» »

Tezave pri nastavljanju SIOL odhajajocega postnega serverja iOS Mail

Tezave pri nastavljanju SIOL odhajajocega postnega serverja iOS Mail

Shoot19 ::

Na Mail aplikaciji na iOS (8) sem ročno nastavil mail account in sicer GMAIL kot prihajajoči in SIOL kot odhajajoči mail server. Težava nastane, ker mi pošto, kljub temu, da imam nastavljen SIOL mail server (mail.siol.net, Use SSL - da, Authentification - Password, Server Port - 465), še vedno pošlje preko GMAIL serverja (ime.priimek@gmail.com in ne ime.priimek@siol.net). Prosim svetujte kako bi lahko nastavil SIOL kot odhajajoči ter obdržal GMAIL kot prihajajoči mail server? Hvala za pomoč!

Apple ::

Pod mail nastavitvami si izberes, kater je tvoj defaultni outgoing server...
LP, Apple

Shoot19 ::

Mam nastavljen samo en account in sicer za incoming GMAIL ter za outgoing SIOL, tko da te opcije ni oz. je ne vidim. Pa tudi ko sem mel dva accounta, torej GMAIL in SIOL, in sem izbral to opcijo je se vedno posiljalo preko GMAIL-a...

s6c-gEL ::

Nastavi za pop/smtp siol server.

Shoot19 ::

Zelim imet GMAIL za incoming in SIOL za outgoing. Naj bi bilo mogoce, nevem pa, ce so nastavitve za SIOL ok:

mail.siol.net,
Use SSL - da,
Authentification - Password,
Server Port - 465

s6c-gEL ::

http://www.telekom.si/pomoc-in-podpora/...

Google pošta (Gmail)
Strežnik za dohodno pošto:
tip računa: POP3-/IMAP-račun
uporabniško ime: vaš Gmail e-naslov
geslo: vaše geslo za Gmail
e-poštni naslov: vaš Gmail e-naslov
strežnik za dohodno pošto (strežnik POP): pop.gmail.com
vrata za dohodno pošto: 995
zaščita za dohodno pošto: SSL/TLS


Pošta SiOL
Strežnik za odhodno pošto (SMTP):
strežnik za odhodno pošto: mail.siol.net
vrata za odhodni strežnik: 465
vrsta zaščite: SSL/TLS
zahtevaj prijavo: DA (obkljukate)

Shoot19 ::

Hvala, sem to sicer ze v startu uporabil pri nastavitvah (s to razliko, da sem nastavil IMAP za GMAIL) in ne deluje. GMAIL sicer dobiva sporocila, posiljati pa na noben nacin noce preko SIOLa, tudi ce nastavitve spremenim (port npr. 25, 587, brez authentification itd.)

s6c-gEL ::

Za pošiljanje preko siola moraš biti v Telekom(Mobitel) omrežju.

btw
https://support.google.com/mail/answer/...
http://www.howtogeek.com/142558/how-to-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Shoot19 ::

Se enkrat hvala. Tudi prvi link sem ze videl in kot razumem vseskupaj, je to samo za online aplikacijo, i.e. gmail.com? Jaz pa bi rad nastavil to v aplikaciji Mail na iOS.

kloko ::

Za ugotavljanje, kaj je narobe, je za začetek treba vedeti, kako veš, da noče pošiljati proko SIOLa? Ali prejemnik ne dobi pošte? Se tebi v mail programu izpiše kakšna napaka?

L.p., Kloko

Shoot19 ::

ko posljem testni mail, je poslan iz gmail domene (ime.priimek@gmail.com). bi mogoce moral na Ipadu nastavit vse kot da uporabljam GMAIL, torej incoming in outgoing server od GMAILa in potem v online predalu (gmail.com) nastavit, da poslje prek SIOLa?

kloko ::

Meni se vedno bolj zdi, da tebi odhajajoči strežnik za pošto čisto lepo deluje, problem je v nerazumevanju delovanja sistema epošte. Če se pri prejeti pošti v "From" vidi, da je pošta poslana iz "nekaj@gmail.com", to ni stvar tega, kateri strežnik za odhajajočo pošto se je uporabil, ampak tega, kako si napisal pošto.

Če je pošta "šla" in tudi nekam "prišla", potem je nastavitev odhajajočega strežnika OK.

L.p., Kloko

Shoot19 ::

ni bil problem v nedelovanju postnega streznika oz. neprihajanju poste. problem je bil v tem, da je posta prisla iz GMAIL accounta in je bila, ko si stisnil reply, tudi naslovljena na GMAIL account. silno neprijetno za uporabljat za mamo, ki ni tehnicno podkovana.

kakorkoli, resili smo zadevo na priporocilo nekoga iz sosednjega foruma. v nastavitvah se rocno ustvari GMAIL account in se naknadno doda email, ki bi ga zeleli uporabljati za posiljanje novih elektornskih sporocil, pod zavihek IMAP ACCOUNT INFORMATION (v mojem primeru @siol.net account). Slednjega se potem nastavi kot default address to use when sending from your IMAP account, jaz sem npr tudi izbrisal GMAIL naslov, da nebi prihajalo do komplikacij. Ce je to zadnje ok porocam, zaenkrat se zdi tako.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

email SMS alerts na mobitelu

Oddelek: Pomoč in nasveti
153754 (1320) Gunisms
»

Gmail na outlook, windows mail

Oddelek: Programska oprema
91325 (1204) yyyeb
»

Siol mail, T-2 internet

Oddelek: Omrežja in internet
4818078 (16426) barakus
»

Po menjavi ponudnika problem s pošiljanjem pošte

Oddelek: Omrežja in internet
425291 (4680) Matko
»

MS Outlook in Gmail

Oddelek: Omrežja in internet
123834 (3662) Jan987

Več podobnih tem