» »

Nova iPhona že razprodana, v Sloveniji ju še ni

1 2
3
»

Bambolo ::

Da poenostavim. Za telefon istega ranga, ki ima danes ceno ob vezavi 500 evrov sem pred dvema letoma odstel 270 evrov. Cena paketa in obdobje vezave sta enaki.

Pa se za tiste, ki strasno radi vlacite avte not. Za podoben avto istega ranga danes ne placam skoraj 100% vec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bambolo ()

dope1337 ::

trololo2 je izjavil:

Sem podal samo kot primer branže, ki je zaradi tehnološkega razvoja izgubila svoj smisel. Trenutno še močno brcajo skušajo doseči prepovedi direktne prodaje ipd., tehnologija pa gre naprej.

Kar hočem povedati že vso temo pa je, da se bojo mobilni operaterji kmalu znašli v podobni situaciji.


S to izjavo bi se strinjal v primeru kadar proizvajalec postane operater (mislim da Google dela neki na tem - nisem 100%, bom probal najti link). Saj ti operaterji ponujajo bonboncke (navidezne).

P.S. Odstranite avte iz debate, nimajo kej tukaj iskat ...
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

hojnikb ::

smash je izjavil:

za 5€ naročnine na mesec nimaš kaj delati z "pametnim "telefonom

od kdaj pa to ?
#brezpodpisa

andromedar ::

nekikr je izjavil:

A Teslo mi pa potem lahko zrihtaĹĄ zastonj, Äe bom "tankal" na njihovih SC?


Če recimo Tesla S stane 100.000 eur, bi verjetno šli v vezavo, kjer bi jim ti bil naslednji 2 leti obvezan tankat za ~6000 eur elektrike na mesec po njihovi ceni.

Btw, ne obesi se na številke, ker ne vem kakšna je njihova nabavna cena energije in ostalega...
Eh?

Olórin ::

andromedar je izjavil:

nekikr je izjavil:

A Teslo mi pa potem lahko zrihtaĹĄ zastonj, Äe bom "tankal" na njihovih SC?


Če recimo Tesla S stane 100.000 eur, bi verjetno šli v vezavo, kjer bi jim ti bil naslednji 2 leti obvezan tankat za ~6000 eur elektrike na mesec po njihovi ceni.

Btw, ne obesi se na številke, ker ne vem kakšna je njihova nabavna cena energije in ostalega...



zakompliciral si do te mere da niti sam ne znaš več razložit kaj hočeš povedat. Nehaj težit z avti, če ne znaš potegnit ustrezne analogije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

GGGGG ::

Evo, prve številke o prodaji. Spet tolčejo rekorde. Apple je v 24 urah prodal 4 milijone iPhonov, kar je 2x več kot ob launchu iPhone 5. Za 5s in 5c ni javnih podatkov, ampak estimate je okoli 2,2 milijona.

http://techcrunch.com/2014/09/15/apple-...

roli ::

Olórin je izjavil:

ker je trapasto. Bi ceneje plačeval če bi imel zakupljene količine in še pameten telefon bi lahko dejansko izkoristil. Trenutno pa je zate vseeno če bi imel nek star Sony Ericsson.

Kaj zdaj boš rekel da si nonstop samo doma in pri punci kjer imaš wifi?
Ah je lepo študentsko življenje a? ;)

Kaj je vam ljudem?
jaz imam tudi 100MB prenosa podatkov zakupljenih in jih ne presežem nikoli. Preprosto izklopim prenos podatkov (razen ko ga rabim) in to je to. 95% časa sem tako ali tako v dosegu poznanih wifi omrežji - doma, v službi ali na faksu. Če sem bil vmes pa ravno na poti iz službe bo pa stvar že težila, da sem dobil email ali nek tretji notification, ko pridem domov. Ne vidim kje je telefon neizkoriščen. Na starem SEju ravno ne morem učinkovito brskat po netu, prebirat emailov gledat kakih videov ali česa podobnega.
http://www.r00li.com

nekikr ::

Če recimo Tesla S stane 100.000 eur, bi verjetno šli v vezavo, kjer bi jim ti bil naslednji 2 leti obvezan tankat za ~6000 eur elektrike na mesec po njihovi ceni.

Lahko bi bil avto ali pa karkoli drugega. Stvar je v €. Če imaš zakupljen paket za 15€ mesečno ne moreš pričakovati, da ti bodo zastonj podarili 600€ vreden telefon. Dobre tri leta bi samo izgubo notri prinašali, če ne bi imeli čisto nič stroškov s tabo. Brezplačen kredit in nobenih stroškov odobritve so precej dober deal pri tako majhnih vrednostih.

Nummy ::

roli je izjavil:

Olórin je izjavil:

ker je trapasto. Bi ceneje plačeval če bi imel zakupljene količine in še pameten telefon bi lahko dejansko izkoristil. Trenutno pa je zate vseeno če bi imel nek star Sony Ericsson.

Kaj zdaj boš rekel da si nonstop samo doma in pri punci kjer imaš wifi?
Ah je lepo študentsko življenje a? ;)

Kaj je vam ljudem?
jaz imam tudi 100MB prenosa podatkov zakupljenih in jih ne presežem nikoli. Preprosto izklopim prenos podatkov (razen ko ga rabim) in to je to. 95% časa sem tako ali tako v dosegu poznanih wifi omrežji - doma, v službi ali na faksu. Če sem bil vmes pa ravno na poti iz službe bo pa stvar že težila, da sem dobil email ali nek tretji notification, ko pridem domov. Ne vidim kje je telefon neizkoriščen. Na starem SEju ravno ne morem učinkovito brskat po netu, prebirat emailov gledat kakih videov ali česa podobnega.


Ja jaz tud ne vem kwa je folku, da rabjo tolk prenosa podatkov... doma wifi, pr punci wifi, v službi wifi, v štacuni wifi, pr dohtarju wifi, pr kolegu wifi, v knjižnjici wifi,... povsod je danes wifi. Greš v center Ljubljane, wifi, greš na pjačo v lokalu wifi... ko sem v avtu pa itak samo muzko furam pa imam itak spotify offline mode in ne rabm prenosa podatkov.
Zakwa bi rabu sploh prenos podatkov????????

Furbo ::

Ne živimo vsi v idealnih pogojih enega meščana, ki mu internet seva iz vsake luknje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mavrik ::

Nummy je izjavil:


Ja jaz tud ne vem kwa je folku, da rabjo tolk prenosa podatkov... doma wifi, pr punci wifi, v službi wifi, v štacuni wifi, pr dohtarju wifi, pr kolegu wifi, v knjižnjici wifi,... povsod je danes wifi. Greš v center Ljubljane, wifi, greš na pjačo v lokalu wifi... ko sem v avtu pa itak samo muzko furam pa imam itak spotify offline mode in ne rabm prenosa podatkov.
Zakwa bi rabu sploh prenos podatkov????????


Ker noben od teh Wifijev ne dela s polovico hitrosti LTE-ja. Če se izrazim z istim bebavim argumentom: zakaj bi sploh mel Wifi na telefonu če LTE dela s 70Mbit/s?!
The truth is rarely pure and never simple.

Bambolo ::

... voznja z vlakom v sluzbo, stremanje muzike z oblaka, delo na terenu, navigacija v kolikor nimas offline navigacije, nalaganje slik v cloud, mnogokje v sloveniji edina možnost za prit na net...

smash ::

kot bi kupil avto, navigacija bi delala pa samo na avtocesti recimo....sej si večino cajta na avtocesti ane

point pametnega telefona je za večino to, da ti servisi delajo nonstop in dobiš obvestila takoj (čas je denar), ne pa doma oz. ko prideš do prvega wifija, kjer se je treba ponavadi ukvarjat še z dostopom, nekje vnašat gesla, drugje vnašat mac adrese v ruter in podobno

ker doma lahko stvari (maile recimo) pogledam tudi za računalnikom

Nummy ::

Mavrik je izjavil:

Nummy je izjavil:


Ja jaz tud ne vem kwa je folku, da rabjo tolk prenosa podatkov... doma wifi, pr punci wifi, v službi wifi, v štacuni wifi, pr dohtarju wifi, pr kolegu wifi, v knjižnjici wifi,... povsod je danes wifi. Greš v center Ljubljane, wifi, greš na pjačo v lokalu wifi... ko sem v avtu pa itak samo muzko furam pa imam itak spotify offline mode in ne rabm prenosa podatkov.
Zakwa bi rabu sploh prenos podatkov????????


Ker noben od teh Wifijev ne dela s polovico hitrosti LTE-ja. Če se izrazim z istim bebavim argumentom: zakaj bi sploh mel Wifi na telefonu če LTE dela s 70Mbit/s?!

Ja kot pa da je LTE povsod... matr se moraš vedno oglašat s svojimi "pametnimi"???
LTE še v čLjubljani ni povsod in tudi NE dela s polno hitrostjo.

Wifi je večinoma 54MB/s, na nekaterih vogalih včasih manj ampak se sploh niti ne opazi. Vedno dela kot šus na tem telefonu.

Bambolo je izjavil:

... voznja z vlakom v sluzbo, stremanje muzike z oblaka, delo na terenu, navigacija v kolikor nimas offline navigacije, nalaganje slik v cloud, mnogokje v sloveniji edina možnost za prit na net...

streamanje muzke? -> offline mode je zato. Imam 64GB placa na telefonu in brez problema dam lahko muzko gor. Ko sem v dosegu wifi-ja si pa syncam če želim, ampak itak imam celotno zbirko syncano.
Navigacija je offline, tudi google to že ponuja.
Slik ne nalagam v cloud ker nočem, da mi jih kdo gleda.
Če si pa pač bogu za hrbtom pa itak dela vse počas in je bolje če se sprijazniš in spraviš telefon kar v žep.

smash je izjavil:

kot bi kupil avto, navigacija bi delala pa samo na avtocesti recimo....sej si večino cajta na avtocesti ane

point pametnega telefona je za večino to, da ti servisi delajo nonstop in dobiš obvestila takoj (čas je denar), ne pa doma oz. ko prideš do prvega wifija, kjer se je treba ponavadi ukvarjat še z dostopom, nekje vnašat gesla, drugje vnašat mac adrese v ruter in podobno

ker doma lahko stvari (maile recimo) pogledam tudi za računalnikom


Vsa obvestila, ki so nujna dobivam takoj, cellular data imam večinoma časa izklopljen, ker prvič žre denar, drugič žre baterijo.

Wifi vklopim, ko ga rabim po potrebi. Če sedim za računalnikom, ne rabim imeti vklopljen wifi na telefonu in ko spim tudi ne.

Če me pa kdo tako nujno rabi pa se naj postavi na trepalnice. Noben mi moj gospodar, tkao kot telefon in čas ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

Mavrik ::

Nummy je izjavil:



Ja kot pa da je LTE povsod... matr se moraš vedno oglašat s svojimi "pametnimi"???
LTE še v čLjubljani ni povsod in tudi NE dela s polno hitrostjo.


In točno to neumnost vašega argumenta sem ilustriral v svojem sporočilu. Ki si jo ti spet potrdil - NATANKO enak argument kot ga imaš ti proti LTE imajo drugi proti Wifi. Saj to ni tako težko razumeti a ne? :)
The truth is rarely pure and never simple.

Nummy ::

Mavrik je izjavil:

Nummy je izjavil:



Ja kot pa da je LTE povsod... matr se moraš vedno oglašat s svojimi "pametnimi"???
LTE še v čLjubljani ni povsod in tudi NE dela s polno hitrostjo.


In točno to neumnost vašega argumenta sem ilustriral v svojem sporočilu. Ki si jo ti spet potrdil - NATANKO enak argument kot ga imaš ti proti LTE imajo drugi proti Wifi. Saj to ni tako težko razumeti a ne? :)

Z razliko, da je wifi praktično v vsaki stavbi že danes, medtem ko je LTE na parih kvadratnih metrih v večini primerov samo v Ljubljani pa še v kakem drugem večjem mestu... sam to ti je pretežko razumet, ali ti moram narisat?

amacar ::

Nummy je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Nummy je izjavil:



Ja kot pa da je LTE povsod... matr se moraš vedno oglašat s svojimi "pametnimi"???
LTE še v čLjubljani ni povsod in tudi NE dela s polno hitrostjo.


In točno to neumnost vašega argumenta sem ilustriral v svojem sporočilu. Ki si jo ti spet potrdil - NATANKO enak argument kot ga imaš ti proti LTE imajo drugi proti Wifi. Saj to ni tako težko razumeti a ne? :)

Z razliko, da je wifi praktično v vsaki stavbi že danes, medtem ko je LTE na parih kvadratnih metrih v večini primerov samo v Ljubljani pa še v kakem drugem večjem mestu... sam to ti je pretežko razumet, ali ti moram narisat?


Lte je že tudi v manjših krajih, rogaška slatina, rogatec (1500 prebivalcev), itd...

francek1 ::

Nummy je izjavil:

roli je izjavil:

Olórin je izjavil:

ker je trapasto. Bi ceneje plačeval če bi imel zakupljene količine in še pameten telefon bi lahko dejansko izkoristil. Trenutno pa je zate vseeno če bi imel nek star Sony Ericsson.

Kaj zdaj boš rekel da si nonstop samo doma in pri punci kjer imaš wifi?
Ah je lepo študentsko življenje a? ;)

Kaj je vam ljudem?
jaz imam tudi 100MB prenosa podatkov zakupljenih in jih ne presežem nikoli. Preprosto izklopim prenos podatkov (razen ko ga rabim) in to je to. 95% časa sem tako ali tako v dosegu poznanih wifi omrežji - doma, v službi ali na faksu. Če sem bil vmes pa ravno na poti iz službe bo pa stvar že težila, da sem dobil email ali nek tretji notification, ko pridem domov. Ne vidim kje je telefon neizkoriščen. Na starem SEju ravno ne morem učinkovito brskat po netu, prebirat emailov gledat kakih videov ali česa podobnega.


Ja jaz tud ne vem kwa je folku, da rabjo tolk prenosa podatkov... doma wifi, pr punci wifi, v službi wifi, v štacuni wifi, pr dohtarju wifi, pr kolegu wifi, v knjižnjici wifi,... povsod je danes wifi. Greš v center Ljubljane, wifi, greš na pjačo v lokalu wifi... ko sem v avtu pa itak samo muzko furam pa imam itak spotify offline mode in ne rabm prenosa podatkov.
Zakwa bi rabu sploh prenos podatkov????????


Tale post me pa spominja na izjavo kraljice (ali pa carice, nema veze), ko so ji povedali, da uboga raja nima kruha. Odgovorila je, pa naj potem potico jedo...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Nummy ::

amacar je izjavil:

Nummy je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Nummy je izjavil:



Ja kot pa da je LTE povsod... matr se moraš vedno oglašat s svojimi "pametnimi"???
LTE še v čLjubljani ni povsod in tudi NE dela s polno hitrostjo.


In točno to neumnost vašega argumenta sem ilustriral v svojem sporočilu. Ki si jo ti spet potrdil - NATANKO enak argument kot ga imaš ti proti LTE imajo drugi proti Wifi. Saj to ni tako težko razumeti a ne? :)

Z razliko, da je wifi praktično v vsaki stavbi že danes, medtem ko je LTE na parih kvadratnih metrih v večini primerov samo v Ljubljani pa še v kakem drugem večjem mestu... sam to ti je pretežko razumet, ali ti moram narisat?


Lte je že tudi v manjših krajih, rogaška slatina, rogatec (1500 prebivalcev), itd...

Ja na 5 kvadratnih metrih ti lovi, potem pa preklopi na 3G... LTE je še kar precej daleč pri nas.

Furbo ::

Ogromno je pokritega samo z EDGE, kaj šele 3G.. ampak mobitel se lahko hvalisa kako krasno pokrivajo, pa čeprav ni niti za mail dol potegnit.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

hojnikb ::

Jap, to je še posebaj očitno, če se voziš veliko z vlakom. Obup od signala, neglede na operaterja
#brezpodpisa

[D]emon ::

Nummy je izjavil:

Wifi je večinoma 54MB/s, na nekaterih vogalih včasih manj ampak se sploh niti ne opazi. Vedno dela kot šus na tem telefonu.


Ja, povezava med tvojo napravo in access pointom. Ki je, for all you know, lahko obesen na 56k dialup modem.

francek1 je izjavil:

Tale post me pa spominja na izjavo kraljice (ali pa carice, nema veze), ko so ji povedali, da uboga raja nima kruha. Odgovorila je, pa naj potem potico jedo...


False history. Let them eat cake @ Wikipedia
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

francek1 ::

[D]emon je izjavil:

Nummy je izjavil:

Wifi je večinoma 54MB/s, na nekaterih vogalih včasih manj ampak se sploh niti ne opazi. Vedno dela kot šus na tem telefonu.


Ja, povezava med tvojo napravo in access pointom. Ki je, for all you know, lahko obesen na 56k dialup modem.

francek1 je izjavil:

Tale post me pa spominja na izjavo kraljice (ali pa carice, nema veze), ko so ji povedali, da uboga raja nima kruha. Odgovorila je, pa naj potem potico jedo...


False history. Let them eat cake @ Wikipedia

No, potem pa cesar Hui Jin v Zizhi Tongjian, pa ni bila potica, ampak meso....Zadovoljen? Ampak važno je bistvo. Tisti s polni ritjo ne razume lačnega.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Machete ::


(meh.. popravljanje posta mi včasih kar zgine..)

Aston_11 ::

Na, škatlo so tako projektirali, da katapultira telefon. Seveda opozorila na škatli nobenega, prav tako ne zapovedi, da je potrebno odpirati na ravni mizi, z oddaljenostjo od roba vsaj 50 cm, podloženo peno pod škatlo debeline 1 cm.

SKupinska tožba se obeta, to bo.

[D]emon ::

Aston_11 je izjavil:

Na, škatlo so tako projektirali, da katapultira telefon. Seveda opozorila na škatli nobenega, prav tako ne zapovedi, da je potrebno odpirati na ravni mizi, z oddaljenostjo od roba vsaj 50 cm, podloženo peno pod škatlo debeline 1 cm.

SKupinska tožba se obeta, to bo.


Sej nismo v Ameriki da bi rabil opozorila za idiote! Aja, sej res... xD

Drugace pa se mi zdi to totalen idiotizem. Povelicevanje nekoga, ki je dobil prvi telefoncic v roke in podobne bedarije.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

bluefish ::

Zanimiv prispevek o v vrsti čakajočih kupcih iPhona v NYC:

zee ::

Tudi v Singapurju je morala na nekaj mestih posredovati policija, ker so ljudje v splosnem neucakani za pop*.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

HeMan ::

Meni je pa bilo zanimivo, da se ga je dalo kupiti tudi brez čakanja nekaj dni v vrsti:

http://www.businessinsider.com/get-the-...

amacar ::

Itak, s prednaročilom smo imeli mi na dan prodaje dostavljene, tako da ni logike, da se jajcajo v vrstah. Razen seveda 200€+ dobička na posameznem telefonu, ker preko spleta lahko prednaročiš le dva telefona (i6) in dva (i6+).
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple že ob izidu iPhona 6 vedel za težave z zvijanjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6920437 (16168) poweroff
»

Prodaja iPhona 6 ruši rekorde (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Rezultati
19671993 (64212) GGGGG
»

Kako odporen je v resnici iPhone 6 na upogibanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6828679 (23851) MatH
»

iPhone 6 že pod drobnogledom

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3114503 (11557) klinker
»

Applove novosti: Smart Watch, iPhone 6 in iPhone 6 Plus, Apple Pay in iOS 8 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22796145 (85243) amacar

Več podobnih tem