» »

Microsoftov telefon za 20 evrov

Microsoftov telefon za 20 evrov

ZDNet - Medtem ko je glavnina pozornosti usmerjena na pametne telefone, zlasti v deželah v razvoju še vedno pomembno mesto držijo navadni telefoni. Microsoft je zato predstavil nov telefon Nokia 130, ki stane vsega 25 dolarjev in je namenjen kupcem v deželah v razvoju. S tem je Microsoft demantiral bojazni, da bodo po ukinitvi znamke Asha in Nokie S40 obdržali le razvoj pametnih telefonov.

Microsoft je letos že predstavil Nokio 225, ki stane 54 dolarjev in je prav tako zelo okleščen telefon. A za razliko od Nokie 225, ki podpira vsaj dostop do interneta, Nokia 130 tega nima. Telefon je resnično omejen na klice, sporočila, radio in predvajanje videoposnetkov. Podpira USB, Bluetooth in microSD, tu pa se počasi konča. Telefon seveda nima kamere.

V Redmondu ga oglašujejo kot telefon, ki je namenjen bodisi kot prvi telefon za ljudi v državah z nizko kupno močjo bodisi kot rezervni telefon za ekstremne podvige, kjer bi nam bilo dragega pametnega telefona škoda. Problem je le, da ga bo za za zdaj mogoče kupiti le v delu Azije in v Keniji.

Microsoftova podpredsednica za področje telefonov Jo Harlow je v intervjuju za Recode povedala, da ne gre zgolj za čiščenje inventarja, ki so ga pridobili z nakupom Nokie. Pametni telefoni iz Microsofta bodo izključno z Windows Phone, medtem ko bodo vzdrževali tudi poceni navadne telefone z Nokiino zapuščino, ki služijo kot vstopni modeli na trg mobilne telefonije. Harlowa poudarja, da še milijarda ljudi nima mobilnega telefona, in nanje sedaj cilja Microsoft. (Seveda pa so enako trdili za Asho, pa so jo potem ukinili.)

Najcenjši pametni telefon iz Microsofta je namreč Lumia 530, ki stane 85 evrov. Ta je namenjen kupcem telefone nekdanje linije Asha, S40 in X. Še iz časa pred prevzemom pa ima Nokia svoj model 105, ki stane 12 evrov, zdrži 35 dni z enim polnjenjem baterije in ne pozna nič drugega kakor klice, sporočila, radio in svetliko.

35 komentarjev

matobeli ::

35_dni_brez_polnjenja_?

tudi če je pol res je to še vedno hudo kul.

edit: gsmarena pravi celo 36dni.
edit2: gsmarena tudi pravi da podpira gprs?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

smash ::

Tej napravi se pa res lahko se rece telefon.

Gregor P ::

Odlično, ker ti "pametnjakoviči" so za vse dobri, samo za telefonirati ne8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Mavrik ::

Gregor P je izjavil:

Odlično, ker ti "pametnjakoviči" so za vse dobri, samo za telefonirati ne8-)


Ja, predvsem zato ker z njimi preprosto več ni treba telefonirati. Za povprečnega lastnika smartphona sposobnost telefoniranja ni niti več med "must-have" funkcijami ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Dr_M ::

Podpira microSD, torej ta telefon je boljsi od kopice drazjih pametnih telefonov na trgu :))

Jst ::

Jaz sem letos, ko sem šel v Tolmin na punk rock holiday, sem si na črpalki kupil Samsung E1200 za 20EUR, svojega pa pustil v avtu. Odlično mi je služil, prvi dan (drugi v bistvu ob 4-5ih zjutraj) sem ga nekomu šenkal za 6pack. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

opeter ::

Ali bi se ta telefon dalo kupiti tudi kje v Evropi?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

hojnikb ::

pa sej poceni dumb telefonov imamo že cel kup. Kr poglejte naše operaterje z branded kitajci; jih maš od 15€ naprej z sim kartico vred
#brezpodpisa

Nummy ::

V bistvu greš kupit k telekomu malo boljši telefon, pa ti kar šenkajo še enega samsunga zraven! Preverjeno, 1 mesec nazaj punca kupila iPhopne-a, dobila še en krš samsunga zraven gratis. LOL

hojnikb ::

Nummy je izjavil:

V bistvu greš kupit k telekomu malo boljši telefon, pa ti kar šenkajo še enega samsunga zraven! Preverjeno, 1 mesec nazaj punca kupila iPhopne-a, dobila še en krš samsunga zraven gratis. LOL

U gotta be joking :)
#brezpodpisa

spirit ::

ne sej to je fajn, da ko iPhonu zamanjka baterije, daš sim v Samsunga in lahko kličeš :P

Nummy ::

hojnikb je izjavil:

Nummy je izjavil:

V bistvu greš kupit k telekomu malo boljši telefon, pa ti kar šenkajo še enega samsunga zraven! Preverjeno, 1 mesec nazaj punca kupila iPhopne-a, dobila še en krš samsunga zraven gratis. LOL

U gotta be joking :)

Nope, res je dobila zastonj samsunga. Vreden je ene 40€ ali pa še manj, ampak gratis je bil :) Za mat', ko ne zna niti SMS-ja dobr napisat je bil dobr.

hojnikb ::

Nwm no, men se zdi tole kr sick šala, da ti zram iPhona poturijo enga cheapo samsunga :)):))
#brezpodpisa

Nummy ::

hojnikb je izjavil:

Nwm no, men se zdi tole kr sick šala, da ti zram iPhona poturijo enga cheapo samsunga :)):))

Sej mislm da pri drugih telefonih (takih nad 400€) tudi dajejo enake telefone zraven kot gratis.
Dobiš še eno sim kartico zraven in če daš kolegu, se potem kličeš vmes zastonj. :)
Lohk pa da je to odvisn od paketa. Ne vem več, ker majo te pakete pri telekomu (mobitelu) tolk pomešane že, da že uni tam ne vedo več kwa točn prodajajo :)

Dr_M ::

hojnikb je izjavil:

Nwm no, men se zdi tole kr sick ĹĄala, da ti zram iPhona poturijo enga cheapo samsunga :)):))



A ni ql, da poleg dragega obtezilnika za papir dobis se telefon zraven, gratis? Vsaka jim cast :))

alexa-lol ::

Ql stvar za na bazen ali na plažo.. sploh če nisi mahnjen na Instagram.

Unknown_001 ::

Če naredijo podobno Dumb zadevo ki bo zraven vsega osnovnega imela še kvaliteten fotoaparat vsaj 8mp potem so me prepričali. Zadevica zgleda luštna in komot bo tu v manjši žep jo pospravit.
Meni se je Touch screen v zadnjem času prav zameril. Tipka je še vedno tipka in ko pritisneš se zadeva odzove, ne pa kle ko moraš fancy potegnit.

Osebno potrebujem samo kvaliteten fotoaparat da se naredi dobra slika, GSM funkcije, MP3 pa mogoče 3G-je čisto dovolj za MMS-e, dobro baterijo, dokaj solidno trpežnost (privzamemo da se s telefonom ne bo ravnalo ko svinja z mehom), tu se pa konča. Če je pa zadeva še Waterproof, je pa zmaga.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

Telefon je resnično omejen na klice, sporočila, radio in predvajanje videoposnetkov.


Brez interneta si nekako težko predstavljam gledanje videoposnetkov... Razen če jih bo prejnašal preko USB-ja, ampak v tem primeru si posnetek itak ogledaš na računalniku. Redundanca?

Unknown_001 ::

Mipe je izjavil:

Telefon je resnično omejen na klice, sporočila, radio in predvajanje videoposnetkov.


Brez interneta si nekako težko predstavljam gledanje videoposnetkov... Razen če jih bo prejnašal preko USB-ja, ampak v tem primeru si posnetek itak ogledaš na računalniku. Redundanca?


Kaj pa tist kar s kamerco posnameš?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Utk ::

Kakšno kamerco?

Unknown_001 ::

Utk je izjavil:

Kakšno kamerco?


Ah my bad nisem vidu, da je telefon nima.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Nummy ::

Mipe je izjavil:

Telefon je resnično omejen na klice, sporočila, radio in predvajanje videoposnetkov.


Brez interneta si nekako težko predstavljam gledanje videoposnetkov... Razen če jih bo prejnašal preko USB-ja, ampak v tem primeru si posnetek itak ogledaš na računalniku. Redundanca?

Prek USB-ja skopiraš na telefon, potem pa pok v posteljo lepo gledat filme in eno vrečo kokic zraven :)

Mipe ::

Že raje iz udobne postelje gledam na zaslonu, ki ga ne zakrije ena kokica, hvala lepa :P

Nummy ::

Mipe je izjavil:

Že raje iz udobne postelje gledam na zaslonu, ki ga ne zakrije ena kokica, hvala lepa :P

You are doing it wrong. Men nobena kokica ne zakrije ničesar, ker imam telefon postavljen pravilno da me ne moti. :P

Unknown_001 ::

Mipe je izjavil:

Že raje iz udobne postelje gledam na zaslonu, ki ga ne zakrije ena kokica, hvala lepa :P


Jst pa raje iz udobnega kavča gledam posnetke in filme prek USB vmesnika na TV :P Lih tako se je vse skupaj slišalo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

mitja_n ::

>Problem je le, da ga bo za za zdaj mogoče kupiti le v delu Azije in v Keniji.

Zakaj objavljate bedaste novice o napravah, ki se jih sploh ne prodaja pri nas?

Janac ::

Unknown_001 je izjavil:

Če naredijo podobno Dumb zadevo ki bo zraven vsega osnovnega imela še kvaliteten fotoaparat vsaj 8mp potem so me prepričali. Zadevica zgleda luštna in komot bo tu v manjši žep jo pospravit.
Meni se je Touch screen v zadnjem času prav zameril. Tipka je še vedno tipka in ko pritisneš se zadeva odzove, ne pa kle ko moraš fancy potegnit.

Osebno potrebujem samo kvaliteten fotoaparat da se naredi dobra slika, GSM funkcije, MP3 pa mogoče 3G-je čisto dovolj za MMS-e, dobro baterijo, dokaj solidno trpežnost (privzamemo da se s telefonom ne bo ravnalo ko svinja z mehom), tu se pa konča. Če je pa zadeva še Waterproof, je pa zmaga.


Upam da veš da 8mpx ne pove skoraj nič o kvaliteti fotografije.

Unknown_001 ::

Janac je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Če naredijo podobno Dumb zadevo ki bo zraven vsega osnovnega imela še kvaliteten fotoaparat vsaj 8mp potem so me prepričali. Zadevica zgleda luštna in komot bo tu v manjši žep jo pospravit.
Meni se je Touch screen v zadnjem času prav zameril. Tipka je še vedno tipka in ko pritisneš se zadeva odzove, ne pa kle ko moraš fancy potegnit.

Osebno potrebujem samo kvaliteten fotoaparat da se naredi dobra slika, GSM funkcije, MP3 pa mogoče 3G-je čisto dovolj za MMS-e, dobro baterijo, dokaj solidno trpežnost (privzamemo da se s telefonom ne bo ravnalo ko svinja z mehom), tu se pa konča. Če je pa zadeva še Waterproof, je pa zmaga.


Upam da veš da 8mpx ne pove skoraj nič o kvaliteti fotografije.


Jo, ne kompliciraj. Saj sem lepo napisal da mora bit fotoaparat kvaliteten oz. soliden. Pixli pa mi precej pomenijo, ker dostikrat kake zadeve slikam, kjer je visoka resolucija slike pomembna ampak 8MPx je meni dovolj, hkrati pa minimalni standard.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Matija82 ::

hojnikb je izjavil:

pa sej poceni dumb telefonov imamo že cel kup. Kr poglejte naše operaterje z branded kitajci; jih maš od 15EUR naprej z sim kartico vred


Kak link do tega petnajstnikov? Hvala vnaprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

Gregor P ::

Mavrik je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Odlično, ker ti "pametnjakoviči" so za vse dobri, samo za telefonirati ne8-)


Ja, predvsem zato ker z njimi preprosto več ni treba telefonirati. Za povprečnega lastnika smartphona sposobnost telefoniranja ni niti več med "must-have" funkcijami ;)

Edino pri Skype klicih še nekako razumem slabšo odzivnost na pametnih telefon.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

hojnikb ::

Matija82 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

pa sej poceni dumb telefonov imamo že cel kup. Kr poglejte naše operaterje z branded kitajci; jih maš od 15EUR naprej z sim kartico vred


Kak link do tega petnajstnikov? Hvala vnaprej.

tle http://www.tusmobil.si/predplacniski-pa...

Unknown_001 je izjavil:

Janac je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Če naredijo podobno Dumb zadevo ki bo zraven vsega osnovnega imela še kvaliteten fotoaparat vsaj 8mp potem so me prepričali. Zadevica zgleda luštna in komot bo tu v manjši žep jo pospravit.
Meni se je Touch screen v zadnjem času prav zameril. Tipka je še vedno tipka in ko pritisneš se zadeva odzove, ne pa kle ko moraš fancy potegnit.

Osebno potrebujem samo kvaliteten fotoaparat da se naredi dobra slika, GSM funkcije, MP3 pa mogoče 3G-je čisto dovolj za MMS-e, dobro baterijo, dokaj solidno trpežnost (privzamemo da se s telefonom ne bo ravnalo ko svinja z mehom), tu se pa konča. Če je pa zadeva še Waterproof, je pa zmaga.


Upam da veš da 8mpx ne pove skoraj nič o kvaliteti fotografije.


Jo, ne kompliciraj. Saj sem lepo napisal da mora bit fotoaparat kvaliteten oz. soliden. Pixli pa mi precej pomenijo, ker dostikrat kake zadeve slikam, kjer je visoka resolucija slike pomembna ampak 8MPx je meni dovolj, hkrati pa minimalni standard.

Veliko pixlov in dumb telefon ne gre skupaj. Da imaš lahko konkreten senzor, rabiš uzad tud spodoben SoC (oz ISP) da lahko te pixle obdela. Kar pa pomeni dražjo in požrešno zadevo ergo vidiš stvar samo v večjih, pametnih telefonih. No mogoče se najde kaka izjema.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Jst ::

>Kak link do tega petnajstnikov? Hvala vnaprej.

Kot sem rekel; na Petrolu je Samsung E1200 18.99EUR. Link? ... https://eshop.petrol.si/sl/petrol/mobil...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

radmannsdorf ::

bob ima nokia asha 206 za 40€ s tem da zraven dobiš še sim, ki stane 15€
https://www.bob.si/kupi-bob/spletna-trg...
drugje je samo telefon od 56€ dalje..

PrihajaNodi ::

Unknown_001 je izjavil:

Če naredijo podobno Dumb zadevo ki bo zraven vsega osnovnega imela še kvaliteten fotoaparat vsaj 8mp potem so me prepričali. Zadevica zgleda luštna in komot bo tu v manjši žep jo pospravit.
Meni se je Touch screen v zadnjem času prav zameril. Tipka je še vedno tipka in ko pritisneš se zadeva odzove, ne pa kle ko moraš fancy potegnit.

Osebno potrebujem samo kvaliteten fotoaparat da se naredi dobra slika, GSM funkcije, MP3 pa mogoče 3G-je čisto dovolj za MMS-e, dobro baterijo, dokaj solidno trpežnost (privzamemo da se s telefonom ne bo ravnalo ko svinja z mehom), tu se pa konča. Če je pa zadeva še Waterproof, je pa zmaga.


http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_e...

matobeli ::

Tisti Y100 telefon od Tušmobila mi je sumljivo podoben Nokiji 108. Torej slabša baterija kot Nokia 130. ima pa 640x480 fotkič.(verjetno gre za kitajski ripoff)

To da nima GPRSja Nokia 130 je res en strel v glavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri klasičen telefon ??

Oddelek: Mobilne tehnologije
162305 (1664) starboi
»

Na Lumiah se bo bohotil logotip Microsoft (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6422709 (18706) issak
»

Prvi dan Google I/O prinesel Android L

Oddelek: Novice / Android
4321272 (16373) Dosan
»

Microsoftov telefon za 20 evrov

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
3511380 (9188) matobeli
»

MWC: Štirje novi telefoni iz Nokie

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
317713 (5979) Gregor P

Več podobnih tem