer od prejle:
PC je zaspal po nekem času neuporabe, potem se je zbudil ob 16:04 in čez 7 sekund spet zaspal. Po 10 minutah sem ga sam zbudil, pojavil se je bios logo, windows logo, okno za prijavo, nato pa na namizju spet vse kot pred spanjem.

Povzetek iz Event Viewerja (Upravljanje računalnika):

---------------------------------------------------------
15:59
The system is entering sleep.

Sleep Reason: System Idle

16:04:51
The system time has changed to ?2015?-?08?-?26T14:04:51.500000000Z from ?2015?-?08?-?26T13:59:48.797626400Z.

Change Reason: System time synchronized with the hardware clock.

16:04:52
Sistem se je vrnil iz stanja nizke porabe.

Čas spanja: ?2015?-?08?-?26T14:04:52.125531000Z
Čas bujenja: ?2015?-?08?-?26T14:04:52.109911000Z

Vir bujenja: S4 Prehod iz stanja spanja v stanje mirovanja

16:04:59
The system is entering sleep.

Sleep Reason: Hibernate from Sleep

16:05:05 (Označeno v Event Viewer kot ERROR)
The system firmware has changed the processor's memory type range registers (MTRRs) across a sleep state transition (S5). This can result in reduced resume performance.

16:15:08
The system time has changed to ?2015?-?08?-?26T14:15:08.500000000Z from ?2015?-?08?-?26T14:05:05.354188400Z.

Change Reason: System time synchronized with the hardware clock.

16:15:09
There are 0x1 boot options on this system.

16.15:09
The bootmgr spent 0 ms waiting for user input.

16.15:09
The boot menu policy was 0x1A6E48.

16.15:09
The boot type was 0x2.

16:15:11 TUKI SEM GA PA JAZ ZBUDIL
Sistem se je vrnil iz stanja nizke porabe.

Čas spanja: ?2015?-?08?-?26T14:04:52.125531000Z
Čas bujenja: ?2015?-?08?-?26T14:15:09.179943800Z

Vir bujenja: Neznano

-----------------------------------------------------------------

Kot vidim, se neki ura spreminja vmes. Kaj je to fora?
V Urejanje nastavitev načrta imam naštimano, gre v stanje spanja po 3min, hibridno spanje IZKLOPLJENO, Mirovanje čez 5 min, Omogoči termine bujenja: Onemogoči

Aja no, sem izklopu mirovanje in je zdej ok :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaj ()

SLO_Robert ::

Driverji za x-Fi Titanium HD so koncno uzuni

AvtoR ::

Ma tud jaz mam probleme, da se mi računalnik kar sam zbuja.
Ukaz powercfg /lastwake javi samo driver.
Ne vem kaj mi kar naprej prižiga comp!
V biosu in windows imam vse "power on ring, wake on lan" opcije izklopljene. Na win8.1 teh problemov nisem imel!
««
35 / 141
»»