» »

Problem ABIT NF7 ali IBM 80GB?

Problem ABIT NF7 ali IBM 80GB?

Eddy ::

Imam problem... odkar sem skuru XP-ja 2000+ in sem nabavu XP2100+, mi računalnik oz. sirena na matični plošči začne tuliti kadar normalno prižgem računalnik. Tuliti začne ko se začnejo nalagati windowsi in se pokaže znak XP ali ME. Če grem pred tem v bios in nič ne delam v njemu, ne shranim nastavitev in resetiram računalnik se pa sirena ne oglasi. Sirena ostane tiha tudi ko resetiram sistem iz windowsov...

Zaradi excessive shock errorja sem moral že zamenjati disk IBM 80GB, ker se je povrh še zelo čudno oglašal in škrtal.
Torej, ko sem dobil novega pa mi je začel skoraj isto delati, najprej vsake toliko časa malo pobrenci, malo bolj mi je pa zaškrtal šele enkrat v nekaj dneh!

Je možno da je problem v plati da pošlje preveč toka oz šokira disk da poj začne tuliti sirena? Ko pa samo resetiram je pa vse uredu, ker plata ne zj... karkoli...?

Prosim za mnenja!

Thnx!
www.ekwaterblocks.com

Eddy ::

hm... moram rečt da ste zelo izvirni!
www.ekwaterblocks.com

Han ::

Jaz bi prej posumil napajalnik ali električno omrežje.

Blup ::

Ti čuj.. kaj to zate pomen, da tuli sirena?!? 8-O
Če misliš piskanje v PC speakerju, potem si to lahko zelo hitro razčistiš kaj to pomeni... poglej v knjižico matične plošče al pa pokliči na servis in vprašaj kaj pomeni ta pisk... vsak pisk ima namreč določeno sporočilo

Blup
:\

Eddy ::

ta sirena je prov na matični plošči...

In pomeni, da nekaj ni v redu.

A lahko kje oz. kako stestiram matično ploščo in voltažo...

LP!
www.ekwaterblocks.com

Eddy ::

Samo zelo zanimivo je to, da se je tozacelom pojavljati po tistem ko sem procesor skuru... Po tistem se mi je zjebal 1. disk, zdej pa že mal čudn poje 2. disk... Errorjev pa DFT še ne najde!

LP!
www.ekwaterblocks.com

Blup ::

Včasih se zgodi, da če skuriš proceor, poškoduješ tut mamaplato... nesi jo na servis... zgubit nimaš kej...

Blup
:\

Eddy ::

Danes sem probal zamenjat disk, in sem dal dism IBM 40 GB not in windowsi so šli lepo neoer brez sirene.

Pa sm dal 80 GB disk v svoj stari računalnik in je bil ob zagonu malo bolj tih in brez tistga čudnga zvoka.

Pa dam nazaj pa s5 isto...

Le kaj bi bilo... Mogoče ga ata100 zmatra?
www.ekwaterblocks.com

Blup ::

Ti čuj... en čits tak "uporabn" nasvet.... če maš v garanciji nesi na servis, ker tut če boš sam odkriu napako (kar dvomim), ne boš mogu sam popravt...

Blup
:\

Eddy ::

Servis mam jest 250 km preč v gradcu :'( :O :( ;((

Hja... vraga, pa sem probal na novo inštalirati widowse na nov disk pa isto začne tuliti!

Tako da sta sedaj samo še dve možnosti; ali plata ali pa napajalec!

Damn...
www.ekwaterblocks.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Eddy ()

Eddy ::

Blup!

Ko zaženem računalnik mi še ne piska, ampak šele, ko pridem v windowse! Šele ko napiše starting windows al nekej tacga...
www.ekwaterblocks.com

Fury ::

hmm... reku bi da je kksn alarm.. mas MBM5 al pa kej? poglej kaksne so kej napetosti & temperature

Eddy ::

Temperature so uredu...

Voltaže so pa v tolerancah:

www.ekwaterblocks.com

Eddy ::

Se komu zdi, da te voltaže niso uredu?

Upam da bom kamlu dobu drug napajalnik da bom vidu kako je!
Drgač bo pa treba reklamirat matično ploščo!

LP!
www.ekwaterblocks.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava s BIOS - om

Oddelek: Pomoč in nasveti
334840 (4504) luka9
»

Problem z računalnikom ko je pregorel napajalnik.

Oddelek: Pomoč in nasveti
51012 (922) R@C@
»

Epox 8rda3+

Oddelek: Navijanje
81043 (871) Enron x86
»

Abit NF7-s in "sirena"

Oddelek: Strojna oprema
191263 (1055) sash
»

false alarm?

Oddelek: Pomoč in nasveti
171290 (1044) Yohan del Sud

Več podobnih tem