» »

Največji (najdaljši) Uptime

Največji (najdaljši) Uptime

Tic ::

Heh, mene pa zanim kake uptime računalnikov mate vi. Jst sm zdej začeu puščet užgano 24/7, sam sem šele pri 3jem dnevu.

Kdo ma navečjega??? >:D
persona civitas ;>
  • spremenil: Tic ()

Bob Rock ::

js mam racunalnik skoz prizgan. Letos mislim, da je bil eno noc ugasnjen...

LuiIII ::

Malo manj kot eno leto. Mislim, da 2001 toliko časa ni zmanjkalo toka. Gre seveda za domači linux router. Koliko časa je bil prižgan pove že dejstvo, da sem pozabil login in password. K sreči sem imel oba nekje shranjena.

Lui

fRiK0 ::

Jaz mam zdej že neki cajta router in je laufal neprekinjeno 2 mesca pol sm pa disk dodal pa sm mogu rebootat...
Hvala

LP Tadej

iration ::

Moj je pržgan od decembra 2001 (ko sem dobil adsl) 24/7, resetiram enkrat na dva tedna, ugasnjen pa je bil samo, ko sem šel za en mesec na dopust.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

tec ::

Brez monitorja in ohisja je moj linux box do pred 14 dnevi laufal priblizno 16 mesecev.
Drugace pa w2k zdrzijo do 14 dni.

Tic ::

WOW!
Nism si misu da so (ste) taki cudaki :D
Men je 1 tedn dost :)))
persona civitas ;>

Ziga Dolhar ::

uff. "Pohvalim" se lahko z 25 dnevi. Gnal sem Windows XP RC1 :-).
https://dolhar.si/

crusader ::

17:22:41 up 86 days, 20:03, 1 user, load average: 1.00, 1.03, 1.00

Se kr laufa, ja ;)

Kostko ::

kostko@icarus:~$ uptime
17:23:17 up 96 days, 9:48, 1 user, load average: 0.93, 0.38, 0.19

kmalu bo 100 :D upam da tud kej več (da ne bo prej zmankal štroma)...
Human stupidity is not convergent, it has no limit!

roscha ::

169 dni. Linux router/ firewall. Če bi ne bilo dveh izpadov elektrike in enega "prisilnega" shutdowna zaradi čiščenja kište (prah &co.), bi bil skupni uptime že blizu 2 leti in pol...



by!

ABX ::

This computer has been up for 1 day, 0 hours, 26 minutes, 33 seconds.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Sergio ::

Uptime: 3days 20hrs 48mins 21secs
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

undefined ::

En frend ga je mel non-stop užganega preko pol leta... okoli 9 mesecev, se mi zdi. Laufal je Win2k Pro. 8-)

Drugače pa ga tudi sam ne ugašam, ampak mam skoz neki... al kaj nadgradit, novega inštalirat, kako napako odpravit, etc. Če velik delaš, ne moreš met prav dolgo non-stop vžgano, tudi Linuxa ne. ;)

fRiK0 ::

6:24pm up 6 days, 4:02, 3 users, load average: 0.04, 0.09, 0.12
Hvala

LP Tadej

km- ::

jst mam ze 8 mescow skozi prizganega sam pac restartat usake tolko morem kr so sfukani winsi oz so sami errorji
Record: <3wks 1day 16hrs 50mins 31secs(Set on 23/03/03 using XP)

roscha ::

Ice man: Ne trapaj. Najprej si kak Linux sistem oglej "od blizu" potem pa čvekaj. Uptime na Linux boxih zaradi inšatalcij raznoraznih programov ni nič krajši. Ja smola ampak sporočila >>pres OK to restart tha faking sistem<< tle NI. Ok razen pri menjavi kernela, ki pa je tako redko da ni omembe vreden.

Aja točno tale desktop kišta s katere pišem ima ponavadi uptime VSAJ kakih 14 dni. Jah včasih se zmotim in celo naredim shutdown, brez kakršnekoli prave potrebe sicer.


by!



P.S: Vidim da si nekateri upime narobe predstavljate. Primer: Če imam računalnik prižgan že 1 leto, vendar ga vsak dan 2x restartam ni uptime 1 leto ampak kvečjemu 12 ur!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roscha ()

Zavo ::

Če verjamete ali ne. Ena kišta P166, mi v firmi laufa od 21.7.1995. Ni na internetu, v bistvu je gor samo en DOS program, ki laufa skoz!
Res se ne spomnim, da bi to kišto kdo kdaj ugasnil ali resetiral. Ko se menjava monitor, miška ali tipkovnica, se to normalno dela pri prižgani kišti!
Mislim, da jo bom letos ugasnil za par minut, ker gre v skladišče in bo tam naprej mlela!

Drugače pa doma - cca. 14 dni!

IceIceBaby ::

Na iBooku sem mel rekord 49 dni. Pol sem pa resetiral zaradi updejta OSXa. Povprečno mam pa kakšen teden, pol pa ponavadi pride kak update, al pa kej experimentiram itd.

Na winXP boxu mam pa tudi po kak teden uptime samo da tam morm rebootat ker ga winsi začnejo srat.

undefined ::

> Ice man: Ne trapaj. Najprej si kak Linux sistem oglej "od blizu" potem pa čvekaj.

Umm, sem si ga. Pa ne samo enega. :)

Cokolesnik ::

Mislim, da je 24/7 delovanje računalnika ključno za strežnike, medtem ko za ostale (domače) računalnike to niti ni tako pomembno.

Je pa seveda neodgovorno od skrbnika strežnika, da strežnika ne nadgradi dlje časa (s kakšnim varnostnim popravkom, ki sicer zahteva resetiranje računalnika). Takšna opravila ob enih ali dveh ponoči prav gotovo ne povzročijo večjega negodovanja, zlasti ne, če so najavljena.

O non-stop delovanju notesnikov pa v tej temi.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

Highlag ::

Približno 150 dni mašinca pa je W2000 server, tko da tud okna zdržijo tolko časa :D
In še dela seveda. Sicer nima kakega hudega dela:
File server, Apache, Mysql- za intranet, DNS server, licenčni server, printer server, sicer se ga pa uporablja še za snemanje slik iz digitalne kamere in podatkov iz inštrumenta, kar pomeni da se dnevno nanj logira min. 10 ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Highlag ()

bf4ed ::

Jaz ne morem met večji uptime kot nekje 35 dni, ker v tej kurčevi Lendavi zmanjka najmanj 1x na mesec elektrike za 10 SEKUND. Sem že zval na elektro pa niso znali razloga.;((

Dr_M ::

win98se 30 dni...pol sm pa zalaufu softfsb (al neki podobnega) pa dau autodetect generator.....in je blo treba sam se reset prtisnt.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

fRiK0 ::

Je pa seveda neodgovorno od skrbnika strežnika, da strežnika ne nadgradi dlje časa (s kakšnim varnostnim popravkom, ki sicer zahteva resetiranje računalnika). Takšna opravila ob enih ali dveh ponoči prav gotovo ne povzročijo večjega negodovanja, zlasti ne, če so najavljena.


Ehmm za vsak popravek pa ni treba rebootat pr linuxu je treba rebootat le ko kernel spidenaš...
Hvala

LP Tadej

drejc ::

1h 3min :)

Tomi ::

Ponavadi imam računalnik prižgan 24/7 samo med tednom, ker me ne moti. To ponavadi pomeni recimo 12 dni (z enim vikendom), največ pa sem imel nekako 18 dni.
metrodusa.blogspot.com

tx-z ::

js sm mel ene 17ur :D
tx-z

fRiK0 ::

server je trenutno 14 dni
Hvala

LP Tadej


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OS uptime rekordi

Oddelek: Navijanje
465990 (3922) kronik
»

Delovanje laptopa cel teden

Oddelek: Pomoč in nasveti
8796 (562) JanK
»

Maratonski podvigi

Oddelek: Loža
51377 (1273) Azrael
»

uptime

Oddelek: Loža
232831 (2442) 64202
»

uptime interneta

Oddelek: Omrežja in internet
312318 (1745) Microsoft

Več podobnih tem