» »

Osem jeder za domačo rabo: Intel Haswell-E

1
2
3 4

m0LN4r ::

To še vedno ni afterFx. Te fore vse vem.

Človek vpraša za ceno alternative pa dobi en kup teksta. Za sistem z 5960X vem kolko stane, za xeon sistem pa pač ne. Rekel sem, da rabim izključno za nekoga, ki dela 90% v afterju. Torej GPU mu ne koristi kaj preveč, razen za preview na timelinu.

Plus omejitev rama na GPUjih. Maja je punca rendrirala sliko za tisk v 6000x4000px in je ram usage prišel na 22GB na "medium" nastavitvah.... ipd.

Poleg tega, če uporablja nekdo program, ki GPU rendriranje ne podpira že 10 let, se nebo šel učit nek drug program zaradi tega in Iray pa take finte so dodatki in stanejo dodatnih 1000EUR naprej poleg licence za nov program, ki to seveda podpira in so tudi okoli 1000EUR.

Maš pa mal starejši program kupljen in ne misliš verjetno vsako leto oz. ko pride nova verzija kupovat novo + superhitre dodatke in quadrote. Sej quadroji pa te igračke tudi niso tako blazno poceni spet.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Mr.B ::

m0LN4r,
1. za ceno tvojega procesorja, lahko dobimo dva Xeona skupaj po 12 fizičnih jeder, ergo 24 HT jeder.

2. Razen unih predstavitev, kjer laufajo dve 295x2 crossfire, je dejansko price perforacijama itak irelevantna.

3. Da ti uporabiš izgovor "ker uporablja program, ki je star 10 let, itd" je idiotizem svoje vrste, ki je smiseln zgolj v kakšni vukojebini, kjer za storitev itak plačuje nekdo drug, katerega denar itak ni njegov, itd... Verjetno je to možno samo v državi hlapcev, kjer je pomembno da se dela ne pa njegov rezultat... Pa pustiva, koliko je 10let star program sploh smiselne uporabe glede na današnjega funkcionalnosti, ki jih ponujajo novi programski paketi. Da nekdo vztraja na 10 let starem programu, ki je tako CPU zahteven. In teh programov, mora biti izjemno malo... Še sploh ker TI Takozvani 10let stari programi, bolj težko podpirajo več niti.

In to velja tudi za vse tvoje odstavke in jamranje.

Uporaba CUDA in podobnih zadev je raketa, proti CPU kot jedru za znanstvene in ostale kalkulacije.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

m0LN4r ::

Ni program star 10 let, ampak človek uporablja to vrsto že več kot 10 let.
Kater xeon pa? Grem prevert cene pa performance.

Pravim IRAY pa MentalRay pa te finte moraš DODATNO kupit in niso poceni :D

Vray for 3Dsmax = 2470$ with discount
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Mr.B ::

m0LN4r,
2470$ je ĐŽABE. V linku ki sem ti ga dal prej, si imel CPU - i7 4960K navit na 4.5ghz skupaj 12 HT jeder. ČE to ni primerljiv z 5960X ??? Pa je ŠE VEDNO 60x počasnejši od K6000. Torej preformančno razmerje v korist GPU-ja za rang 60x. S tem da je razmerje v ceni 4k€/1k€.

Sedaj pa ti nakladaj primerljivost, ker je best price performance še vedno v korist grafične rešitve za cca 20x


Sedaj pa si samo zasmili koliko te pride samo strošek dela, enega inženiraj. Ja za slovenske razmere đžabe.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

m0LN4r ::

Če se je prodajal 4960X za jurja se bo pa tut to ane?:)
Saj če lahko K6000 izkoristiš in imaš dnar zato, +programje in čas za presedlanje se strinjam.
Drugače pa je 2kEUR fisknega zneska še vedno lepša številka za veliko folka.

Jaz te povsem razumem, kaj govoriš btw.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Janac ::

RejZoR je izjavil:

Samo vedite, da bo ta 8 jedrnik ob navitju mal čez 4GHz držal še leta. Tko da vložek v tak procesor ni ravno mimo, če ti tolk jeder pride prav. Kdor cele dneve drka single al pa dual threaded stvari je vseeno. Tak folk itaq ne bo šel kupovat novega sistema še ene 15 let... Drug problem, ki nastane je RAM zahteva pri toliko nitih. Recimo 7zip pri 8 threadih in 256MB dictionayju zahteva 11GB RAMa. Pri 16 threadih bi to bilo 22GB RAMa. Če izbereš še višji dictionary, recimo 512MB bi rabil 24GB RAMa. Ker je quad channel, se ti pol splača not zatlačit 4x 8GB module, da ima vse skupaj vsaj smisel (32GB RAM).

Kakorkoli obrneš je tole zanimiv mejnik, ker smo do zdej leta gledali quade in se stvar ni premaknila nikamor. Sedaj pa končno podvojeno število jeder. In to s HT-jem. Razlog zakaj niti ne blesti tolk v danih testih je v tem, da večina kodekov in aplikacij niti ni spisanih za toliko niti. Večina je ziher spisana za največ 4, če imaš res srečo 8. Več pa močno dvomim.


Se bojiš, v primeru nakupa tega procesorja, da čez 10 let ne boš mogel na facebook nečesa objavit?

Mr.B ::

m0LN4r,
ti bom dal fikus odgovor, ker drugega ne moreš razumeti. Kupi 5820K, zato da boš lahko igral igrice na 4k monitorju z najboljšimi možnimi FPS-ji, pa čeprav boš omejen samo na 30Hz-jev.

Drugače pa je 2kEUR fisknega zneska še vedno lepša številka za veliko folka.
Kaj točno hočeš povedati, da ta izjemno neučinkovito dela ? Če pa lastnik reče, da bo namesto 1nega projekta na mesec naredil štiri projekte, to pomeni, da zagotovo delodajalec v vloženo investicijo tretji mesec, dobi v blagajno tri projekte, brez dodatnih stroškov dela.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dottor ::

Sej obstajajo zudi 60Hz 4K ekrani.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

m0LN4r ::

Igre že 5 let ne igram. Igrico pa še mogoče kako tu pa tam :D Hvala :D Hehe

O kakšnem programu, firmi projektu ti sanjaš? Afterc pač tega ne podpira in si nemoreš stem nič pomagat.
Za enak performance v aftercu pa bi rabil 2x xeona z 6 jedri z višjimi frekvencami in plato, ki ju podpira.
Tiste e5-xeone do 3Ghz pa lahko nekam vtakneš.

Ti povem pa jst:
2x E5-2640 (3ghz) + DS plata (najcenejša) = 1800€;
5960X + Najcenejša plata = 1180€

Nevem kako si lahko tako ozkogled, mogoče slab dan?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Brane22 ::

No, koherenca ima svojo ceno.

Tanov 8-core ima 8-jeder na skupnem on-chip vodilu, ki si deli velik L3.

Če progam zna to izkoriščati, potem tega ne moreš nadomestiti z mašino v več kosih, sploh ne tako , ki je povezena prek Gig-E.

DDR-4 tudi rpav pride, čeprav je latenca trenutno neugodna. Bodo pa kapacitete po modulu višje ob nižji porabi, latenca bo šla dol, frekvence pa gor.

Brane22 ::

Je pa ena svtar moteča iz moje perspektive. Navaden DDR. Pri takih gostotah in cenah bi pričakoval registered ECC.

Verjetno bodo ob času neke resne prodaje teh zadev 8GB če ne kar 16GB ploščki mainstream, bo teh gostotah pa bitrot postaja čedalej večji problem, sploh če leze iz RAM-a v datoteke itd.

Mašine so res deklarirane kot "domače", ampak cene niso ravno nizke in v tem cenovnem okviru bi to pričakoval.

BlackMaX ::

m0LN4r je izjavil:

Ni program star 10 let, ampak človek uporablja to vrsto že več kot 10 let.
Kater xeon pa? Grem prevert cene pa performance.

Pravim IRAY pa MentalRay pa te finte moraš DODATNO kupit in niso poceni :D

Vray for 3Dsmax = 2470$ with discount


Kje si dobu to ceno? Ker moja je z njihove strani :)

Product/ Bundle
V-Ray 3.0 Workstation for 3ds Max (?) 750 EUR

mtosev ::

ve kdo mogoče kdaj bo intel popravil tisti bug kateri je bil pred kratkim odkrit?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Brane22 ::

BTW, na gezhalsu so že cene za rpoce in plate.

"Tamau" 5820 je €360, plate se začnejo pod €200, nekaj res solidnega je tam recimo €260.

Edino z DDR-4 je trenutno problem, ker so bistveno dražji od DDR-3 pa počasnejši.

Ampak to se bo hitro spremenilo, predvidevam.

hojnikb ::

mtosev je izjavil:

ve kdo mogoče kdaj bo intel popravil tisti bug kateri je bil pred kratkim odkrit?

Razn če nucaš TSX, potem se ta bug tebe ne tiče..
#brezpodpisa

Mr.B ::

Brane22,
Mašine so res deklarirane kot "domače", ampak cene niso ravno nizke in v tem cenovnem okviru bi to pričakoval.

Zato da je sistem uravnotežen:). Zraven jurja vredne grafične paše jurja vreden proc.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mtosev ::

hojnikb je izjavil:

mtosev je izjavil:

ve kdo mogoče kdaj bo intel popravil tisti bug kateri je bil pred kratkim odkrit?

Razn če nucaš TSX, potem se ta bug tebe ne tiče..
žal iz principa pričekujem, da če dam 300eur+ za cpu rabi bit brez večjih bugov, ker drugače ga ne kupim
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Dr_M ::

Se pravi, ce objavijo tak bug, je narobe, ce ostane skrit oz se ne govori veliko, je pa ok?
Torej lahko gladko ignoriras vse cpuje na trgu, do konca zivljenja.

mtosev ::

ker bodo to z naslednjim steppingom odpravili sigurno ne bom kupil ta cpu, če lahko npr čez 2meseca kupim bug free cpu. in ja vem, da imajo vsi cpuji razne maljše buge samo ta bug je malo večji in celo ko greš na razne strani te opozorijo na prisotnost tega buga.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hojnikb ::

mtosev je izjavil:

hojnikb je izjavil:

mtosev je izjavil:

ve kdo mogoče kdaj bo intel popravil tisti bug kateri je bil pred kratkim odkrit?

Razn če nucaš TSX, potem se ta bug tebe ne tiče..
žal iz principa pričekujem, da če dam 300eur+ za cpu rabi bit brez večjih bugov, ker drugače ga ne kupim

Verjemi, da imajo ti cpuji veliko bugov, večjih ali manjših, samo ti neveš za njih. TSX bug je pač edn izmed teh tavelikih (tko kot recimo pentium float bug al pa amd l3 bug) zato dobiva media coverage.
#brezpodpisa

Dr_M ::

mtosev je izjavil:

ker bodo to z naslednjim steppingom odpravili sigurno ne bom kupil ta cpu, če lahko npr čez 2meseca kupim bug free cpu. in ja vem, da imajo vsi cpuji razne maljše buge samo ta bug je malo večji in celo ko greš na razne strani te opozorijo na prisotnost tega buga.



Vprasanje vredno miljone. Ali bo nov stepping ali ne? Glede na to, da v zadnjem casu tega prakticno ni, je zelo malo verjetno. Upam, da se motim.

hojnikb ::

@mtosev
za facebook in serije gledat te ti bugi pač ne affectajo :))
#brezpodpisa

mtosev ::

Dr_M je izjavil:

mtosev je izjavil:

ker bodo to z naslednjim steppingom odpravili sigurno ne bom kupil ta cpu, če lahko npr čez 2meseca kupim bug free cpu. in ja vem, da imajo vsi cpuji razne maljše buge samo ta bug je malo večji in celo ko greš na razne strani te opozorijo na prisotnost tega buga.



Vprasanje vredno miljone. Ali bo nov stepping ali ne? Glede na to, da v zadnjem casu tega prakticno ni, je zelo malo verjetno. Upam, da se motim.
jaz bom lepo počakal, da stvar zrihtajo. glede na to, da naj bi bil intel resno podjetje mislim, da bodo stvar zrihtali, ker drugače ne bodo vidli mojega denarja, če ne popravijo ta bug
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

m0LN4r ::

Ja pa 1000€ za nemca ni isto, kot 1000€ za slovenca :D
Poglej cene na anni, dino, mlacom, mimo, enaa itn. pa še manjše plače :D
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

mtosev ::

naročiš iz DE/UK in prišaraš
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Isotropic ::

mtosev je izjavil:

ker bodo to z naslednjim steppingom odpravili sigurno ne bom kupil ta cpu, če lahko npr čez 2meseca kupim bug free cpu. in ja vem, da imajo vsi cpuji razne maljše buge samo ta bug je malo večji in celo ko greš na razne strani te opozorijo na prisotnost tega buga.

to bo sele v broadwell-e alpa skylake

mtosev ::

http://tabtec.com/hardware/first-gen-in...
glede na tole dvomim, da ne bodo popravili ta bug in izdali nov stepping
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Isotropic ::

m0LN4r je izjavil:

To še vedno ni afterFx. Te fore vse vem.

http://blogs.adobe.com/aftereffects/201...
bedarija je rendat take zadeve na workstationu, za to se uporabljajo render farms.

m0LN4r ::

A še vedno neveš, da afx uporablja gpu samo za fastdraft in timeline preview oz. workflow?
Seveda se uporabljajo render farme, ampak ne za budget projekte, kot recimo carglass ali gorenje reklama, ki jo dela Janez Novak s.p
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Isotropic ::

jo pa najameš, saj se dajo dobiti tut online

m0LN4r ::

Ja nevem zakaj se to prinas ne prakticira... Ne na RTV in ne v manjših s.pjih.
Predpostavim, da je neka meja od katere zahtevnosti/časa se splača in ostalih stvari...

Naše firme niso na nivoju "Renderkinga"

Pa za špar al kakšen videospot tut ne, ker Nina Pušlar ne plača tolko za video spot, kot snoopdog.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

PrimozR ::

mtosev je izjavil:

ve kdo mogoče kdaj bo intel popravil tisti bug kateri je bil pred kratkim odkrit?

Z Broadwellom. Haswell-E ima problematične inštrukcije kar izklopljene.

mtosev je izjavil:

hojnikb je izjavil:

mtosev je izjavil:

ve kdo mogoče kdaj bo intel popravil tisti bug kateri je bil pred kratkim odkrit?

Razn če nucaš TSX, potem se ta bug tebe ne tiče..
žal iz principa pričekujem, da če dam 300eur+ za cpu rabi bit brez večjih bugov, ker drugače ga ne kupim

Definiraj večji bug. Pa kako si do sedaj kupoval CPU-je?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

hojnikb ::

Definiraj večji bug. Pa kako si do sedaj kupoval CPU-je?

Pa sej so bili do sedaj vsi proci bug free. Vsaj tiste, ki jih je toševski kupo :))

Ne resno, takšni ali drugačni bugi so stalnica v hardwareu. Nemore bit _tako_ kompleksna stvar z miljardami trazistorjev bug free. Ain't possible.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Rippy ::

Uh kar se tiče render farm...to je izjemno drag pristop za nekaj, kar potrebuješ res hitro ali neakaj kar je prezahtevno za "lokalne kapacitete", takšni projekti imajo vedno "render budget". Cene se gibljejo tam okoli $0.2-0.5 na jedro uro in ponavadi ne gre za ravno najnovejše Xeone, imajo jih pa nekaj 100 ponavadi. V tem primeru se ti takšna "investicija lokalnih kapacitet" hitro obrestuje.

dottor ::

Procesorji in plošče že pri naših e-trgovcih. Samo še dobavne roke je treba videt. Če izvzamemo AGT so manjši od pol leta :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Dr_M ::

Zdele je povprasevanje ogromno, tako da bodo pri nas sle cene v visave. V tujini jih bo pa samo dobava jebala, cene niti ne toliko.

dottor ::

Jaz se si zadal rok nabave novega sistema late december, early januar tako da do takrat se bo trg stabiliziral in cene še kej padle. Imam pa v mislih 5820k, Gaming 7, 16/32GB rama, 240GB SSD, 2TB WD Black, H100i in 2x 280X (bolha).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

mtosev ::

PrimozR je izjavil:

mtosev je izjavil:

ve kdo mogoče kdaj bo intel popravil tisti bug kateri je bil pred kratkim odkrit?

Z Broadwellom. Haswell-E ima problematične inštrukcije kar izklopljene.

mtosev je izjavil:

hojnikb je izjavil:

mtosev je izjavil:

ve kdo mogoče kdaj bo intel popravil tisti bug kateri je bil pred kratkim odkrit?

Razn če nucaš TSX, potem se ta bug tebe ne tiče..
žal iz principa pričekujem, da če dam 300eur+ za cpu rabi bit brez večjih bugov, ker drugače ga ne kupim

Definiraj večji bug. Pa kako si do sedaj kupoval CPU-je?
cpuja o kataremu bi pisalo, da ima resnejši bug ne bi kupil. C2D in i7 katera cpuja imam zadnje čase nista imela resnejših bugov o katerih bi povsod pisala opozorila.grem na compare.eu pogledam za cpu piše warning intel bug advisory
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PrimozR ::

Jeba to, ja, če potrebuješ varnostne fičrje, ki se uporabljajo v bančništvu, v server farmah ter v znanstvenih izračunih... Sploh ko ti izklopijo funkcionalnost, da se bug ne pojavi, čeprav za domačo rabo praktično razlogov, da bi to funkcionalnost potreboval.

http://www.anandtech.com/show/8376/inte...

Pomojem bo najboljše da kupiš AMD-ja ;)

SuperVeloce ::

Vprašanje, če bi imel haswell-E sploh kdaj omogočen TSX. Ker desktop i7 ga nimajo, samo xeon izvedenke.
Če ga potrebuješ, se ga bo najverjetneje vseeno dalo forcat prek biosa, da ujameš error pa je verjetno možnost precej mala (aka. "zadel na lotu" mala)

l0g1t3ch ::

Meni se zdi velik fail, da taki CPU-ji ne podpirajo ECC ram-a in precej neresno od intela. Sam bi se počutil malo nelagodno z kišto ki ima 64GB rama in je brez ECC, mi pa teče po dneve ali celotedne brez reboota in na njej opravljam pomebno delo.

hojnikb ::

sej maš xeon ekvivalente, ki majo ecc
#brezpodpisa

l0g1t3ch ::

hojnikb je izjavil:

sej maš xeon ekvivalente, ki majo ecc


In točno to sem tudi kupil.
Vseeno pa mi je čudno, da tile CPU-ji za socket 2011 nimajo ECC podpore za tole ceno in namen profesionalne rabe.

hojnikb ::

Zato, da ti lahko prodajo xeon varjante. Segmentacija pač.
#brezpodpisa

l0g1t3ch ::

hojnikb je izjavil:

Zato, da ti lahko prodajo xeon varjante. Segmentacija pač.


Razumem to.
Očitno je dovolj neumnih kupcev med profesionalci, ki kupujejo sisteme brez ECC al pa dejansko večino kupcev teh sistemov predstavljajo gejmerji.

hojnikb ::

Ali pa ECC sploh ni nuja, razn če gre za _res_ mission critical zadeve :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Brane22 ()

Brane22 ::

V bistvu je čedalje bolj pomemben, IMHO celo praktično nujen v prihajajoči generaciji.

hojnikb ::

Kolkrat vam je šlo delo ali karkoli druga zaradi napak rama ?
#brezpodpisa

Brane22 ::

hojnikb je izjavil:

Kolkrat vam je šlo delo ali karkoli druga zaradi napak rama ?


Parkrat. Na zgodnjih Opteronih na serverju sem imel ECC ampak sem moral kontrolo izklopiti dokler ni prišel ( BIOS ali microcode, ne spomnim se več) update. Vmes sem fasal šus iz omrežja, kar je zjebalo en plošček, če se prav spomnim. In imel sem napake v fajlih.

Sedaj so stvari še veliko bolj občutljive, hitrosti so višje, kapacitete pa daleč večje.

Hočem ne samo ECC za RAM amapk tudi v kritčnih podsklopih CPUja, recimo vsaj v L1D in L2/L3.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

hojnikb ::

Še enkrat; Če imaš potrebo po ECC, potem imaš to opcijo. Xeon. Če ga ne rabiš, imaš predstavnike i7 družine. Simple. Zakaj eni majo, drugi pa ne, sem pa že zgoraj odgovoril.


Hočem ne samo ECC za RAM amapk tudi v kritčnih podsklopih CPUja, recimo vsaj v L1D in L2/L3.

Sej tam je že skos ECC ? :|
#brezpodpisa
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intelova Skylake-X in Kaby Lake-X skoraj pripravljena (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5914634 (10617) Spock83
»

Ivy Bridge Extreme

Oddelek: Strojna oprema
425648 (3811) klinker
»

DDR4 na namizja prihaja čez 2 leti

Oddelek: Novice / Procesorji
3716402 (14330) MrStein
»

Haswell-E bo prinesel obilico novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
7514610 (12524) PrimozR

Več podobnih tem