» »

Izrael premagal Irsko, Intel bo tam proizvajal v 10 nm

1
2
»

Glugy ::

Ma še dobr da se nismo spustil v to tekmo. Sj vidš Izrael je za mišjo dlako premagal Irsko glede tega pa je zdej pa je ta izpadla iz te bitke. Če v nedogled nižaš ceno delovanja kapitalu hitr izpadš tko k pr vseh stvareh kjer je najnižja. Prej al slej pridš do dna kjer ni smiselno več nižat. Vedno pa se bo najdu en k bo zbil še to dno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Invictus ::

AndrejO je izjavil:

Torej je potrebno ugotoviti kaj točno investitorje odvrača, ter kako to spremeniti.

Mislim da je bilo o tem dovolj napisanega in ni treba biti nek genij da najdeš to tudi na Googlu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AndrejO ::

Glugy je izjavil:

Ma še dobr da se nismo spustil v to tekmo. Sj vidš Izrael je za mišjo dlako premagal Irsko glede tega pa je zdej pa je ta izpadla iz te bitke.

Izpad iz te bitke pomeni, da bo 10nm fab nadgradnja tukaj pač kasneje. Ne pa, da je ne bo.

Invictus je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Torej je potrebno ugotoviti kaj točno investitorje odvrača, ter kako to spremeniti.

Mislim da je bilo o tem dovolj napisanega in ni treba biti nek genij da najdeš to tudi na Googlu.


Napisanega je bilo veliko, večino tega tudi ovrženega (davki, zemljišča, nk delovna sila). Kaj pa "jagodni izbor" preostanka? Ali se je kdo dejansko razpisal o tem in možnih rešitvah?

BigWhale ::

Invictus je izjavil:

Ker je lastnik Leka, pa še stavba kje na pol prazna, je to povpraševanje dobila tudi slovenska vlada. Niti odgovorila ni. Še ena izgubljena priložnost. Nemci so spet ponudili največ ...


Katera stavba od Leka je napol prazna?

Invictus je izjavil:


Trenutno je slovenska davčna zakonodaja ena bolj ugodnih, če seveda registriraš pravo stvar ... Katera, naj pa ostane izziv za vas.

Sam jo koristim ...


Delo na studenske napotnice ne steje. :> Drugace je pa moja resitev se bolj ugodna. Katera, naj pa ostane izziv zate.

Invictus je izjavil:

Še enkrat. Vsi ostali poklici so samo podpora inženirjem. Inženir, ki nekaj ustvarja, prinaša denar. Brez njega ni niti ostalih služb. Vsi ti sociologi, prodajniki, pravniki, računovodje se lahko samo praskajo brez njih ... kjerkoli hočejo. In to brezplačno ...


Joj, pazi, da se ti ne podre podstavek na katerem stojis. Brez prodajnikov ti ne bi nicesar prodal, brez pravnikov bi ostal brez kontrole nad svojo intelektualno lastnino in brez racunovodij bi te zaprli, ker se ene trapaste bilance ne bi znal pravilno oddati. V bistvu inzenirji brez ostalih sluzb niso nic vredni.

Po mojem je cas, da se sprijaznis, da si odvisen od kmetov, ker bos brez njih umrl od lakote. :>

Invictus ::

BigWhale je izjavil:


Katera stavba od Leka je napol prazna?

Poslovna.

Vsaj bila je ko je prišlo to povpraševanje. Sandoz je bil celo zelo zainteresiran da bi bil center v Sloveniji.

BigWhale je izjavil:


Delo na studenske napotnice ne steje. :> Drugace je pa moja resitev se bolj ugodna. Katera, naj pa ostane izziv zate.

Seveda ne šteje. Saj sploh ni ugodno če zaslužiš malo več denarja in moraš plačati dohodnino ... Skoraj obdavčeno kot plača.

BigWhale je izjavil:


Joj, pazi, da se ti ne podre podstavek na katerem stojis. Brez prodajnikov ti ne bi nicesar prodal, brez pravnikov bi ostal brez kontrole nad svojo intelektualno lastnino in brez racunovodij bi te zaprli, ker se ene trapaste bilance ne bi znal pravilno oddati. V bistvu inzenirji brez ostalih sluzb niso nic vredni.

Me zanima kaj bi prodajniki prodali in prvniki zaščitili brez inženirjev. Mogoče svoj ego?

Bilanco pa znam oddati, hvala za zanimanje :D ... Ni baš neka znanost.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

AndrejO ::

Invictus je izjavil:


BigWhale je izjavil:


Joj, pazi, da se ti ne podre podstavek na katerem stojis. Brez prodajnikov ti ne bi nicesar prodal, brez pravnikov bi ostal brez kontrole nad svojo intelektualno lastnino in brez racunovodij bi te zaprli, ker se ene trapaste bilance ne bi znal pravilno oddati. V bistvu inzenirji brez ostalih sluzb niso nic vredni.

Me zanima kaj bi prodajniki prodali in prvniki zaščitili brez inženirjev. Mogoče svoj ego?

Če nisi velikosti garažne firme, potem potrebuješ vse. Komplet. Celoto. Če kaj manjka, potem podjetje trpi, pa ni važno kaj točno manjka. Če neka funkcija ne bi bila potrebna, bi jo optimizacija stroškov na trgu že davno odpihnila iz obstoja.

Invictus je izjavil:

Bilanco pa znam oddati, hvala za zanimanje :D ... Ni baš neka znanost.

Če si velikosti garažne firme, potem seveda moraš biti multipraktik, ker ti sicer ne znese nič. Če si večji, pa te mora stvar resnično veseliti, da se ukvarajaš s tem, namesto z nečim, pri čemer si bolj produktiven.

Ko je govora o tujih investicijah, potem so te lahko zelo različne. Lahko je to manjši razvojni center, lahko je to regionalni prodajni center, lahko je nekaj vmes ali nekaj čisto tretjega.

Kdor si je prebral zgodovino Intel Israel bo hitro ugotovil, da je seveda pripomoglo notranje lobiranje Izraelca. Če bi bil Francoz, bi verjetno lobiral za Francijo in v tem ni samo po sebi nič slabega ali posebnega. Zagotovo je nekje mnogo lažje začeti, če imaš podporo osebe, ki iz lokalnega okolja izhaja, pozna njegove posebnosti, prednosti in tudi pomankljivosti.

In, če smo že pri stvari. Ima Slovenija kakšno "reklamno stran" ali skupino strani posvečeno tujcem, ki jih zanimajo investicije v državi? Irska ima nekaj takšnega, za Slovenijo pa me zanima, če obstaja kaj podobnega.

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PrimozR ::

AndrejO no, verjetno ni zanemarljivo tudi dejstvo, da ima Izrael že odlično zgodovino. Oni so vzeli Pentium III arhitekturo, jo malce popravili, 'zapekli' na 90 nm in to predstavili kot Pentium M, na katerem Intel pravzaprav gradi še danes. Po zabluzu z Netburstom, ki je predstavljal Pentium 4, so na Pentium M osnovali najprej Core (1, laptop only), nato pa seveda še 64-bitni Core 2, iz česar se je počasi razvila današnja linija procesorjev.

AndrejO ::

V konkretnem primeru je to seveda pomembno.

V vzporedni debati pa je potrebno nekje začeti, da bo iz tega kaj zraslo. Intel je tam začel s 5 zaposlenimi l. 1974. FF 40 let, da dobiš današnjo zgodbo. Na Irskem je Intel začel l. 1989. Torej 25 let nazaj. Torej te stvari nikoli na nastanejo iz nič. Zato recimo tudi zavračam mnenje, da se v Sloveniji to ne more razviti, ker Slovenija nima 1000 vrhunskih inženirjev. Moje stališče je, da ima Slovenija dovolj vrhunskih inženirjev, da se začne, dokaže, razširi, zraste, ... Posel se pač ne dela iz danes na jutri, pa čeprav bi vsak župan najraje zgradil po eno "fabrko" v vsakem 4-letnem mandatu.

Bližnjic ni.

Za slovensko varianto (torej investslovenia.org) sem vprašal zato, ker me ne stane čisto nič delati reklamo za državo v katero verjamem, da ji lahko uspe in, da ji pravzaprav mora uspeti.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel bo investiral tudi na Kitajskem

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
84670 (3015) BaToCarx
»

Izrael premagal Irsko, Intel bo tam proizvajal v 10 nm (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5823820 (20913) AndrejO
»

Prihaja 14 nm

Oddelek: Novice / Procesorji
3915506 (12762) hojnikb
»

ATIC bo investiral sedem milijard v tovarno polprevodnikov v Abu Dabiju

Oddelek: Novice / Ostale najave
94471 (4028) Jst
»

Intel gradi novo tovarno v Izraelu

Oddelek: Novice / Procesorji
216422 (5268) mtosev

Več podobnih tem