» »

čiščenje nepotrebnega XP

čiščenje nepotrebnega XP

Ikspe ::

Naložil sem winXP sp3 in imam zaradi manjše C particije samo še 200 mega prostega. Zanima me kako in kaj naj izbrišem da bom imel vsaj 500 mega.

radmannsdorf ::

kaj pa če bi particijo povečal? ob 200 ali 500mb prostega, ti bo računalnik enako na škrge dihal.

hojnikb ::

formatiraj in mej samo eno partricijo.
#brezpodpisa

krneki0001 ::

poišči verzijo tiny XP, kjer je že vse nepotrebno okleščeno in boš imel dovolj prostora.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

hojnikb ::

koliko diska maš sploh ?
#brezpodpisa

Ikspe ::

Zraven XP imam na particiji še antivirusni in adobe reader ki gre avtomatsko na C particijo.
( Particija C ima velikost 4.6 GB, cel disk pa 40 GB. Nekoč sem poskušal particiji C in D združit ampak ni šlo )
Trenutno piše da je prostega 400 MB.

hojnikb ::

pri 40gb nimaš kej met več kot ene partricije
#brezpodpisa

gddr85 ::

je treba mislm da prej zbrisat ta drugo particijo (delete volume) in potem na c: extend volume in imaš spet eno particijo

Ikspe ::

3 particije so.
Ko sem ravno vse na novo instairal, PC pa uporablja foter za brskanje po internetu bi rad samo počistil in naredil da se ne bodo nalagale odvečne zadeve v spomin.
Bo šlo?

hojnikb ::

Zakaj 3 partricije... 1 je dovolj
#brezpodpisa

Ikspe ::

Ker sem ravno vse na novo instairal, PC pa uporablja foter za brskanje po internetu bi rad samo počistil in naredil da se ne bodo nalagale odvečne zadeve v spomin.
Lahko dobim informacije katere stvari in kako označim/izbrišem? Bo pač malo na škrge dihalo.

P.S.: v tistih časih ko se je na disk prvič naložilo win95 je bilo 5 giga na particiji kar precej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ikspe ()

gddr85 ::

kolk imaš placa na ostalih dveh particijah? če ne lahko stvari preneseš iz ene particije na drugo in potem eno zbrišeš in si povečaš plac na c: particiji in imaš potem 2 particiji

če ne pa disk c (desni klik - properties) disk clean up in odklukaš kaj zbrisat (temp. files, itd.) oz. instaliraš ccleaner in tam odklukaš kaj in ti spuca odvečno kramo

s6c-gEL ::

Uporabi http://www.partitionwizard.com/partitio... in povečaj kolikor se da sistemsko particijo.

vorantz ::

gddr85 je izjavil:

kolk imaš placa na ostalih dveh particijah? če ne lahko stvari preneseš iz ene particije na drugo in potem eno zbrišeš in si povečaš plac na c: particiji in imaš potem 2 particiji


to to in to
to je edina pametna rešitev
vse drugo je mešanje dreka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

koliko particij priporočate imeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5812297 (7778) carota
»

Združitev particij

Oddelek: Pomoč in nasveti
183108 (2744) MIHAc27
»

Novi prenosniki in varnost podatkov

Oddelek: Programska oprema
162364 (2108) solatko
»

Pri urejanju ne pokaže vseh particij

Oddelek: Operacijski sistemi
303535 (3016) Malajlo
»

Problem s particijo

Oddelek: Pomoč in nasveti
101342 (1251) masevc

Več podobnih tem