» »

Kateri gospodinjski hladilnik?

Kateri gospodinjski hladilnik?

1
2
3

fosil ::

Prostornost je enaka kot pri drugih znamkah pri dvometrskih modelih.
Kaj naj bi bil ta akumulator mi pa ni jasno.
Tako je!

Bellzmet ::

Hm OK Premium plus je 4k EUR tukaj bi res verjel, da je kaj drugače narejeno. Glede drugega Libeherra za 1.100 EUR pa OK recimo, da res ne spušča zvokov. Čeprav bi moral zadevo sam videt, ker načeloma so vsi aparati narejeni po isti tehnologiji.

No povem pa, da Bosch za 1.300 EUR prdi, poka in jamra. Se pravi višja (visoka) cena ni garant za tih hladilnik.

ProGo ::

Liebherr za jurja je neslišen, lahko spiš zraven. Jaz vem da Gorenja ne bom več kupoval.

videc ::

ProGo je izjavil:

Liebherr za jurja je neslišen, lahko spiš zraven. Jaz vem da Gorenja ne bom več kupoval.
Bi se kar strinjal s prvim delom stavka. Z drugim načeloma tudi, čeprav imam izkušnje z bolj slabimi serijami Gorenja. V Harvey Normanu imaš Liebherr-ja, ki pride pod jurja, vsaj včasih, ko imajo akcijo.

jan_g ::

Jaz imam LG-ja, ki se mi ni zdel drag (vsaj po akcijski ceni, cca. 600EUR) in ne poka ali jamra, edino kar se sliši je pridušeno brnenje, ko se vklopi. Zgleda nekaj takega, točno modela sedaj ne vem iz glave. Prej sem imel en poceni in tudi manjši hladilnik za ~250EUR oz. 60kSIT (Zanussi), ki pa je bil res kar glasen.

Bellzmet ::

Eno je zvok (brnenje) ki ga oddaja kompresor, pač hlajenje, ki je neizogibno pri vsakem hladilniku.

Drugo pa je sistem NoFrost, kjer predvsem zaradi visokih temperaturnih sprememb prihaja do pokanja in čudnih zvokov. Sem še vedno mnenja, da je za te čudne zvoke "odgovoren" NoFrost.

jan_g ::

Ja, saj imajo več ali manj vsi malo dražji hladilniki NoFrost. Vsaj, kar sem gledal pred okrog 3 leti, ko sem kupil LG-ja.

Roadkill ::

Bellzmet: Mogoče sva pa samo midva bolj pedantna... :)
Ü

Buggy ::

Dojemnaje zvokov in moteci faktor je zelo subjektiven. Na nasem inverterskem Gorenje NRK 6193TX no-frost hladilniku za obe coni slisim cudne/prdece glasove, ce me moja nazene spat v dnevno sobo. Drugace sploh ni panike...bodte mal bolj poredni, pa bo tudi Liebherr kar naenkrat postal glasn >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

fosil ::

Ja, tisti ki ima hladilnik za 4k ima verjetno tudi kuharico in zato hladilnika res nikoli ne sliši ;)
Tako je!

Bellzmet ::

@roadkill: ja možno ja :)

Je pa veliko odvisno tudi od situacije, ki jo je opisal Buggy :)

travica ::

Obujam temo
Stari Electrolux izpustil dušo, kupuje se nov vgradni hladilnik 122 cm. Izbiramo med:

ELECTROLUX ERN2001FOW

Bosch KIL24V51

Gorenje RBI4121AW

Ima kdo izkušnje prednosti/ slabosti Electrolux, Bosch, Gorenje poleg razlike v garanciji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: travica ()

Bellzmet ::

Vzami kar ima več garancije. Dražji hladilnik ni nobena garancija, da bo zadeva dlje časa delala.

Leprechaun ::

Tudi sam na pragu nakupa novega hladilnika, saj je stari ravno danes spustil dušo. Cena do 500€. Do sedaj smo imeli 15 let star hladilnik brez funkcij, ki jih naj bi ponujalo novi. Zanimajo me predvsem vaše izkušnje z novimi funkcijami, kot so: "NoFrost , CrispZone, FreshZone, FastFreeze, IonAir, AdaptCool ipd.", imajo dejansko dovolj vpliva, da se splača pogledati za njimi, ali gre bolj za marketinško pretiravanje?

Na gledanega imam https://www.bigbang.si/hladilniki/nrk62... .

Aha ključno je, da ima hladilnik ločen nadzor med zamrzovalnim in hladilnim delom (možnost izklopa zamrzovalnega dela).
*************************************************************

Bellzmet ::

To kar si naštel je samo marketing.

Kupi nekaj kar ima 5 let garancije.

fosil ::

Leprechaun je izjavil:

Aha ključno je, da ima hladilnik ločen nadzor med zamrzovalnim in hladilnim delom (možnost izklopa zamrzovalnega dela).

To imajo zelo redki.
Ločen nadzor ima večina, izklop pa ne.
Imajo pa nekateri dražji gorenjevi modeli možnost da zamrzovalnik spremeniš v hladilnik.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

cordoba ::

Hej, danes mi je crknil 15 let star gorenje hladilnik. Katerega priporočate do cca 300 eur? Višina omare je 123 cm. Pomembno je, da je TIH, ker ta star model je res glasno brnel in pa, da je vgradni.

Trenutno sem gledal...
https://www.mimovrste.com/vgradni-hladi...

in

https://www.mimovrste.com/vgradni-hladi...

Bellzmet ::

Ja vzami nekaj kar ima 5 let garancije. Gorenje vs. Beko pa ne vem kaj bi.

Invictus ::

Vzemi Gorenje, öe ne zaradi drugega, #e poceni rezervnih delov, in servisom v vsaki luknji.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fosil ::

Gorenje ima brez dvoma to prednost da marsikatero malenkost lahko tudi sam popraviš, ker so deli dostopni in poceni.
Ko je staršema nagajal termostat na ravno tako okrog 15 let starem hladilniku sem jima ga kar jaz zamenjal, strošek je bil manj kot 5 eur.
Tako je!

Smrekar1 ::

Bellzmet je izjavil:

Ja vzami nekaj kar ima 5 let garancije. Gorenje vs. Beko pa ne vem kaj bi.


Gorenje imajo zadnjih nekaj let daleč najbolj najboljši dizajn od vseh. Ne govorim zgolj o izgledu, temveč tudi o funkcionalnosti. Za isto ceno vzameš Gorenje. Za kakih 20%-30% manj pa začneš razmišljati o Beko.

Bellzmet ::

@smrekar1: Hm se ne strinjam. Ko sem kupoval hladilnik 2 leti nazaj (Beko, Gorenje) mi pri nobenem dizajn ni izstopal. Ne mešat hladilnikov za 1.000 EUR+ za razstavne salone in navadne hladilnike za 200-300 EUR.

Smrekar1 ::

Bellzmet je izjavil:

@smrekar1: Hm se ne strinjam. Ko sem kupoval hladilnik 2 leti nazaj (Beko, Gorenje) mi pri nobenem dizajn ni izstopal. Ne mešat hladilnikov za 1.000 EUR+ za razstavne salone in navadne hladilnike za 200-300 EUR.


Mnja, za 200-300 EUR sicer ne vem, je pa hladilnik/zamrzovalnik Gorenje za slabih 600€ svetlobna leta pred ostalimi v istem cenovnem rangu. Enako velik Boschev, z manj garancije, brez sistema no-frost in s slabšo notranjo razporeditvijo je 100€ dražji.

cordoba ::

Žal imam stisko s prostorom in tudi vgradnega, tako, da ne pride stoječi v poštev. Sem vseeno naročil Beko, pa bo kar bo. Glavno, da je 5 let garancije...

Pac-Man ::

OK, že naročil.

Če si ga imel v hladnem prostoru vseeno preveri, če je sploh fuč, ravno ta teden sem se hecal s podobnim. Hladilniki imajo temperaturne razrede in pod 10 ali celo 16 stopinj proizvajalec delovanja ne garantira več.

http://www.beko.co.uk/support/faqs/frid...

Verjetno delujejo tudi par stopinj nižje, dodaten štos so pa kombinirani z enim termostatom. Prostor 10C, hladilnik hepihepi na 8C, zamrzovalnik odtajan.

billy ::

Ko je že bilo govora o decibelih v tej temi, si jo malce sposodim...

Je možno kako umiliti "prdenje", ipd zvokov? Namreč opažam, da ob vsej silni tehniki, no-frost, ipd, zdaj hladilnika delajo ne vem kako vse čudne zvoke.
Iz tega vidika bi bilo mogoče še najbolj pametno vgradni model, če ne drugo vsaj iverca potem malce ublaži te zvoke?

Kaj pa da se čimbolj zmanjša vibracije, mogoče kakšno gumo pod hladilnik, tako kot se daje pod toplotne črpalke, ipd?

tureavanture ::

Kdor si hoče prišparat živce in denar pri metanju pokvarjene hrane, NAJ NE KUPUJE GORENJE.

V 2 mesecih je 5x crknil. V peto smo ponoreli in zahtevali menjavo in res, v nekaj dneh so pripeljali novega, istega na videz ampak z ločenima kompresorjema za hladilni in zmrzovalni del.

Nov je 3. mesece delal BP, danes pa zopet 17°C v njem.


Đabe 5 let garancije če se ti pa vsak drugi teden usmradi polovica hrane.


PS: pa še kot gledam njihovo facebook stran, 3/4 komentarjev cenzurirajo (piše pod objavo npr. 5 komentarjev, prikazan pa je le en)

billy ::

Siemens/bosch je ravnokar pripeljal nove no-frost modele v SLO, danes dobim enega, tako da lahko poročam, če kaj manj brni, kot ostali "no-frost".

Škoda sicer, da imajo le 87L zmrzovalnika, ampak boljše to, kot pa neka slabša znamka, z več, sem ugotovil, da je pri gospodinjskih aparatih kvaliteta/znamka na prvem mestu, ker se res opazi razlika.

Bellzmet ::

Men je Siemens za 1.200 EUR crknil po dobrih 2 letih, ravno ven iz garancije. Kompresor notr je bil pa isti kitajski kakor v drugih cenejših hladilnikih.

Tako da ni nikakršne povezave med ceno in kvaliteto pri gospodinjskih napravah. Dražje isto crkujejo in se jih NE splača kupiti.

billy ::

Kompresorji so vsi enaki ja, tu ni razlika. Je pa razlika v kvaliteti ostalih komponent, pri no-frost je tudi ventilator, potem pa kako je narejen pretok lufta, kakšna je zadnja stena (ali se "rebra" vidijo, ali je ravna), potem razne sveže ali nulte cone...

V glavnem nam novo bosch/siemens serijo no-frost sem navdušen, zaenkrat brez negativne izkušnje.

fosil ::

S tem da nekatere funkcije so uporabne druge pa čisto brez veze.
Ravno tale zadnja stena, kaj me briga kakšna je zadnja stena, saj je nikoli ne vidim.

Imam gorenje in zaenkrat zadovoljen.
Tako je!

darthvader ::

Žal se pridružujem mnenju uporabnika tureavanture in odsvetujem Gorenje zaradi slabih izkušenj s hladilniki, ki umirajo po dveh letih uporabe in poprodajno službo. Tukaj gre pohvala ga. Maji iz Studia Gorenje v Ljubljani za prijaznost in pomoč, ostale 'tete' pa brez komentarja...
Dobre izkušnje imam s Candy, zadnje 2 dni imam Beko za 390EUR in zaenkrat zadovoljen. Prostoren, tih, možnost izbire temp za hladilnik in zamrzovalnik z quick freeze funkcijo in ionizatorjem. Če bi imeli zalogo bi vzel Boscha.

billy ::

fosil je izjavil:

S tem da nekatere funkcije so uporabne druge pa čisto brez veze.
Ravno tale zadnja stena, kaj me briga kakšna je zadnja stena, saj je nikoli ne vidim.



To pa seveda mora vsak sam vedet, nama pride zelo prav cona svežine (sadje in zelenjava) ter pa nulta cona (meso, ipd). Ravna zadnja stena je pa bomba, ker imata prostostoječ hladilnik in je postavljen tako, da ga iz kavča vidiš iz strani in če bi bila stena odprta bi se videle tiste grde spirale, poleg tega pa je to tudi idealno mesto za nabiranje prahu in ostale nesnage (pajčevin), zdaj je pa lepo čisto ob steni in je tudi lepše videt.

ionizator, anti-bakterijski, "fresh", idp dodatki, pa so res brezvezni in niti ne vem če sploh delujejo kaj v pozitivni smeri...zato jih verjetno promovirajo bolj male, ceneješ firme.

ekma234 ::

Močno odsvetujem firmo Indesit, razen če ga postavite v klet, ker je glasnost na nivoju peči... imamo ga v kuhinji, od spalnice oddaljen 9m in zvečer moti spanec (zapiramo vrata). Je pa res, da je No frost, ki naj bi bili glasnejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ekma234 ()

billy ::

Tudi jaz sem imel prvo Indesit, pa je po hitrem postopku bil zamenjan za Siemensa. sicer je bila cena 2x, ampak je zdaj 100x tišji. Lahko spiš zraven. Oba sta bila no-frost.

koyotee ::

Pr tanovih je problem inverter tehnologija. Imam samsunga, po papirjih glasnost 39db, vendar ima tak visok ton, ko laufa. Ampak ni prehudo in se navadiš.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

billy ::

Zanimivo, tale Siemens ni nič glasen. Dobro, sliši se ga, ampak sploh ni moteče.

Ima pa zadaj "zaprto" stranico, mogoče zato, ker pač logično zaduši zvok kompresorja. Tvoja je zadaj odprt al zaprt?

ttommy ::

Mi bomo aprila kupili nov hladilnik za cca 600€. Beko nam dela BP že 15 let. Delal bo še naprej, ampak gledamo za no frost in fresh zone hladilniki. Kolikor berem, bi torej raje vzel spet Beko, kot pa Gorenje?
Gamer

Vaseer ::

Kupujem nov hladilnik in se odločam med Gorenje NRK6203TX, Beko RCNE520E41ZX in Beko RCNA400E31ZX.
Uporablja kdo katerega izmed omenjenih?
Mnenja in nasveti dobrodošli.

RejZoR ::

Pri Beko samo imej v vednosti, da se vrata odpirajo izven linije hladilnika. Če ga imaš namen dat v kakšno nišo al pa ob steno, da boš imel dost lufta. Samo Gorenje in Bosch imata, da vrata ob odprtju ostanejo znotraj linije stranice. Pa za vse No Frost sisteme upoštevaj, da so glasnejši od navadnih brez te funkcije. Če ga imaš slučajno blizu spalnice or something...

Beko prednosti:
- EverFresh+ funkcija precej podlajša shranjevanje sadja in zelenjave
- "Inline" integrirani ročaji vrat
- cena (običajno)

Gorenje prednosti:
- Predal za sadje in zelenjavo ima koleščke, tako da ni obremenjen kot pri drugih, ko drgne po vodilih (višji Bekoti imajo ampak je češko narejeno in ne služi namenu). Če je polno naložen plastika manj trpi pri odpiranju, pa tud lepše gre.
- Predal za sadje in zelenjavo ima regulacijo vlage (Beko je sploh nima)
- predali na vratih imajo drsna vodila, da jih lahko brez težav premikaš, tud ko so polno naloženi, samo stisneš gumb na vsaki strani predala. Beko pri enih sploh nima opcije premikanja.
- Ima samo z ročaji ampak so v notranjosti ojačani s kovino (Beko ima cele plastične pri modelih, ki imajo ročaje)
- Odzivnost servisa in servisna mreža

Folk načeloma precej rad pljuva čez Gorenje iz različnih razlogov, ampak iz tehnološkega in praktičnega vidika so pa izredno dovršeni. Pol omenjenih stvari najdeš tud v najbolj osnovnih RK6191 modelih...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

billy ::

nofrost je res glasnejši, če je slabe izvedbe, sem imel indesit in je bil glasn ko hudič.
se ga je menjalo za Siemensa in zdaj sploh ni glase, zadaj je zaprt, spirale pa so speljane nekje na straneh in ne več zadaj, tako da se ga lahko da tik do stene.

V glavnem daleč najboljši nakup, pa še toliko dražji ni, no..ni glih roba za 200, ampak tudi 1500 ni treba dat, nekje 600 al 700 je cena.

||pSyCh0| ::

Da si še jaz malo izposodim temo. Zanimam se za hladilnik od Gorenja. Ima kdo izkušnje z njim, obstaja kakšen razlog proti nakupu?

billy ::

Kaj je tisto dozirnik "mrzle" vode ali ledu? Za obe funkciji se sicer potrebuje voda, poglej če je to urejeno s stalnim priklopom na vodovod, da ne boš rabil polniti posode z vodo (edino če te to ne moti, mene bi)

||pSyCh0| ::

Hvala za opozorilo. Dozirnik je za hladno vodo in led. Hladilnik se priklopi na vodovod. Ne želim posode za vodo, ker so le te max 4,5l, kar ne zadošča dnevnim potrebam. Trenutno uporabljam steklenice, ki jih polnim sproti.

Z namenom iščem oz sem izbral tak hladilnik s priklopom na vodovod in se zavedam vsega kar je potrebno za priklop. Vprašanje se bolj nanaša na sam model.

billy ::

Sam model je stvar izbire posameznika, če so ti ok prostornine, predali, etc.

Poskusi še pridobiti info od koga je kompresor in pa kako je videt zadnja stena? So spirale, ali je zaprta, se lahko montira "tik ob steno" ali mora biti 5cm lufta?

fosil ::

Ponavadi je tako, da hladilnik sicer lahko postaviš tik ob steno, ampak je bolje če je luft, ker je potem boljši izkoristek in manjša poraba elektrike.
Če si iz Ljubljane pa si lahko gorenje izdelke sam ogledaš v njihovem salonu na Brnčičevi. Mislim, da so razstavljeni vsi njihovi aparati.
Verjetno pa tudi v drugih njihovih salonih po Sloveniji.
Tako je!

billy ::

Hm, tale moj Siemens in spirale ob straneh in ne več zadaj, zato je zadaj tudi zaprt in je "dovoljeno" tik ob steno, ker ni haska, če je luft.

Bellzmet ::

Siemens je men crknil po 4 letih in je bilo popravilo 170 EUR. OD takrat naprej kupujem samo še zadeve s 5 letno garancijo.

billy ::

Enako, sem nabavil, ko je bila akcija s 5 letno garancijo.

Ponavadi imata Siemens/bosch te akcije izmenično, roba je itak ista, tako da kdo ponuja 5 let, tam se kupi :)

||pSyCh0| ::

hvala vsem za komentarje. v salonu sem bil, vendar me zanima mnenje od nekoga, ki si ga lasti (ravno glasnost kompresorja itn). Pravtako mi nudijo 5 let garancije. Da še dodam, sedanji hladilnik od istega proizvajalca deluje že 8+ let, edino predali so bili ponovno kupljeni, saj so bili polomljeni.

Bom dejansko vprašal v salonu, če mi ga priklopijo, glede na to, da bi šele začel delati, bi moral kompresor delovat najmočneje oz najglasneje?!?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri hladilnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5512319 (5335) starfotr
»

hladilnik BEKO - pokanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5312431 (4894) RED_line
»

Glasno brnenje novega hladilnika Bosch

Oddelek: Loža
153433 (3086) RedDrake
»

Pokvaril sem hladilnik. :)

Oddelek: Loža
3613501 (11737) francek1
»

+/- ;) BELE TEHNIKE

Oddelek: Kaj kupiti
3611072 (10049) RejZoR

Več podobnih tem