» »

tih racunalnik-kaj za en procesor?

tih racunalnik-kaj za en procesor?

dexter_II ::

rad bi si sestavil eno povprecno kisto, ki bi bila tiha (pomalo mi gre to brnenje ze na zivcE)

ne igram iger, ce ze pa 2d,predvsem rabim za ie,office...pac xp,512mb rama
graficna je ati 8mb brez ventilatorja,disk bo 5400 seagate

vent v napajalniku je zamenjan,ima 2000spinov/min BB in je zlo tih

zdej kateri procesor od amd-ja nad 1ghz bi sel zraven, da nebi trebalo kiste luftat, da bi lavfal tja do 50`c (socket dioda) na kakem 92x92 2000o/min ventilatorju.Stvar pa ne bo luftana nic.

Al raje grem na intela (za plosco se naknadno odlocim),baje zlo mal temp W proizvajajo.

Kako se obnesejo te 1.1 duron (morgan jedro) kake W proizvaja,ali pa tbred 1700+ downclockat pa na 1.5v lavfat

Ce ma kdo kaj podobnega sestavljenega al izkusnje prosim share with the group?Ali kak link ...
Hvala:)

Han ::

Najcenejši Tbred B Athlon (npr. 1700+) se ne greje pretirano, tako da ga Zalmanova bakrena pahljača z 92 mm ventom z lahkoto hladi. Zadeva je skoraj neslišna.

IceIceBaby ::

Athlon 1.2 mi dela z enim ventilatorjem v celem računalniku. Na procesorju imam V7 z ventilatorjem na 5V in mi dela lepo. Temperature so sicer visoke ampak jebi ga...važno da dela.
Zdej mam sicer cpu na 1.33 pa sem moral ventilator dat na 12V ampak še vedno je sistem tišji od večine ostalih.

Iz napajalnika sem ventilator preprosto ven vzel, napajalnik pa pustil odprt. Skozi window se ne vidi drobovja tko da je OK. Disk mam pa tudi 5400 pa na peno položen. Sicer se disk tudi precej greje ampak tišina je važna.

Drugače pa če misliš res tiho mašino met ti priporočam VIA C3 procesor, če ti pa ni dost hiter pa kakšnega celerona. Tualatini se grejejo sploh ne :) Verletno bi ga lahko celo pasivno hladil, tudi na 1200mhz ali kej podobnega. Zmogljivosti so pa še vedno dokaj uredu.

Seveda je pa še ena možnost. Kupi si iMaca :)

Zgodovina sprememb…

bmen ::

A si mogoče pomislol na Via EPIA 10000 ali 9000 osnovne plošče (vse je že integrirano), dodaš samo spomin, disk in gremo.

Zadeva je ali popolnoma brez ventilatorjev ali pa z enim (takim kot na 486-tki). Zadeva je TIHA. In za 2d, winxp, IE popolnoma zadošča.

Imajo jih v ex. PCX - avtera

Lep pozdrav
bmen

Yohan del Sud ::

ČE hočeš Zares neslišen računalnik za osnovno rabo si omisli kakšen brand. V službi imam Dell Optiplex 2.4 in je praktično neslišen, ker se dodaten (ta glasen) ventilator vklopi po potrebi (do sedaj samo enkrat - ko se je pokvarilo gretje in je bilo trideset stopinj v pisarni), pa še tisti je komaj opazen. Prav nagnit se moram nad kišto (10 - 15 cm) da ga sedaj slišim.

Sicer pa vodno. Jebiga. Od zračnih pa priporočam zalmana 6000 na kateremkoli procesorju, je zadovoljivo tih.

tha_man ::

Jaz že cca eno leto laufam XP1600 z Volcano 7, kateremu sem zamenjal ventilator z Zalmanom na 2000 rpm. Temperatura gre do 50 stopinj na full, drgač pa idla na 30-35 stopinjah z uporabo VCool programčka. Zadeva je najtišji računalnik kar sem jih slišal do sedaj (z izjemo 8 in 16 bitnikov ki sploh niso imeli venta :)
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tha_man ()

|_CoBrA_| ::

Se strinjam z bmenom. Ali pa si omisli en prenosni računalnik
AMD Athlon (BArton core) 2600+@11,5*185, Abit NF7-S, 2x 256MiB Samsung TCCC,
Gigabyte Maya Radeon 9000Pro 275/550@325/640, Maxtor 160GiB SATA,
Nec 3500, LiteOn DVD, Plextor 52/24/52A, all in Chieftec Midi Tower Black

dexter_II ::

prenosnik mal predrago

bom sprobal kako se bo tbred 1700+ obnasal na kakih 1.5v (ce pride tok dol)pa recimo na kakih 11x100mhz

integriranih stvari sem se zmeri izogibal,ne vem verjetno strah ce bo zje... bo treba vse zamenjat, bognedaj da kej crkne

glede brand racunalnikov-majo eni super resitve, v sluzbi compaq PIII 7333 al nekaj tazga ma gor zlo veliko AL rebro zadaj na ohisju pa vent da vlece cez zrak ven, pa stvar dokaj tiho dela.
Spet mal predrago za tisto kar dobis (pri nas v sluzbi skoraj vsi Compaqovi cd-romi (LITEON) zaj... glede cd-rw medijev, en Asus 20x zraven pa bere vse zivo).
:)

frenk ::

Tbreadi na taki voltaži so že v prodaji. Mal po forumu pobrskej.

Han ::

Na tej strani je odlična preglednica z vsemi AMD in Intel procesorji ter njihovimi voltažami in vatažami.

Baja ::

Na firmi mamo tri fujitsu siemese p4 2.0 . Tišina. Najglasnejša stvar pri nas je en stari 100mb switch z 2x2 cm ventilatorjem. Neverjetno, ampak preglasi vse tri, pa se v drugi sobi je. Skoraj nisem verjel.

Trubadur ::

priporočam VIA C3 procesor 900 Mhz.Ne porebuje venta
Berite Thomasa!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tih strežnik 24/7 za zelo malo dostopa dnevno

Oddelek: Omrežja in internet
111551 (1291) Poldi112
»

Popolnoma tih računalnik! Možno?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412574 (1364) PrimozR
»

Barton @ 68°C

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141411 (967) Jaka83
»

Skoraj neslišen računalnik...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191598 (1118) Golden eye
»

Glasnost abaka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222081 (1559) Fury

Več podobnih tem