» »

Nova grafična kartica v prenosnik

Nova grafična kartica v prenosnik

Nino5 ::

Pozdravljeni,
Imam prenosnik Lenovo y510p, kateri poleg serijske grafične kartice ima nekakšno režo Ultrabay, preko katere imam v prenosniku še eno grafično kartico. Ker vem, da načeloma serijske grafične v prenosnikih je nemogoče menjati, me sedaj zanima ali je mogoče zamenjati tole drugo grafično kartico, ker bi rad kupil kakšno boljšo.
Hvala.

SimplTech ::

Za tvoj prenosnik se na internetu najde NVIDIA GeForce GT755M5 grafična, ki se montira v Ultrabay režo. (link)

Sicer nisi navedel točno katero grafično že imaš v Ultrabay reži, a predvidevam da že imaš točno to. Koliko sem gledal nisem zasledil, da bi se za tvoj prenosnik kje prodajala kakšna druga - močnejša kartica kot ta.

Nino5 ::

Jaz imam dve GT755M, eno vgrajeno in eno prek Ultrabay reže.
Se pravi, če sem prav razumel v Ultrabay režo ne gredo vse grafične, ampak samo določene grafične za ta prenosnik ?

SimplTech ::

Kolikor sem iskal z Googlom, Lenovo za montažo v Ultrabay ponuja samo GT755M5 (link)

Kolikor je videti, je to zelo specializirana stvar in kakšnih močnejših trenutno ni na voljo.

hojnikb ::

sam to bi lahk bla stvar na več prenosnikih.... upgradable gpu preko dvd baya :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Olórin ::

čudno, da to ne obstaja pri vseh prenosnikih.....

hojnikb ::

jap. naprimer kupiš laptop z integrirano grafo in kasneje kupiš dedicated po potrebi... Sam je pa res, da stvar poveča kompleksnost (sploh power delivery) tako da ja...
#brezpodpisa

SimplTech ::

Problem res nastane pri napajanju. Ker določeni kupci so kupovali Lenovo Ideapad samo z 1 integrirano GT755M5 in so potem naknadno dokupovali še eno GT755M5 v Ultrabay varjanti. V tem primeru je potreben tudi upgrade napajalca - na 170W in 0,7kg težko zver :)

Nino5 ::

Hvala za odgovore:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri prenosnik za oblikovanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
528700 (5131) m0LN4r
»

Free DVD rip s CUDO

Oddelek: Programska oprema
172086 (1309) m0LN4r
»

Prenosnik med 600 in 750EUR

Oddelek: Kaj kupiti
11689 (599) shadeX
»

Lenovo ThinkPad vs. HP EliteBook

Oddelek: Kaj kupiti
487304 (6173) oldguy
»

Prenosnik Lenovo zmore pol dneva na baterijah (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5413588 (11984) Key Quest

Več podobnih tem