» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
36 / 141
»»

L1nK ::

L1nK je izjavil:

Naredil sem soft-reset (ki ohrani nastavitve in apps in to) win 10 home x64 na laptopu, ker sem imel probleme z wifi in bluetooth driverji, to sem zdaj rešil, je pa šla rakom žvižgat search funkcija, okna v taskbaru sploh ne odpre, malo sem se igral z ugašanjem in prižiganjem servisov, izklopil comodo internet security, troubleshootal pravice na indeksiranih folderjih, kar naj bi sistem popravil, nekatere servise sem dal na automatic start pa verjetno sem še kaj naredil, no, nič ni pomagalo. search ne dela spljoh več. pred resetom je delal normalno. kakšen nasvet?
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Alexius Heristalski ::

Alexius Heristalski je izjavil:

Možno, da je tvoj uporabniški račun pokvarjen. To ni nič takega, enostavno narediš novega lokalnega (Vpis brez Microsoftovega računa>Lokalni račun), naj bo administrator (skrbnik). Če je težava odpravljena, ga pač uporabljaš naprej. Osebne datoteke (dokumente, slike, ...) lahko preneseš v novega. Kasneje ga lahko tudi povežeš s tvojim sedanjim Microsoftovim računom.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

L1nK ::

sem kreairal nov lokalni admin račun, na katerem pa zdaj niti start meni ne dela več, search pa takisto že od prej. polom je tole
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Mitja358 ::

V katerih jezikih je na voljo nova različica Windows Insider?

tt2 ::

Sem mi ne da brati vse strana, če je slučajno že kaj napisano o tem, ampak prebiram, da se pri win 10 vsi pomembni podatki shranjujejo na microsoftovih bazah? Pa kolikor sem še uspel prebrati, se teh stvari v celoti ne da onemogočiti. A pol je zasebnost pri tem novem windowsu res čisti podn?

solatko ::

Zasebnost je že skozi poden, samo sedaj ti to povedo, zaradi morebitnih tožb, ker so začeli izven ZDA sprejemati zakonodajo, ki bi te apetite po podatkih, vsaj malo omejila.
Sicer pa daš na net in v računalnik stvari, ki niso problematične.
Uporabljaš telefon?
Tvoji klici in vse shranjeni stiki, so na voljo vsem, ki se zanimajo za te podatke.
Imaš Garmin ali drug GPS, vsi zainteresirani vsak moment vedo, kje se nahajaš.
TV je lahko dvosmerna - ti gledaš program, nekdo drug pa tebe.
Vsaka kartica, ki jo imaš, zainteresiranim pove, kaj kupuješ, kaj piješ, kje hodiš,........

Skratka, če si živ, jih veliko to ve, ta moment.

Zasebnost in dvosmerni elektronski mediji, pač ne gre skupaj, torej pazi kaj sporočaš širnemu svetu.
Delo krepa človeka

jakan123 ::

Ima še kdo probleme z aktivacijo? Kupil sem si nov računalnik in namestil Win 8.1 (licenčne). Sem naredil upgrade na 10 in se je Windows poaktiviral, potem sem pa naredil clean install 10ke in se sedaj noče aktivirati :(

flameir ::

Kaj je razlika med Home in Home N ter Pro in Pro N? Kaj je sploh razlika med Home in Pro? Verjetno v dodatnih programih v Pro, ki jih itak večina ne uporablja?

Hvala

 SLIKA NAMESTITVE

SLIKA NAMESTITVE

cekr ::

jakan123 je izjavil:

Ima še kdo probleme z aktivacijo? Kupil sem si nov računalnik in namestil Win 8.1 (licenčne). Sem naredil upgrade na 10 in se je Windows poaktiviral, potem sem pa naredil clean install 10ke in se sedaj noče aktivirati :(



Počakaj par dni. Če bo vse OK, se ti bo samo aktiviralo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

win64 ::

flameir je izjavil:

Kaj je razlika med Home in Home N ter Pro in Pro N? Kaj je sploh razlika med Home in Pro? Verjetno v dodatnih programih v Pro, ki jih itak večina ne uporablja?

Hvala

 SLIKA NAMESTITVE

SLIKA NAMESTITVE


N pomeni za evropski trg, torej brez media player in brez internet explorerja, dodano je sporočilo o izbiri brskalnika.

ziga1990 ::

Pozdravljeni imam vprašanje za vas:

Ali se vam tudi Win 10 počasneje zažene, če ga resetirate kot pa če ga zjutraj prižgete?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

solatko ::

Kakšne 2-3 dni je zagon bolj počasen, dogaja se tudi, da s SSD diska rabi iz mirovanja 11/2 minute, potem pa se zadeva poštima in rabi cca 5-10 sekund.
Delo krepa človeka

MrStein ::

ziga1990 je izjavil:

Pozdravljeni imam vprašanje za vas:

Ali se vam tudi Win 10 počasneje zažene, če ga resetirate kot pa če ga zjutraj prižgete?

Restart je "navaden" restart, ki je počasnejši.
Izklop in zagon pa je Hybrid boot, ki je hitrejši.

Vsaj na Win8 je bilo tak. Dvomim, da so spremenili.

Tu je nekaj informacij in opis: http://www.tenforums.com/tutorials/4189...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

flameir ::

Sedaj sem iz USBja naložil (prej W8) W10, vendar ga nikakor ne morem aktivirati s ključem od W8. Kakšna ideja?

Mare2 ::

W8 moraš imeti naložene, klikneš setup na ključku in nadgradiš. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

flameir ::

Sem imel naložene, pol sem pa prek ključka pobrisal vse particije in naložil W10. Sedaj mi javi napako 0xC004C003: "Strežnik aktiviranja je ugotovil, da je navedeni ključ izdelka blokiran."

Mare2 ::

Napačno.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

broken/link ::

je bilo že vsaj 10x omenjeno v tej temi.
če imaš w8 jih moraš najprej NADGRADIT na w10. aktivirat. potem, ko je to urejeno, pa jih lahko na frišno inštaliraš in bodo ostali aktivirani.

flameir ::

Napačno kaj? Malo berem po googlu in ima veliko ljudi enako težavo, MS pa baje pravi, da treba it nazaj na W8 in čakat na nadgradnjo, ne install z USBja. hmmm

EDIT: Kaj potem naredit zdaj? Na W8 in nadgradit?

EDIT: Kaj sedaj? =/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

modelno1 ::

Še enkrat:

- naloži nazaj W8/W8.1
- vtakneš USB z W10
- z zagnanimi W8 poženeš setup.exe z USB
- NADGRADIŠ na W10
- W10 se sami aktivirajo, preveriš, da so res aktivirani!!!
- če hočeš clean install, šele sedaj bootaš PC z USB, pobrišeš particije, inštaleraš
- vpis serijske obakrat preskočiš
- ob povezavi na internet, se W10 sami aktivirajo

It's not rocket science, people ...
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Alexius Heristalski ::

L1nK je izjavil:

sem kreairal nov lokalni admin račun, na katerem pa zdaj niti start meni ne dela več, search pa takisto že od prej. polom je tole

cmd zaženi kot admin, vpiši sfc /scannow, enter. Če to ne pomaga, naredi backup in resetiraj brez ohranitve programov oz. naredi čisto inštalacijo. Pa gonilnike si prej dol potegni.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

flameir ::

a bo ok če mam ene iz travnika W8 pro, ker zdaj starih W8 (aktiviranih) ni več, ker sem pobrisal particije...

Mare2 ::

http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

solatko ::

flameir - Če si imel prednaložen sistem w8, moraš za nadgradnjo na w10 naložiti čisto vse popravke, če pa si prej imel travniško verzijo, ti to ne bo delovalo.
Številka je zapisana v UEFI -ju in boš lahko namestil samo verzijo, ki je bila prednaložena, torej če si imel home edition (8), lahko ponovno naložiš enako in ti bo registriralo, ostalih verzij ti UEFI ne bo zagnal, če pa si imel na legacy, potem pa bo z registracijo problem (moral boš dobiti original sistem, od proizvajalca računalnika, na podlagi serijske številke prenosnika).

Si pač naredil napako, ker nisi prepisal številke, ki je zapečena v sistem in imaš za to na netu orodja. Tudi crack KMS ti prebere številko, če greš na check.
Delo krepa človeka

Mitja358 ::

Mitja358 je izjavil:

V katerih jezikih je na voljo nova različica Windows Insider?


Anyone?

solatko ::

Mitja358 - Do izida w10 so bili vsi buildi, razen zadnjega v Angleščini, zadnji pa je bil tudi v SLO. Verjetno so sedaj vse verzije zopet samo v ANG US.
Testiral sem od prvega dne, ko so dali technical preview. Sicer pa poglej v programu za Insajder na M$.

https://insider.windows.com/

Pred vsakim novim instalom, si naredi clon, ker se zgodi, da naslednja verzija ne dela.
Delo krepa človeka

L1nK ::

Alexius Heristalski je izjavil:

L1nK je izjavil:

sem kreairal nov lokalni admin račun, na katerem pa zdaj niti start meni ne dela več, search pa takisto že od prej. polom je tole

cmd zaženi kot admin, vpiši sfc /scannow, enter. Če to ne pomaga, naredi backup in resetiraj brez ohranitve programov oz. naredi čisto inštalacijo. Pa gonilnike si prej dol potegni.



ni našlo kakšnih vrzeli v integriteti sistema, test je šel skozi. očitno bom do namenskega patcha brez searcha
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

flameir ::

solatko je izjavil:

flameir - Če si imel prednaložen sistem w8, moraš za nadgradnjo na w10 naložiti čisto vse popravke, če pa si prej imel travniško verzijo, ti to ne bo delovalo.
Številka je zapisana v UEFI -ju in boš lahko namestil samo verzijo, ki je bila prednaložena, torej če si imel home edition (8), lahko ponovno naložiš enako in ti bo registriralo, ostalih verzij ti UEFI ne bo zagnal, če pa si imel na legacy, potem pa bo z registracijo problem (moral boš dobiti original sistem, od proizvajalca računalnika, na podlagi serijske številke prenosnika).

Si pač naredil napako, ker nisi prepisal številke, ki je zapečena v sistem in imaš za to na netu orodja. Tudi crack KMS ti prebere številko, če greš na check.


imel sem w8, original, naložen gor ob nabavi prenosnika (lenovo z500). čez sem naložil w10 home n, se pravi zdaj moram naložit iz MS strani w8, potem preko tega nadgradit na w10 in potem lahko particije brišem

product key sem si napisal prej, ampak mi ga w10 noče registrirat, češ da je blokiran

modelno1 ::

Ja, ne sprejme ključa, če pa hočeš 10 registrerat s ključem od 8. Edini način, kot že rečeno, je, da naložiš 8, jo updateaš, nadgradiš na 10 in nato sveže naložiš 10. Jasno?
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: modelno1 ()

Lonsarg ::

Še nikoli nisi mogel vpisovati starih serijskih v nove windowse, ne vem zakaj eni pričakujete da bo to kar delal... VEDNO si moral skozi upgrade proces.

Vcasih si pri tem procesu dobil novo serijsko, zdaj so pač spremenili da pri tem procesu fases OEM registracijo na svoj hardware ID.

flameir ::

modelno1 je izjavil:

Ja, ne sprejme ključa, če pa hočeš 10 registrerat s ključem od 8. Edini način, kot že rečeno, je, da naložiš 8, jo updateaš, nadgradiš na 10 in nato sveže naložiš 10. Jasno?


Že že, vendar za download W8 iz njihove strani potrebuješ key, ki ne prime.

solatko ::

Pokliči uvoznika za tvoj računalnik in prosi za original DVD-je, sicer si imel na HDD-ju recovery particijo, ki pa si jo verjetno uničil.
Zahtevali bodo serial namber prenosnika, zato si s/n nekam zapiši, da ne boš potem iskal.
Medij boš dobil v 2-3-eh dneh.
Delo krepa človeka

Mare2 ::

branc je izjavil:

Da povem:
na atomčku, 1 GB RAMA zadeva laufa zadovoljivo (win 10 32bit). S tem, da je nameščen na microSD Kingston kartici 32 GB class 10.
Hvala, fantje, za pomoč.


Branc, kako si uspel instalirat (nadgradit) Win na SD kartico?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

b3D_950 ::

Ko se ekran izklopi po enih 15 minutah, se tista zelena led dioda za disk vklopi in gori konstantno dokler spet ne prekamnem miške. Windows pa je instaliran na SSDju. Kakšna ideja kaj bi blo to?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b3D_950 ()

solatko ::

Računalnik ti gre v spanje.
Delo krepa človeka

b3D_950 ::

Če ga dam ročno v spanje preko start menija se pa vse "izklopi". Zakaj razlika?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

solatko ::

Zato, ker je razlika med avtomatskim spanjem in manual (ročno izklopi vse lučke, razen napajanja baterije).
Delo krepa človeka

Anney ::

Če kdo potrebuje, solidno orodje za ''tweak-anje'' Win 10.

Ultimate Windows Tweaker 4

Mare2 ::

Kaj je to tweak-anje?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

flameir ::

Torej na Lenovo Z500 sem namestil W10. Včeraj preden sem šel spat je osvetlitev zaslona delovala normalno, sedaj pa ekran sveti le toliko, da komaj kaj vidiš. Sicer na računalniku lahko spreminjam osvetljenost na 0, 25, 75 oz. 100%, vendar dejansko stanje ne odraža tega. Tudi ob pritisku tipk za osvetlitev F11 in F12 se sicer na zaslonu levo zgoraj pokaže grafična podoba trenutne osvetlejnosti (0-100%), vendar je zaslon še zmeraj minimalno osvetljen. Namestil sem že vse driverje iz njihove strani, 10x resetiral računalnik in ni pomagalo nič. Kakšna ideja? Hvala

krneki0001 ::

Ali ima isto tipkovnico kot T500? Če jo ima je fn + home osvetljenost ekrana.

Kaj pa power settings, si tam osvetlitev dal na več?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Motion ::

Mare2 je izjavil:

Kaj je to tweak-anje?

Zelo obširen pojem.
Gre za spreminjanje defolt nastavitev, ki lahko niso dosegljive direkno prek UIja. Dostikrat gre za majhne-fine nastavitve ki naprimer iztisnejo še tiste par procento performanca.

Tweaking @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

CyberPunk ::

A se da v Windows 10 narediti malo bolj očiten prikaz tega, katero okno je aktivno oz. v ospredju? Recimo zgornji del okvirja druge/temnejše barve, kot je bilo vedno.

NLight ::

CyberPunk je izjavil:

A se da v Windows 10 narediti malo bolj očiten prikaz tega, katero okno je aktivno oz. v ospredju? Recimo zgornji del okvirja druge/temnejše barve, kot je bilo vedno.


Neke posodobitve glede barve oken bodo na voljo v prihodnosti. Preview verzije mislim da jih že imajo.

Gogo ::

Uporablja kdo vgrajeni poštni program? Se mi splača zamenjat le-tega za Thunderbir, ki ga sedaj uporabljam?
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

krneki0001 ::

Ja sam uporabljam 2 accounta na vgrajenem mailu. Ni nekih problemov, kaka izboljšava bi bila pa še mogoča.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Modri dirkač ::

Mail app v 10ki je v primerjavi s tistim iz 8ke poden, tako po funkcionalnosti kot po stabilnosti.
Everybody lies!

Motion ::

Stablnost je mal problem na ternutke sam se je močno izboljšala od izida. Po funkconalnosti pa je to tako bolj ali manj podoben 8.1 ki vsaj kolkor ga jst rabim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

Modri dirkač ::

No ja, stabilnost je problem pri skoraj vseh app-ih. So pač šli izumljat toplo vodo tam, kjer je bilo najmanj treba.
Everybody lies!

Modri dirkač ::

Če ima slučajno še kdo težave, da mu PC odide spat po 60sec idlanja, potrebno je pobrisat vse kar je v tej "mapi" v registru:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power\PowerSettings\238C9FA8-0AAD-41ED-83F4-97BE242C8F20\7bc4a2f9-d8fc-4469-b07b-33eb785aaca0\DefaultPowerSchemeValues

Nek idiot pri microsoftu se je spomnil dodat skrite nastavitve za "system unattended sleep", ki je nastavljen na 60 sec., in ne upošteva spljoh, kar nastaviš v "power&sleep" nastavitvah.
Everybody lies!
««
36 / 141
»»