» »

Topli pod, laminat, parket, vinil?

Topli pod, laminat, parket, vinil?

1 2
3
»

starfotr ::

Za polaganje parketa je v ceni 15 eur že vključen lim.

Tole delo (zamenjava vinila) je za parketarja, ne pa da tole zamenjavo opraviš v lastni režiji.

In še nekaj, če se ti izrabi parket, ga lahko celega prebrusiš in je cel prostor kot nov. Pri vinilu ne moreš naredit tega. Tudi pri laminatu ne.

PgSurfer ::

Vinil se ne izrabi, vsaj povprečno kvaliteten ne.
Pa z derezami ne hodit po njem. 8-)
Po 40 letih se pa vsake stvari naveličaš.;)

koyotee ::

Ne izrabi se ne niti ne potemni zaradi sonca. Ti kar furaj parket, ostalim pa prepusti modernejše podlage.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Magic1 ::

Še vedno čakam na koga, ki si je nekam dal vinil in ga nato pošimfa po nekem času uporabe. Do zdaj so še vsi navdušeni (z mano na čelu in imam takega za 15EUR in 40EUR na m2).
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

NikolormousB ::

Tisti, ki govorite, da lahko laminat položi vsak... Če prvič vidiš deske, potem to pač ne drži. Ker bo grdo in čudno na koncu. Poleg tega potrebujete orodje. Blokarji ga zagotovo nimate.


Ni ravno rocket science.

Jaz sem dobrih 100m2 parketa (oljen krtačen hrast, na klik) položil sam s pomočjo tasta, pa imam samo 2 sobi pravokotni, v kuhinji in dnevni je polno nekih čudnih kotov pa stopnice so vmes (seveda, oblečene v parket).

Orodja ne rabiš veliko. Vse skupaj lahko narediš z vbodno žago, kladivom in tistim orodjem za zbijanje parketa skupaj. Vse skupaj te stane manj kot 100€, če greš kupiti v trgovino. Zmontirano je vsaj enako dobro, kot, če bi plačal nekomu, je pa verjetno trajalo malo dlje. Jaz sem delal sam predvsem zato, ker rad naredim kakšno stvar.

janko934 ::

Torej, kaj mi priporocate za kuhinjska tla? Gledam tudi talne ploščice, ki pa jih že imam v kopalnici in so zelo mrzle. Cena na m^2 je praktično ista. O kakem dodatnem talnem ogrevanju ni govora. Prav tako imam izkušnje le z laminatom, ampak dobro, bi že poštudiral.

Pa tudi kje kupiti? Kje so kake akcoje, znižanja?

techuser ::

Vedno kupi močnejši vinil, da se ti ne poznajo udarci in podobne stvari. Na cenejših pod 10 EUR se vse pozna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

r3dkv1c4 ::

janko934 je izjavil:

Torej, kaj mi priporocate za kuhinjska tla? Gledam tudi talne ploščice, ki pa jih že imam v kopalnici in so zelo mrzle. Cena na m^2 je praktično ista. O kakem dodatnem talnem ogrevanju ni govora. Prav tako imam izkušnje le z laminatom, ampak dobro, bi že poštudiral.

Pa tudi kje kupiti? Kje so kake akcoje, znižanja?

Zakaj ne el.talnega gretja?
Katerkoli material boš položil na tla, bo hladno, če je tlak mrzel oz. imaš slabo talno izolacijo.

Če imaš že izkušnje z laminatom, ti bo vinil najbolj pri srcu glede izbire.
V primerjavi z laminatom je sigurno nekaj stopenj boljši.
Vsak se sam odloči.
Vinil imaš barvno večjo izbiro.
Na daljši rok ne potrebuje nekega vzdrževanja, itd....

Je pa to stvar okusa posameznika.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

janko934 ::

Pomoje bom dal kar laminat. Sem že delal in ga imam doma v drugih prostorih ter sem zadovoljen.

Kako kakovostnega naj kupim oz. kje naj ujamem kaj poceni? Na raznih Bolhah in podobno se prodajajo ostanki, a ponavadi tiste 2 kvadrata. Sam bi rabil 10 - 11, pa morda še za predsobo kakšne 4 (nisem meril).

Tale je znižan v Merkurju. Ali se to splača?

32. razred (AC4) se začne pri 7,99 € z izjemo zgornjega za 6,29 €.
33. razred (AC5) se začne pri 14,99 €.

5ica naj bi bila za zelo zelo obremenjene poslovne, gostinske prostore. 4ica bi bila po tej plati povsem dovolj. Zanima me tudi dizajn. Trenutno je topli svetle bež barve, kar se ne obnese prav dobro.

Katerega mi priporočate? Taki v akciji so ponavadi bolj tako tako.

knap ::

Ali lahko preko lesenih desk položim vinil oz je bolje da položim laminat?
Eni pravijo, da preko lesa ne smem dati vinila ker potem les ne diha, ne vem pa če je to res, če je to pomembno...
Hvala
LP

fikus_ ::

Tudi pod laminat moraš dati peno, ki ne diha. Tako da je bolj kot ne vseeno.
Uredi prezračevanje po kakšni drugi poti.

energetik ::

knap je izjavil:

Ali lahko preko lesenih desk položim vinil oz je bolje da položim laminat?
Eni pravijo, da preko lesa ne smem dati vinila ker potem les ne diha, ne vem pa če je to res, če je to pomembno...
Hvala
LP
Odvisno kateri vinil. Če 2mm lepljeni, ga že za to ne moreš dati na dile, ker to ni stabilna in gladka podlaga. Debelejši vinil na klik pa se polaga podobno kot laminat. Še vedno pa ne moreš to dajati na ene škripajoče dile s centimetrskimi špranjami.

Ne vem o kakem dihanju to pišeš, saj les ni živo bitje. Važno je samo, da ni vlažen zaradi kondenza, v ta namen pa boš moral napisati še kakšen drug podatek...

SmotaniJanez ::

Jaz sem dal 7mm laminat, najprej folija, pol pena ....in zdej po enem letu zadeva škripa....Polagal sem sam, natančno, razmik od stene, vse po pravilih...in škripa...Pod je raven, estrih, na začetku, pa ni nič škripal, laminat ko je bil položen....

Torej bom poskusil še z debelejšim laminatom, v hodniku, če bo še ta škripal, dvignem roke od te zadeve.

Zgodovina sprememb…

1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laminat, ploščice ali vinil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21462041 (11165) Lonsarg
»

Električno talno ogrevanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6217513 (8238) Alfonz0
»

Itison vs. topli pod vs. les

Oddelek: Loža
283163 (2573) floyd1
»

Polaganje laminata direktno na tapison

Oddelek: Loža
336367 (5360) kixs
»

Talne obloge

Oddelek: Loža
92783 (2469) TehDucky

Več podobnih tem