» »

Internet prekinitve

Internet prekinitve

dunno ::

že nekaj let sem naročnik (sprva Triera) Telemachovega interneta. Sprva je bilo vse uredi nato pa so se začele pojavljati naključne prekinitve. Internet mi je ven metalo ob naključnih časih, navadno je prekinitev trajala za 10 do 30 min. Skoz čas mi je postalo vseeno za te prekinitve, letos pa je postalo par krat huje in zato sem tu. Prekinitve so se začele pojavljat v nekakšnih intervalih. Enkrat zjutraj med 7.00 in 9.00, enkrat sredi dneva med 11.00 in 14.00 in enkrat zvečer med 17.00 in 23.00. Med poletjem sem večkrat (beri več kot 10) klical na Telemach in zmeri isto. Čakaš 15 min, medtem ko ti šopajo neke reklame v glavo, nato se ti končno javi nek operater, te vpraša za info, mu poveš, preveri pri sosedih, ugotovi da je nek problem pri njih, reče da bo napisal nalog za njihove tehnike. Tu se pogovor konca, naslednji dan in kake dva do pet dni je internet kot da bi bil nov, nato pa spet isto. Prekinitve se vrnejo, jaz klicem in cikel se ponovi.
Na netu sem že iskal malo če je mogoče problem pri men, ker ko se pojavi rumen trikotnik naredim to diagnostiko, pa mi reče da nimam veljavne ip konfiguracije. ampak nekih rešitev nisem našel.
Razmišljal sem da bi šel na nekega drugega ponudnika, pa me zanima kake izkušnje mate vi.

Hvala za nasvete vnaprej.
LP dunno

kunigunda ::

Imas mogoce na katerem od naprav staticni lokalni IP ?

crniangeo ::

Pri nas je bila težava s koaksialci. Ko je lokalni tehnik zamenju kable po celi bajti je vse delal tipi topi :) od takra tnimam nobenih tezav
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

BorutK-73 ::

KKS > Triera > UPC > Telemach
https://slo-tech.com/forum/t67849/p4528...
Kateri modem imaš?
Z določenimi Ciscoti so problemi da se po n urah resetirajo, posodobitev firmware pomaga.

Zgodovina sprememb…

dunno ::

kunigunda je izjavil:

Imas mogoce na katerem od naprav staticni lokalni IP ?


Cel čas sem mislil, da mam statičnega. Sam ko sem enkrat klical pa sem tistemu operaterju omenil da se resetirat nebi smelo ker mam statični ip. Je rekel, da nimam statičnega ampak da majo vsi dinamičnega. Pa sem ga vprasal kako to, če pa se mi ip ne spreminja. Pa mi je neka zmutil da "pravzaprav mam statičnega sam mam tudi dinamičnega".
(upam, da ti to odgovori)

Modem pa je Cisco, model EPC3212.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dunno ()

BorutK-73 ::

Kliči na TM naj ti posodobijo firmware na modemu.

kunigunda ::

dunno je izjavil:

kunigunda je izjavil:

Imas mogoce na katerem od naprav staticni lokalni IP ?


Cel čas sem mislil, da mam statičnega. Sam ko sem enkrat klical pa sem tistemu operaterju omenil da se resetirat nebi smelo ker mam statični ip. Je rekel, da nimam statičnega ampak da majo vsi dinamičnega. Pa sem ga vprasal kako to, če pa se mi ip ne spreminja. Pa mi je neka zmutil da "pravzaprav mam statičnega sam mam tudi dinamičnega".
(upam, da ti to odgovori)

Modem pa je Cisco, model EPC3212.


Ne, mislil sem na lokalno mrezo (verjetno 192.168.x.x), ce imas staticni IP na kakseni napravi, hkrati imas pa na ruterju DHCP z rangom ki se prekriva, zna biti, da ti npr. telefon skoci notri z istim IP-jem, potem imas obcutek kot da ti net ne dela, oz. dela zelo pocasi zaradi dupliciranja IP-jev.

dunno ::

Jaz nimam routerja, vse je direktno iz stene na modem, pa telefona tudi nimam, samo internet in tv, ki sta posebej.

Truth ::

V študentskem domu v rožni dolini imam problem pri vzpostavljanju lan povezave, namreč vsakič ko prenosnik zbudim iz spanja, mi javi napako, da je potrebno vnesti dodatne informacije za dostop. Da popravim morm ali ponovno zagnati računalnik ali pa v device managerju disejblat realtek network adapter, izključt kabl, enabelat adapter, počakat pou minute pa prklučt kabel, pol se poveže (po neki logiki če ne izključm kabla, mi še vedno javla to napako).

Za avtorizacjo v študentskem naselju pa uporabljajo tale program:http://www.cc.iitd.ernet.in/CSC/index.p...

Že sem posodobil driverje, izklučil tisto opcjo na lan dapterju da računalnik ob mirovanju izkluči adapter za power saving, večkrat preveru če so podatki v TTLS managerju pravilno vnešeni... :/

Ni mi tolk hudo za tisto minuto k mi vzame da popravm, je pa zoprno k rabiš računalnik da neki hit pogledaš, če se ti mudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truth ()

Spajky ::

Se mi zdi, da bo to problem na serverju, ker izklaplja neaktivne lan kartice po določenem času ... kaj se to dogaja tudi, če daš komp spat in ga takoj zbudiš spet?
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Truth ::

Probam dans zvečer :D

Truth ::

Sm dal v mirovanje, pa takoj prjavil in me prav tako odjavi. Spodaj desno mi v okenčku napiše additional inforation may be required, ko pa odprem browser, pa posledično dobim stran z navodili za vzpostavitev povezave. Cimer ma enake probleme (nevem a je problem sam pr asus prenosnikih, al pr vsakem stanovalcu, sam sem mau po okrog povprašu pa so vsi rekli, da jim dela brez z problema :/)

Spajky ::

Probaj v Bios-u naštimat POS (Power on Suspend) med naprednimi nastavitvami, pa ga dajaj v suspend namesto v sleep/hibernation ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Truth ::

Ne najdem tele opcije za POS, tule so linki od slik bios-a, pa problema k ga mam z internetom:






Ka ma ta network stack opcija kej veze ? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truth ()

GTX970 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Statični ip

Oddelek: Omrežja in internet
243919 (3592) vratar
»

prosim za pomoč glede nastavitve switcha

Oddelek: Omrežja in internet
92748 (2623) ross|e20
»

program za deljenje hitrosti povezave

Oddelek: Omrežja in internet
231658 (1379) JamesBond
»

problem z ip ???

Oddelek: Igre
5986 (924) K0K0
»

ADSLjaši hočemo statičen IP!

Oddelek: Omrežja in internet
161732 (1296) chucki

Več podobnih tem