» »

Odveč računalniška oprema

Odveč računalniška oprema

SloBiscuit ::

Živjo,

mene zanima, če ima kdo tukaj od vas kakšno opremo, ki je ne rabi?
Namreč mojemu bratu že nagaja RAM, HDD, grafa in napajalnik.
Ima i-5 (eno ta slabo verzijo, več podatkov sporočim jutri, ko usposobim komp)
GT 530 (nVidia)
4GB rama ddr3
420W napajalnik

Vglavnem nimam denarja za nove dele pa me zanima če kdo ne misli prodati ampak podariti sem jst "the go to guy".
Sem pa v Ljubljani (Dravlje)

Hvala
neznanec555

Mavrik ::

A si prepričan da VSE to nagaja in da simptomi niso posledica odpovedi samo ene komponente? Ker tole je kar zanimiva kombinacija ;)
The truth is rarely pure and never simple.

korenje3 ::

tudi jaz se javljam... če ima kdo kaj za podariti, sprejmem.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

dottor ::

Jaz bi najprej stestiral kaj je crknilo in pol šel "nabavljat" drugo.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

SloBiscuit ::

Ja sem testiral.
Namreč hdd sem testiral in odpravil nekaj napak (čeprav še vedno pravi da je v slabem stanju)
grafična kartica na vsake toliko časa da zamrznjeno sliko (al pa je zeleno ipd). (se ne presegreva)
ram sem nekako zrihtal da ni skoz na 100%, čeprav skoči na 100% vsake toliko časa
napajalnik pa brni, tako da sem trenutno z wd-40 pošprical ventilator, tako da bom jutri al pa pojutrišnjem prižgal da vidim ali je res samo ventilator ali pa je napajalnik.
Če je slednje bom rabil zamenjat, sam tukaj se pa pojavi problem ko ni več denarja :I
Tako da ja, je mal problem :p
(je nagajalo vse to, sam sem kukrtok še nekako odpravil te težave, čeprav se te problemi radi vračajo :p)
Je pa drgač računalnik namenjen igranju igric, kar pa moram rečt da je na tem področu za en drek :I (komejda da dela vse na low)
Če kdo ima kkšnega prijatelja ko ne rab več bi tud lepo prosu :)

Hvala
neznanec555

dottor ::

Z GT530 ne moreš pričakovat čudežev...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

krneki0001 ::

Na HDD si odpravil par napak? Finomehanično? Ram je stalno na 100%? Jaz bi rekel, da je sistem polen virusov in da ima tvoj brat problem s prenapolnjenim diskom.

Daj ti malo bolj opiši kaj so problemi in kako se odražajo? Pa prosim v slovenščini, da bomo razumeli kaj je napaka in ti lahko svetovali vsaj kako za začetek stvari sanirati.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

SloBiscuit ::

krneki0001 je izjavil:

Na HDD si odpravil par napak? Finomehanično? Ram je stalno na 100%? Jaz bi rekel, da je sistem polen virusov in da ima tvoj brat problem s prenapolnjenim diskom.

Daj ti malo bolj opiši kaj so problemi in kako se odražajo? Pa prosim v slovenščini, da bomo razumeli kaj je napaka in ti lahko svetovali vsaj kako za začetek stvari sanirati.


Sem že formatiral ipd... Drgač pa ja se spoznam na računalnike kr dost, nism tak lajk glede tega. Se sam velik ukvarjam z njimi, tako da tehnične pomoči ne rabim.
Drugače pa hvala :)
neznanec555

black ice ::

SloBiscuit je izjavil:


Sem že formatiral ipd... Drgač pa ja se spoznam na računalnike kr dost, nism tak lajk glede tega. Se sam velik ukvarjam z njimi, tako da tehnične pomoči ne rabim.
Drugače pa hvala :)

LAIK. Lajke najdeš v Knjigi obrazov.

INB4 thread is closed: napajalnik? Zagotovo gre za kakšen LC Power.

SloBiscuit ::

black ice je izjavil:



INB4 thread is closed: napajalnik? Zagotovo gre za kakšen LC Power.


Yep. Predvidevam da je en unih 420W k so za 30€ z razlogom.
V glavnem kdorkol je kupu ta komp je tista trgovina profitirala :I (kupec pa "najebal", evo glih to se zgodi ko te familija ne posluša :I )
Zdej pa so tle češ na tle maš pa poprau al pa kolegom reč k majo kej doma (in nimajo) oh ja...
neznanec555

black ice ::

Poskusi s tem. Ne vem točno kolikšna je natančnost voltaže posamezne linije, vendar sem do sedaj vse fuč napajalnike eliminiral s tem programom.

Pšenični ::

"napajalnik pa brni, tako da sem trenutno z wd-40 pošprical ventilator, tako da bom jutri al pa pojutrišnjem prižgal da vidim ali je res samo ventilator ali pa je napajalnik."

Tko si spravu mast ven, in je zdej vent zanič.

SloBiscuit ::

Pšenični je izjavil:

"napajalnik pa brni, tako da sem trenutno z wd-40 pošprical ventilator, tako da bom jutri al pa pojutrišnjem prižgal da vidim ali je res samo ventilator ali pa je napajalnik."

Tko si spravu mast ven, in je zdej vent zanič.


Nope. Sem že pucal ventilatorje z wd-40 in vsi delajo še 1 leto po tem...

Hvala @black ice
neznanec555

Zgodovina sprememb…

Malcolm_Y ::

http://vez-je.org/

Tule zbirajo stare PC-je, jih popucajo in dajo tistim, ki si jih ne morejo privoščiti. Morda imajo tudi kake komponente, ki jih niso mogli ponucati.

detroit ::

super društvo
Skero

111111111111 ::

Malcolm_Y je izjavil:

http://vez-je.org/

Tule zbirajo stare PC-je, jih popucajo in dajo tistim, ki si jih ne morejo privoščiti. Morda imajo tudi kake komponente, ki jih niso mogli ponucati.


Ampak to je za tiste, ki ne morejo niti do interneta, ne pa za mularijo, ki bi rada igrala igrice, pa jim starši nočejo kupit najnovejše grafe za 300€. Osebno iz firme računalnike šenkam ljudem, ki ga nimajo.

Tako da od mene ne bo nič. :)

Malcolm_Y ::

111111111111 je izjavil:

Ampak to je za tiste, ki ne morejo niti do interneta, ne pa za mularijo, ki bi rada igrala igrice, pa jim starši nočejo kupit najnovejše grafe za 300€. :)
Vem. Ampak OP je napisal "Vglavnem nimam denarja za nove dele", zato bi morda prišel v poštev. In slabši PC, ki dela, je gotovo boljši od dobrega, ki ne.

Invictus ::

Malcolm_Y je izjavil:

Vem. Ampak OP je napisal "Vglavnem nimam denarja za nove dele", zato bi morda prišel v poštev. In slabši PC, ki dela, je gotovo boljši od dobrega, ki ne.

Še 1x si preberi konfiguracijo njegovega PCja ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

eric_cartman ::

Vglavnem nimam denarja za nove dele pa me zanima če kdo ne misli prodati ampak podariti sem jst "the go to guy".
Sem pa v Ljubljani (Dravlje)


Hehehe...

Eni se pa znajdete..Kar zastonj vse. Pa tudi ne vem zakaj si kraj napisal iz kje si, ker bi tako ali tako moral pridt iskat robo sam, ki bi ti jo ljudje podarili..Al pričakuješ, da ti jo bodo dali in še dostavili zastonj??

Sicer pa imaš v BTC-ju v hali A trgovino BUS, ki prodaja zaseženo robo od stečajnih mas in zarubljeno robo etc. Mislim, da je bilo nazadnje celo nekaj trdih diskov, ki so poceni pa mislim, da nerabljeni.

Jaz bolj sumim na kakšne viruse na tem tvojem računalniku..Imamo v službi ravno takega in šiba ko strela..Je pa res, da GT 530 ni ravno za Crysis špilat.

Znida ::

eric_cartman je izjavil:


Sicer pa imaš v BTC-ju v hali A trgovino BUS, ki prodaja zaseženo robo od stečajnih mas in zarubljeno robo etc. Mislim, da je bilo nazadnje celo nekaj trdih diskov, ki so poceni pa mislim, da nerabljeni.


Kje je ta trgovina, ne najdem nič pod tem imenom.

[D]emon ::

WD-40 ni strojni lubrikant.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

shadeX ::

BTW, kolega je na odpadu dobil dost boljšo (delujočo) grafiko od njegove trenutne. Dobil je tudi nekaj diskov. Tko da se pomoje splača pogledat tud tam :D

Janac ::

shadeX je izjavil:

BTW, kolega je na odpadu dobil dost boljšo (delujočo) grafiko od njegove trenutne. Dobil je tudi nekaj diskov. Tko da se pomoje splača pogledat tud tam :D


V katerem odpadu pa?

Se vedno ko sem nasel kakega, so me izgnali ven...

#000000 ::

Janac nisi imel pravega pristopa k stvari. Recimo morš pokazat certifikate pol gre lažje pomojem.

dzinks63 ::

OP je izrazil svojo željo in probleme katere ima, nekateri so mu z nasveti tudi pomagali, offtopic posti o nevoščljivosti in moraliziranju so pobrisani.

SloBiscuit ::

Hvala vsem za pomoč.

Erm pravil sem zato da sem iz LJ, ker bom bolj težko prišel iz busom v maribor al pa kam :)
Kar se pa odpadov tiče, pa mislim da je sploh prepovedano :D

Še enkrat hvala ;)
neznanec555

eric_cartman ::

Kje je ta trgovina, ne najdem nič pod tem imenom.


Na internetu nič ni o tej trgovini, to vem..Vendar pa mi je povedal za to trgovino kolega, ker si je tam kupil miš g500. Pa sva potem tudi midva iskala zakaj ni nič na internetu..Tako, da sem jo obiskal..Potem pa tako..Vsega imajo po malem..Kot nekakšen flee market. Kolesa, ekrani, dvd-ji, Blu ray predvajalci, navigacije, miške, tipkovnice, potem imaš kar malo bele tehnike in ostalih kuhinjskih pripomočkov, pa potem brivniki etc. Skratka vse..In včasih se najde kaj pametnega in zelo poceni tam. Ne rečem pa, da je vse čisto poceni. Nekatere stvari so bile mogoče par € cenejše kot v ostalih trgovinah.

Trgovina pa je v hali A točno za loterijo, tam pri štengah..Spredaj imajo tablo, kjer jim jasno piše, da je to trgovina z zaseženim materialom iz stečajnih mas, rubljenja etc.

Skratka jaz si nisem od tam še nič kupil..Sem pa šel zarad firbca, če imajo mogoče celo kakšne objektive, bliskavice in take zadeve. Pa nič od tega ni bilo.

[D]emon ::

Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

eric_cartman ::

[D]emon je izjavil:

Najbrz mislite tole:

http://www.pctrgovina.com/trg/clanek.ph...



Jasno in glasno povem skoraj do metra natančno kje se nahaja, potem pa mi daš zemljevid Swedate v HALI 9... o.O

Je pa to nekaj podobnega kot tisto.. Tista trgovina pa je v hali A točno pri stopnicah oz. par metrov stran od loterijske stojnice. Takoj za loterijo je ta trgovina.

[D]emon ::

Ne vem, ne poznam BTC-ja tocno. Sorry.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

chocolino ::

To je trgovina BUS BUS katera dela pod okriljem Felix Trade d.o.o. , iz Trzina. Tudi sam kupujem tam in sem zadovoljen, NE komplicirajo glede garancije, če želiš lahko daš zadevo na servis ali pa ti na licu mesta zamenjajo za drugo.Brez komplikacij.
Objav na bolhi nimajo ker Bolha ne tolerirate takih podjetjih kateri je busbus...
Če kupujete kaj določenega pojdite v trgovino poglejte če je v ponudbi,če ni povprašanjte prodajalca.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pohodniška oprema

Oddelek: Loža
465826 (794) koyotee
»

Delovni kombinezon

Oddelek: Loža
255781 (3846) Unknown_001
»

Kje lahko začasno pustiš stvari v LJ?

Oddelek: Loža
92424 (1726) [D]emon
»

Odkup in prodaja rabljene robe?

Oddelek: Loža
103641 (3216) fosil
»

Fizična trgovina za H7 žarnice v LJ

Oddelek: Kaj kupiti
193494 (3041) RejZoR

Več podobnih tem