» »

Nova iPhona že razprodana, v Sloveniji ju še ni

1
2
3

jype ::

Pri nas imamo obratno situacijo: Wifi v poslovnih okoljih, kjer telefon "vidi" 100+ omrežij, kar izklapljam - ker mi 4G dela znatno bolje (in ni tako drag, da bi me motilo).

GGGGG ::

Kako točno si predstavljaš tole? Integracija v dialer? Ni problema, za viber vem, da je že danes lahko povsem integriran v dialer, pa verjetno kak drug voip software prav tako.

Ne razumem kakšen problem bi rad rešil. Prehod na wifi omrežje je nesmiselno (dražje, neprimerno...). Če želiš zaobiti operaterja samo takrat, ko si na svojem ali kakšnem drugem free wifi signalu, pa to z lahkoto narediš že danes.

Btw. Ja, tole med proizvajalci in operaterji je kar precej sveta naveza. Pri Applu so geniji, kar se tiče prodaje direktno potrošnikom, pa vseeno preko svojih trgovin prodajo zanemarljiv procent odklenjenih iPhonov. Velika večina gre preko operaterjev. Tistih "par" telefonov, ki jih ljudje naročajo iz aliexpressa je pljunek v morje v primerjavi s prodajo pri operaterjih.

an3333 ::

še sreča, vsaj ene slabe stvari nimamo

trololo2 ::

GGGGG je izjavil:


Ne razumem kakšen problem bi rad rešil. Prehod na wifi omrežje je nesmiselno (dražje, neprimerno...). Če želiš zaobiti operaterja samo takrat, ko si na svojem ali kakšnem drugem free wifi signalu, pa to z lahkoto narediš že danes.


Meni se gre tu za čim nižjo ceno pogovorov. Zakaj opereterju plačevati minute oz. neko super naročnino, ko pa imajo uporabniki v lasti že boljšo obstoječo infrastrukturo? Jasno so tudi trenutki ko nisi znotraj wifi omrežja in rabiš operaterja ampak to je mogoče 10% časa. Torej bolje vzeti nek paket brez naročnine in plačati tistih nekaj minut pogovorov.

Največji problem vseh voip rešitev pa je tenutno fragmentiranost, saj jih 5 znam našteti na pamet. Samo to spet ni nek nepremostljiv problem. Zame osebno bi trenutno zadostovala popolna WP skype integracija, verjamem da bi iphone uporabnikom (ki imajo še mnogo večjo bazo) enaka rešitev tudi prišla prav.

Kot polna integracija v dialer mislim nekaj kar pride že s telefonom, torej ne neke 3rd party aplikcije, ki jo uporabniki lahko namestijo ali pa tudi ne. Da je res uporabno mora delati out-of-the-box, uporabnik pa se je ne sme zavedati, razen mogoče kot da vidi nek indikacijski simbol, ki mu pove da govori zastonj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trololo2 ()

Invictus ::

trololo2 je izjavil:


Tvoj problem je da očitno enačiš proizvajalce telefonov in operaterje. Ni to neka sveta naveza, kjer bojo skupaj do groba. Proizvajalci lahko telefone prodajajo tudi direktno končnim strankam, kar se z poplavo low end telefonov iz Kitajske vedno bolj dogaja.

Seveda je. Nekaj proizvajalcev telefonov proizvaja celo bazne postaje in ostale zadeve za infrastrukturo.

Seveda telefone lahko prodajaš končnim strankam. Ampak takih ki ga ne kupijo na pogodbo, je zanemaljivo malo. Čeprav iz Kitajske.

Poleg tega pa Slovenija niti ni pravi vzorec, saj se tukaj večina ukvarja samo še s tem kako koga nategnit.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

trololo2 ::

BTW WP-ji se od 8.1 updejta tudi bistveno "raje" (mogoče je boljša beseda kar agresivno) vežejo v wifi omrežja, če ga izklopiš te telefon vpraša kdaj ga sme vklopiti nazaj, nov je koncept avtomatskega deljenja svojega wifi omrežja stikom iz socialnih omrežjih.

Tako da veliki proizvajalci IMO že vejo v katero smer gre razvoj in zdaj po kapljicah spuščajo rešitve v telefone, toliko da ne bo prevelikih trenj z operaterji.

Zheegec ::

Meni se gre tu za čim nižjo ceno pogovorov. Zakaj opereterju plačevati minute oz. neko super naročnino, ko pa imajo uporabniki v lasti že boljšo obstoječo infrastrukturo? Jasno so tudi trenutki ko nisi znotraj wifi omrežja in rabiš operaterja ampak to je mogoče 10% časa. Torej bolje vzeti nek paket brez naročnine in plačati tistih nekaj minut pogovorov.

Google Hangouts ti preko WiFi kliče na VSE številke, ampak samo in USA/Canada na žalost, drugje to še ni možno.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

trololo2 ::

Invictus je izjavil:


Seveda je. Nekaj proizvajalcev telefonov proizvaja celo bazne postaje in ostale zadeve za infrastrukturo.


Recimo čisto isto situacijo smo imeli nekaj let nazaj v avto industriji. Sveta naveza med proizvajalci in uvozniki/pooblaščenimi prodajalci. Takrat bi se tudi marsikdo zgražal da drugače ne gre. Pa pride mimo Tesla in vse postavi na glavo. Njim ostane več denarja, stranke pa tudi kar ne morejo prehvaliti njihovega customer service-a.

Zheegec ::

trololo2 je izjavil:

Invictus je izjavil:


Seveda je. Nekaj proizvajalcev telefonov proizvaja celo bazne postaje in ostale zadeve za infrastrukturo.


Recimo čisto isto situacijo smo imeli nekaj let nazaj v avto industriji. Sveta naveza med proizvajalci in uvozniki/pooblaščenimi prodajalci. Takrat bi se tudi marsikdo zgražal da drugače ne gre. Pa pride mimo Tesla in vse postavi na glavo. Njim ostane več denarja, stranke pa tudi kar ne morejo prehvaliti njihovega customer service-a.

tesla ni nič postavila na glavo. zbunili so se, in ker proizvajajo "okolju prijazna vozila" je par zveznih držav spremenilo zakonodajo, kjer so Teslo zapisali kot izjemo. za ostale proizvajalce je ostal zakon enak.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Bambolo ::

Moraš pa se zavedat da je Tesla proizvajalec premium vozil, pri katerih je odnos do stranke praviloma na višjem nivoju kot odnos do stranke, ki kupuje plejebejske VW, Toyote, Renaulte, itd.

Gandalfar ::

Avti so vam offtopic tukaj.

trololo2 ::

Sem podal samo kot primer branže, ki je zaradi tehnološkega razvoja izgubila svoj smisel. Trenutno še močno brcajo skušajo doseči prepovedi direktne prodaje ipd., tehnologija pa gre naprej.

Kar hočem povedati že vso temo pa je, da se bojo mobilni operaterji kmalu znašli v podobni situaciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trololo2 ()

Nummy ::

hojnikb je izjavil:

Invictus je izjavil:

hojnikb je izjavil:


Seveda je treba štet k ceni telefona, sj ravnotako plačaš.

NBaročnino plačas v vsakem primeru.

Čeprav nisi kupil telefona.

Ni nujno. Lahko vzameš nižji paket (ki sicer ne pride v to ponudbo z 10€x24).

Pač, dejstvo je, da šenkajo ti ga ne in ga tako ali drugače plačaš. Pač si pridejo noter s tem, ko ti plačuješ za storitve.

Pri telekomu lahko vzameš katerikoli paket in nima veze na ceno telefona. Cena telefona je samo 2 leti vezava ter potem mesečni obrok. Jaz sem vzel Prej samsunga tako in esdaj imam iPhone-a 5S tako in imam naročnino 5€ pa še nekaj drobiža + kolikor porabim. Pom pa kmalu zamenjal paket in bom šel na 12€ na mesec naročnino, kjer imam več prenosa podatkov zastonj.

Najbolj važno je trollat po forumih in govort neresnice ane?

hojnikb ::

Nummy je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Invictus je izjavil:

hojnikb je izjavil:


Seveda je treba štet k ceni telefona, sj ravnotako plačaš.

NBaročnino plačas v vsakem primeru.

Čeprav nisi kupil telefona.

Ni nujno. Lahko vzameš nižji paket (ki sicer ne pride v to ponudbo z 10EURx24).

Pač, dejstvo je, da šenkajo ti ga ne in ga tako ali drugače plačaš. Pač si pridejo noter s tem, ko ti plačuješ za storitve.

Pri telekomu lahko vzameš katerikoli paket in nima veze na ceno telefona. Cena telefona je samo 2 leti vezava ter potem mesečni obrok. Jaz sem vzel Prej samsunga tako in esdaj imam iPhone-a 5S tako in imam naročnino 5EUR pa še nekaj drobiža + kolikor porabim. Pom pa kmalu zamenjal paket in bom šel na 12EUR na mesec naročnino, kjer imam več prenosa podatkov zastonj.

Najbolj važno je trollat po forumih in govort neresnice ane?

Kje točno je neresnica v mojem postu ?
dejstvo je, da je teh 11ex24 samo ob posebih pogojih.

Seveda se splača vzet telefon pri operaterju, če imaš namen poleg tega vzet še nek premium paket (ki sam posebi že krije del cene telefona). Sicer si pa na boljšem, če počakaš, da je model "zastaran" in kupiš v prosti prodaji.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

HeMan ::

hojnikb je izjavil:


Ni nujno. Lahko vzameš nižji paket (ki sicer ne pride v to ponudbo z 10EURx24).


Tole ni resnica, ker cena ni vezana na paket. :)

hojnikb ::

HeMan je izjavil:

hojnikb je izjavil:


Ni nujno. Lahko vzameš nižji paket (ki sicer ne pride v to ponudbo z 10EURx24).


Tole ni resnica, ker cena ni vezana na paket. :)

Seveda je vezana na paket. Če bi znal brat drobni tisk, bi vidu da ta ponudba ne velja za vse pakete...
#brezpodpisa

nekikr ::

Sicer si pa na boljšem, če počakaš, da je model "zastaran" in kupiš v prosti prodaji.

Pismo, ni mi jasno kako da še niso odkrili kje spiš in te ukradli. Imaš še kaj tople vode? :)

Nummy ::

hojnikb je izjavil:

HeMan je izjavil:

hojnikb je izjavil:


Ni nujno. Lahko vzameš nižji paket (ki sicer ne pride v to ponudbo z 10EURx24).


Tole ni resnica, ker cena ni vezana na paket. :)

Seveda je vezana na paket. Če bi znal brat drobni tisk, bi vidu da ta ponudba ne velja za vse pakete...


Imam naročnino že več kot 10 let pri mobitelu (zdej telekom), do zdej sem menjal paket 1x in vedno plačujem enako ceno že od začetka. Šel sem v trgovino, in lepo vzel telefon na obroke in vezavo 2 leti. Naročnina ni nič višja, ker imam pač "osnovni paket".
V praksi sem dobil telefon za okoli 200€ ceneje, kot če bi ga kupoval v redni prodaji ali v trgovini, naročnina pa je ostala ista, ker itak imam tak paket da plačujem kolikor porabim in ne zakupujem količin, ki jih pol ne rabim.

Tam ni nič drobnega tiska, telefon lahko dobiš na določene pakete, če pa imaš "osnovni" paket pri katerem plačuješ samo naročnino, ki je trenutno 5,64€ pa lahko vzameš katerikoli telefon samo vezati se moraš za 2 leti.
Ni to tako kot pred 10 leti, ko so te nategnil na suho...

hojnikb ::

. Ponudba ne velja za pakete: Paket SOS, pakete Mobilni Internet, Enotni paket, Skupaj A, Telemetrija, SIM 2, Avtotelefon, Internet Itak, Enostavni 100, Enostavni 300, Poslovni Enostavni 100 in Poslovni Enostavni 300.

to sn pač hotu izpostavit, nč druga..
#brezpodpisa

Nummy ::

hojnikb je izjavil:

. Ponudba ne velja za pakete: Paket SOS, pakete Mobilni Internet, Enotni paket, Skupaj A, Telemetrija, SIM 2, Avtotelefon, Internet Itak, Enostavni 100, Enostavni 300, Poslovni Enostavni 100 in Poslovni Enostavni 300.

to sn pač hotu izpostavit, nč druga..

To so čist nestandardni paketi, ki jih ponavadi folk nima oz. ima iz teh paketov naročene dodatne storitve na bolj standardnih paketih.
Point je, da se ti naročnina NE zviša, če vzameš telefon na obroke. Kvečjemu se še cena telefona zniža, ker si vezan za 2 leti.

blackbfm ::

je že osnovna cena navita, tako da če ga dajo pod "akcijo" še vedno nič ne zgubijo oz tebe dobijo na vezavo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Furbo ::

Saj ga lahko kupite mimo operaterjev in njihovih zlobnih namenov.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

nekikr ::

Nummy je izjavil:

hojnikb je izjavil:

. Ponudba ne velja za pakete: Paket SOS, pakete Mobilni Internet, Enotni paket, Skupaj A, Telemetrija, SIM 2, Avtotelefon, Internet Itak, Enostavni 100, Enostavni 300, Poslovni Enostavni 100 in Poslovni Enostavni 300.

to sn pač hotu izpostavit, nč druga..

To so čist nestandardni paketi, ki jih ponavadi folk nima oz. ima iz teh paketov naročene dodatne storitve na bolj standardnih paketih.
Point je, da se ti naročnina NE zviša, če vzameš telefon na obroke. Kvečjemu se še cena telefona zniža, ker si vezan za 2 leti.

In poleg tega, to vsak rad pozabi, je to brezobrestno kreditiranje brez stroškov odobritve kredita in brez dodatnih preverjanj premoženjskega stanja.

blackbfm ::

pri najdražjem ponudniku..z vezavo :) to se tut rado pozablja

hojnikb ::

je bolje da greš v limit na kartici. Na daljši rok bo cenej :)
#brezpodpisa

murmur ::

Ce prav razumem, bo ta telefon v slo na voljo za +-240 eur z vezavo 24 mes na operaterja? Genijalno, glede na to, da je/bo v redni prodaji 699 eur.
Ali drugace - mesecni strosek telefonije + 10 eur dve leti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murmur ()

hojnikb ::

Manj genijalno je pa to, da to velja samo za iphone 5s in hkrati zahteva še naročilo siol neta. Drgač je cena po +200e
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

gddr85 ::

jap stvar je res pocen, npr. simobil

Gandalfar ::

hojnikb je izjavil:

Manj genijalno je pa to, da to velja samo za iphone 5s in hkrati zahteva še naročilo siol neta. Drgač je cena po +200e


Vir?

hojnikb ::

Gandalfar je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Manj genijalno je pa to, da to velja samo za iphone 5s in hkrati zahteva še naročilo siol neta. Drgač je cena po +200e


Vir?

Bon lahko pridobite le novi naročniki storitev, ki vključujejo Internet SiOL. Akcijska ponudba SIOL BON P 2014 v vrednosti 200 EUR velja ob sklenitvi oz. podaljšanju naročniškega razmerja za storitve Mobitel za obdobje vezave 24 mesecev.
#brezpodpisa

blackbfm ::

razen če bi cene podražili za 100% ali več


so že 100% dražji:))

Furbo ::

Od jogurtovih lončkov ja.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

klinker ::

Samo res. Kaj tukaj vracunavate narocniske pakete, ce pa jih tako al tako imate...vzel nov telefon al pa ne.
Storitve se pac placajo ane, al bi vi vse dzabe, partis style :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

hojnikb ::

Nekateri mamo mizern račun na koncu mesca (hint: brez naročnine) pa kjub temu dober telefon :)
#brezpodpisa

Invictus ::

Ah, ta slovenska mentaliteta ko se ljudje hvalijo s tistim kar nimajo ...

In iščejo vzroke za to ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Nummy ::

hojnikb je izjavil:

Nekateri mamo mizern račun na koncu mesca (hint: brez naročnine) pa kjub temu dober telefon :)

Ja pr naročnini 5,64€ bom obubožal...

murmur ::

murmur je izjavil:

Ce prav razumem, bo ta telefon v slo na voljo za +-240 eur z vezavo 24 mes na operaterja? Genijalno, glede na to, da je/bo v redni prodaji 699 eur.
Ali drugace - mesecni strosek telefonije + 10 eur dve leti.


Precej sem falil z zgornjo matematiko. Simobil ponuja iPhone5s 16GB za 600 EUR (24x25eur), torej glede na ceno na trgu v EU ga ze tukaj preplacate 80 eur. Mesecna narocnina je seveda neodvisna/locena od stroska nabave telefona in ne skupaj kot sem naivno mislil sam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murmur ()

Gregor5816 ::

Letos v začetku marca sem kupoval nov telefon. Ker mi je stari telefon crknil in sem imel aneks še do avgusta, bi moral plačat kazen 25€ za prekinitev aneksa. Cena za nexus 5 je bila pa 360€ z naročnino za 2 leti. Po kratkem googlanju sem raje telefon naročil iz Nemčije (prosta prodaja), plačal sem pa 363€, skupaj s poštnino. Toliko o ugodnem telekomu.

Bambolo ::

Ne morem verjeti da nekateri zagovarjate cenovno politiko operaterjev. To, da vzamem paket za 25 evrov na mesec in moram poleg tega za high end telefon placat se 500 evrov (obroki gor ali dol) je cisti rop.

nekikr ::

Jaz tudi ne morem verjeti, da na mesec porabim precej goriva, pa sem moral za avto vseeno plačati!!! Čist rop!!!

mtosev ::

pred časom sn pral, da naj bi apple izdal tudi cenejše iphone za ~300-350usd.a se ve kaj o temu al nič?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hojnikb ::

mtosev je izjavil:

pred časom sn pral, da naj bi apple izdal tudi cenejše iphone za ~300-350usd.a se ve kaj o temu al nič?

to je bil iphone 5C, ki pa še vedno ni stal toliko (ampak samo 100$ manj od 5s). Applovci telefona za 300$ nebojo naredil. Ever.
#brezpodpisa

andromedar ::

nekikr je izjavil:

Jaz tudi ne morem verjeti, da na mesec porabim precej goriva, pa sem moral za avto vseeno plačati!!! Čist rop!!!


Daj zresni se malo poba...
Kaj ti gorivo tankaš na VW / Fiat / BMW črpalki? Al karkoli pač že voziš...
Eh?

nekikr ::

A Teslo mi pa potem lahko zrihtaš zastonj, če bom "tankal" na njihovih SC?

Nummy ::

Gregor5816 je izjavil:

Letos v začetku marca sem kupoval nov telefon. Ker mi je stari telefon crknil in sem imel aneks še do avgusta, bi moral plačat kazen 25€ za prekinitev aneksa. Cena za nexus 5 je bila pa 360€ z naročnino za 2 leti. Po kratkem googlanju sem raje telefon naročil iz Nemčije (prosta prodaja), plačal sem pa 363€, skupaj s poštnino. Toliko o ugodnem telekomu.

Ja 3€ ceneje pri operaterju, ampak ga dobiš pa na obroke. Ne rabiš keširat na enkrat in lahko denar daš tudi kam drugam...

Raje si kupim telefon na obroke za 1000€, pa da mi dela OK, kot pa ena jajca za 300€ in potem zgubljam živce na njem par let...

Bambolo je izjavil:

Ne morem verjeti da nekateri zagovarjate cenovno politiko operaterjev. To, da vzamem paket za 25 evrov na mesec in moram poleg tega za high end telefon placat se 500 evrov (obroki gor ali dol) je cisti rop.

ČE imaš naročnno 25€ na mesec imaš verjetno zelo veliko zakupljenih količin... tak da ne sanjaj. Moja naročnina 5,64€ in imam nekje 100MB zakupljenih podatkov in ene par SMS-jev. To je to, ostalo plačam kolikor porabim in lepo telefon na 24 obrokov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

smash ::

za 5€ naročnine na mesec nimaš kaj delati z "pametnim "telefonom

Olórin ::

Nummy je izjavil:

Moja naročnina 5,64€ in imam nekje 100MB zakupljenih podatkov in ene par SMS-jev. To je to, ostalo plačam kolikor porabim in lepo telefon na 24 obrokov.


zakaj bi imel samo 5 eur naročnine in plačuješ ogromne zneske kolikor porabiš, če bi lahko že za 10 eur imel dober paket, kjer bi bilo vse vključeno?!

jao.....

Nummy ::

smash je izjavil:

za 5€ naročnine na mesec nimaš kaj delati z "pametnim "telefonom

Ja pač ne nucam tolko podatkov, ker sem itak večinoma v wifi dosegu... zakwa bi plačeval telekomu za podatke, če jih imam doma, pri punci, v službi, v trgovini,... zastonj??? WTF vam folk ni jasn... Kličem skoraj nič več ne, edin SMS-ji letijo, pa še to ponavad raj kar mail naklofam, wifi = free.

Olórin je izjavil:

Nummy je izjavil:

Moja naročnina 5,64€ in imam nekje 100MB zakupljenih podatkov in ene par SMS-jev. To je to, ostalo plačam kolikor porabim in lepo telefon na 24 obrokov.


zakaj bi imel samo 5 eur naročnine in plačuješ ogromne zneske kolikor porabiš, če bi lahko že za 10 eur imel dober paket, kjer bi bilo vse vključeno?!

jao.....

In zakaj ne? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

Aston_11 ::

Jurja za telofon? Pa saj ni avto. i7 bo potem dva jurja, kaj boste 2 jurja, da vam bo delalo?

Olórin ::

ker je trapasto. Bi ceneje plačeval če bi imel zakupljene količine in še pameten telefon bi lahko dejansko izkoristil. Trenutno pa je zate vseeno če bi imel nek star Sony Ericsson.

Kaj zdaj boš rekel da si nonstop samo doma in pri punci kjer imaš wifi?
Ah je lepo študentsko življenje a? ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple že ob izidu iPhona 6 vedel za težave z zvijanjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6920236 (15967) poweroff
»

Prodaja iPhona 6 ruši rekorde (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Rezultati
19671343 (63562) GGGGG
»

Kako odporen je v resnici iPhone 6 na upogibanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6828512 (23684) MatH
»

iPhone 6 že pod drobnogledom

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3114434 (11488) klinker
»

Applove novosti: Smart Watch, iPhone 6 in iPhone 6 Plus, Apple Pay in iOS 8 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22795486 (84584) amacar

Več podobnih tem