» »

Študentski domovi Maribor

Študentski domovi Maribor

Ovi ::

Pozdravljeni,

kako je s študentskimi domovi v MB, ko se vpisuješ? S punco sva skupaj že 5 let, sprejeta sva bila oba in rada bi stanovala seveda skupaj. Kako se to lahko uredi? Vem da se da, ampak pojma nimava kako. Študirala bova na različnih faksih (jaz mehatroniko, ona germanistiko).

A ti sami dodelijo dom ali si lahko izbiraš? Si sostanovalca lahko izbiraš sam ali ti ga oni dodelijo? Kako je sploh z vpisom? Rabiš potrdilo o vpisu ali je dovolj, da prineseš potrdilo, da si sprejet? Prosim za čim boljše informacije.

zee ::

Uporabi Iskanje. Tema je bila obdelana ze veckrat (tudi uspesno!) obdelana. Alternativno gres lahko se na spletno stran od Studentskih domov, kjer je vse napisano.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

galu ::

Kako je s temi položnicami za vnaprej... V začetku novembra dobiš položnico za celi mesec. Je legalno računati najemnino za celi mesec, če prekineš "najemniško razmerje" prej?
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

spicymilk ::

Pozdravljeni!
Zanima me če mi lahko kdo iz prve roke pove kakšno informacijo o študentskih domovih v Mariboru? (ne zanima me kako se vpisati, ipd.)
Rad bi izvedel samo kateri domovi so dobro opremljeni, tihi,...
Sam se nagibam nekako k domu 13 na Smetanovi. (Hodil bom pa na FERI).
LP

Greg91 ::

Glede na izkušnje sošolcev (FERI) je 13ka res v redu. Prav tako so tudi 10ka in tisti celotni sklop domov nasproti FERI-ja na koroški lepo opremljeni.

amacar ::

13ka je kul ja po opremljenosti, je pa malo dražja ampak vsaj nima cel štuk ene kuhinje in 2 kopalnici. Če greš na feri je tudi lent zanimiv, ker imaš le 20 metrov do ferija, ampak je večji problem priti tja.

galu ::

Če boš hodil na FERI, je smiselno iti samo na Lent ali pa Smetanovo. Slednja je novejša in dražja, Lent pa je prek ceste in kar spodoben. Zdaj ravno na novo štrihajo sobe na Lentu, tak da bo bolj novo zgledalo od znotraj.

In ja, na Lent je kr problem priti, če nimaš "vez", takšnih ali drugačnih.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

spicymilk ::

Pozdravljeni!
Pojavlja se mi še eno vprašanje, zdaj ko se počasi bliža faks.
Se mi splača kupiti prenosni računalnik (živel bom v študentu) ali raje stacionarnega? (ali mogoče prenosnega + dodatni monitor)
Glede zapiskov, bi vse pisal "na roke", ker se tako lažje učim.
Ne vem pa kako je s projekti, in ali bi rabil kdaj pa kdaj računalnik tudi nesti na faks. (smer RIT)
Hvala za pomoč.
Lp

Zgodovina sprememb…

amacar ::

Najboljse bo verjetno prenosnik+zunanji zaslon (sploh ce ne igras iger). Ce pa ze imas stacionarca sm js lepo shajal tudi s stacionarnim + remote desktop/teamviewer, ker se mi zadnji 2 leti ni vec dalo vlacit laptopa na faks (imel 15.6") + na stacionarnem sem lahko gejmal na visokih nastavitvah, ker je bil laptop za nove spile ze presvoh.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Študentski dom Maribor

Oddelek: Šola
206028 (3305) xgenx
»

Najbrž ne bom sprejet na FRI, druga opcija FERI ali VSŠ, par uprašanj za študente FER

Oddelek: Šola
132788 (1962) avtek
»

FERI - Kje parkirati?

Oddelek: Loža
306396 (3001) seba-beba
»

Še neki o študentskem domu v MB...

Oddelek: Šola
193721 (3078) gzibret
»

Študij na FERI v MB

Oddelek: Šola
477923 (6819) Bob Rock

Več podobnih tem