» »

PSU ima v BIOSU output preko 15v na 12v railu

PSU ima v BIOSU output preko 15v na 12v railu

Meizu ::

Imam eno težavico. Kolega je na svojem računalniku na matični plošči asus z87-a Anti power surge error. Ko sem preveril informacije v BIOSu so sicer vse ostale napetosti štimale, 12v rail senzor pa kaže debelih 15v, kar je občutno preveč. Preventivno sem ugasnil računalnik, ter poklical kolega, da izmerita napetost še z multimetrom. Multimeter pravi, da ima 12v linija na PSUju 12.13v. Kar je perfektno v mejah normale.

Izgleda torej, da je fuč senzor na matični? Kaj storiti? Naj izklopim tale anti surge sistem in je to to, ali je bolje vrniti matično v RMA?

Hvala za nasvete.

P.S.: Probal sem še 3 ostale napajalnike ki preverjeno delujejo in pri vseh je v BIOSu senzor kazal približno isto, okrog 15v, +- 0.2v.

hojnikb ::

izklopi ta senzor in je problem rešen. Če se mu pa da čakat, pa nej da v RMA
#brezpodpisa

Meizu ::

No, saj sem tudi sam podobnega mnenja...

Ampak, a zna kaj komplicirat serviser glede na to, da je matična sicer izpravna, le senzor je fuč?

hojnikb ::

v naslabšem primeru ti zavrnejo in pač izklopiš senzor :)
#brezpodpisa

Meizu ::

No, saj če bi bil računalnik moj, bi tale problem požrl, glede na to pa, da je tale računalnik ubistvu profesionalno uporabljen v glasbenem studiu, bi načeloma želel (kot tisti, ki sem sestavil računalnik skupaj), da je zadeva popolnoma izpravna...

first_line ::

Daj na servis, napiši kaj je problem in daj print screen zraven.

Verjetno obstaja kak razlog da je senzor crknil, ali pa kakšen upor/tranzistor/stik in je sedaj dejansko 15V na plati (na napajalcu imaš +12V in -12V, tako da lahko prideš tudi do 24V: modra(-12V) rumena(+12V)). Ti imaš sumljivih 15V, kar je 12+3,3...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Warning: H/W Monitor Status Abnormal

Oddelek: Pomoč in nasveti
313800 (2052) SG_101
»

Merjenje napetosti akumulatorja z Arduinom

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
449472 (8200) Red_Mamba
»

Antec NeoPower 480 W vs. Tagan 480 W (mini test)

Oddelek: Strojna oprema
322206 (1670) DjTonic
»

TAGAN napajalniki

Oddelek: Strojna oprema
291958 (1427) cbelica
»

Koliko je se varna temperatura za zracno hlajenje?

Oddelek: Navijanje
463007 (2134) schurda

Več podobnih tem