» »

Red bull vs. druge energetske pijače

Red bull vs. druge energetske pijače

1
2
»

TheJack ::

mitja73 je izjavil:

Priporočena količina s strani proizvajalca ki ima edino ekonomski interes. :D


Jaz bi potem na njegovem mestu priporočil 50 pločevink dnevno. Gor bi napisal: "Če spijete 50 pločevink naše energijske pijače dnevno, boste zdravi, polni energije in boste doživeli najmanj 100 let."
Bonis nocet, qui malis parcit.

blackbfm ::

ne vem, meni RB ne deluje, sem pa popil zadnjič Burn in mi je precej pomagal pri utrujenosti. Se drugaće izogibam takim pijačam, samo v sili še hudič muhe žre.:)


doza cukra pomaga kvečjem če pred tem goniš kolo na polno vsaj 1 uro

na utrujenost in koncentracijo imajo pa te izdelki nek zanemarljiv vpliv

TehDucky ::

Kaj pa homemade RB ?

Kofein pa spet ni tok drag http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=ca...

Pa nardiš neko mešanico, daš namesto cukra v sirup, zmešaš kakšen jabolčni sok pa maš dokaj naraven RB.


Glede kofeina pa ne vem več kaj je res. Zadnjič na NationalGeo gledal, da tisti ki pijejo redno kufe, da dlje časa živijo. Tukaj pa ravno obratno...

Do sedaj sem dal samo enkrat čez RB turnejo. Pil sem hoferjov energy drink dva-tri tedne poleti med počitnicam sem pa spal v povprečju 6h brez da bi mi manjkalo kaj energije. Spil sem jih kar nekaj na dan, je pa res, da tudi lačen nisem bil kaj veliko po vsem tem, en obrok pa je blo to to.

Dr_Piškot ::

Mixxed up - Lidl
E150c - amonijev karamel - Izdelek vsebuje izredno nevarn aditiv! Povsem se jim izogibajte!

Red Bull
E150a - karamel Aditiv - Izdelek vsebuje škodljivih aditivov! Če se le da, se jim izognite!

Vir

Karamel je ksor povsod in je razlok za ta neznan pojav sodobnih bolezni oz alergij itd.

Kdor ni navajn karamelovga aditiva oz. je že tako bol občutljiv, ga bo po Mixxed up takoj začela bolet glava. Pri Red Bullu imajo stranske učinke samo tisti bolj občutljivi.

Pithlit ::

Dr_Piškot je izjavil:

E150

Mhm. Karamela. Hud bavbav. Dejmo čim prej referendum sklicat! Vredno vsega posmeha.

Various other media sources reported the story, noting that the FDA says that there is no reason to believe that caramel coloring is unsafe

Wiki: E150

Če si alergičen bo hudič ja. Tko kot če si alergičen na laktozo. Pa kikirikije.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

menjalnik ::

Jaz sem v letošnjem šolskem letu spil kar precej energy drinkov, od tega 3/4 Lidlovih preostalo je bil Tuš, Hofer, Špar, Monster, Eurospin. Moja opažanja so taka:

Tuš(250ml)-začela me je boleti glava po nekaj časa, ko sem spil pločevinko, okus ni preveč dober, nikoli več
Hofer(250ml)-nikoli problemov, dober okus
Lidl(250ml)-zakon pijača sploh ohlajena, zakon so tiste akcije pred novim letom, ko majo različne okuse teh pijač, priporočam!
Lidl(0,5l)-okus je sicer dober, vendar nobene energije. Je pa fajn pri 0,5l, da lahko flaško zapreš in nadaljuješ kasneje.
Špar Sbudget(250ml)-presladek, ogabnega okusa, pri polovici spite pločevinke vrgel stran..nikoli več
Eurospin(250ml)-nič posebnega, ocena 1-10 tam nekje 4
Redbull(250ml)-vzel 2 komada v akciji, okus mi je bil zmeraj všeč, nikoli problemov. Če bi bilo možno bi kupoval samo tega, sam cena....
Monster zelen(0,5l)-presladek, presladek, presladek zgleda kot bi nekdo v tovarni pomotoma pretiraval s sladkorjem, nikoli več zelenega, tisti s čajem mi je bil pa všeč


Večino te pijače kupil v akciji, je pa te energi drinke priporočeno z moje strani piti ohlajene, ker drugače ima okus po urinu:))Energy drinki mi pa najbolj zapašejo pred učenjem, pred testom ali pred geekanjem ;) Na zdravje!

korenje3 ::

še en lidl/hoffer fan. to da so pijače istega proizvajalca/dobavitelja v drugih trgovinah drugega okusa je čisto natolcevanje.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Dr_M ::

Hoferjev smrdi kot sam "satan".

Steinkauz ::

Men je top Shark. 9/10
Sam je predrag, tako da večina časa kupujem Hoferjev. 6/10 best bang for the buck
Spar sbudget je precej zanič. 3/10
Merkatorjev je sprejemljiv 6/10
Monster povečini full presladek 3/10 , un z zelenim čajem brez mekurčkov je pa kul 6/10
Red bull klasika 6/10
Burn 5/10 , burn blue fuj 2/10

Ostalih se glih ne spomnim zdej.

shotalick ::

Pijem RED BULL in sem se navadil na njega. Pred tem sem pil tudi ostale energy drinke, ampak kot je nekdo tu omenil, ko se enkrat navadiš na RED BULL je vse ostalo crap. Seveda pa je to v zmernih količinah.

lp

korenje3 ::

pred 25 leti se spomnem, ko še ni bilo teh red bullov in podobnega sranja pri nas, je mojim staršem iz kitajske nekdo prinesel neko podobno reč. ta zadeva je imela prav poseben odličen okus.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Glugy ::

red bull is over priced če mene vprašate. podobno kt addidas vse druge podobne znamke. sam pač folku se ne da raziskovat kje dobit več za isto ceno in zato pol taki kot so Red Bull služjo nonstop.

Invictus ::

Saj red bull je prišel iz Azije ...

Sam tipo je bil prvi ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Dr_M ::

Guarana vsebuje naravni kofein, iz tega izvira red bull. Edina tezava je v tem, da v red bullu ni guarane, je pa v nekaterih drugih energijskih pijacah.

Jst ::

Jaz sem pol leta ob 8ioh zjutraj na OMVju kupil 4 pack Red Bullov in ob 18ih ali 19ih/20ih še 4. To je Liter Pijače za programerja v dobrih osmih urah.

Učinkov nič. Razen Placebo. Posledic nič. Mogoče Placebo, čeprav se res ne spomnim, da bi imel kakšne posledice. Jem itak samo enkrat na dan poleg zajtrka. Teža ostala ista. Da bi imel kakšno "Energijo" ali karkoli, nič. Se ne spomnim. Okus pa super. Kupoval sem ga res z veseljem, ker mi je okus super. Še danes ga dosti pijem, vendar mixxed up mi tudi ni slab. (Mogoče je mixxed up presladek.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

menjalnik ::

Jaz bi tudi stalno pil Redbull sam mi finančno ne znese, zdaj bom dal več za Redbull na mesec kot za tank bencina :|

francek1 ::

korenje3 je izjavil:

noob96 je izjavil:

men ni jasn kak je lahk pocukrana pa pobarvana voda, dražja od navadne vode...


ker je bolj okusna od navadne vode in ker ti ne znaš narediti take pocukrane in pobarvane vode.

Vsak bezgov sok je boljši od tega umetnega sranja....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

mitja73 ::

francek1 je izjavil:

korenje3 je izjavil:

noob96 je izjavil:

men ni jasn kak je lahk pocukrana pa pobarvana voda, dražja od navadne vode...


ker je bolj okusna od navadne vode in ker ti ne znaš narediti take pocukrane in pobarvane vode.

Vsak bezgov sok je boljši od tega umetnega sranja....


... ampak vsakdo v sebi vidi Vettla ko spije RedBull .... marketing ;-)

Dr_M ::

Ga ni marketinga, ki bi men prodal red bull, ravno zaradi okusa.

Dzombic ::

Ja res je Red Bull je prišel iz Azije..iz Tajske..tipo ga je probal v eni kolibi..odkupil recept in pijačo poimenoval po istem imenu kot so ga imenovali v kolibi...rdeči bik...v sloveniji smo ga meli že leta 91/92 med prvimi..kolikor se spomnim vedeža iz jokerja

mitja73 ::

Dzombic je izjavil:

Ja res je Red Bull je prišel iz Azije..iz Tajske..tipo ga je probal v eni kolibi..odkupil recept in pijačo poimenoval po istem imenu kot so ga imenovali v kolibi...rdeči bik...v sloveniji smo ga meli že leta 91/92 med prvimi..kolikor se spomnim vedeža iz jokerja


Ta Tajvanec je še vedno polovični lastnik Red Bulla, skupaj z Mateschitzom ima vsak polovico.

korenje3 ::

mitja73 je izjavil:

francek1 je izjavil:

korenje3 je izjavil:

noob96 je izjavil:

men ni jasn kak je lahk pocukrana pa pobarvana voda, dražja od navadne vode...


ker je bolj okusna od navadne vode in ker ti ne znaš narediti take pocukrane in pobarvane vode.

Vsak bezgov sok je boljši od tega umetnega sranja....


... ampak vsakdo v sebi vidi Vettla ko spije RedBull .... marketing ;-)


ne pijem redbull, ampak monster, izključno plavega, ki je brez cukra.
samo vidim, da so enim stvari boljše, zato ker niso umetne, tudi če je to drek.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Jst ::

menjalnik je izjavil:

Jaz bi tudi stalno pil Redbull sam mi finančno ne znese, zdaj bom dal več za Redbull na mesec kot za tank bencina :|



Takrat je bil pack 4ih RBjev 3.3EUR? ali nekaj takšnega. Jaz nisem RB pil zato, ker naj bi bila energetska pijača, ampak zato, ker je bila pijača. Človek pri delu rabi tekočino. RB mi je bil super.

Sedaj se pa tudi meni zdi neumno dajati 5EUR za 1L tekočine. Na Petrolih okoli 7.20EUR. WTF!?! Tistih packov, kjer si včasih zraven dobil tudi embalažo iz blaga in po nizki ceni, tudi že dolgo nisem videl.

Tako da že nekaj časa pijem ene tablete iz maxximum shop ali proteini.si, odvisno kaj in kdaj naročim.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Manjko energije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8914075 (11613) Kovač 72-45
»

Energy drink? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10713565 (5638) dottor
»

Monster Energy (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6316549 (9519) Starcraft||
»

energijske pijače le pijače z več kofeina?

Oddelek: Znanost in tehnologija
203268 (2544) Okapi
»

[fork] Namesto energy drinka

Oddelek: Loža
284884 (2938) MonkeyHead

Več podobnih tem