» »

Namizni računalnik 1500EUR

Namizni računalnik 1500EUR

«
1
2

Squeazer ::

Torej, nakupujem nov PC (vse komponente iz amazon.de) pa me malo zanimajo mnenja drugih, to sem zbral do sedaj:



Vidi kdo kak bottleneck v konfiguraciji? Potrebujem ga izključno za delo (vglavnem programiranje), in nič za gaming, tak da grafična ne rabi bit top, ampak dovolj dobra da mi drugega ne bo upočasnjevala. Budget je okoli 1500€, kar vključuje dva monitorja.

Power suply imam načeloma že en 600W, samo tudi razmišljam da bi nekega novega nabavo.

Thx!
  • spremenil: dzinks63 ()

hojnikb ::

sfaljena sestava totalno...
imaš namensko temo + že naret konfig za približno tolk keša
#brezpodpisa

Squeazer ::

Zakaj bi bla sfaljena?

hojnikb ::

2011 platforma
uber overpriced ssd
grafika, ki ne spada v ta price point
overkill rami
....

Imaš boljšo sestavo tukaj
Nakup namiznega PC-ja

Oz, če se sploh nebo gejmalo, nerabiš niti dedicated grafike... Daš to razliko kam drugam.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

bluefish ::

Navaden 4770 ali 4790, neka normalna nenavijalska plata, 2 x 8GB osnovnega RAM-a, brez grafične, SSD po želji.

Pa že to je overkill, če boš nazadnje "programiral" za splet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Squeazer ::

Za SSD so mi vsi kaj sem jih vprašal predlagali tega, da je baje top kar se tiče ssd-jev. Za 2011 pa se mi zdi da se bo v naprej delalo na njej, ker kopujem pc ne za 2 leti ampak 6 recimo in ga bom na tak način lahko upgradal (misliš da ne?). Za grafiko imaš vrjetno prav, to je pa del sestavljanja o kerem res nimam nič pojma, za rame pa sem vedno bil mnenja da so ena izmed najbolj pomembnih komponent in malo overkilla na tem delu mislim da prav pride. So pa res najhitrejši kaj sem jih našo za normalno ceno :) Sicer pa cena ni bla tolko višja od nvm recimo okoli 2000mhz, zato sem te izbral.

Misliš, da če uporabljam integrirano grafiko, to nebo bottleneck za celo sestavo?

Bom pa še pogledal v tisti temi, thx.

driver_x ::

Moje izkušnje s programiranjem (Java/EE development + lokalno JBoss, GlassFish ali Tomcat + development na bazi Oracle, MS SQL ali MySQL - baza na strežniku, front end orodja lokalno): grafika je lahko katerakoli, trenutno mi brez problema fura dva monitorja Intelova HD4000, ki je vgrajena v procesorju. Pomemben je disk (obvezno SSD), operacijski sistem (Windows je bil v mojem primeru najpočasnejši) in RAM, pri katerem je pa spet odvisno od tega, na keterem OSu lavfaš. Meni vse zgoraj našteto lepo teče tudi na Macu s 4 GB RAMa. Procesor se ti pozna samo pri prevajanju kašnih večjih projektov. Aja, pri RAMu so tisti CLji in MHZ čisto brezveze - pri programiranju ne boš opazil čisto nobene razlike.

hojnikb ::

Squeazer je izjavil:

Za SSD so mi vsi kaj sem jih vprašal predlagali tega, da je baje top kar se tiče ssd-jev. Za 2011 pa se mi zdi da se bo v naprej delalo na njej, ker kopujem pc ne za 2 leti ampak 6 recimo in ga bom na tak način lahko upgradal (misliš da ne?). Za grafiko imaš vrjetno prav, to je pa del sestavljanja o kerem res nimam nič pojma, za rame pa sem vedno bil mnenja da so ena izmed najbolj pomembnih komponent in malo overkilla na tem delu mislim da prav pride. So pa res najhitrejši kaj sem jih našo za normalno ceno :) Sicer pa cena ni bla tolko višja od nvm recimo okoli 2000mhz, zato sem te izbral.

Misliš, da če uporabljam integrirano grafiko, to nebo bottleneck za celo sestavo?

Bom pa še pogledal v tisti temi, thx.


Top SSD je trenutno 850PRO, sam še ni v prodaji. Ampak ker ti neboš delal nekih hudih enterprise grade IO operacij, je tudi kak pol cenejši ssd vrh glave. Recimo za podobno ceno dobiš MX100 512GB (2x večji)...

ram vzameš najcenejši 1600Mhz...
2011 socket sploh ni future proof, ker pride z haswell-e nov socket, torej je to zadnje kar lahko daš gor. Res podpira 6 jedernike, ampak čez par let vprašanje, če boš dobil kakega. Raje menjat vse takrat, ko je prešvoh.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

krneki0001 ::

Za 1500 evrov:

Lenovo Thinkpad T540p (i7-4700Q (6mb cache), 16GB ram, Nvidia GT-730, 15,6" ekran, 256SSD intel) 1300 dolarjev
docking station 72€

Pa priklopiš gor svoje monitorje in imaš mašino za razvijalca. Ko pa greš nekam na teren, pa ga lahko snameš z docka in ga vzameš s sabo.


Ali pa počakaš na Lenovo thinkpad T440, ki pa bo z enako konfiguracijo imel še touch screen za približno isto denarja.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

spirit ::

Pri taki konfiguraciji in ceni bi jaz za SSD vzel kaj na Msata vodilu, so ratali blazno poceni. Vse ostalo pa kot so ti rekli, o upgrade ne sanjaj kaj veliko pa grafične tudi ne rabiš. kaj boš pa za ene zaslone kupil?

hojnikb ::

zakaj hudiča bi jemal msata, če je pa sata isto hiter in praviloma cenejši ???
#brezpodpisa

Squeazer ::

Delam na kr velikih projektih (za Android) in trenutni build time na Q9550 , nekem WD green in 800mhz DDR2 ramih za cel projekt je okoli 10 minut kar je za ponoret dolgo, predstavljaj si da eno vrstico spremeniš in moreš čakat 3-5 min da ti deploy-a (konkretno nadležno). Mel ga bom še za filme pa take stvari, ampak nič kaj konkretno grafično zahtevnega, mogoče kak preprost špil, ampak nič resnega, mam konzolo za take zadeve. OS more bit win (8.1 mam zaj), mogoče na dual-boot kak debian.

hojnikb, bom pogledal tega MX100, thx, sem razmišljal o tem samsungu 512 samo mi je predrag (~300€), bi pa mel nekega dobrega ker eni moji projekti so kr IO zahtevni (ampak samo kar se tiče buildanja kode) za RAM pa si bom dal te nekaj manjšega, da še kam drugam dam preostanek budgeta.

Prejšnji, torej trenutni komp sem sestavo kakih 5 let nazaj pa mi je do nedavnega super delal, zaj pa že peša malo, pa grafa je dovolj stara da ma Win 8.1 manjše probleme z njo, ker Catalyst samo legacy driverje, ki pa tudi delajo pogojno (HD4870).

Kateri socket pa bi potem predlagal, da bi ga mel za nekaj časa? 1156 / 1366?

Pa glede napajalnika, imam nekega LC Power 600W v trenutnem, bo dovolj za v novega, pa da bo nekaj let še mi špilal?

Za SSD sem slišal da so msata kao hitrejši, samo mi sata vseeno bolj diši...

spirit ::

cenoven razlike skoraj ni, je pa msata malce hitrejši če primerjam 840 evo je pisanje 90mbps hitrejše na msata.
aja za monitorja sem pa sedaj videl kaj si izbral in je ok izbira :)

bluefish ::

Squeazer je izjavil:

Kateri socket pa bi potem predlagal, da bi ga mel za nekaj časa? 1156 / 1366?
1366/1156 sta že dedka, 1150 bo OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Mavrik ::

*sigh*

Tudi SSD ti pri Androidu ne bo pomagal pri hitrosti če uporabljaš Gradle :P

Drugače pa, pod 8GB rama nimaš kaj razmišljati za resno delo - če imaš virtualke raje 16GB. Recimo dva Android emulatorja pa kak Android Studio in IDEA gresta hitro preko 8GB če jim pustiš (kar bi moral, ker je tvoj čas dražji od RAMa).

Tako da, veliko RAMa, hiter in velik SSD (zavedaj se da je Android source in SDK hitro skupaj 30GB, tako da ne jemati malo placa :) ), hiter procesor. Grafična je lahko karkoli (čeprav recimo Intel HD4000 v mojem Macu ni dovolj hiter za gladko poganjanje desktopa na OS X pri 1650 resoluciji, kar je tečno).

Pa če se le da, 27" monitor z 2560 resolucijo, dodaten plac ti RES prav pride pri IDEjih.
The truth is rarely pure and never simple.

hojnikb ::

Za SSD sem slišal da so msata kao hitrejši, samo mi sata vseeno bolj diši...

to sploh ni res, ker msata ni nič druga kot sata z drugim prklopom..

Vzami mx100 512GB ali pa 2x256GB, če se ti da hecat z raid0 in razkirat nižji reliability. V vsakem primeru bo mnogo hitrejše od tega kar maš sedaj. 840pro jemat je pa bedarija, ker je predrag za to kar ponuja.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

dottor ::

Za 1500€ sestaviš i7 4790K + malo boljši cooler, malo boljšo Z97 ploščo, 16GB rama, 256Gb SSD, 2x280X iz bolhe, 750+W PSU, 2TB HDD in proper ohišje.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

hojnikb ::

spirit je izjavil:

cenoven razlike skoraj ni, je pa msata malce hitrejši če primerjam 840 evo je pisanje 90mbps hitrejše na msata.
aja za monitorja sem pa sedaj videl kaj si izbral in je ok izbira :)

Od kje si ti to pobral, da je na msata hitrejši write ?! 8-O

dottor je izjavil:

Za 1500€ sestaviš i7 4790K + malo boljši cooler, malo boljšo Z97 ploščo, 16GB rama, 256Gb SSD, 2x280X iz bolhe, 750+W PSU, 2TB HDD in proper ohišje.

ti bi dal 2x280X v negejmersko kišto ? ;((;((
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

spirit ::

izvoliš:
sata http://www.samsung.com/sg/consumer/memo...
msata http://www.samsung.com/sg/consumer/memo...
je pa res da nisem šel reviewov brat da bi videl kako se v resnici obneseta.

Če hoče sata pa sata, saj velike razlike res ni, ampak ja grafične res en rabi, še posebej ne dveh :), če že kaj osnovnega pa še to alhko optem kupiš malo kasneje če ugotoviš da rabiš, ker če imaš danes 1500 za build in čez 3 mesece ugotoviš a bi mogu dat pa še 100 za grafo te verjetno ne bo ubilo, ali pa prišparaj 100€ in če grafike ne boš potreboval greš lahko na kar nekaj pirov :)

hojnikb ::

http://www.anandtech.com/show/7594/sams...
tisto je napaka na njihovi strani; pogoni so identični po hitrosti, s tem da je msata dražji.
#brezpodpisa

s6c-gEL ::

Pa glede napajalnika, imam nekega LC Power 600W v trenutnem, bo dovolj za v novega, pa da bo nekaj let še mi špilal?
Še enega dedka smo našli.

1500 za pc, a notri bi tlačil drekast star lc psu za 30 eur ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Squeazer ::

Mavrik, maven uporabljamo :) In je kr katastrofa, pa projektov je not enih 20 in traja kr dolgo celotni build, v službi mi sicer deploya v tak nekje treh minutah, ampak če od doma delam hočem malo boljši time, ker 3/4 časa gre za čakanje na build.

hojnikb, raida nebom delal, raje mam 512, pa nimam problemov če mi en crkne.

Ok torej za zdaj mam: z97-a, i7 4790K, grafika neka za tam 150€ recimo, še morem malo pogledat, mx100 512GB, (drugega ne rabim, mam 3TB server za filme pa vse te zadeve, tak da mam na kompu samo osnovne stvari ki jih morem met pri sebi)
Monitor bi seveda blo fajn met 27" samo so kr dragi, tak da pomoje bo 2x tisti iz prvega posta ok.
Za rame pa še nisem ziher , vglavnem neke 1600mhz, 16GB

s6c-gEL, šparat probavam :) Sicer pa mi je vedno bolj jasno da bom rabo nekaj boljšega, kolko naj gledam, 600W al naj višje ciljam?

s6c-gEL ::

http://www.mlacom.si/xfx-ts550-550w-80p...
zmore max 528W na +12V.

Če ne misliš navijati, potem h97 in ne_K cpu.

Za samo programiranje je dovolj intel igpu.




Namesto 1x 1500 ,raje 2x 750.
http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...

6 let je v rač. dolga doba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

hojnikb ::

grafika neka za tam 150€ recimo

nerabiš, ker je onboard dovolj
#brezpodpisa

spirit ::

no če je pa tako pa res nima smisla po msata, se posipam s pepelom :)
600w bo dovolj, samo glej da bo dober Napajalnik tu imaš malo morje priporočil, pač izogibaj se LC in podobnim jajcem, glej xfx, corsair, antec, ...

hojnikb ::

za sistem brez grafike je be quiet 300/350W vrh glave.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

dottor ::

hojnikb je izjavil:

spirit je izjavil:

cenoven razlike skoraj ni, je pa msata malce hitrejši če primerjam 840 evo je pisanje 90mbps hitrejše na msata.
aja za monitorja sem pa sedaj videl kaj si izbral in je ok izbira :)

Od kje si ti to pobral, da je na msata hitrejši write ?! 8-O

dottor je izjavil:

Za 1500€ sestaviš i7 4790K + malo boljši cooler, malo boljšo Z97 ploščo, 16GB rama, 256Gb SSD, 2x280X iz bolhe, 750+W PSU, 2TB HDD in proper ohišje.

ti bi dal 2x280X v negejmersko kišto ? ;((;((



Ta del da je ne gejmerska kišta sem spregledal :8)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Jerry000 ::

16GB RAM za programiranje? A ni bolš da si namesto tok rama vzameš SSD še...ker resno, 16GB RAM za programiranje je malo pretirano a ni? To je bolj za modeliranje al pa design

s6c-gEL ::

16GB RAM za programiranje?

Eclipse in podobni radi porabljajo ram.

Rias Gremory ::

Za 1500€ in programiranje bi jaz kupil:
- 2 zaslona, raje 3 (lahko najprej 2 in čez čas še enega)
- matično ki podpira do 16 ali 32GB RAMa
- SSD
- grafo, ki podpira 3 zaslone (mogoče zna to že kakšna onboard?)

ostalo po želji.

Pa glej, da imaš udobno tipkovnico.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Squeazer ::

Jerry000, delam občasno tudi kaj designa (PS) pa modeliranja (Cinema 4D). Sicer pa ni izključno za programiranje, ampak za osebno rabo tudi. RAM-a pa rabim sigurno tolko, ker ga android emulator kr nekaj porabi, pa če mam še kako virtualko poleg pride tudi prav. Pa Maven pri vlkih porjektih porabi za en build tudi konkretno, do 2, 3 mi pride v službi kdaj, Intellij pa tudi porabi kak giga + če je še emulator poleg....

hojnikb, quiet bo sigurno, ampak 350 se mi zdi premalo, še posebej če bom slučajno kdaj v prihodnosti nabavo kako boljšo grafo. On board ne morem uporabljat, ker imam dva monitorja + hdmi do TV-ja (za filme and stuff), tak da grafična more met 2x DVI + HDMI in more HD video popolno predvajat, tak da pomojem bom neko rabo, onboard nevem če bo zmogla vse to.

s6c-gEL, procesor bom vrjetno kaj navil čez čas, tak sem mojega trenutnega pri življenju ohrano + konkretni hladilnik, ampak za zdaj še ne, morem pa imet to možnost za prihodnost.

Rias Gremory, tipkovnico mam eno 15 let staro IBM, najboljša stvar ki jo imam :) Tisto mehansko klikanje da prav fajn vzdušje :) Zaslona bom zdaj dva nabavo, mam pa še doma enega, ampak bom ga vrjetno stran dal, samo mam občutek da ko bom tri mel enkrat bom se zaljubo v to konfiguracijo (pač zgleda shitty če nima istih zaslonov, al pa bognedaj da ne moreš poenotit barv na vseh)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Squeazer ()

s6c-gEL ::

more HD video popolno predvajat, tak da pomojem bom neko rabo, onboard nevem če bo zmogla vse to.

Igpu intel hd 4600 ima hw podporo za hd filme.

spirit ::

no če res tako misliš vzami nekaj 500w ali 550w pa lahko komot čez čas priklopiš gor dodatno grafično, Asus Z97-PRO in imaš en enkran an dvi, drugi na DP in TV na HDMI.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spirit ()

s6c-gEL ::

Pri napajalniku se gleda, koliko zmore na +12V in tako dalje, uporabniku nič ne koristi, da 600W psu zmore 350W na +3.3V.

Squeazer ::

Torej, pri SSD-ju smo prišli na MX100 512GB, bom še kak review pogledal da vidim če je kul, če ne pa si lahko vedno samsunga vzamem, ker smo zdaj fajn ceno dol zbili, pa še je kr placa.

Glede RAM-ov, če vzamem 1600 al pa tistega iz prvega posta je cena kr podobna, ti 2700 so mogoče za kkih 30€ dražji, mislite da se ne splača?

Power supply, kaj pravite o tem: http://www.amazon.de/dp/B005JRGVBQ/
Overpriced?

Zdaj sem na tem:


Plate še bom pogledal, če najdem kaj bolj zanimivega.

black ice ::

Jerry000 je izjavil:

16GB RAM za programiranje? A ni bolš da si namesto tok rama vzameš SSD še...ker resno, 16GB RAM za programiranje je malo pretirano a ni? To je bolj za modeliranje al pa design

Se hecaš? RAM je še vedno za faktor 100 hitrejši. V najslabšem primeru lahko ustvariš ramdisk.

Janac ::

Pri buildu za 1.500EUR pa le lahko daš 200EUR za custom vodno? Imaš vsaj kaj za pokazat, ko nekomu rečeš da si dal 1.500 za komp.

Pa glede na to, da je 16GB RAM-a 80EUR je to nobrainer, SSD vsaj 512GB, Z97 plato in 4790 s neko 270x.

Rias Gremory ::

Če bi imel rad "fancy" sestavo si naj da vodno, drugače je pa to nesmisel pri računalniku, ki bo samo za programiranje.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

bluefish ::

Squeazer je izjavil:

Plate še bom pogledal, če najdem kaj bolj zanimivega.
Če si se odločil za Z97 plato, izberi K varianto procesorja.

black ice ::

Janac je izjavil:

Pri buildu za 1.500EUR pa le lahko daš 200EUR za custom vodno? Imaš vsaj kaj za pokazat, ko nekomu rečeš da si dal 1.500 za komp.

Vidim, da ti še ni jasno, da modding ne rajca vsakogar.

Squeazer ::

bluefish, misliš da se mi splača K kupit? Recimo to: http://www.amazon.de/dp/B00KPRWAX8/ ?

Janac ::

black ice je izjavil:

Janac je izjavil:

Pri buildu za 1.500EUR pa le lahko daš 200EUR za custom vodno? Imaš vsaj kaj za pokazat, ko nekomu rečeš da si dal 1.500 za komp.

Vidim, da ti še ni jasno, da modding ne rajca vsakogar.


Vodno nima veze s moddingom, vidim, da ti ni jasen pomen ' modding'.

bluefish ::

Če imaš v planu navijanje, potem ja. Če ne, izberi procesor brez K in H87/97 (ali katerikoli že je) chipset.

Janac je izjavil:

Vodno nima veze s moddingom, vidim, da ti ni jasen pomen ' modding'.
Človek uporablja računalnik za delo, ne razkazovanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Mavrik ::

Squeazer je izjavil:

bluefish, misliš da se mi splača K kupit? Recimo to: http://www.amazon.de/dp/B00KPRWAX8/ ?


K se ti splača kupiti samo če hočeš navijati. Drugače se da prišparati precej denarja tako da kupiš ne-navijalsko plato in navaden CPU.

Na produkcijski mašini je navijanje itak kar neumnost, ker si pokvariš stabilnost za par % hitrosti.
The truth is rarely pure and never simple.

black ice ::

Janac je izjavil:


Vodno nima veze s moddingom, vidim, da ti ni jasen pomen ' modding'.

Ma nemoj.

Wiki:
Modding is a slang expression that is derived from the verb "modify". Modding refers to the act of modifying hardware, software, or virtually anything else, to perform a function not originally conceived or intended by the designer, or achieve a bespoke specification. The term modding is often used within the computer game community, particularly in regard to creating new or altered content and sharing that via the web. It may also be applied to the overclocking of computers in order to increase the frequency at which the CPU operates. Case modding is also a popular activity amongst many computer enthusiasts which involves the customization of a computer case or the installation of water cooling technology.

spirit ::

Vzami K in z97, saj si sam rekel, da boš čez nekaj časa navil če bo potreba in tako boš lahko, drugače pa zelo fajn biuld, jst pa pod 16 GB RAMA sploh ne bi razmišljal, pa 1600 bo čisto dovolj.

Squeazer ::

Mavrik je izjavil:

Squeazer je izjavil:

bluefish, misliš da se mi splača K kupit? Recimo to: http://www.amazon.de/dp/B00KPRWAX8/ ?


K se ti splača kupiti samo če hočeš navijati. Drugače se da prišparati precej denarja tako da kupiš ne-navijalsko plato in navaden CPU.

Na produkcijski mašini je navijanje itak kar neumnost, ker si pokvariš stabilnost za par % hitrosti.


Mah bom tega K dal poleg za zdaj, ker navijat tudi ne mislim tolko da bi postalo nestabilno, včasih pa prav pride malo več hitrosti.

dzinks63 ::

Budget je okoli 1500€, kar vključuje dva monitorja.


Definiraj kakšna bosta monitorja, da se potem odbije od skupne cene 1500€, cena pri 2x monitorjih lahko zamahne od 300 - 600€, če pa bi imel 27 z večjo resolucijo pa še malo več. Tako imaš lufta samo za računalnik od cca 700-1200€ , odvisno katera dva monitorja imaš namen kupiti.

Janac ::

black ice je izjavil:

Janac je izjavil:


Vodno nima veze s moddingom, vidim, da ti ni jasen pomen ' modding'.

Ma nemoj.

Wiki:
Modding is a slang expression that is derived from the verb "modify". Modding refers to the act of modifying hardware, software, or virtually anything else, to perform a function not originally conceived or intended by the designer, or achieve a bespoke specification. The term modding is often used within the computer game community, particularly in regard to creating new or altered content and sharing that via the web. It may also be applied to the overclocking of computers in order to increase the frequency at which the CPU operates. Case modding is also a popular activity amongst many computer enthusiasts which involves the customization of a computer case or the installation of water cooling technology.


In kaj spremeniš ko vgradiš vodno? Modding term se uporablja ko razrežeš ohišje, ne pa vgradiš en vodni kit. Po tej logiki bi moral vsakič ko vgradiš nov zračn kuler tudi rečt da sem zmodal komp? Sploh pa ni definirano kakšnega vodnega, tisti All in one sistemi se tudi štejejo?

Dej no smešn si. Vgradnja vodnega v kišto še nikol ni bla imenovana modding.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Mavrik ::

Janac: Daj nehi s tem no. Tako mašino komot hladi box hladilnik tudi ob največji obremenitvi.
The truth is rarely pure and never simple.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel NUC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7617766 (6341) Invictus
»

Sestavljanje GAMING računalnika - 800€! - Maj 2015

Oddelek: Strojna oprema
252262 (1559) m0LN4r
»

Kateri ultrabook? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6720077 (14748) noob96
»

Namizni računalnik do 2000 € - kakšna konfiguracija? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11716708 (13058) m0LN4r
»

Nasvet pri nakupu gaming računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
172382 (2105) Brias

Več podobnih tem