» »

Intel® HD - prenosnik medion - pomoč

Intel® HD - prenosnik medion - pomoč

SG_101 ::

Zadnjič sem v hoferju kupil medion prenosnik MEDION® AKOYA® E6240. Prvo kar sem storil je, da sem na novo naložil originalne win 8.1, ki so bile zraven na dvdju, saj je bilo nameščene še ogromno hoferjeve krame.

Inštalacija je potekala brez problemov, kot vedno (to sem počel že 100x pa je bilo vedno vse ok). Sprva tega nisem takoj opazil, ampak po parih dnevih sem ugotovil, da je slika mogoče malo preslaba prav tako pa ni šlo spreminjati resolucije. V upravitelju naprav pod display adapters mi namesto Intel® HD piše Microsoft Basic Display adapter (in gonilnik za to iz leta 2006). Updajtati pa mi te zadeve nikakor ne uspe. Če dljam gonilnike iz uradne oz. medionove strani, mi obakrat napiše: računalnik ne zadošča minimalnim zahtevam za uspešno namestitev tega programa. Če driver izberem ročno, da preko upravitelja naprav kliknem na ta display adapter in ročno poiščem ta gonilnik, mi prav tako napiše: Gonilni, izbran za to napravo, ne podpira te različice sistema windows. Nameščene imam WIN 8.1. 64bit (takšni so bili zraven na dvdju). Prav tako pa na intel oz. medion strani, kjer sem downlowdal gonilnik izbral pravega (zraven pisalo win 8.1 / 64bit). Nato sem poizkusil še namestiti driver za chipset in ponovno napiše, da računalnik ne zadošča minimalnim standardom....

Mogoče kdo ve, v čem je problem? Pomoč je več kot dobrodošla, saj preko googla nisem našel rešitve.

Hvala



http://ponudba-iz-dneva.blogspot.com/20...

Silvo ::

Greš v Hofer in vprašaš prodajalca pri jogurtu:)
Hecam,nimaš pravega gonilnika.
Verjetno bo tale delal:
https://downloadcenter.intel.com/Detail...
Silvo

SG_101 ::

sem ravnokar potegnil še enega drugega iz medion strani in dela. prejšnja dva res nista bila prava, čeprav je pisalo zraven za win 8.1 64bit. :) hvala vseeno :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Medion Akoya E4214 - vredno nadgradnje z SSD in dodatnim ramom?

Oddelek: Pomoč in nasveti
455713 (3834) anddrej
»

Sprememba BIOS moda zaradi OS inštalacije

Oddelek: Pomoč in nasveti
6793 (595) Shakey
»

Napaka z network adapterjem Asus Laptop

Oddelek: Pomoč in nasveti
8733 (637) GTX970
»

HP 15 d050sm - gonilniki nujno (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6316784 (13226) dmagnif
»

računalnik ne najde USB-jev,webcam-a, bluetooth-a

Oddelek: Pomoč in nasveti
131612 (1359) saja

Več podobnih tem