» »

mPCIe SSD

mPCIe SSD

krneki0001 ::

Kje bi lahko kupil mPCIe SSD disk. NE mSATA, ampak prav mini PCIe mora bit. Ker moj prenosnik še ne podpira mSATA.

Recimo kaj takega:
http://www.supertalent.com/products/ssd...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Dr_M ::

Ebay mogoce.
mPCIe ssd je zelo tezko dobit, pa se tisto kar je, je bolj tako tako. Jmicron kontroler, do 64GB, visoka cena.

krneki0001 ::

supertalent ima do 128GB, kar bi bilo v osnovi dovolj. Ni neka nuja, samo ker prenosnik že ima ta port, bi ga lahko zapolnil.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

hojnikb ::

Razn če maš kakega Eeeja, ti kjub mPCIe slotu stvar _nebo_ delala.
#brezpodpisa

krneki0001 ::

zakaj nebi?

Misliš, ker imajo prenosniki whitelist katere komponente lahko delajo? To smo že rešil in zbrisal whitelist iz biosa, delajo vse komponente, tudi "kao" prepovedani 3G modemi v tej mašini.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

hojnikb ::

Ne, ne štekaš.
Tile mPCIe SSDji so mišljeni samo za te mini prenosnike, kjer imajo spare pine od mpci-e routane na sata port. Vsi ostali prenosniki pač nebi stvar zaznal in maš opeko.
#brezpodpisa

hojnikb ::

Some notebooks (notably the Asus Eee PC, the Apple MacBook Air, and the Dell mini9 and mini10) use a variant of the PCI Express Mini Card as an SSD. This variant uses the reserved and several non-reserved pins to implement SATA and IDE interface passthrough, keeping only USB, ground lines, and sometimes the core PCIe 1x bus intact.[13] This makes the 'miniPCIe' flash and solid state drives sold for netbooks largely incompatible with true PCI Express Mini implementations.
#brezpodpisa

Dr_M ::

Bo nekaj takega. Sicer sem na enmu formu videl, da bo stvar lahko morebiti delala, ampak bootat pa nebi mogel.

krneki0001 ::

hojnikb je izjavil:

Ne, ne štekaš.
Tile mPCIe SSDji so mišljeni samo za te mini prenosnike, kjer imajo spare pine od mpci-e routane na sata port. Vsi ostali prenosniki pač nebi stvar zaznal in maš opeko.


Ne, ne drži. mPCIe SSD ima svoj kontroler (marvel) in deluje na vseh mini pcie portih od verzije 2.0 naprej. mSATA pa je brez svojega kontrolerja in je pa enak port (konektorji so enaki), vendar tako kot ti praviš, mora biti routan na sata port, ker kot sem omenil, nima svojega kontrolerja.
In Lenovo T modeli podpirajo mSATA od modelov Tx20 naprej (torej T420 in T520). Sam imam pa T410 in ta še nima routinga na sata, zato v njem deluje samo mini PCIe SSD (mPCIe SSD != mSATA).

Za mSATA dobim diskov kolikor hočeš vseh velikosti do 128GB, mPCIe SSD pa dobim le od firme Supertalent in model CoreStore MV
http://www.supertalent.com/products/ssd...

Sprašujem pa če kdo pozna še kakšno firmo, ki ne dela mSATA ampak taprave mPCIe SSD diske in da se dobijo v sloveniji.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

zato v njem deluje samo mini PCIe SSD (mPCIe SSD != mSATA).

Si prepričan ? Kako veš, da stvar sploh podpira bootanje z takega ssdja ?

Itk se pa imo ne splača hecat z tem ssdji, ker so crap. Ti primitivni kontrolerji + visoka cena pač ne uporavičijo nakupa tega.
Kupi si dvd to disk bay and call it a day.
#brezpodpisa

krneki0001 ::

Ja sem prepričan. Pa ne rabim bootanja, čeprav se s tem diskom, ki sem ga gor omenil tudi to da. Kar se tiče caddy-ja za disk, ga pa že imam. 180GB SSD v osnovnem bayu in 750GB hdd v caddy-ju.

Bolj mi gre pa za hitrost, ki je navaden hdd nima. Na navadnem SSD imam sistem in programe, na ssd v mpcie vodilu imam podatke, ki jih vsak trenutek rabim in na HDD v caddy-ju imam podatke, ki so bolj ko ne backup. U bistvu bi ta mpcie ssd rabil kot nek cache, kjer je notri tisto kar stalno rabim.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

hojnikb ::

Zakaj pa enostavno 180GB ssdja ne prodaš in kupiš večjega (256gb so dost pocen) ?
Ta ssd potem razbiješ na partricije (nardiš magar 64GB partricjo, ki bi bla namesto tistega mpcie) in je to to. Pa bo ceneje, hitreje in hassle free...
#brezpodpisa

krneki0001 ::

Ni problem v velikosti diska, bolj je problem v več ločenih fizičnih diskih in bolj kot velikost me muči to da veliko testiram sisteme in potem imam na mašini vsake par dni drug sistem in je potem primarni SSD vsakič na novo pobrisan, na sekundarni ssd bi dal inštalacije programov in vse kar potrebujem za hitro postavitev sistema na novo, na hdd-ju bi pa imel backup, pa virtualne mašine in podobno. Če imaš pa za take stvari primarni disk razdeljen na particije, lahko hitro pozabiš in celega pobrišeš, pol imaš pa šele sraje.

Rabim zaradi strank, ko je treba kakšno zadevo poštimat, sprobat, stestirat, ali pa recimo naredim si nov sistem na SSD disk, potem pa ko je vse postavljeno, stestirano in ko imam vse pripravljeno, prestavim sistem v virtualko, ker se bo še čez kake par mesecev pojavila zahteva po testu kake dodatne zadeve.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

hmm, kr specifika... Kaj pa če daš hdd v nek extern enclousure in furaš interno dva ssdja ?
#brezpodpisa

krneki0001 ::

Ravno to je tisto, kar nočem. Potem moram zraven nosit še eno zadevo, v primeru mpcie ssd pa imam vse to v računalniku. Pa z usb sem omejen na hitrost USB-ja, ki pa je v tej mašini še 2.0, torej nekje 22mb/s max,, medtem ko imam sedaj okoli 130mb/s (wd black edition 7200 obratov in 64mb cache).

Ja če bi imel usb 3.0, se sploh nebi sekiral. Imam celo ključke, ki berejo in pišejo s 130mb/s na usb 3.0, tako da tam nisem omejen s hitrostjo usb-ja, ampak bolj s hitrostjo diska.

A je E-SATA kej hitrejši?

Sej če ne bo šlo drugače bom porinil usb 3.0 kartico v express port in bom uporabljal zunanjo enoto na usb 3.0.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

A je E-SATA kej hitrejši?

Je tako hiter kot navadn sata, tako da če imaš to opcijo, USE IT.

Sej če ne bo šlo drugače bom porinil usb 3.0 kartico v express port in bom uporabljal zunanjo enoto na usb 3.0.

Al pa to.

Jst bi vzel mpci-e kot last resort rešitev...
#brezpodpisa

krneki0001 ::

Ja seveda imam e-SATA, samo nikoli nisem dajal pozornosti tej zadevi. Vedno ko smo se o tem pogovarjal, so vsi govorili, da ima malce večjo hitrost kot usb, da pa ni neke razlike med njima, sprobal pa sam tudi nisem nič, da bi videl ali je res tako kot pravijo.

Sem mislil prvo zamenjat prenosnik za T420 ali kaj močnejšega. Pa sem po tehtnem razmišljanju videl, da ta T410, ki ga imam, ima 300mbit wifi, 3G modem že vgrajen, nvidia quadro grafiko in I5-540M, ter 94Wh baterijo, ki zdrži 5 ur pri polni obremenitvi, dela pa odlično in brez napak.
T420 je pa vsaj še enkrat dražji, spet moram kupovat novo baterijo, če hočem daljšo avtonomijo, 3g modema nima, na hitrosti proca se nič ne pozna, wifi ima slabši, grafiko ima samo intel HD (torej izgubim quadrota), dobim pa samo par bombončkov kot so mSATA, procesor, ki požre manj baterije, usb 3.0.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Ja seveda imam e-SATA, samo nikoli nisem dajal pozornosti tej zadevi. Vedno ko smo se o tem pogovarjal, so vsi govorili, da ima malce večjo hitrost kot usb, da pa ni neke razlike med njima, sprobal pa sam tudi nisem nič, da bi videl ali je res tako kot pravijo.

heh, baba čula baba rekla. e-sata ni nič druga kot sata za externe naprave, kjer je malo drugačen port in bolj kvalitetni kabli. Električno je pa identičen sata, hence dobiš polno hitrosti, ki jo da disk od sebe (unlike usb2.0).
#brezpodpisa

krneki0001 ::

No to je pa potem čisto druga pesem. Bomo sprobal tole še danes.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

s6c-gEL ::






Šele usb 3.0 je primerljiv oz celo hitrejši kot esata.



na 5:04 imaš graf

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

krneki0001 ::

Fino. Torej dobi danes 750GB disk (wd black, 7200 obratov in 64mb cache) svoj priključek e-sata, pa bomo videli kako bo to za naprej.

A obstajajo z e-SATA vmesnikom tudi mala ohišja za eksterne diske, lih toliko da 2.5" disk not paše (kot so recimo tista mini za 2.5" diske na usb 3.0 od toshibe in WD-ja)?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

driver_x ::

s6c-gEL je izjavil:

na 5:04 imaš graf


Na 5:07 pa reultat.m:D

Zaključek: eSATA je hirejši.

fujtajksel ::

eSATA na picamica je preverjeno spodobno hiter. USB3 picamica najbrž tudi.
Sem uporabljal za zunanji SATA HDD in je HD Tune kazal enako hitrost kot če je bil disk v bay caddyju. Ampak, pozor, samo če je bil disk priključen direktno, medtem ko so nekateri kombinirani kontrolerji USB-eSATA zunanjih ohišij povzročali grdo upočasnitev in to precej odvisno od konkretnega modela. So bili neki reviewi na anandtechu ali tomshardwareu.

Je pa problem s temi picamicami in sicer zanesljivost, tako da ne priporočam. Imel sem dve eSATA picamica kartici različnih neznanih brendov (iz Amazona) in pri obeh se je dogajalo občasno crkovanje. Kolega je imel podobno izkušnjo. Potem sem dal rajši v caddy večji disk, za občasni backup pa je USB2 zunanji dovolj dober.
Z original vgrajenimi eSATA takih težav menda ni.

fujtajksel ::

krneki0001 je izjavil:

A obstajajo z e-SATA vmesnikom tudi mala ohišja za eksterne diske, lih toliko da 2.5" disk not paše (kot so recimo tista mini za 2.5" diske na usb 3.0 od toshibe in WD-ja)?


Včasih so se dobro obnesly IcyBox. WD pa ne.
http://www.raidsonic.de/en/products/ext...
Ampak preveri kako stoji stvarijo zdaj.

driver_x ::

Vgrajeni eSATA pri meni ne povzročajo težav. Nekaj časa sem imel celo en notranji disk (na plošči mi je zmanjkalo SATA priključkov) preko SATA - eSATA kabla speljan na zunanji priključek. Drugače pa imam trenutno 3 IcyBoxe preko eSATA priključene na računalnike in NAS, tisti na NASu že nekaj let deluje 24/7 brez problemov. V časih USB 2 je bil eSATA priklop zunanjih diskov kar nuja.

Aja, a kdo ve, ali USB že uporablja DMA način? Včasih je bilo za prenos podatkov potrebno posredovanje procesorja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zotac ZBOX ID18 Plus

Oddelek: Strojna oprema
234332 (807) MrStein
»

Iščem mini-računalnik (kot npr. Intel NUC) s prostim mini-PCIe portom

Oddelek: Kaj kupiti
8811 (611) Ribič
»

Razlika med vgradnjim in zunanjim SSD diskom!

Oddelek: Pomoč in nasveti
174651 (4307) chiiiii
»

HDD/SSD SATA adapter za laptop

Oddelek: Pomoč in nasveti
141639 (1401) an3333
»

Ivy Bridge bo podpiral PCIe 3.0

Oddelek: Novice / Procesorji
165462 (4718) Dr_M

Več podobnih tem