» »

Zavod za zaposlovanje

Zavod za zaposlovanje

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3 4

Grizzly ::

Do diplomiranja me loči še nekaj dni, trenutno še imam status in opravljam študentsko delo. Redne zaposlitve ni na vidiku (bom pa verjetno še naprej delal, preko druge napotnice), tako da se nameravam prijaviti na zavod za zaposlovanje. Ima kdo kakšne izkušnje s prijavo na zavod in ureditev zdravstvenega zavarovanja... zanima me, kakšen je postopek?

Ni mi treba citirat raznih virov, rabim razlago po domače. Nekaj stvari sem že povprašal na zavodu, vendar se mi zdi cel postopek kompliciran za razumet. Kolikor sem že seznanjen:

- Obstajata dva "programa"... lahko se prijavim kot brezposelna oseba ali kot iskalec zaposlitve. Kot iskalec zaposlitve se lahko prijavim kadarkoli, kot brezposelna oseba pa moram čakati, da mi status propade. Večina mojih sošolcev se je prijavila kot iskalec zaposlitve, meni pa so na zavodu predlagali naj se prijavim kot brezposelna oseba. Ne razumem zakaj. V čem se razlikujeta ta programa? Imam kakšne dolžnosti, če se prijavim kot iskalec zaposlitve (nekateri namreč sporočajo, kam so poslali prošnje)?
- Kako je z zdravstvenim zavarovanjem? Osnovno in dopolnilno zavarovanje... katero je za katere primere? Kaj moram skleniti, da grem lahko do zdravnika oz. da me sprejmejo v bolnišnici, če se ponesrečim ali v primeru, da moram na kakšno operacijo? Kakšni so stroški? Vem da nekateri plačujejo vsak mesec po cca 30 eur, gospa na zavarovanju pa mi je izračunala kar 50 eur mesečno (ne vem zakaj, vendar je drago).
- Obstajajo kakšne subvencije? Slišal sem, da se da kupiti nek obrazec in se ga odnese na CSD ali ne vem kaj in potem je treba ne vem koliko čakati na odločbo. Sem slišal že veliko različnih informacij in ne vem kaj je res oz. sem že vse pomešal. Lahko kdo razloži na preprost način?

Tokrat se prvič prijavljam na zavod in me zanima, kam se moram prijaviti oz. kaj moram skleniti (katero se zame najbolj splača)?

mojsterleo ::

Status iskalca zaposlitve bi bil smiseln, če bi se vanj prijavil vsaj en mesec pred diplomiranjem. Ta je pretežno namenjem osebam, ki se jim izteka pogodba o zaposlitvi za določen čas, ali so pred tem da izgubijo status in hkrati že iščejo zaposlitev.
Torej, na zavod se prijavi kot brezposelna oseba in sicer čimprej po diplomiranju (predlagam takoj, mislim pa da je rok 1 mesec od izgube statusa).
Kot brezposelna oseba na zavodu ti bodo dodelili svetovalca, s katerim se dogovorita o aktivnostih za iskanje zaposlitve. Moram ti povedat, da zavod ti službe ne bo pomagal najti, najdeš jo edino sam. Ti pa zavod lahko pomaga s tem, da te vključi v kakšne programe usposabljanja ali tečaje (nekateri so precej kvalitetni).

Zdravstveno zavarovanje imaš osnovno, ki se v njega najprej prijaviš pri območni enoti zzzs (v ljubljani recimo na miklošičevi), poleg tega pa še dopolnilno, ki se vanj prijaviš pri eni od komercialnih zavarovalnic (vzajemna, triglav, adriatic... ).

Cena osnovnega je 22, 17 eur, dopolnilno pa je odvisno od zavarovalnice, ampak je okrog 27 eur. Te cene seveda veljajo kot samoplačnik. Obvezno vzami obe zavarovanji, ker osnovno krije premalo in boš moral doplačati veliko storitev in zdravil.

Ko si prijavljen v zavarovanja, in če boš uveljavljal pridobitev denarne socialne pomoči in zanjo izpolnjuješ pogoje, potem je stvar takšna, da osnovno zdravstveno zavarovanje krije država (seveda moraš to opcijo na obrazcu za dsp izbrati). Ko prejmeš odločbo za denarno pomoč, jo odneseš na zavarovalnico in ti dajo za to obdobje zavarovanje v mirovanje (se pravi, ne plačaš ga).

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

s6c-gEL ::

http://www.svetovalnica.com/klepetalnic...
Če konkretno govorimo o študentu, ki je prijavljen v evidenco iskalcev zaposlitve, mu to ne bo pomagalo pri lažji pridobitvi denarne socialne pomoči, saj vpis v to evidenco ne pomeni, da je oseba avtomatično brezposelna. Poleg tega pa študent sploh ne more biti brezposelna oseba, saj ne more biti prijavljen v evidenco brezposelnih oseb.

Če nimaš več statusa študenta, potem kot iskalec zaposlitve.


- Kako je z zdravstvenim zavarovanjem? Osnovno in dopolnilno zavarovanje...

Do 26 leta preko staršev.
Po tem:
Urediš na CSD, "uveljavljanje pravic iz javnih sredstev vloga" v google.
Dodatno pri Vzajemni je 28-29 eur.

Če se boš prijavil na Zavod za zaposlovanje kot iskalec zaposlitve si potem urediš oba zavarovanja preko zgornje vloge (in ne plačuješ nič od tega).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

urosz ::

Star sem 23 let, jutri se bom na zavod prijavil kot brezposelna oseba. Zanima me, kako je z zavarovanjem? Dodatno mi je jasno, da si bom uredil sam, kako pa je z obveznim? Denarnega nadomestila ne bom prosil. 3 mesece moram v glavnem biti na zavodu (zakaj in kaj bom ta čas delal, ni važno. rečimo da bom te 3 mesece pisal diplomo, ki mi je le še ostala). Kaj vse moram še urediti?

PrihajaNodi ::

Zavod ti krije dodatno in obvezno, če si prijavljen kot prejemnik socialne pomoči. Denarno nadomestilo pa izkoristi, ker 18 mesecev ga lahko koristiš brez da se ti vsedejo na nepremičnino kot upnik.

Blinder ::

pa to stalno spreminjajo. poznam osebo ki dobiva od zavoda (torej ne od CSD) finančno podporo ker je brezposelna. Pa nima 1 dneva delovne dobe ta oseba, torj daleč od tist 9/24 mescov
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

urosz ::

Odločil sem se, da ne bom prosil nadomestila, ker bom na zavodu le do januarja, pa tudi ne potrebujem ga. Hočem se le prijavit na zavod in urediti vse potrebno. Zanima me predvsem, če se da kako urediti, da ne plačujem obveznega zavarovanja, brez da zaprosim za nadomestilo.

PrihajaNodi ::

Težko, če se ne motim ga ne moreš. Dobiš dodatno in obvezno, če zaprosiš za socialno pomoč, žal. Pa nadomestilo ni enako socialna pomoč.

RejZoR ::

Lahko se zavaruješ kot občan. Greš na občino in tam urediš.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

neon21 ::

Če boš samo prijavljen na borzi kot iskalec zaposlitve oz. brezposelna oseba boš imel urejeno osnovno zavarovanje ki ga urediš na občini. Za brezplačno dodatno zavarovanje je potrebna socialna pomoč oz. odločba o socialni pomoči , katera se kopira in pošlje zavarovalnici za brezplačno dodatno zavarovanje. Če pa misliš bit na borzi samo do januarja pa si lahko tudi sam plačuješ osnovno zavarovanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neon21 ()

urosz ::

Se pravi šlo bi tako, da se prijavim na zavod kot brezposelna oseba, osnovno zavarovanje si uredim na občini, dodatno pa plačam. In to je to?

To bi mi ustrezalo.

SeMiNeSanja ::

Ko boš na Zavodu, naj ti tam točno razložijo vse variante, ki so ti na razpolago.
Te zadeve kar neprej neki spreminjajo, tako da se jaz nebi zanesel na nobeno od zgoraj navedenih variant (so pa lahko dobra osnova za vrtanje v tisto referentko na Zavodu).

WaterBoy ::

RejZoR je izjavil:

Lahko se zavaruješ kot občan. Greš na občino in tam urediš.


To ne obstaja več (tako so mi razložili na občini velenje) in gre vse preko sociale

proqeek ::

s6c-gEL je izjavil:

http://www.svetovalnica.com/klepetalnic...
Če konkretno govorimo o študentu, ki je prijavljen v evidenco iskalcev zaposlitve, mu to ne bo pomagalo pri lažji pridobitvi denarne socialne pomoči, saj vpis v to evidenco ne pomeni, da je oseba avtomatično brezposelna. Poleg tega pa študent sploh ne more biti brezposelna oseba, saj ne more biti prijavljen v evidenco brezposelnih oseb.

Če nimaš več statusa študenta, potem kot iskalec zaposlitve.


- Kako je z zdravstvenim zavarovanjem? Osnovno in dopolnilno zavarovanje...

Do 26 leta preko staršev.
Po tem:
Urediš na CSD, "uveljavljanje pravic iz javnih sredstev vloga" v google.
Dodatno pri Vzajemni je 28-29 eur.

Če se boš prijavil na Zavod za zaposlovanje kot iskalec zaposlitve si potem urediš oba zavarovanja preko zgornje vloge (in ne plačuješ nič od tega).


Jaz sem enako delal, definitivno se "splača" prijaviti na zavod, ker lahko potem v večini primerov hitreje prideš do zaposlitve, saj veliko število delodajalcev uveljavlja razne subvencije, ki pa jih lahko uveljavljajo le či si prijavljen na zavod.
1. Potrebujete spletno stran, SEO, logotip, vse kar se tiče računalništva?
2. Izdelujete spletne strani, obvladate računalništvo?
3. Na SLOPROFI.SI objavite projekt ali pa se nanj prijavite!

Master_Yoda ::

Da ne odpiram nove teme bom kar tu napisal kake svinjarije delajo pri nas: znanca/ko so iz zavoda klicali, da mora na razgovor v eno firmo ki nekaj prodaja tudi preko telefona. Ko je prisel/a na "razgovor" pa je moral/a 10 minut gledati kako teleprodaja tam poteka, po tem pa so mi/ji potisnili v roke list s telefonskimi stevilkami in je 45 min kar sam/a "mogel/la "klicati stranke in opravljati delo. Na koncu pa so povedali, da mora priti se naslednje 3 dni, kjer bo to delo opravljal/a po 6 ur. Na koncu te mogoce zaposlijo in ce te, dobis te tri dni placane, ce pa te ne pa ne dobis nic.

Kaj to dobi kdo na zavodu za zaposlovanju nekdo nekaj v zep da jim folk posilja tja da zastonj delajo ? To verjetno ni legalno ali pac ?

St235 ::

Tako ravnanje seveda ni legalno. Samo Zavod precej težko prepreči in ugotavlja takšne kršitve (pa načeloma niti ni pristojen zato), če nihče ne poda prijave. Tako kot pri 10001 drugem nategu. Če ni tožnika ni sodnika.

Če bi bil potencialni delavec pameten, bi šel tiste tri dni v službo z kamero v žepu in bi mirno podal tožbo na delovno sodišče, ker mu pripada pogodba za nedoločen čas oziroma ustrezno odškodnino.

NonPlusUltra ::

St235 je izjavil:


Če bi bil potencialni delavec pameten, bi šel tiste tri dni v službo z kamero v žepu in bi mirno podal tožbo na delovno sodišče, ker mu pripada pogodba za nedoločen čas oziroma ustrezno odškodnino.

S kamero v žepu? Snemanje, brez, da bi bil snemani za to obveščen, po možnosti v njegovih poslovnih prostorih, je zakonito? Od kdaj? Se ta posnetek lahko uporabi na sodišču? Od kdaj?
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

NonPlusUltra ::

Master_Yoda je izjavil:

Da ne odpiram nove teme bom kar tu napisal kake svinjarije delajo pri nas: znanca/ko so iz zavoda klicali, da mora na razgovor v eno firmo ki nekaj prodaja tudi preko telefona. Ko je prisel/a na "razgovor" pa je moral/a 10 minut gledati kako teleprodaja tam poteka, po tem pa so mi/ji potisnili v roke list s telefonskimi stevilkami in je 45 min kar sam/a "mogel/la "klicati stranke in opravljati delo. Na koncu pa so povedali, da mora priti se naslednje 3 dni, kjer bo to delo opravljal/a po 6 ur. Na koncu te mogoce zaposlijo in ce te, dobis te tri dni placane, ce pa te ne pa ne dobis nic.

Kaj to dobi kdo na zavodu za zaposlovanju nekdo nekaj v zep da jim folk posilja tja da zastonj delajo ? To verjetno ni legalno ali pac ?

Narediti bi moral/a tako (če mu/ji to delo že takoj ni odgovoarjalo): pojaviti se tam in povedati, da je prišel/a na razgovor. Po končanem razgovoru bi moral/a povedati, da je potrebno za poskusno delo skleniti pogodbo ali pa, da mora najprej povprašati na zavodu za zaposlovanje, če lahko dela brez sklenjene pogodbe.
V drugem primeru, če mu/ji je delo odgovarjalo, bi se lahko zmenil/a za par klicev, ki bi jih opravil/a samo zato, da bi delodajalcu dokazal/a, da ima neke komunikativne sposobnosti. Če bi ta še vedno vztrajal s poskusnim delom, bi moral/a zahtevati pogodbo za poskusno delo, tako bi se izognil/a neplačilu za opravljeno delo.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

Invictus ::

Mene predvsem zanima zakaj zavod za zaposlovanje ne izuči ljudi (nezaposlenih() o parih pojmih, kot so poskusna doba, delovno razmerje, in kdaj to lahko nastopi ter pod kakšnimi pogoji.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

NonPlusUltra ::

Invictus je izjavil:

Mene predvsem zanima zakaj zavod za zaposlovanje ne izuči ljudi (nezaposlenih() o parih pojmih, kot so poskusna doba, delovno razmerje, in kdaj to lahko nastopi ter pod kakšnimi pogoji.

Ah, no. Saj je jasno, da je neveden človek najlažje vodljiv? In kot tak tudi najbolj koristen.
Ker bi v tem primeru (poznavanje osnovnih pojmov delovne zakonodaje) dosti več ljudi vedelo za svoje pravice in se ne bi pustili tako zlahka prinašati naokrog -> posledično bi bilo več ljudi prijavljenih na ZZ, cilj le-taga pa je ravno nasproten.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

St235 ::

Snemanje, brez, da bi bil snemani za to obveščen, po možnosti v njegovih poslovnih prostorih, je zakonito?

Ni protizakonito samo po sebi.

Se ta posnetek lahko uporabi na sodišču?

Seveda, v skladu s prosto presojo dokazov.

Od kdaj?

Od takrat ko smo ugotovili, da s snemanjem ne pojemo duše subjekta.

NonPlusUltra je izjavil:

Invictus je izjavil:

Mene predvsem zanima zakaj zavod za zaposlovanje ne izuči ljudi (nezaposlenih() o parih pojmih, kot so poskusna doba, delovno razmerje, in kdaj to lahko nastopi ter pod kakšnimi pogoji.

Ah, no. Saj je jasno, da je neveden človek najlažje vodljiv? In kot tak tudi najbolj koristen.
Ker bi v tem primeru (poznavanje osnovnih pojmov delovne zakonodaje) dosti več ljudi vedelo za svoje pravice in se ne bi pustili tako zlahka prinašati naokrog -> posledično bi bilo več ljudi prijavljenih na ZZ, cilj le-taga pa je ravno nasproten.


To tako malo v tri dni nakladaš? Ali lahko to podpreš s kakim konkretnim virom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

jalovec09 ::

Vsaka izkušnja nekaj šteje.

MadMicka ::

Če snemaš drugo osebo brez njenega vedenja, gre seveda za poseg v osebnostne pravice. Od kje Lakontiku29 drugačna informacija, ne vem.

Drugo pa je vprašanje, če lahko tak posnetek tisti, ki je tajno snemal, uporabi na civilnem sodišču v dokazne namene, recimo za obstoj kakšne ustne pogodbe. Tu po sodni praksi v vsakem konkretnem primeru posebej presojajo, kaj pomeni uporaba takega dokaza in potem odločijo, ali je dovoljen dokaz ali ne.

solatko ::

Nikakršnega dela v delovni organizaciji ne smeš niti pričeti, kaj šele nekaj dni preizkusno delati, brez podpisane pogodbe o delu.
Firma zrela za prijavo Inšpektoratu za delo.

MadMicka - Ustnih pogodb o opravljanju dela, zakon o delovnih razmerjih ne pozna.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

MadMicka ::

solatko, sploh nisem imel v mislih pogodbe o zaposlitvi. Ampak, ko smo že pri tem, seveda ZDR-1 pozna tudi ustno pogodbo. V 4. odstavku 17. člena je določeno, če stranki nista sklenili pogodbe o zaposlitvi v pisni obliki ali če niso v pisni obliki izražene vse sestavine pogodbe o zaposlitvi iz prvega odstavka 31. člena tega zakona, to ne vpliva na obstoj in veljavnost pogodbe o zaposlitvi. Se pravi, če sta sklenili ustno pogodbo o zaposlitvi, prav tako velja.

SeMiNeSanja ::

Resno dvomim, da se bo kareri inšpektor zadovoljil z izjavo "Pisne pogodbe z g. X nimamo, ker smo sklenili ustno".

Kako bi lahko preverjali delo na črno, če se lahko vsakdo izgovarja na ustno pogodbo, pisno pa sestavi zgolj 'po potrebi' (po obisku inšpektorja)?

St235 ::

Resno dvomim, da se bo kareri inšpektor zadovoljil z izjavo "Pisne pogodbe z g. X nimamo, ker smo sklenili ustno".

Inšpektor bo na takšno izjavo mirno pojasnil, da je to kršitev ZDR in da je potrebno pogodbo nemudoma uredit pisno. Seveda bo takšna pogodba bistveno v prednost delavca. Ker odpadejo kakršne koli debate o določenem času in podobno. Ravno tako to ne pomeni, da delodajalec zaradi neurejene papirne dokumentacije ne bo plačal kazni. Člen, ki ga je omenil Madmicka je namenjen zaščiti delavcev, ne pa delodajalcev.

Če snemaš drugo osebo brez njenega vedenja, gre seveda za poseg v osebnostne pravice. Od kje Lakontiku29 drugačna informacija, ne vem.

Bi te prosil, če lahko podpreš z virom, ki bi potrjeval, da snemaje pomeni poseg v osebnostne pravice. Da se razumeva, ne trdim da ne more, nikakor pa snemanje samo po sebi ni poseg v osebnostne pravice niti ni prepovedano.

Drugo pa je vprašanje, če lahko tak posnetek tisti, ki je tajno snemal, uporabi na civilnem sodišču v dokazne namene, recimo za obstoj kakšne ustne pogodbe. Tu po sodni praksi v vsakem konkretnem primeru posebej presojajo, kaj pomeni uporaba takega dokaza in potem odločijo, ali je dovoljen dokaz ali ne.

tukaj pa hodiš sam sebi v nasprotje. Če bi bilo snemanje prepovedano potem bi vsak posnetek avtomatično odpadel. Fruit of the poisonous tree pa to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

NonPlusUltra ::

St235 je izjavil:

Snemanje, brez, da bi bil snemani za to obveščen, po možnosti v njegovih poslovnih prostorih, je zakonito?
Ni protizakonito samo po sebi.

- Prav imaš, sem skrajno nenatančna, se bom popravila: tako snemanje je kaznivo dejanje, če je neupravičeno.


Se ta posnetek lahko uporabi na sodišču?
Seveda, v skladu s prosto presojo dokazov.

- Spet imaš prav, uporabi se že lahko. Kot se lahko uporabi npr. vedeževalko, ki bo pričala, da je celotno dogajanje videla v kavni skodelici.
Od kdaj?
Od takrat ko smo ugotovili, da s snemanjem ne pojemo duše subjekta.


- Lahko to podpreš s kakim dokazom ali virom (po možnosti na internetu, saj veš, zaradi hitre dostopnosti, ker, če se bom morala posuti s pepelom, bi to rada storila čimprej, ker težko spim, če nimam mirne vesti)?


NonPlusUltra je izjavil:

Invictus je izjavil:

Mene predvsem zanima zakaj zavod za zaposlovanje ne izuči ljudi (nezaposlenih() o parih pojmih, kot so poskusna doba, delovno razmerje, in kdaj to lahko nastopi ter pod kakšnimi pogoji.

Ah, no. Saj je jasno, da je neveden človek najlažje vodljiv? In kot tak tudi najbolj koristen.
Ker bi v tem primeru (poznavanje osnovnih pojmov delovne zakonodaje) dosti več ljudi vedelo za svoje pravice in se ne bi pustili tako zlahka prinašati naokrog -> posledično bi bilo več ljudi prijavljenih na ZZ, cilj le-taga pa je ravno nasproten.

To tako malo v tri dni nakladaš? Ali lahko to podpreš s kakim konkretnim virom?


- To, da je neveden človek najlaže vodljiv? Ne, tega ne morem podpreti s kakim virom.
To, da je najlaže vodljiv človek tudi najbolj koristen? Ne, tudi tega ne morem podpreti s kakim virom.
To, da bi s poznavanjem zakonodaje več ljudi vedelo za svoje pravice? Ne morem podpreti z virom.
To, da bi bilo več ljudi prijavljenih na ZZ, ker bi poznali svoje pravice in se ne bi pustili nategovati na takšne načine? Ne morem podpreti s kakim virom.
To, da je cilj ZZ nasproten, se pravi, da bi bilo na uradu prijavljenih manj ljudi? Ne morem podpreti z viri.

Ja, seveda, vse to tako malo v tri dni nakladam. Nekako sem mislila, da se na tovrstnih forumih večinoma izražajo lastna mnenja in stališča (ne pa praviloma (ali celo samo izključno) tudi viri, fakti in dokazi, s katerimi je osebek dospel do lastnih stališč).
In ker misel ustvarja lastno realnost, se pravi, da človek lahko misli tudi tisto, kar empirično ne obstaja - lahko prideva do zaključka, ja, da vsega zgoraj omenjenega ne morem podpreti z dokazi, ker tisto jaz mislim (ustvarjam lastno realnost) = vse to tako malo v tri dni nakladam.
Glej, glej, spet imaš prav. :-)

P. S.
Bom morala spremeniti podpis, v: "Ne znam pravilno delati linkov."
Hmmm ... ali pa še bolje: "Vse to malo v tri dni nakladam."

---------------------------------------------------------------------------

Odstranil sem bold iz celotnega odgovora, ker preveč seče v oči in nobene potrebe ni za takšno povdarjanje.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

St235 ::

Ja, seveda, vse to tako malo v tri dni nakladam. Nekako sem mislila, da se na tovrstnih forumih večinoma izražajo lastna mnenja in stališča (ne pa praviloma (ali celo samo izključno) tudi viri, fakti in dokazi, s katerimi je osebek dospel do lastnih stališč).

Kadar nekdo s svojimi mnenji zaničuje in degradira delo nekoga tretjega potem je vsekakor priporočljivo, da je to sposoben podpret s kakšnim konkretnim viri. Drugale temu upravičeno rečemo nakladanje.

- Prav imaš, sem skrajno nenatančna, se bom popravila: tako snemanje je kaznivo dejanje, če je neupravičeno.

Še vedno si nenatančna. Koncept neupravičenega snemanja (govorimo o fizični osebi) ki bi določal ali je takšno dejanje kaznivo ne obstaja. Zakon govori o posegih v zasebnost kjer je govora o snemanju in kršitvah. Govorit, da snemanje delovnega mesta pomeni neupravičen poseg v zasebnost nima konkretne logične osnove. Dodatno se lahko pojavi problem varovanja poslovnih skrivnosti. Nikakor pa ne obstaja dikcija, ki bi prepovedovala snemanje ali, ki bi prepovedovala neupravičeno snemanje.

- Spet imaš prav, uporabi se že lahko. Kot se lahko uporabi npr. vedeževalko, ki bo pričala, da je celotno dogajanje videla v kavni skodelici.

Prosim, ne ga srat s takimi neumnimi primerjavami.

Uporaba videoposnetkov na sodišču seveda obstaja:
http://www.sodisce.si/znanje/sodna_prak...

Pa s tem se strinja tudi EK:
a) Kateri načini dokazovanja obstajajo?

V skladu z Zakonom o pravdnem postopku dokaz v pravdnem postopku pomeni vse dejanske podatke, ki so osnova sodišču, da v zakonskem postopku ugotovi obstoj ali neobstoj okoliščin, ki so podlaga zahtevkom in replikam strank, in drugih okoliščin, ki so pomembne za pravično odločitev v zadevi. Omenjene podatke se lahko pridobi na podlagi izjav strank ali tretjih oseb (osebno ali po zastopniku), pričanj prič, pisnih dokazov, materialnih dokazov, pregledov in izvedenskih poročil.

Tudi zakonito pridobljene fotografije, avdio in video posnetki lahko služijo kot dokazi.
http://ec.europa.eu/civiljustice/eviden...

Ker vem, da vas večina zgornje sodbe ne bo sposobna razumet samo ključen del: bistveno vprašanje je ali je posnetek zakonito pridobljen ali ne. Torej nikoli ni govora o temu ali je vsebina video posnetka lahko dokaz ali ne. Vprašanje je ali je zakonito pridobljena ali ne in dokler se ne dokaže, da je bil posnetek pridobljen s kršitvijo obstoječe zakonodaje ni razloga, da sodišče vsebine video posnetka ne bi obravnavalo kot dokaznega materiala.

- Lahko to podpreš s kakim dokazom ali virom (po možnosti na internetu, saj veš, zaradi hitre dostopnosti, ker, če se bom morala posuti s pepelom, bi to rada storila čimprej, ker težko spim, če nimam mirne vesti)?

Kako točno naj podprem z virom od kdaj NI prepovedano uporalbjat vsebine video posenetkov kot dokaz? Naša zakonodaja žal sloni na konceptu, da je dovoljeno kar ni izrecno prepovedano in je dokazovanje negativnih destve milo rečeno neumno. Lahko pa me soočiš z virom, ki govori, da uporaba videoposnetkov kot dokaz ni možna ali pa da je snemanje samo po sebi prepovedano oziroma neupravičeno.

oemdzi ::

Živjo, zanima me glede povračila stroškov prevoza na razgovor, kakšne dokaze je potrebno priložiti k obrazcu, je tista štampiljka v zaposlitvenem dnevniku dovolj (sploh ker je razgovor na drugi precej bolj oddaljeni lokaciji kot pa delo) ? Sem že preko portala vprašal svetovalko na zavodu, samo odzivnost je cca 3 dni in bo razgovor potekal prej kot dobim njen odgovor.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

konspirator ::

Bo dovolj.
Za te stroške dovolj da javiš svetovalki 1x mesečno.
--

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Ti povrnejo stroške tudi, če greš na razgovor v druge EU države recimo?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

konspirator ::

Slo zrsz ne:
http://www.ess.gov.si/pogosta_vprasanja...
Katere stroške, ki nastanejo zaradi aktivnega iskanja zaposlitve in dela, lahko Zavod povrne brezposelni osebi?
Brezposelni osebi se povrne potne in poštne stroške, ki nastanejo pri aktivnem iskanju zaposlitve na ozemlju Slovenije.
--

m0LN4r ::

Ful hvala, pol pa nebo nič iz tega...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

konspirator ::

Vprašaj na zavodu pri svetovalki, če obstaja kakšna varianta da ti povrnejo v tem primeru, čeprav dvomim.

Ali se prijaviš na AT zavodu.
--

m0LN4r ::

Tokrat bi šel v švico, kar je že mal večji potni strošek.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

fosil ::

Pozanimaj se pri delodajalcu, če ti kaj pispeva.
Na primer pri razpisih za službe v institucijah EU, ti povrnejo nek pavšal za potne stroške.
Tako je!

koyotee ::

Sam a ni žalostno, vsakič je tu kak "diplomant", ki kljub vsej silni izobrazbi, ki jo premore, ne more uredit zavarovanja brez, da bi spraševal na forumu :D jah jeba, bo treba mal izza računalnika in na kako ustanovo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Invictus ::

koyotee je izjavil:

Sam a ni žalostno, vsakič je tu kak "diplomant", ki kljub vsej silni izobrazbi, ki jo premore, ne more uredit zavarovanja brez, da bi spraševal na forumu :D jah jeba, bo treba mal izza računalnika in na kako ustanovo.

Res ja.

Človek bi mislil da je folk po koncu vsaj malo funkcionalno pismen in da zna kaj najti in vprašati.

Ampak glede na to da mame hodijo na vpis za doktorat in na razgovore za službo s svojim sinčkom, to niti ni tako nenavadno ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zassx ::

Da ne bom odpiral nove teme si bom izposodil kar to.
Letos sem končal vse izpite (Višja šola), tako mi sedaj manjka samo še diploma. Zanima me ali mi ob vpisu na zavod karkoli propade, ali ostane naprej še vse odprto in lahko zagovor in izdelavo opravljam normalno? Slučajno vprašam, če je že kdo imel podobne izkušnje.

Hvala lepa za pomoč.

black ice ::

Zakaj bi ti karkoli propadlo?

jnovak ::

@zassx
Ne, to ne vpliva na tvoje pravice/obveznosti na šoli.
Glede drugih pravic si pa preberi na spletni strani zavoda oz. jih pokliči & vprašaj. Razlika je, ali bi se prijavil med brezposelne ali med iskalce zaposlitve (to slednje je zgleda podobno kot kaki portali za iskanje zaposlitve). V kolikor si pa med brezposelnimi, potem ti pa ukinejo privilegije študentskega statusa (I'd guess boni & obvezno zdravstveno zavarovanje).

Phantomeye ::

Diplomiraš lahko načeloma kadarkoli. So pa določene omejitve. Recimo imaš omejeno koliko let velja prijava diplome in pa, če ne diplomiraš v X-letih, in če se spremi program oz. vsebina, moraš na novo delat določene predmete.

Nekaj takega kot pri izpitu za avto. Če ga ne narediš v roku dveh let, ti poteče prva pomoč (zdaj ne več, sicer). Če ga pa narediš, nimaš pa nobenih obveznosti za nazaj.

zassx ::

Hvala lepa vsem za informacije, sem hotel samo okvirno izvedeti kako zadeva teče. Za več info bom obiskal kar zavod.

AC_DC ::

Do kdaj moraš diplomirati vprašaj na šoli, zavod nima nič s tem.

tadejakof ::

Mene pa zanima, če si pri zavodu, in si prejemnik denarnega nadomestila, ti krijejo obvezno zdravstveno zavarovanje.. a ti krijejo tudi dodatno zdravstveno zavarovanje? Ker jaz imam sicer sklenjenega pri Vzajemni, in ga plačujem kljub temu da sem prijavljena na zavodu. Ali mi tega mogoče nebi bilo treba plačevati? Takrat na začetku ko sem se vpisala mi o tem na centru nihče ni nič povedal in me malce skrbi da za brezveze denar stran mečem.

Smurf ::

tadejakof je izjavil:

Mene pa zanima, če si pri zavodu, in si prejemnik denarnega nadomestila, ti krijejo obvezno zdravstveno zavarovanje.. a ti krijejo tudi dodatno zdravstveno zavarovanje? Ker jaz imam sicer sklenjenega pri Vzajemni, in ga plačujem kljub temu da sem prijavljena na zavodu. Ali mi tega mogoče nebi bilo treba plačevati? Takrat na začetku ko sem se vpisala mi o tem na centru nihče ni nič povedal in me malce skrbi da za brezveze denar stran mečem.

Dodatno zdrastveno zavarovanje ni obvezno in ga ni treba placevati (seveda se s tem tudi odreces stvarem, ki ga to zavarovanje prinasa).

Matija82 ::

tadejakof je izjavil:

Mene pa zanima, če si pri zavodu, in si prejemnik denarnega nadomestila, ti krijejo obvezno zdravstveno zavarovanje.. a ti krijejo tudi dodatno zdravstveno zavarovanje? Ker jaz imam sicer sklenjenega pri Vzajemni, in ga plačujem kljub temu da sem prijavljena na zavodu. Ali mi tega mogoče nebi bilo treba plačevati? Takrat na začetku ko sem se vpisala mi o tem na centru nihče ni nič povedal in me malce skrbi da za brezveze denar stran mečem.


Če pogledaš na obrazec imaš možnost navesti, kje imaš sklenjeno dodatno zdravstveno zavarovanje. Ko dobiš odločbo jo neseš na Vzajemno in ti potem "zamrznejo" plačevanje za obdobje, ko prejemaš socialno pomoč.

[D]emon ::

tadejakof je izjavil:

Mene pa zanima, če si pri zavodu, in si prejemnik denarnega nadomestila, ti krijejo obvezno zdravstveno zavarovanje.. a ti krijejo tudi dodatno zdravstveno zavarovanje? Ker jaz imam sicer sklenjenega pri Vzajemni, in ga plačujem kljub temu da sem prijavljena na zavodu. Ali mi tega mogoče nebi bilo treba plačevati? Takrat na začetku ko sem se vpisala mi o tem na centru nihče ni nič povedal in me malce skrbi da za brezveze denar stran mečem.


Obvezno zdravstveno zavarovanje krije CSD, ne ZRSZ. Lahko pa vlozis vlogo za uveljavljanje pravic iz javnih sredstev, kjer pac zaprosis, ce ti CSD krije se dodatno zavarovanje.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

shadeX ::

Kot že povedano ti dodatno krije CSD. Torej če si na zavodu IN prejemaš socialno podporo potem dejansko mečeš denar stran, če si sama plačuješ dodatno zavarovanje, ker bi ti ga brez problema lahko CSD.

Če si pa samo na zavodu, pa to ne bo šlo.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pravica do nadomestila za brezposelnost. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5213311 (5151) joze67
»

Mi pripada nadomestilo za brezposlenost?

Oddelek: Loža
132357 (1846) opeter
»

Odpoved in socialna pomoč

Oddelek: Loža
4818541 (16209) St235
»

Sporazumna odpoved (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5220660 (16048) St235

Več podobnih tem