» »

Vse vec ljudi kupuje low-end racunalnike

Vse vec ljudi kupuje low-end racunalnike

«
1
2

trnvpeti ::

prva polovica 2014, 50-60% vseh low-end
sedaj je ta stevilka ze 70%
http://news.softpedia.com/news/More-and...
  • spremenil: trnvpeti ()

Mipe ::

Pričakovano. Ni razloga, da bi kupovali high-end računalnike, če že low-end računalniki lahko poganjajo Civilization V na 1080p pri znosnem FPS.

shadeX ::

Se ne čudim. Vedno več populacije uporablja računalnik, med njimi tudi starejši ki high end PC-ja ne potrebujejo.

trnvpeti ::

70% je ogromna stevilka
in se to celeroni

shadeX ::

Vprašanje tud koliko je ta statistika pravilna. In tud od kje so jo potegnili (sicer nism bral članka)

Sami ::

Večino ljudi jih uporablja za pisarniška opravila, brskanje po spletu in gledanje youtuba/filmov. To dandanes zmore vsak low-end računalnik.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

trnvpeti ::

Intel's Celeron 2970M and Pentium 3558U as well as Pentium N3530 and Celeron N2930 have seen strong demand recently. The Pentium N3540 and Celeron N2940, which will be released in the fourth quarter, have also received strong orders.

driver_x ::

Kam spada i3 z integrirano grafiko, 4GB rama in 120GB SSDjem?

Steampunk ::

Odvisno kateri i3, kateri RAM (hitrost) in ostale komponente. High-end zagotovo ni.

čuhalev ::

Novosti prihajajo prehitro, da bi jim lahko še sledili.

BALAST ::

Mogoče se bo slišalo neumno, ampak koliko teže sploh ima neka lokalna TAJVANSKA raziskava za slovenski trg?
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

fosil ::

Še en faktor je po moje to, da vedno večji delež računalnikov kupijo ljudje v državah v razvoju, kjer si težko privoščijo drage računalnike.
Tako je!

dzinks63 ::

Folk si nabavi low end komp, kateri je dovolj za vsa domača opravila, če pa hočejo igrati igre , nabavijo še konzolo, s katero imajo dolgo mir do naslednje generacije. Imeti računalnik pretežno za igranje iger je precej drag šport, poleg tega strašno zgublja ceno in čez par let ko se zadeva prodaja, se dobi zanjo le še drobiž.

Dr_M ::

High end je ubistvu ze hobi. Drag hobi, ampak to je. Enim pac ni tezko na leto za en malo cenejsi avto vlozit v comp.

popster ::

Počasi se bo začel uporabljat tudi low end software (ubuntu-linux). Za poceni računalnik rabiš tudi poceni software.

shadeX ::

Če smo že pri temu. Od koliko € naprej se po vašem šteje že za high end PC ? :)

gddr85 ::

dej npr. skupej 290x/780ti + 150eur matično, fx8/9/xeon/i7, 8/16gb rami + kišto cca 100+eur, en soliden psu cca 80eur, hdd, ssd in imaš takoj high end, potem gre pa lahko še naprej, torej sli/cross, vodno, lučke, bla, bla, bla, itd.

Phantomeye ::

mene bolj zanima korelacija med nakupom low-end računalnikov in high-end telefonov.

HighBane ::

high end računalnike rabiš za igre, grafično delo (3D, photoshop, video), programiranje(?)... Za igre so konzule, spletne igre, igre za telefon. Z ostalim pa se ne ukvarja veliko ljudi.

Za office, brskanje po internetu, facebook... ti že vsak CPU z intergrirano grafično zadostuje ali pa prenosnik oziroma že tablice in telefoni. Podjetja, ki kupujejo več računalnikov naenkrat, sigurno ne kupujejo high enda, samo nekaj popravljivega (desktop) in dovolj dobro za naloge uslužbencev.

Pa dragega računalnika si ne moreš obesit okoli vratu, morda kakšno komponento. Nvidia d'Bling collection anyone?

MIHAc27 ::

Po moje pozabljate še na razne NUC-e. So idealni za npr. predvajanje video vsebin na televiziji. Tega tudi vidim vedno več.

High end PC imaš pa za resno delo in igre.

Utk ::

Ne, niti za resno delo ne potrebuješ nujno računalnika za jurja. Obstajajo resna dela za katera ga sicer da, ampak za večino ne. Verjetno je razmerje med resnim in neresnim enako pri poceni in pri dragih računalnikih. Morda je pa celo obratno kot si bi mislili.

RejZoR ::

dzinks63 je izjavil:

Folk si nabavi low end komp, kateri je dovolj za vsa domača opravila, če pa hočejo igrati igre , nabavijo še konzolo, s katero imajo dolgo mir do naslednje generacije. Imeti računalnik pretežno za igranje iger je precej drag šport, poleg tega strašno zgublja ceno in čez par let ko se zadeva prodaja, se dobi zanjo le še drobiž.


Igrat streljačine na konzolah je nekaj najbolj mučnega ever. Drag šport? To je zelo relativna stvar. Sam imam že 5 let isti procesor (Core i7 920 @ 4,2GHz), isto plato (Rampage II Gene), isti RAM (6GB DDR3), disk imam sedaj tud isti že nekaj časa in ga bom imel do konca. Edino kar sem vmes menjal je grafična, kar pa sem bolj kot ne menjal iz firbca, ker me to zanima. Neke nore potrebe namreč ni bilo. Takrat me je brez grafične prišlo 660 EUR, ko sem že imel par stvari (grafična, hladilnik za CPU itd). S tem da jezst gor delam še vse drugo od glasbe, filmov, brskanja po netu, urejanja slik in videa do drugih programov, kar na konzolah ne moreš oz je bolj leseno. Ko potegneš zadeva sploh ni draga, pa še dandanes brez težav poganja najbolj zahtevne igre na 1080p v max detajlih. Če pa kupiš nek krš in realno prišparaš 200 EUR pa ga ne boš mogu niti navit in že tko bo zastaralo že ko odneseš iz trgovine... Pa pravi čas moraš izbrat, s temle i7 920 sem takrat tko zadel timing, da skor bolj ne bi mogu. Zdej čakam na Skylake platformo drugo leto enkrat.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

krucymucy ::

Hja jaz sem narocil za mamo i3 4330, 8GB rama, R7 250 in 120GB SSD. Za njene potrebe povsem dovolj za naslednjih nekaj let.

Sam sem pred leti vsako leto menjal pol PC-ja. Grafiko, CPU in maticno plosco. Sedaj pa furam Q6600 in 4GB rama z 8800GT ze od leta 2008. Edino SSD sem si privoscil vmes. Ne vidim potrebe.

klemenSLO ::

driver_x je izjavil:

Kam spada i3 z integrirano grafiko, 4GB rama in 120GB SSDjem?

No ravno tako kofiguracijo sem nabavil zanč za nekoga ki ne igra zahtevnih igrc. I3 4330 /4gb rama 120 crucial pa eno spodobno plato
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Aston_11 ::

i3 ni low-end. Low-end je celeron. Jaz imam low-end E6400 ali nekaj podobnega in bo komot gonil še najprej moja - resna - opravila.

trnvpeti ::

low-end je celeron in pentium(tudi G3258 z passmark 4000, kar lahko primerjas z i5 1366, kar ni dolgo nazaj)

hojnikb ::

krucymucy je izjavil:

Hja jaz sem narocil za mamo i3 4330, 8GB rama, R7 250 in 120GB SSD. Za njene potrebe povsem dovolj za naslednjih nekaj let.

Sam sem pred leti vsako leto menjal pol PC-ja. Grafiko, CPU in maticno plosco. Sedaj pa furam Q6600 in 4GB rama z 8800GT ze od leta 2008. Edino SSD sem si privoscil vmes. Ne vidim potrebe.

zakaj si šou rinat to šrot grafiko noter ?
#brezpodpisa

Dr_M ::

trnvpeti je izjavil:

low-end je celeron in pentium(tudi G3258 z passmark 4000, kar lahko primerjas z i5 1366, kar ni dolgo nazaj)



Na 1366 ni bilo i5.

hojnikb ::

pa 1366 je že 6 let star, kar tut nemorš rečit da je blo včeri :)
#brezpodpisa

D3m ::

Samo še na S-T folk sprašuje za High-end PC-je.
|HP EliteBook|R5 6650U|

trnvpeti ::

Dr_M je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

low-end je celeron in pentium(tudi G3258 z passmark 4000, kar lahko primerjas z i5 1366, kar ni dolgo nazaj)



Na 1366 ni bilo i5.

i5 750 1156 passmark 3748 je star koliko?

hojnikb ::

5 let.

tak da to je že kr dolgo nazaj. Vsaj v IT letih. Vmes smo dobil že 2 dieshrinka in 2 nove arhitekture.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

gddr85 ::

Sej tale 1366 je pa tud gold dans, matične po 200+eur naprej s triple chanel :))

hojnikb ::

Lejga no, to je več kot dual channel na haswellu :)
#brezpodpisa

RejZoR ::

Glede na to da 2 arhitekture in 2 die shrinka v spanu 5 letni niso prinesle bistvenih pohitritev je dost žalostno kko po polžje gre razvoj naprej v današnjih časih.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PacificBlue ::

Pa saj če imaš starejši pc, brez navlake gor se da kamot delati z njim. Še v službi imamo Xpje na predpotopnih Xeonih z 2gb rama in se dela gor na Illustratorju in uporablja Prinect MetaShooter.
Doma pa za hitro in gladko delovanje, ter uporabljanje grafičnih programov in iger imam bolj high-end pc. Tudi zato, ker sem vedno uporabljal bolj low, mid-range opremo in me je motilo, ko je renderiranje in ostalo bilo bolj počasno. Za pisarniška opravila in internet je pa bil e6300 z 4 gb rami in 8600 gt grafično čisto dovolj dober. Všeč so mi ssdji, ker zelo pohitrijo računalnik, verjetno je to tudi eden izmed razlogov, zakaj ni potrebno več toliko vlagati v rame ali močnejši procesor. Pa tudi ostala tehnologija je napredovala in se pocenila. Zdaj so že v smart telefonih zmoglivejši procesorji, kot pa par let nazaj v pcjih in to za đabe.

solatko ::

Naslednik 1366 podnožja je 2011 z quad sistemom spomina.
To so platforme, ki so bile namenjena resnemu delu. Matične plošče se pri teh sistemih pričnejo pri 170€+, zato platforme 1150, 1155 in 1155 niso primerljive. Cene teh matičnih se začnejo pri 30$+.
Chipset x58 je intel prodajal za 100$.
Podobno je bilo za chipset p45 na podnožju 775, kjer je bila cena okoli 80$ zato MB s tem chipsetom ni bilo izpod 150$.

Podnožje 1366 in gor kakšen 980x se po sposobnostih kar lepo kosa z novejšimi mašinami v tem cenovnem razredu in je dovolj močan, da ga noben SW ne ustavi.
Cenejši procesorji v tem segmentu so bili i920, 930 in 950 od tam naprej pa se je začelo zares.

Praviloma mašine na 1366 in 2011 niso imele predstavnika v low-endu.
Delo krepa človeka

krucymucy ::

hojnikb je izjavil:

krucymucy je izjavil:

Hja jaz sem narocil za mamo i3 4330, 8GB rama, R7 250 in 120GB SSD. Za njene potrebe povsem dovolj za naslednjih nekaj let.

Sam sem pred leti vsako leto menjal pol PC-ja. Grafiko, CPU in maticno plosco. Sedaj pa furam Q6600 in 4GB rama z 8800GT ze od leta 2008. Edino SSD sem si privoscil vmes. Ne vidim potrebe.

zakaj si šou rinat to šrot grafiko noter ?

mal boljsa je vseeno kot pa integrirana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krucymucy ()

Isotropic ::

RejZoR je izjavil:


Igrat streljačine na konzolah je nekaj najbolj mučnega ever. Drag šport? To je zelo relativna stvar. Sam imam že 5 let isti procesor (Core i7 920 @ 4,2GHz), isto plato (Rampage II Gene), isti RAM (6GB DDR3), disk imam sedaj tud isti že nekaj časa in ga bom imel do konca. Edino kar sem vmes menjal je grafična, kar pa sem bolj kot ne menjal iz firbca, ker me to zanima. Neke nore potrebe namreč ni bilo. Takrat me je brez grafične prišlo 660 EUR, ko sem že imel par stvari (grafična, hladilnik za CPU itd). S tem da jezst gor delam še vse drugo od glasbe, filmov, brskanja po netu, urejanja slik in videa do drugih programov, kar na konzolah ne moreš oz je bolj leseno. Ko potegneš zadeva sploh ni draga, pa še dandanes brez težav poganja najbolj zahtevne igre na 1080p v max detajlih. Če pa kupiš nek krš in realno prišparaš 200 EUR pa ga ne boš mogu niti navit in že tko bo zastaralo že ko odneseš iz trgovine... Pa pravi čas moraš izbrat, s temle i7 920 sem takrat tko zadel timing, da skor bolj ne bi mogu. Zdej čakam na Skylake platformo drugo leto enkrat.

ce imas sedaj 920, čakaj raje na skylake-e.
ta bi znal imeti že 8 jeder po defaultu, pride pa leto pozneje.

jest10 ::

Spomladi nabavil sistem s Celeronom G1820. V kratkem nabavim sistem s Celeronom J1900.
Za večino stvari je low end sistem popolnoma dovolj.

zrataj4201 ::

Morda pa je tezava tudi v drasticnem upadu kupne moci po vsem svetu?

galu ::

Sej bi lahko še komot več pobrisal, ampak dobro no... Tema nosi precej splošen naslov, ampak nekaterim še vseeno uspe iti v OT.

Move along.
Tako to gre.

puma982 ::

Jaz končujem prvo leto z G1610 celeronom za 40€. Nimam pripomb. Res pa da ga ne uporabljam za kompleksne stvari, razen iger. Rad bi šel na boljši procesor ranga i5, a tudi po dve leti stari so še vedno 100€+. Prav neverjetno ob vsej tej poplavi novih modelov vsakih par mesecev.

RejZoR ::

Komu se je spet dvignil, da je mogu tle brisat neki? Point, ki smo ga nekateri hotel tle pokazat je da kupiš "drag" high end sistem in si nakoncu, ko po 5 letih potegneš črto dejansko na istih stroških in si ves čas užival top notch performance. Če pa kupiš neko poceni sranje pa vmes 3x nadgrajuješ pa dejansko nikoli nimaš orenk sistema. Ampak hej, ker ste tle tolk trigger happy pri brisanju relevantnih stvari je itaq škoda izgubljat besed. Folk pa bo še naprej kupoval cheap krš. Nekateri sicer res ne rabijo, večina folka, ki ga poznam pa vglavnem ves čas joka kako počasno je to in ono, kupijo pa nek Celeron crap al pa neko low end čudo, ki je dejansko prav tolk nišno kot top end. Fact.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mipe ::

Athlon X2 mi še vedno dokaj dobro služi. Enkrat bi ga skoraj nadgradil na kak i3, pa sem raje vzel SSD in nanj naložil OS.

Zdaj ne potrebujem nič drugega.

Fact? Dejstvo je, da so razni i5 in Xeon-i močno precenjeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

hojnikb ::

RejZoR je izjavil:

Komu se je spet dvignil, da je mogu tle brisat neki? Point, ki smo ga nekateri hotel tle pokazat je da kupiš "drag" high end sistem in si nakoncu, ko po 5 letih potegneš črto dejansko na istih stroških in si ves čas užival top notch performance. Če pa kupiš neko poceni sranje pa vmes 3x nadgrajuješ pa dejansko nikoli nimaš orenk sistema. Ampak hej, ker ste tle tolk trigger happy pri brisanju relevantnih stvari je itaq škoda izgubljat besed. Folk pa bo še naprej kupoval cheap krš. Nekateri sicer res ne rabijo, večina folka, ki ga poznam pa vglavnem ves čas joka kako počasno je to in ono, kupijo pa nek Celeron crap al pa neko low end čudo, ki je dejansko prav tolk nišno kot top end. Fact.

Ta celeron crap je precej boljši, kot si ti misliš. Vsaj tisti tapravi na haswell osnovi
http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu...

Naseka entery level quada iz 2008 http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu... in je praktično identičen še vedno zlatemu q6600 http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu...

Pa stvar stane 30EUR, ima 4K dekoder in plate za 37EUR podpirajo sata3, usb3.0, pcie-3.0.
Kaj točno od tega ima tvoj dinozaver iz 2008 ?

Kaj hočem povedat... Sistem se kupi za danes, ne za 5 let naprej. Razn če imaš eksplicitno potrebno po powerhousu pač kupiš nekaj bolj entery level in je čisto dovolj. Ko pa rabiš, pa rukneš neki boljšega gor.
Veliko bolj kot pa da kupiš entuziast platformo sedaj (razn če jo res nujno rabiš), misloč da bo dobra za naslednjih 10 let, čeprav jo bojo novi standardi že po 3 letih pofural. Future proofing pri PCjih ne obstaja.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

trnvpeti ::

kaksna plosca z j1900, itx, in da ima navadne in ne so-dimm rame? je kdo kaj zasledil

hojnikb ::

yup http://www.asrock.com/mb/Intel/Q1900M/?...

Woops sory, ITX..
No go
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

klinker ::

galu je izjavil:

Sej bi lahko še komot več pobrisal, ampak dobro no... Tema nosi precej splošen naslov, ampak nekaterim še vseeno uspe iti v OT.

Move along.


Heh, ce ti tako reces ;((

Mipe je izjavil:

Athlon X2 mi še vedno dokaj dobro služi. Enkrat bi ga skoraj nadgradil na kak i3, pa sem raje vzel SSD in nanj naložil OS.

Zdaj ne potrebujem nič drugega.

Fact? Dejstvo je, da so razni i5 in Xeon-i močno precenjeni.


In ti si the master in ves kaj drugi potrebujejo?
Tudi jst imam Athlona X2, za torrente in gledat filme, kak word, tudi kak spilcek ipd...za kaj vec pa ni.

Bistvo pa je da so danasnji low end cpu-ju ze konkretno zmogljivi za 90% opravil in v kombinaciji z SSDjem vse lepo leti. Vcasih se high end ni bil dovolj in je se vedno stekalo, ko si par zadevic lavfal.
Dejansko vse kar je vsaj C2D ali Athlon X2 zadostuje za vse osnovne stvari.

[D]emon ::

Ce mene vprasate, prihaja do tega zato, ker marsikateri povprecni uporabnik ugotavlja, da je tablica tisto kar rabi, vseeno pa obcasno se vedno potrebuje namizni racunalnik.

Pa tudi Moorov zakon ze dolgo ne velja vec.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applove novosti z začetka WWDC - iOS

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3918162 (16018) PrimozR
»

AMD-jeve novosti v letih 2015-2016

Oddelek: Novice / Procesorji
4713896 (10641) hojnikb
»

Iščem prenosnik za urejanje slik

Oddelek: Kaj kupiti
233251 (2866) opeter
»

Low cost nadgradnja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6211369 (9398) TehDucky

Več podobnih tem