» »

WD RED 1TB ali 2TB

WD RED 1TB ali 2TB

minicooper ::

Pozdravljeni,

Zanimajo me vaše izkušnje in mnenja glede diskov WD, serije RED, kateri so prvenstveno namenjeni za NAS, oz. da delujejo v RAID konfiguraciji.
Odločam se med diskoma kapacitete 1TB(WD10EFRX)in 2TB(WD20EFRX). Po testih naj bi bili dobri (še vedno pristaš WD, čeprav crknil disk).
Link1

Disk bi prvenstveno imel za shranjevanje podatkov, torej disk ne bo sistemski (za sistem mislim vzeti SSD).
Do sedaj je to funkcijo opravljal WD Black 1TB (WD1001FALS),a je žal po dobrih 5 letih odpovedal (garancija diskov mi ne pomeni veliko, tudi če je 5 let, saj podatkov ne dobiš nazaj, tudi če zamenjajo z novim).

Torej, na kratko, iščem zamenjavo za "arhivski disk". Pomembno je, da je čimbolj zanesljiv (vem, disk pokvarljiva roba) in da dela b.p.
Verjetno je bolje vzeti 1TB (dovolj velik), kot 2TB (večja gostota).
Nisem zasledil, da RED ne bi deloval kot klasični Desktop disk in da bi bil izključno za NAS.
Sam imam še staro serijo AV, 160GB (WD1600AVJS) in še vedno dela b.p.

Kaj priporočate, kaj alternativnega za znerno ceno, od WD seveda.

Za odgovor in nasvet se lepo zahvaljujem.

gddr85 ::

za shranjevanje je čist dovolj wd green

denis9 ::

če je tvoja edina skrb izguba podatkov kup 2 1tb diska pa maš lohk pol enga uporabljaš za back-up tak da tut če ti en crkne maš na drugem še vse podatke

minicooper ::

Pozdravljeni,

Torej niste preveč navdušeni nad WD Red serijo.
Več ali manj so vsi za Green ali Blue.

Kaj priporočate ... cena + kvaliteta!

IL_DIAVOLO ::

Blue je najbolj poceni in enako kvaliteten.

user-pass ::

Jaz imam dva Red edition-a v pc-ju in sem zelo zadovoljen glede na Green variante. Sicer pa ce imas kaj resnicno tebi pomembnega na disku, potem si kupi dva diska in das v RAID 1 ali pa nastimas kaksen sinhronizacijski program, da ti sinhronizira diska npr. enkrat na dan. V tem primeru vzames enega red in enega green za backup.

Dr_M ::

Pri meni je en WD red 2TB se ne dve leti star, zacel masivno proizvajat bad sectorje. Na sreco dovolj zgodaj odkril, da vecje skode ni bilo. Kolikor sem zasledil, to niti ni tako redek pojav.

Anney ::

Star skoraj dve leti, suče se vsak dan na polno. (3TB)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

dj_uro ::

kateri program je zanesljiv glede informacij o diskih?

Anney ::

dj_uro ::

hvala za info =)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi disk za NAS

Oddelek: Strojna oprema
385855 (1824) Likalnik
»

Kateri 4TB trdi disk?

Oddelek: Kaj kupiti
388220 (6022) kuglvinkl
»

Zanesljivost diskov tretjič: 4 TB najbolje, Seagate Barracuda katastrofalno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Diski
10628254 (21189) Miha 333
»

3TB disk - kateri?

Oddelek: Kaj kupiti
254283 (3371) dr.Akula
»

Notranji trdi disk 2TB - 5 različnih vrst ?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5213065 (11559) SanAndreas

Več podobnih tem