» »

računalnik ne najde USB-jev,webcam-a, bluetooth-a

računalnik ne najde USB-jev,webcam-a, bluetooth-a

saja ::

Pozdravljeni,

Po naložitivi Windowsov 7 Ultimate 64-bit računalnik ne najde USB-jev, Bluetooth-a, Webcam-a, TV tuner-ja, kljub temu najde DVD. Imam notebook HP Pavilion dv-6, starega kakšnih 5 let, mogoče manj. Pred tem je bil naložen isti windows.

Procesor je Intel core i7 720QM 1.60 GHz. RAM 4GB.

Kaj naj naredim?


Hvala, Saja.

hojnikb ::

bo treba driverje inštalirat..
#brezpodpisa

saja ::

Ja, ampak katere? :8)

Ker v upravitelju naprav ne najde vsega zgoraj naštetega, ne vem katere driverje naj poiščem. Na HP strani je potrebno vtipkati model prenosnika in ti potem ustrezno ponudi driverje. Kljub temu noben ni pravi. Pa sem še HP Support Assistant naložila, ta jih tudi ne najde.

Kakšna ideja?

Hvala, Saja.

Duhec ::

Boš morala pa kaj več povedat, ker DV-6 modelov je veliko:
http://h20180.www2.hp.com/apps/Nav?h_pa...

Ne vem zakaj ne inštaliraš sistema na novo s HP recovery particije, če je bil sistem ob nakupu prenosnika že prednaložen?
Če se odločiš za to (izgubiš vse podatke, ki so bili na disku), potem ob zagonu moraš stiskat F11 in pokaže se ti Recovery za povrnitev tovarniških nastavitev celotnega sistema z vsemi gonilniki vred ! No pa vso dodatno solato tudi. :)
Po končani inštalaciji je seveda potreben še celoten WindowsUpdate v več korakih.

saja ::

Model prenosnika je HP Pavilion dv-6 2070ez. Vendar ga na HP SLO strani ne najde, čeprav je bil kupljen v SLO. Spodaj je povezava na HP stran, kjer model prenosnika prepozna.

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/docu...

Ja, želela bi si shraniti na zunanji disk kakšnih 27 GB podatkov. Dropbox je za kaj takšnega premajhen, DVD tudi, ker imam stari backup gor v velikosti 17,6 GB.

Lp, Saja.

Hayabusa ::

HP Pavilion dv-6 2070ez
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft...


Downloading software and drivers

Use a section to download drivers, software, and updates from HP or from Microsoft:
hide
Downloading software and drivers from HP
HP provides many free software and driver downloads. Use the steps below to download updates and drivers from HP:
1. Go to the HP Software & Driver Downloads page.

Klik na boldano te pripelje do enakega rezultata (iz strani, ki jo objavila):
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Duhec ::

Kot ti je že @Hayabusa razložil. Vse furmane imaš tule, samo pomik navzdol in izbiraj:
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft...

saja ::

To sem že vse poskusila. Vse po vrsti sem downloadala, pa ne gre. Bom še enkrat poiskusila, če bo šlo, in javim.

Lp, Saja.

Hayabusa ::

Vse po vrsti sem downloadala, pa ne gre.

Kaj ne gre ?

saja ::

Ne gre tako hitro. Zelo dolgo mi sploh download-a,pa prvi chipset mi je zavrnilo, ker:
''Računalnik ne zadošča minimalnim zahtevam za uspešno namestitev tega programa.'' :|

Javim, ko bom vse še enkrat downloadal-a. Zagotovo pa ne bo to hitro.:D

Lp, Saja.

P.S.
Poleg tega nič drugega ne download-am, pa tudi nič nimam odprto.

saja ::

Evo, čisto vse sem naložila na računalnik, pa ne gre. Ne gre pomeni, da še vedno USB-ji ne delajo, pa kamera, bluetooth, tv tuner, itd.

Pri chipset-u mi napiše, da: ''Računalnik ne zadošča minimalnim zahtevam za uspešno namestitev tega programa.''. Ko sem pogledala pod system requirements, pa ne zahtevajo ničesar dodatno(No additional prerequisites). Samo 1 od 3 chipsetov ima ta problem.

Vse ostalo sem naložila brez problemov, driverja za bluetootha pa sploh ni bilo zraven. Ko sem ga poiskala samostojno na HP-ju, ga ni hotelo naložiti, ker ''Računalnik ne zadošča minimalnim zahtevam za uspešno namestitev tega programa.''. Pod system requirements zahtevajo, da si prijavljen kot administrator, kar sem.

Skratka, to je to.

Še kakšna ideja?:D

Lp, saja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: saja ()

Duhec ::

Po mojem nimaš inštaliranih vseh komponent/posodobitev za Win7. Očitno jih nek določen gonilnik za stvari, ki se niso inštalirale, rabi.
1.Naredi kompleten Windowsupdate z SP1, .NET posodobitve...

Povej še kaj več o teh WIn7-64bit.
2.Je to HP DVD medij ali so z druge roke?
3.Je to isti DVD kot je bil naložen pred tem ali je drug DVD samo WIn7-64bit je isti?
4. Je bil sploh na tem notebooku predinštaliran sistem ali ste ga inštalirali sami naknadno?
5. Imaš spodaj licenčno nalepko za Win7 Ultimate-64bit?

Če je bil sistem prednaložen potem imaš še na disku skrito Recovery particijo in tam kompleten SW za ponovno tovarniško inštalacijo (kot sem ti že omenil zgoraj, dostop preko F11 ob bootu).
Jaz bi teh 27+17GB shranil na zunanji disk in naredil tovarniško inštalacijo!
Dolžna si še povedat odgovor na vprašanje, če je bil sistem prednaložen ob nakupu ali si to naknadno čarala.

saja ::

5. Spodaj je licenčna nalepka za Win7 64bit.
4. Prenosnik sem kupila z vsemi programi - ja, je bil že preinštaliran sistem-WIn7 64 bit.
3. Gre za iste Win7 64 bit kot pred tem, zdaj je že 3-ič na novo inštaliran v 5 letih (vsakič isti Win7 in šele zdaj je problem). Ne vem, kako je bil naložen gor, nisem ga sama instalirala.
2. Ne vem.
1. Narejen je kompleten win update, sem zdaj preverila, pa sta samo 2 pomembni posodobitvi gor. Ena za office, ena .Net frame. Vse, tudi nepomembne, sem instalirala. Zdaj je up to date. Pa ni sprememb, torej USB-ji ne delajo.

Na zunanji disk ne morem shraniti ničesar, ker USB -ji ne delajo, lahko pustim vse skupaj na D particiji, ki se bo ohranila. Prenosnik bom odnesla, da mi Win7 ponovno naložijo. Če ne bo šlo, pa nadgradnja na Win8, mogoče bo potem ok.

Hvala vsem za pomoč.:) Javim, ko dobim prenosnik nazaj, če je kaj sprememb oz. če je problem odpravljen.

Lp, Saja.

saja ::

Torej, da zaključim temo. Prenosnika ni bilo treba formatirati, niti niso bili Win 7 ponovno naloženi nanj. Samo upgrad-alo se ga je iz Win 7 na Win 8 in zdaj vse deluje, kot mora. 8-)

Hvala vsem za trud.:)

Lp, Saja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP pavilion dv7

Oddelek: Pomoč in nasveti
19995 (822) Gutjerez
»

HP 15 d050sm - gonilniki nujno (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6316600 (13042) dmagnif
»

hp laserjet p1005 driver za win8

Oddelek: Pomoč in nasveti
61361 (1307) Saso_C
»

HP pavilion dv6-6c02sm NETWORK DRIVERS

Oddelek: Operacijski sistemi
121081 (972) legice
»

Driverji za hp

Oddelek: Operacijski sistemi
112547 (1969) pokec93

Več podobnih tem