» »

Nov telefon

Nov telefon

«
1
2

davids6 ::

Kupujem "nov" mobilni telefon. Najraje bi videl da cena nebi presegala 150eur (nikakor pa 200eur). Telefon je lahko rabljen oz. starejši letnik (sicer bi raje videl, da je nov v kolikor obstaja možnost), kar si želim je, da bi imel dober fotoaparat, dobro baterijo in dobro možnost navigacije, ter da z njim nebi bilo preveč težav, ter da nebi imel nobene obveznosti do operaterjev. Ostale stvari mi niso tako močno pomembne in so lahko povsem povprečne, vsekakor pa si želim za tisto ceno istržiti čim več. Je trenutno na trgu kaj, kar bi ustrezalo tem kriterijem?

radmannsdorf ::

Motorola Moto G - okoli 150€ iz tujine
Nokia Lumia 520 - okoli 100€ pri nas

s6c-gEL ::

Lumia 520 za 100:
https://www.mimovrste.com/gsm-telefoni#!?menuItemId=15564641&brands=nokia


Lumij 630 v tujini okoli 140 s poštnino
https://geizhals.at/eu/nokia-lumia-630-...


Pri androidu imaš zastonjsko navigacijo Navfree, ostale so plačljive ali iz travnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

andreasjecar ::

Ali moto g ali nokia lumia.

hojnikb ::

za tak dnar lahko tut kak kitajc
#brezpodpisa

s6c-gEL ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

trnvpeti ::

 trend pri telefonih

trend pri telefonih

hojnikb ::

kitajci rastejo :)
#brezpodpisa

menjalnik ::

Za tak denar vsekakor Lumio 520, edino fleša nima zadaj:)Poglej še za Lg-ji

trnvpeti ::

lumia ima prednost v garanciji in barvah, ter fotoaparat
baterija je -, pa flash, pa slaba resolucija, in pri malo mocnejsi uporabi 512M rama
vse ostalo je enako

ali je ios, andro ali wp nima veze

davids6 ::

Glede navigacije pri teh telefonih, je potreben priklop na internet ali delujejo brez njega?

hojnikb ::

delajo brez
#brezpodpisa

davids6 ::

Kaj pa npr. ta telefon: http://www.gsmarena.com/lg_optimus_2x-3..., ki bi ga lahko dobil rabljenega za manj kot 100eur?

hojnikb ::

ma kaj si nor, tole ni vredno 100€
za manj dobiš 4X hd
#brezpodpisa

radmannsdorf ::

haha, če bi rad telefon letnik 2011 z 8mpix kameroin hd snemanjem, ti jaz prodam mojo xperio ray ;)

Zgodovina sprememb…

davids6 ::

menjalnik ::

Moj glas gre Xperii M2

hojnikb ::

nič od tega.
#brezpodpisa

davids6 ::

Če kupim telefon (npr. Nokio) iz tujine, se da potem nastaviti slovenski jezik?

s6c-gEL ::

Nokia wp se da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

davids6 ::

Samo še to, so lahko npr. kakšne težave pri uveljavljanju garancije?

puginho ::

In zakaj se nebi vezal pri obstoječem operaterju, lahko dobiš dosti boljši telefon za 150, kot da ga kupuješ prosto.

radmannsdorf ::

puginho, a ti veš kakšne so cene telefonov v prosti prodaji? pri operaterjih so v večini primerov dražji. pa še njihov kuža postaneš za leto ali dve.

spirit ::

Dražji res so, v paketih ap so potem cenejši, je pa odvisno kako gledaš na vezavo, meni se ni problem vezat, ker imam dober paket( sicer sem ga sedaj med vezavo spremenil)in mi nič ne fali, če ima ta momen tadrugi operter za 1€ na mesec boljšo ponudbo me pa tudi ne bo pobralo, itak ne moreš stalno spreminjti paketov in tudi s prehodfom med operterji so stroški... Prej sm bil vezan potem pa ker ni bilo potebe op nakupu telefona nisem bil, pa sm imel še več kot eno leto isti paket. Ne vem kaj se eni tako bojjite te vezave, saj veste za kaj se vežete... A za internet se tudi niste vezali, ko ste ga vzeli? Kolikokrat ste spremenili ponudnika, ali paket v zadnjih 15 letih?

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

puginho ::

radmannsdorf je izjavil:

puginho, a ti veš kakšne so cene telefonov v prosti prodaji? pri operaterjih so v večini primerov dražji. pa še njihov kuža postaneš za leto ali dve.


ne vem, npr. z1 compact pri mobitelu 263€, pokaži mi cenejšo..., pa še na obroke

zakaj bi postal kuža? če sem zadovoljen s paketom zakaj nebi podpisal za 24 mesecov? ti pa kr kupuj dražje telefone da se ja nebi slučajno rabil vezat, ker te olupajo da je joj :)

s6c-gEL ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

puginho ::

s6c-gEL je izjavil:

Redna cena pri TK je 600
http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...


Od 337 v prosti prodaji:
http://geizhals.at/eu/sony-xperia-z1-co...


pogovarjamo se o vezavi in takrat je cena 263! lahko pa kupiš za 337 da nisi njihov kuža :) na izgubi si pa koliko? naj nekdo izračuna

mgermo ::

Naročnina pa je zastonj? Če potrebuješ paket, kul, če ga ne, pa si na boljšem če kupiš v prosti prodaji.

hojnikb ::

Z vezavo absolutno preplačaš telefon pa še njihov b*tch si za 24 mescov. Resno, včasih če maš gotovino je bolje vzet v prosti prodaji (magar iz tujine) ali pa rabljenga, če je to opcija.
#brezpodpisa

spirit ::

Naročnina ni zastonj, amapak a je nimaš? si na predplačniškem paketu?
Ne pravim da ne smeš biti, sam si tega ne predstavljam, ker bi zapravil goro za storitve, tako pa imam za 23EUR na mesec neomejene klice in sms-e in 2gb prenosa, meni je to dovolj in cena primerna in ker mi paket ustreza se vežem za 2 leti če hočem telefon in ga kot smo ugotovili kupim ceneje kot ti brez vezave drugje (gledamo seveda samo nove identične telefone) to kaj piše pod redna cena brez vezave je pa itak znano da je previsoka cifra in je pač navado prva priporočena MPC s strani uvoznika/proizvajalca in kot boš videl redko kdaj pade ali pa pade ko je telofon že precej star in nikakor ni realna tržna MPC.
To ko pravite da si njihov kuža 2 leti, me res zanima kako pogosto menjate pakete ali pa celo operterja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spirit ()

mgermo ::

Sem na predplačniškem, ja. Priznam pa, da sem izven norme, saj imam malo klicev, nekaj več smsov, največ pa wifi, ki se vedno najde. All in all, zame cenejša opcija. Za nekoga drugega pa ne.

hojnikb ::

Naročnina ni zastonj, amapak a je nimaš? si na predplačniškem paketu?

jap

Ne pravim da ne smeš biti, sam si tega ne predstavljam, ker bi zapravil goro za storitve, tako pa imam za 23EUR na mesec neomejene klice in sms-e in 2gb prenosa,

Imaš neomejeno (o tem neomejenem bi se itk dal debatirat) enot, ki jih ne rabiš in samo ušiva 2GB podatkov, ki pa lahko porabiš, če maš smartphone.

in ker mi paket ustreza se vežem za 2 leti

zakaj bi se vezal ? Vzameš naročnino brez vezave in lahk greš stran kdaj ti paše.

in ga kot smo ugotovili kupim ceneje kot ti brez vezave drugje (gledamo seveda samo nove identične telefone)

V štartu daš manj ampak čez 2 leti te bo pa precej več stal kot mene, ki ga kupim v prosti prodaji.

To ko pravite da si njihov kuža 2 leti, me res zanima kako pogosto menjate pakete ali pa celo operterja?

Imam še istega operaterja (in tudi paket) zadnijih 12-13 let..

mgermo je izjavil:

Sem na predplačniškem, ja. Priznam pa, da sem izven norme, saj imam malo klicev, nekaj več smsov, največ pa wifi, ki se vedno najde. All in all, zame cenejša opcija. Za nekoga drugega pa ne.

Enako tukaj. Koristim praktično nič klicev, nekaj smsov (pa še tiste pošlem preko spletnih vmesnikov če je povezava wifi). Največ pa itk koristim wifi. Zato je predplačnik dovolj in zapravim čez celo leto verjetno manj kot nekdo z naročnino v enem mescu.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

spirit ::

ok to sta vajna primera in se vama splača, jst imam včasih precej klicev, na moemente precej smsov in mmsov (res ej da ne pazim na njih, ker imam že odkar je na voljo itak neomejene količine kar pomeni da mi je vseeno koliko jih pošljem in se mi zdi cena primerna, vama ki koristita malo pa verjamem da se ne splača, če bi ap bila naročnika in ne predplačnika bi se vama pa ravno tako splačalo (kot si omenil si na istem paketu 13 let, torj če se vežeš si na istem)
no ap da razčistimo še nekaj: neomejeno je neomejeneo, dokler ne gre za poslovno rabo oziroma oglaševanje, sem imel že več kot 1000 sms/mms v mesecu in precej klicev in je bil račun enak. Samo 2GB? Koliko imaš pa ti? če si na predplačniškem potem za 2GB odšteješ krepko več kot 23€ meni je že 1 GB zadoščal ker porabim na mesec okoli 700mb, ampak je paket tak, da je 2GB notri, prej sem imel 1 gb ap ostalo neomejeno za 25€ torej dam 2€ manj in imam vse enako le prenosa imam 2 GB, ki pa ju ne rabim, torej sem na koncu prišpral 2€ in ja imam smartphone, ker drugače jih seveda ne bi rabil.

puginho ::

in ker mi paket ustreza se vežem za 2 leti

zakaj bi se vezal ? Vzameš naročnino brez vezave in lahk greš stran kdaj ti paše.

Ravno zato bi se vezal da vzameš telefon ceneje kot v prosti prodaji, halooo. In zakaj se nebi vezal če že imaš naročnino in boš ostal pri operateru. Ti pač ne moreš vzet telefona in se tolažiš da ga dobiš ceneje v prosti prodaji kar niti slučajno ni res.

in ga kot smo ugotovili kupim ceneje kot ti brez vezave drugje (gledamo seveda samo nove identične telefone)

V štartu daš manj ampak čez 2 leti te bo pa precej več stal kot mene, ki ga kupim v prosti prodaji.

Ma nemoj, od kod tebi take računice? Če nimaš blage veze kake so prednosti naročnine in paketi... Če mislis da je predplačniško ceneje, ker plačaš po porabi si v hudi zmoti.

hojnikb ::

če si na predplačniškem potem za 2GB odšteješ krepko več kot 23EUR

Odštejem točno 2EUR oz. 4EUR pri mobitelu.

no ap da razčistimo še nekaj: neomejeno je neomejeneo, dokler ne gre za poslovno rabo oziroma oglaševanje, sem imel že več kot 1000 sms/mms v mesecu in precej klicev in je bil račun enak.

Tako kot je bil "neomejen" en tušmobilov paket, kjer se je potem izkazal, da je teh enot le 1500 za tuja omrežja :)

Ravno zato bi se vezal da vzameš telefon ceneje kot v prosti prodaji, halooo. In zakaj se nebi vezal če že imaš naročnino in boš ostal pri operateru. Ti pač ne moreš vzet telefona in se tolažiš da ga dobiš ceneje v prosti prodaji kar niti slučajno ni res.

seveda je res, sam nihče ne upošteva 24 mesečne računice, ampak le koliko da na licu mesta.

Ma nemoj, od kod tebi take računice? Če nimaš blage veze kake so prednosti naročnine in paketi... Če mislis da je predplačniško ceneje, ker plačaš po porabi si v hudi zmoti.

ne nisem, ker še nisem našel naročnine, ki bi me stala skozi leto ceneje kot preplačnih pri moji porabi.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

puginho ::

Dejstvo je da če opraviš 3 klice na mesec, pol se ti naročnina res ne izplača. Za vse ostale, ki pa imajo naročnino in bi jo v vsakem primeru imeli 2 leti tudi brez telefona pa se še kako izplača.

hojnikb ::

Ja, če _res_ rabiš te enote potem se jasno splača (sej iz tega namena so naročnine). Ampak vseeno je pa premislat, če se splača vzet telefon pri njih, ker včasih imaš smešne cene iz tujine za kake previous gen telefone.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

s6c-gEL ::

hojnikb
Odštejem točno 2EUR oz. 4EUR pri mobitelu.

Kateri "paket" ?

hojnikb ::

s6c-gEL je izjavil:

hojnikb
Odštejem točno 2EUR oz. 4EUR pri mobitelu.

Kateri "paket" ?

tušmobil internet 24h oz mobitel 1 dnevna opcija.
Seveda to ni primerljivo z naročnino, kjer dobiš take količine čez cel mesec, ampak za takrat ko rabiš (izpad neta itd, ni wifija..) je pa to bolje in ceneje.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

spirit ::

Primerjamo pač iste telefone in ne primerljivih, jst naročnino imam in me stane isto z ali brez vezave, klici so v vsao SLO omrežja sms/mms pa kamorkoli po svetu, tako kot imaš tudi ti tarifo za znotraj operterja, druga slo omrežja in tujino. 4 gb prenosa dobiš za 4EUR na telefon ali imaš kaj posebej zraven (druga sim)?
ne moremeo gledati nekaj splošnega ampak za posamznika, če ne kuriš nič se ti ne splača imeti naročnine, če si kot jaz ko pokurim kar precej potem pa ja in moja poraba po tvojem ceniku bankrotiram in obratno se tebi ne splača imeti naročnine za 3 klice in 2 sporočili ter 5mb prenosa. amapk tuki je point za nekoga ki ima naročnino ga ne stane nič več če je vezan, tudi določene pakete lahko spreminjaš po vezavi, tako sem ga jst čeprav sem vezan spremenil ravno v soboto, vezavo sem sklenil pa cca 2 mesea nazaj torej imam še 22 mesecev vezave ap sem spremenil paket na meni ugodnejšega, znotraj iostega operterja in kot sem rekel sam v zadnjih letih nism prav veliko spreminjal paketov, in mi je vezava ko kupujem nov telefon včas dobra izbira včasih ne, ko sem kupil n4 se nisem vezal ker sem ga dobil za dober denar rabljenega od kolega, ko sem tega zamenjal za n5 pa se mi je vezava splačala, saj sem s prodajo n4 dobil n5 za doplačilo 60EUR in seveda sem se vezal, v prosti prodaji pa bi novega n5 veliko več plačal oziroma sploh ne bi menjal telefona. malo moraš razčistiti pojme in ne vsega gledat samo iz svojega stališča nične porabe.

jst rabim internet vsak dan ne 4 dni v mesecu, kar pomeni da mi tak paket ne pride niti malo prav, ker bi porabil 30 oziroma 31EUR samo za internet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spirit ()

puginho ::

Se strinjam z vsem napisanim, za mene isto velja, logika enih tu z foruma je res nelogična in ozkogledna.

s6c-gEL ::

Za izbiranje najbolj optimalnega paketa:
http://www.tarife.si/si/vnos-mesecne-po...

spirit ::

Tale tvoj link je sicer precej koristen, vendar, jst ne vem kdo je na katerem omrežju ki ga kličem (od mobilnih) tako da ne vem koliko klicev opravim v telekom omrežju in koliko v druga. morda se sicer vidi z računa, bi moral preveriti. vsekakor zanimiva zadeva, pa naj si vsak pogleda kak paket se mu splača. upošteva ap samo pakete, brez dodatnih opcij in akcij, tako recimo ne upošteva đabest 200 za zmeri in opcije +3, ki ti da 2gb prenosa in ostalo neomejeno (je pa to skoraj enak paket potem kot neomejeni EU in tudi stane isto, nima pa opcije za klice v EU, kjer lahko na dan zapravič v tujini 2,9EUR ne glede na porabo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spirit ()

s6c-gEL ::

Formula 1 ::

Čisto odvisno je od telefona kaj se bolj splača. Sony Xperia Z2 se bolj splača iz DE, na Hardwerversand je cena 494€ pri Telekomu pa 570€ (z vezavo).Pri Z1 ste pa ugotavljali da se jo pa splača vzeti če imaš pač paket pri Telekomu ki ti ustreza. Ampak to šele kakšnih 14 dni, morda malo več, prej je bila cena z vezavo 384€, v DE pa 337€ brez vezave. Vse je odvisno od tajminga in modela. Je pa res, da veliko ljudi kupuje telefon na obroke in zato sklenejo anex.

user-pass ::

davids6 je izjavil:

Kupujem "nov" mobilni telefon. Najraje bi videl da cena nebi presegala 150eur (nikakor pa 200eur). Telefon je lahko rabljen oz. starejši letnik (sicer bi raje videl, da je nov v kolikor obstaja možnost), kar si želim je, da bi imel dober fotoaparat, dobro baterijo in dobro možnost navigacije, ter da z njim nebi bilo preveč težav, ter da nebi imel nobene obveznosti do operaterjev. Ostale stvari mi niso tako močno pomembne in so lahko povsem povprečne, vsekakor pa si želim za tisto ceno istržiti čim več. Je trenutno na trgu kaj, kar bi ustrezalo tem kriterijem?


Se pridruzujem zgoraj napisanemu. Je mogoce tukaj kaj kvalitetnega pod 200€? http://www.ebay.de/rpp/sale/sommer
Hvala!

spirit ::

Moto G ali Lumia 630 al pa kak kitajc, za to maš pa tudi posebno temo.

menjalnik ::

Jest bom čist tkole reku, mesečno pokurim nekih 10€(klic, sms) prenosa podatkov imam 3GB prek wifija:)Zdaj, če bi imel naročnino bi velik več pošiljal pa klical naokoli tko pa pač poiščeš free wifi, ker jih je itak polno in pošlješ sporočilo prek facebooka, viberja ali pokličeš prek skype

davids6 ::

Kaj pa ta ponudba na Bolhi, se bi mi splačal (sicer malo slaba baterija): http://www.bolha.com/telefonija-gsm-apa... ?

davids6 ::

Ima kdo izskušnje oz. kakšno je vaše mnenje o tem telefonu: http://www.gsmarena.com/lg_l90_d405-610...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mobilni telefon - 8 jedrni core iz EU skladišča

Oddelek: Mobilne tehnologije
429727 (8769) umberto
»

Kateri telefon mi priporočate do 150€? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10222776 (18580) hojnikb
»

Nakup poceni telefona z dobro baterijo!

Oddelek: Mobilne tehnologije
353749 (3087) GTX970
»

Telefon do 100€

Oddelek: Kaj kupiti
52415 (2183) pixelzgaming
»

Pomoč pri nakupu kitajskega mobilnika

Oddelek: Mobilne tehnologije
116050 (5779) traktor

Več podobnih tem