» »

Laptop vroč v idle

Laptop vroč v idle

Steampunk ::

Hello,

imam problem s prenosnikom; kadarkoli delam na nejm, je vse OK, ventilator sploh ni prižgan. Ko ga pustim pri miru (cca 10-15 min), zadeva nabije ventilator na 100% - iz rež piha vroče, seveda.

Prenosnik sem očistil, pasta je stara manj kot pol leta (še tovarniška, nisem razdiral), specsi računalnika pa so:

Haswell i7, Intel integrirana + GeForce 740 grafa, Win 8.1.1., druga menda ni pomembno za ta problem, ali pač? V BIOS-u je ventilator nastavljen [always on: OFF] in v Windows kot vedno pasivno hlajen. BIOS je na prejšnji verziji, nova ima odpravljeno drugačno težavo.

Na spletu najdem rešitve, katere sem že preizkusil, o dotičnem primeru pa nič.
  • spremenilo: Steampunk ()

lisjak ::

jaz bi rekel da maš malware...
poglej keri procesi kurijo procesor... če je process microsoft to coff...nekaj... pol je ziher trojanec
preskeniraj z malwarebytes ali kaj podobnega

Steampunk ::

Proces "System" je žrl 20-25% CPU. Sem ga resetiral in je pisalo na hitro "Configuring Windows Updates", čeprav v Windows Update ne duha, ne sluha o kakršnih koli posodobitvah.
No, zdaj ko je resetiran, je prižgan na mizi, display off, neslišen. Svašta.

Sem našel podoben problem:


Ko bodo težave nazaj, bom odkrival kaj je narobe. Hvala zaenkrat.

cen1 ::

Mogoče ti kdo mina bitcoine v ozadju :P

Blinder ::

kak live linux na usb pa bootat?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Steampunk ::

cen1 je izjavil:

Mogoče ti kdo mina bitcoine v ozadju :P

Hehe :D

Blinder je izjavil:

kak live linux na usb pa bootat?

Zakaj pa bi to delal? Saj ni težav z uporabo laptopa.

gor13azd ::

bi se kar strinjal, da gre za malware....pri enem kolegu sem imel isti problem, sicer je njemu že kar hitro po 2min v idlu začelo nabijat temperaturo in ventilator na gpu...poglej kateri procesi ti laufajo v ozadju in pogooglaj, če gre za nesnago (sploh bodi pozoren na kake audio/video procese)

vem da malwarebytes ni pomagal, ampak si mogo ročno z nekim toolom skinit (blokirat) proces, ki je delal sranje
gogi

Steampunk ::

Ventilator nabije, ko ekran ugasne. Ko delam na njem, je tih. Sploh ni prižgan.

Nobenega nenavadnega procesa, samo nujne stvari (driverji in Windows procesi (26)). Ni to nek računalnik na katerem je 5 uporabnikov, ki non-stop nalagajo stvari nanj.

Trenutno stanje:
CPU 0% 0.77 GHz/2.40GHz
RAM 1.8/16 GB
Disk 0%
WiFi praktično nič.

Še vedno sumim kakšen faliran uraden driver, ali pa, da ga ne ugašam. Po restartu težava izgine, zdaj je prižgan 16+ ur in še ni težav. Poročam, kako se bo obnašal naprej.

xda develope ::

Steampunk je izjavil:

Ventilator nabije, ko ekran ugasne. Ko delam na njem, je tih. Sploh ni prižgan.


Po tem sodec ti ventilator med uporabo ne dela ko ga pa zapres pa se verjetno hladi po zgoraj napisanem sodec.

Steampunk ::

Ko delam kaj zahtevnejšega za procesor, npr. renderiranje videa, se seveda prižge in hladi. Ko pa urejam dokumente, brskam po spletu, itd. pač ne.

Primer:
Napiešm račun v Office-u, nekaj poiščem na spletu, grem iz pisarne (za računalnk nezahtevna opravila, ni potrebe po hlajenju), pridem po cca. 1 uri nazaj, laptop je prižgan (nastavljeno imam, da se ekran ugasne po 15 min), torej ekran ugasnjen, iz ventilatorja se vrti na polno, iz rež pa vroč zrak. Ekran prižgem in se zadeva počasi umiri, ampak ventilator nikoli ne ugasne. Potem tako zadeva funkcionira, dokler je ne resetiram - potem pa spet vse kot mora biti.

Ugotovil sem, da proces "System" nabije procesor na 20-25%. Resetiral sem ga ob polnoči, do zdaj še vse normalno.

Kot pravim, čakam da bo ta proces spet kuril CPU, potem pa bom raziskal kaj ga muči.

V standby/sleep se ventilator nikoli ne prižge.

hojnikb ::

to ti nek driver nabija cpu usage. Ker to ni normalno
#brezpodpisa

xda develope ::

Preglej za trojance ali pa poskusi reinstalacija windowsov

lisjak ::

najprej preskeniraj za malware, da to izločiš... pol pa update driverjev in windowsev.
kateri prenosnik pa imaš ? jaz imam lenovo z510, pa sem mel podobne probleme, zaj je pa mir.

Steampunk ::

xda develope je izjavil:

Preglej za trojance ali pa poskusi reinstalacija windowsov

Računalnik je čist. Recovery (remove everything & reinstall windows) sem naredil mesec pa pol nazaj.

hojnikb je izjavil:

to ti nek driver nabija cpu usage. Ker to ni normalno

Tudi jaz sumim. HDMI ali pa Nvidia grafika. Ne igram se na računalniku, je pa dosti krat povezan preko HDMI na monitorje, če bi takrat vklopil Nvidia GPU?
Saj pravim, zdaj je prižgan 22 ur, pa deluje normalno.

lisjak je izjavil:

najprej preskeniraj za malware, da to izločiš... pol pa update driverjev in windowsev.
kateri prenosnik pa imaš ? jaz imam lenovo z510, pa sem mel podobne probleme, zaj je pa mir.

Driverji so vsi posodobljeni, razen BIOS je na prejšnji verziji. Windows Update tudi redno posodablja.
Laptop je HP ENVY 15, early 2014.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steampunk ()

matej_jack ::

To se meni dogaja na ultrabooku, ki ga ne uporabljam vsak dan. Krivec je pa pri meni antivirusni program (windows defender), ki se takrat spomni skenirat disk... Poskusi ugasniti sprotno preverjanje.

Steampunk ::

matej_jack je izjavil:

To se meni dogaja na ultrabooku, ki ga ne uporabljam vsak dan. Krivec je pa pri meni antivirusni program (windows defender), ki se takrat spomni skenirat disk... Poskusi ugasniti sprotno preverjanje.

Možno! Glede na uro zadnjega skeniranja, bo držalo. Nikoli nebi na to pomislil.
Googlam in ima folk enake probleme pri puščanju računalnikov, računalnik ima pri polnem skeniranju enake simptome, tako da ta "System" kaže background Windows Defender proces. Sem izklopil avtomatsko preverjanje, če nebo v redu, pišem dalje :)

Driverji so vsi OK, preverjeno.

Hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HD Posnetki štekajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
699483 (3409) showsover
»

firefox problem - cpu usage nenormalen

Oddelek: Pomoč in nasveti
232502 (1866) jizzer
»

Laptop se ne ugasne, ne gre v sleep...

Oddelek: Pomoč in nasveti
212978 (2655) jb_j
»

PC+USB Android=VIRUS

Oddelek: Pomoč in nasveti
191946 (1425) helo
»

Ventilatorji se ne ugasnejo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5110721 (9312) inbox

Več podobnih tem