» »

Samsung nedelujoča funkcijska tipka

Samsung nedelujoča funkcijska tipka

MasterKiD ::

Imam telefon Samsung, ki ima dve funkcijske touchscreen tipke ob strani (leva, desna). Na začetku mi nista delali obe tipke, nato sem ga dal pofenal (z vročim zrakom) večkrat, vendar ni pomagalo. Potem sem za nekaj ur dal telefon na hladno, zjutraj se zbudim stresem telefon malo (dvomim, da je to pomagalo) in desna tipka včasih prime. Svetita pa vsekakor obe (že od včeraj, vedno sta). Bi kdo vedel kaj naj naredim? Namreč odšraufati ga ne morem, ker nimam tistega "original" izvijača. Prosim, da mi svetujete. Če kdo reši težavo mu dam za pir ali dva ali pa kaj več, če bo easy solution :D ali pa če mi predlagate kakšno aplikacijo, da bi direkt na telefonu se prikazala funkcijska leva tipka ali kaj... Hvala vsem že vnaprej!
 Samsungov telefon (glej spodnja leva in desna tipka, pozabi srednjo, tista deluje ok. Obe svetita normalno in vse, desna zelo slabo prime po novem, leva pa ne prime.)

Samsungov telefon (glej spodnja leva in desna tipka, pozabi srednjo, tista deluje ok. Obe svetita normalno in vse, desna zelo slabo prime po novem, leva pa ne prime.)

hojnikb ::

steklo menjaj..
#brezpodpisa

MasterKiD ::

Ne razumem, kaj ima steklo veze z funkcijskimi tipkami? :D Koliko pa stane na kakem eBayu z Nemčije? Pa kaj še rabim? Prosim še za kak reply, če kdo ve še kakšno boljšo idejo :D

hojnikb ::

Glede na to da so to touch tipke, je ta "senzor" za pritisk vgrajen v samo steklo in nikjer drugje (tako kot touchscreen za sam display).
Tak touchscreen nebi smel bit več kot 10EUR iz ebay. Ga je pa zoprno zamenjat.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

prox ::

Če je telefon, ki ima vgrajene touch tipke v sam touchscreen, potem je to enostavno menjat, večji problem je, če so tipke posebej in je digitizer zalepljen s celo površino na zaslon. Galaxy Trend Plus, kolikor sem gledal, ni v celoti zalepljen in ima tipke v touchscreenu, tako da menjava ni nek problem, stane pa od 10-15€(če naročiš iz UK ali EU (pride prej kot iz kitajske).
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

MasterKiD ::

Aha, težko pa ni menjati? Je potrebno kako posebno znanje ali je Youtube tutorial dovolj, da menjaš steklo?

hojnikb ::

en dober fen pa ga maš kr hiter dol..
#brezpodpisa

prox ::

Rabiš 1 manjši izvijač in pa kitarsko trzalico ali nekaj podobnega, tankega(lahko tudi manjši nožek, plastični). Da se vse preko youtube, pač pazit moreš na flat kable da ne katerega pretrgaš, nič nesmeš preveč na silo, čeprav mislim da ta telefon ni težko razstavit.

Lahko pa telefon rootaš ali naložiš custom rom, in potem omogočiš tipke na ekranu(naj bi se dalo).
http://gs3.wonderhowto.com/how-to/add-s...
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: prox ()

MasterKiD ::

A to se brez tega roota ne da? Kaj pa kak drug še tutorial?

menjalnik ::

Na Andoid forumu je ene par ljudi, ki so pomagali zamenjati ekran uporabnikom. Vprašaj tam


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popravilo počenega stekla na telefonu

Oddelek: Mobilne tehnologije
1912835 (1077) dr.Akula
»

Poslovni telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
478017 (5519) cuxoh
»

počen ekran - katerega kupit?

Oddelek: Mobilne tehnologije
71473 (975) matjash
»

Kje kupiti novo steklo za telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
52566 (2232) kandelaber
»

Nokia N79 ali Nokia 5800 XpressMusic

Oddelek: Mobilne tehnologije
312958 (1234) zuz3k

Več podobnih tem