» »

Windows 8.1 TEŽAVA! Po namestitvi driverjev 14.4 ne dela miška, tipkovnica in monitor

Windows 8.1 TEŽAVA! Po namestitvi driverjev 14.4 ne dela miška, tipkovnica in monitor

miraldi ::

Ravno sem namestil Windows 8.1

Ko sem namestil Logitech App za miško G500s in tipkovnico G105 sem naredil restart.

Nato sem naložil še Catalyst 14.4 driverje za r9 290 in po končani namestitvi kakor vedno na zahtevo restartal PC.

Po restartu je bil ekran temen(ugasnjen) miška in tipkovnica a tudi v temi kakor, da nebi bili sploh vklopljeni v PC.


Mi lahko prosim kdo pomaga?

Kaj se to dogaja?

Ničesar nemorem narediti sem v temi.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

BorutK-73 ::

Nazaj na sedmico?
Varni zagon dela? (F8 pri bootanju)

miraldi ::

BorutK-73 je izjavil:

Nazaj na sedmico?
Varni zagon dela? (F8 pri bootanju)


Problem je ker nimam slike ampak le temen ekran+miš in tipkovnica ne delata.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

spirit ::

dej priklopi monitor direktno na matično, predno delaš druge stvari, ker v SSD-ji ni problem, če te pa zanima zakaj je do tega prišlo ko si namestil 8 in nove driverje, je pa to za to ker se je pač ta trenutek to zgodilo, nima veze s sistemom.
Na tipkovnici ti sveti lučka kot da dela?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spirit ()

BorutK-73 ::

spirit je izjavil:

dej priklopi monitor direktno na matično, predno delaš druge stvari, ker v SSD-ji ni problem, če te pa zanima zakaj je do tega prišlo ko si namestil 8 in nove driverje, je pa to za to ker se je pač ta trenutek to zgodilo, nima veze s sistemom.


Verjetno mu je grafični izhod zmešal v windowsih in mu sedaj pošilja sliko na integrirano grafiko.

Zgodovina sprememb…

spirit ::

Res je, to je možno, seveda še vedno ni povedal kakšne znake življenja daje računalnik.
Torej Miraldi, probaj direktno na matično priklopt monitor in če to ne dela povej kakšne znake življenja ti daje PC.

miraldi ::

Sem priklopil direktno na matično pa vseeno ni slike. Poizkusil sem tudi preko HDMI kabla na TV pa je isto :S

PC drugače, ko ga prižgem kaže vse znake življenja. CPU ventilator se vrti, ventialtorji na ohišju se prav tako vrtijo, na GPUju se ventilatorji vrtijo(čeprav je trenutno nimam not).
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

s6c-gEL ::

BorutK-73 ::

A tudi v BIOS-u nimaš slike?

huek111 ::

Ne vem kako veš, da ne dela miš in tipkovnica, če ni slike!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huek111 ()

DOOM_er ::

to se pomoje vsi sprašujemo že 2 dni :))
Robots will steal your job. But that's OK

krneki0001 ::

Safe mode, pobriši driverje za grafično in restart računalnika. Standardna napaka, ki se zadnje čase kar pojavlja, ker so amd-jevi driverji slabo napisani.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

miraldi ::

huek111 je izjavil:

Ne vem kako veš, da ne dela miš in tipkovnica, če ni slike!



Joj a kako vem?

Zato, ker vedno ko zalavfam PC se mi že v štartu na Logitech G500s prižgejo 3 modre lučke in na Logitech G105 celotna osvetljitev tipk..

Drugače pa:

Po odstranitvi baterije za par sekund sem lahko prišel v BIOS in ga z USB ključka flešal na drugo verzijo. Uspelo mi je še naložiti Win 7 x64 tako, da zaenkrat dela :)
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

St235 ::

krneki0001 je izjavil:

Safe mode, pobriši driverje za grafično in restart računalnika. Standardna napaka, ki se zadnje čase kar pojavlja, ker so amd-jevi driverji slabo napisani.


odličen nasvet. A daš še navodila kako se to naredi, če računalnik sploh do biosa ne pride?

spirit ::

No lepo da si uredil, upajmo da bo delalo, če ne bo pa veš da je verjetno kriva plata/Bios in ne SSD


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri diagnostiki resnih hardwerskih težav

Oddelek: Pomoč in nasveti
282438 (1655) MrStein
»

Iščem gaming tipkovnico in gaming miško!

Oddelek: Kaj kupiti
3112813 (12050) Beta2
»

SSD Ročno formatiranje? Nujno

Oddelek: Strojna oprema
467371 (6652) miraldi
»

Namestitev windows XP in gonilnikov - vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
111737 (1585) PrimoXD
»

Miš

Oddelek: Kaj kupiti
334093 (3070) frustratedas

Več podobnih tem