» »

Odstranitev glave varovalke

Odstranitev glave varovalke

pijavka ::

Rad bi odstranil glavo varovalke za pralni stroj in jo zamenjal. Glave ni mogoče odviti z roko, ker je počena keramika. Klik. (Levo zgoraj) Kovinski kos je ostal notri. Kako naj to varno odstranim? Klešče in odvijem?

lonewolf_ ::

Pokliči dežurnega na elektro enoto, da ti pride odklopit glavno varovalko, potem je varno to odstranit. Sicer če bo že pri tebi ti bo verjetno kar on zamenjal. Ne počni tega sam... Kdo si je sploh dovolil to varovalko noter dati ?
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Invictus ::

Izklopi elektriko ... Glavno stikalo, ali pa odvij glavno varovalko.

Če ne veš kje je to, potem raje pokliči koga ki ve.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

pijavka ::

Ravno sem se preselil sem, ne vem še, kje je glavna varovalka. Tako stanje z varovalkami je že bilo. Verjetno je počila, ker je bila preveč privita. Soseda je rekla, da ko so prejšnji najemniki prali, je njim včasih vrglo varovalke ven. Klical sem sicer enega električarja, ki je rekel, da te stare napeljave sploh gledal ne bo in naj raje pokličem koga drugega. Bom poklical drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pijavka ()

lonewolf_ ::

Pri nas so glavne varovalke pod ključem elektra maribor. Pokliči pristojne za tvoje območje pa bo.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

MadMax ::

Na rizik se da marsikaj, čeprav se je treba zavedat da gre za smrtno nevarno početje!
Ampak, če je okoliški prostor suh, imaš še primerno obutev, v bližini ni kovinskih delov katere bi lahko po nesreči prijel (in so morda ozemljeni), potem se da s kleščami ali s suho krpo, ali pa čisto suhimi gumiranimi rokavicami. Jaz (in še marsikdo) bi sicer kaj takega hitro naredil, je pa hudič kaj takega priporočat drugim...
Ena od variant pa je tudi da pri PS narediš nekaj da skuriš varovalko. Potem imaš zunanji del varovalke brez napetosti :)

Najbolje pa je vsekakor poklicat električarja. Za tistih par evrov riskirat nekako ni vredno, če nisi na "ti" z elektriko...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

mat xxl ::

Kod ti je MadMax svetoval, na suhem z rokavicami in izoliranimi papagajkami ali celo z roko direktno, pa bo šlo.

IL_DIAVOLO ::

Slabi in neodgovorni nasveti.

Ne diraj nicesar, poklici za to usposobljene osebe...da ne bomo jutri brali kaksnih tragicnih novic BOG NE DAJ.

MadMax ::

Ljudje delamo marsikaj sami. Tudi veliko večje in taprave oslarije.
Tudi pri menjavi žarnice lahko padeš s stola in si zlomiš vrat. Saj nekateri res tudi za to pokličejo "usposobljene osebe". Enako je pri opravilih na strehi, popravilu zavor na avtu, menjavi jeklenke za plin....
Če nimaš glih dveh levih in delaš s spoštovanjem do kurbe ker se zavedaš kake vse bolezni lahko ima, je to to.

Še enkrat: ni moj namen neukega prepričat da je čisto easy in mu nima kaj bit. Nasprotno. Ni pa spet tak bavbav kot bi nekateri radi prikazali.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

shmandi ::

A FID stikala pa nimate?

pijavka ::

Tam, kjer imam varovalke in dostop, ga ni.

Elektro Ljubljana pravi, da tega ne delajo. En me je že zavrnil, drugi hoče 27 €, pa pride lahko šele naslednji teden. Popoldne pokličem več ljudi.

Meni se tudi ne zdi preveč "težko", samo ne upam direkt s kleščami. Me zanima, kako se bo električar lotil.

mirator ::

@MadMax je dobro povedal. Ni problem, če delaš zase in veš kako se zaščititi proti posledicam. Težko pa je takšne stvari svetovati nekomu drugemu. Imaš pa napisano, kaj je treba storiti, vendar če se ne čutiš povsem gotovega, potem ti toplo priporočam, da vseeno dobiš električarja za 27 eur (čeprav je to oderuštvo) naj ti pa vgradi še glavno stikalo (lahko tudi RCD, če inštalacija to dopušča. Potem do takšnih težav ne bo več prihajalo.

Invictus ::

27 EUR ni nobeno oderuštvo.

A misliš da on uporablja Star Trek transporter in daje prevoz zastonj?

Čisto normalna cena da nekdo pride na dom.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mirator ::

Če ni oderuštvo je pa vsaj pretiravanje. Pa saj ne bo električarja iskal na drugem koncu Slovenije.

St235 ::

27€ za prevoz, eno servisno uro in DDV je popolnoma normalen znesek za tako stvar.

lonewolf_ ::

Raje plačam 27€ kot pa življenje...
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

...:TOMI:... ::

Moraš vedet, da ima dostop do glavnih varovalk samo elektro. Vsi električarji sicer imajo kopije ključev, vendar je to nelegalno. Zakaj bi se šli neko sivo cono?

Uradno je tako, da pokličeš elektro podjetje in nato še električarja. Plačat je treba dvojne ure.

Neuradno je pa tako, da greš do soseda Janeza, ki ima ključ, ti odklene, popravi, kot je treba in postrežeš mrzlo pivo in to je to.
Tomi

poweroff ::

Pa naj jo potem še zamenja oz. avtomatsko vgradi, če že hodi...
sudo poweroff

St235 ::

??? kako vezo ima to z glavnimi varovalkami?

On ima težave s tem, da mu je pri eni od njegovih varovalk ostalo GRLO (ozrioma GLAVA, kot to on imenuje) varovalke in ga ne more odstranit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

...:TOMI:... ::

Za varno opravljeno delo je treba odklopit glavne varovalke.
Tomi

St235 ::

right, to bo to...

zato se pa pokliče električarja in se on s tem obremenjuje. Elektro je že povedal, da to ni njihov problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektriko mece ven, kaj preveriti

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1711751 (10030) floyd1
»

Bencinski generatorji

Oddelek: Znanost in tehnologija
335711 (4823) jb_j
»

Čudno nihanje računa za elektriko

Oddelek: Loža
357095 (4649) next3steps
»

Električna napeljava (homemade ali strokovnjak?) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7443950 (38081) smile-
»

Uhajanje elektrike?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
202973 (2218) elmika

Več podobnih tem