» »

Red bull vs. druge energetske pijače

Red bull vs. druge energetske pijače

«
1
2

i33a ::

Pozdravljeni, sam nisem reden uporabnik energetskih pijač, zato me je precej presenetila razlika v ceni npr. Red Bulla in nekih drugih energijskih pijač(npr. Lidlov energijski napitek). Vem, da nobeden od teh napitkov ni zdrav.. ampak je Red Bull res toliko kvalitetnejši(boljše sestavine), kot Lidlov napitek? (Cena je skoraj 4-kratna). Ali bolj kot ne plačaš "firmo"?

FTad ::

Po moje predvsem firmo.

mitja73 ::

Marketing, a misliš da sponzorstva red bulla pridejo z neba ? ;-)
Cukr + kofein + strošek sponzorstev/oglaševanja = cena

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mitja73 ()

first_line ::

Zakaj pa naj ti napitki ne bi bili zdravi? 10g kofeint je pač smrtna doza, ne glede na to od kje si je dobil. Cukr je tudi isti v kavi... Kaj tako grozno škoduje pri teh napitkih?

PS: neki urbani miti ko stari enačijo proteine, steroide, rdečega bika pa koko.

mitja73 ::

first_line je izjavil:

Zakaj pa naj ti napitki ne bi bili zdravi? 10g kofeint je pač smrtna doza, ne glede na to od kje si je dobil. Cukr je tudi isti v kavi... Kaj tako grozno škoduje pri teh napitkih?

PS: neki urbani miti ko stari enačijo proteine, steroide, rdečega bika pa koko.


Nezdravi so zaradi ogromne vsebnosti cukra, ne zaradi kofeina.
+ kofein samo dvigne pulz, zato imaš občutek da full dobro delaš čeprou delaš enako samo z višjim pulzom.
Kofein kot tak je bil umaknjen z doping liste v športu že nekje v 70tih letih, ker so ugotovili da popolnoma nič ne pomaga k boljšim rezultatom ali počutju.

Se pa frajersko sliši, še en RB ali kaj spijem in bom naspidiran.

eric_cartman ::

Baje da samo en recept pomaga..Ta je od kamionarjev..

Najprej naredijo kavo in jo prevrejo, potem pa odlijejo v lonec z Coca-Colo in jo skupaj s Coca-Colo še parkrat prevrejo..Baje da te kar ornk pokonc vrže :)

Sam sicer še nisem sprobal in me niti nekako ne mika..Pravijo pa da deluje :)

first_line ::

mitja73 je izjavil:

first_line je izjavil:

Zakaj pa naj ti napitki ne bi bili zdravi? 10g kofeint je pač smrtna doza, ne glede na to od kje si je dobil. Cukr je tudi isti v kavi... Kaj tako grozno škoduje pri teh napitkih?

PS: neki urbani miti ko stari enačijo proteine, steroide, rdečega bika pa koko.


Nezdravi so zaradi ogromne vsebnosti cukra, ne zaradi kofeina.
+ kofein samo dvigne pulz, zato imaš občutek da full dobro delaš čeprou delaš enako samo z višjim pulzom.
Kofein kot tak je bil umaknjen z doping liste v športu že nekje v 70tih letih, ker so ugotovili da popolnoma nič ne pomaga k boljšim rezultatom ali počutju.

Se pa frajersko sliši, še en RB ali kaj spijem in bom naspidiran.


Ja, samo folk ki pravi da je Redbul škodljiv daje isto dozo cukra v kavo, al pa s sadnim sokom spije.

mitja73 ::

first_line je izjavil:

mitja73 je izjavil:

first_line je izjavil:

Zakaj pa naj ti napitki ne bi bili zdravi? 10g kofeint je pač smrtna doza, ne glede na to od kje si je dobil. Cukr je tudi isti v kavi... Kaj tako grozno škoduje pri teh napitkih?

PS: neki urbani miti ko stari enačijo proteine, steroide, rdečega bika pa koko.


Nezdravi so zaradi ogromne vsebnosti cukra, ne zaradi kofeina.
+ kofein samo dvigne pulz, zato imaš občutek da full dobro delaš čeprou delaš enako samo z višjim pulzom.
Kofein kot tak je bil umaknjen z doping liste v športu že nekje v 70tih letih, ker so ugotovili da popolnoma nič ne pomaga k boljšim rezultatom ali počutju.

Se pa frajersko sliši, še en RB ali kaj spijem in bom naspidiran.


Ja, samo folk ki pravi da je Redbul škodljiv daje isto dozo cukra v kavo, al pa s sadnim sokom spije.


Odvisno kolk ga zaužiješ, pač preveri pa RB piksni koliko ga je v eni in običajno piše na živilih koliko % normalne dnevne doze dobiš.
Sigurno je pa kava lai sok cenejše, tk da če rabš "energijo" spij enako količino soka, ni pa to tolk coooool ;-)

alexa-lol ::

 27g cukra na 100g pijače

27g cukra na 100g pijače



Orangina -> 9g sladkorja na 100g
Fructal sok -> 12g sladkorja na 100g

Ampak pri tem je treba račti da RB je v 0.25l embalaži kar znese 67.5g sladkorja, Orangine pa hitro spiješ pol litra in si praktično na istem.

Gandalfar ::

9*5 = 45 kar je se vedno samo 66% enega redbula. V resnici bi moral spit 750ml oranzine.

Na random ceniku ( http://www.roxly.si/static/upload/pdf/c... ) Roxly je red bull - 2,80 EUR za 0.25L. Za 0.25L orangine pa 1,90 EUR torej 1.90 * 3 = 5.70 EUR. Kar je v resnici 2x toliko je en red bull oz. sladkov red bullu je pol cenejsi kot v orangini ;)

krOOokO ::

Zakaj? Meni je RedBull daleč najboljši. Npr sbudgetov energy za 30c(pol litra) ima naravanost ogaben okus, isto za razne lidlove ipd. Spijem 1-2 pločevinki na dan RedBulla že skoraj 2 leti. Ko se enkrat navadiš na RedBull so drugi energijski napitki naravnost odvratni. Nekateri alkohol, čiki, kavice, jaz pa RedBull :). Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krOOokO ()

RejZoR ::

Vse energijske imajo okus po sadnih čigumijih. Pa ni važno od koga je. Včasih paše, bolj kot ne za hec, kar pa ponavadi nanese 1x do 2x na leto. Če sploh.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Kaboom ::

alexa-lol je izjavil:

 27g cukra na 100g pijače

27g cukra na 100g pijače



Orangina -> 9g sladkorja na 100g
Fructal sok -> 12g sladkorja na 100g

Ampak pri tem je treba račti da RB je v 0.25l embalaži kar znese 67.5g sladkorja, Orangine pa hitro spiješ pol litra in si praktično na istem.


Sugars Per Serving: 27g
Serving = 1 can
1 can = 250ml (g)
________________
10.8g / 100g

Meni je Shark dosti boljsi. Ceprav ima vec sladkorja je okus manj osladen.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

mitja73 ::

Gandalfar je izjavil:

9*5 = 45 kar je se vedno samo 66% enega redbula. V resnici bi moral spit 750ml oranzine.

Na random ceniku ( http://www.roxly.si/static/upload/pdf/c... ) Roxly je red bull - 2,80 EUR za 0.25L. Za 0.25L orangine pa 1,90 EUR torej 1.90 * 3 = 5.70 EUR. Kar je v resnici 2x toliko je en red bull oz. sladkov red bullu je pol cenejsi kot v orangini ;)


1kg cukra ~ 1€, 1l vode tud ~ 1€
RB je pa ~ 4,5€ na liter

alexa-lol ::

mitja73 je izjavil:

Gandalfar je izjavil:

9*5 = 45 kar je se vedno samo 66% enega redbula. V resnici bi moral spit 750ml oranzine.

Na random ceniku ( http://www.roxly.si/static/upload/pdf/c... ) Roxly je red bull - 2,80 EUR za 0.25L. Za 0.25L orangine pa 1,90 EUR torej 1.90 * 3 = 5.70 EUR. Kar je v resnici 2x toliko je en red bull oz. sladkov red bullu je pol cenejsi kot v orangini ;)


1kg cukra ~ 1€, 1l vode tud ~ 1€
RB je pa ~ 4,5€ na liter


No saj to je talent da prepričaš ljudi da je nekaj vredno toliko. Tako kot obleka D&G, ki je po kvaliteti lahko precej enaka najdražji Murini obleki ampak stane pa nekajkrat več.

qwertyy ::

Ja tudi meni je Red Bull daleč najboljši. Edini, ki me res poživi.

Dr_M ::

Men je pa RB eden od najslabsih po okusu, Shark pa dalec najboljsi.
Ostali ceneni so pa itak za skozlat zanic.

bond007 ::

Zanimivo men je pa Red Bull čisto mimo glede okusa (še lidlove rajši popijem), poživi pa itak kak kafe veliko bolj. Monster Rehab ima zanimiv/dober okus, pa še ene 3x cenejši od Red Bulla.

huelz ::

Tusev je ok po okusu, vsaj ce vam je RB vsec, sta dosti podobna.
Ni pa tusev poceni, nekaj cez 80 centov, kupujem, ko ga imajo v akciji za pol manj.

Vsi ostali mi imajo tolk bolj drugacen oz specificen okus, da mi niso dobri. Bi se pa verjetno navadil, ce bi jih dosti dolgo casa pil, tako kot vsake stvari.

Jih pa redko pijem, tako da mi je vseeno al dam pol evra al en evro na vsake kvatre, efekta takojsnjega ponavadi tako ali tako ni (ce ze se mi pozna kasneje, ko bi pa dejansko spal :D). Kave pa ne pijem. Itak se mi zdi zgreseno, da potrebujemo nek napitek, ki nas kvazi pozivi oz. obudi ter nam da energijo. Right.

krOOokO ::

Jaz ga tako ne pijem zaradi "energije" ali pa ne bi bil zaspan ipd. Ker je isto ali spijem 3 ali pa nobenega, vedno bom ob isti uri ratal zaspan. Pijem ga zaradi okusa in ker se potem boljše počutim, mora biti pa hladen. V Lidlu jih dostikrat dobim po 90 centu (0,25l).

Fuks ::

Kofein dokazano pomaga atletom pri vzdržljivostnih športih. Preverite svoje vire.

Zakaj red bull NE:
- ogromna količina sladkorja (isto kot orangina ja 750ml - no ne pij nič od tega)
- relativno malo kofeina (32mg*2.5 = 80mg = enako kot tista slaba kava v gostilni)
- za to daš 1€ al 2€ (za ta denar imaš še pa še kave skuhane)

Najboljša izbira je čaj, ki ima poleg kofeina še en kup koristnih antioksidantov. Tudi kava jih ima nekaj pa tudi sladkat je sploh ni treba oz lahko le malo.

korenje3 ::

pijem monster 0,5l brez sladkornega. včasih sem ga pil vsak dan.
pri teh pijačah me bolj skrbi prekomirno doziranje z vitaminom B, kot pa kofein.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Pithlit ::

bond007 je izjavil:

Monster Rehab ima zanimiv/dober okus

Rehab je fajn zato k ni gaziran.

Drugač maš pa malo morje teh kantic brez cukra... če vas že cukr moti.
Life is as complicated as we make it...

stara mama ::

Sej maš z aspartamom, sam je pa to po drugi strani spet svoje sranje...

mitja73 ::

Fuks je izjavil:

Kofein dokazano pomaga atletom pri vzdržljivostnih športih. Preverite svoje vire.


Če bi to bilo res bi bil kofein na doping listi, kar pa ni.
Telo lahko sprejme vase samo določeno količino kofeina, vse ostalo gre po hitrem postopku v WC. Zato tudi ni na doping listi, ker nima nobenega efekta pri vzdžljivostnih športih kot je npr. kolesarstvo.

first_line ::

Dr_M je izjavil:

Men je pa RB eden od najslabsih po okusu, Shark pa dalec najboljsi.
Ostali ceneni so pa itak za skozlat zanic.


This. Shark ist über alles!

Pa Mercatorjev Cola mi je tudi pogojno všeč, a le ker imam rad cola okus.

Brez cukra pa so mi praktično vsi isto zanič, edino Monster Low Carb je prebavljiv.

mitja73 je izjavil:

Fuks je izjavil:

Kofein dokazano pomaga atletom pri vzdržljivostnih športih. Preverite svoje vire.


Če bi to bilo res bi bil kofein na doping listi, kar pa ni.
Telo lahko sprejme vase samo določeno količino kofeina, vse ostalo gre po hitrem postopku v WC. Zato tudi ni na doping listi, ker nima nobenega efekta pri vzdžljivostnih športih kot je npr. kolesarstvo.


Sej PEA tudi ni na doping listi, pa lahko po pol gja tečem kot losos proti toku. Še zadihan nisem.

Zgodovina sprememb…

mitja73 ::

first_line je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Men je pa RB eden od najslabsih po okusu, Shark pa dalec najboljsi.
Ostali ceneni so pa itak za skozlat zanic.


This. Shark ist über alles!

Pa Mercatorjev Cola mi je tudi pogojno všeč, a le ker imam rad cola okus.

Brez cukra pa so mi praktično vsi isto zanič, edino Monster Low Carb je prebavljiv.

mitja73 je izjavil:

Fuks je izjavil:

Kofein dokazano pomaga atletom pri vzdržljivostnih športih. Preverite svoje vire.


Če bi to bilo res bi bil kofein na doping listi, kar pa ni.
Telo lahko sprejme vase samo določeno količino kofeina, vse ostalo gre po hitrem postopku v WC. Zato tudi ni na doping listi, ker nima nobenega efekta pri vzdžljivostnih športih kot je npr. kolesarstvo.


Sej PEA tudi ni na doping listi, pa lahko po pol gja tečem kot losos proti toku. Še zadihan nisem.



Kaj je PEA ne vem, niti ne poznam kratice. Napisal sem za kofein o katerem smo debatirali.

FTad ::

Monster energy drinki so čisto presladki. Ravno prejšnji vikend sem spil en Burn in en Red bull....razlika je bila predvsem v tem, da je RB znatno bolj sladek... Da bi pa čutil kakšen efekt po povečani energiji, to pa ne...

Kar se pa tiče poceni variant ala Lidl, Hofer in SBudget....so poceni variante za mešanje s kako vodko...

Vice ::

Sladkor ali kofein in podobni substrali v energijskih napitkih niso problem za zdravje in napitek sam ni škodljiv, ČE se ne nacejaš z njim. Problem nastane ker marsikdo nima mere in se nabuta s parimi pločevinkami zaradi česar telo praktično doživi šok in se od posameznika do posameznika drugače odzove. Sladkor kot sladkor če se z njim 1x nažreš ti ne bo nič. Bo pa vsak imel resne zdravstvene probleme, če bo to počel iz dneva v dan, leta v leto. Nobenega ni pobralo po eni pločevniki temveč po xy letih, ko organi praktično "odpovejo". Tisti ki pravi da RB ni škodljiv ja ni če spiješ enega na vsake kvatre oziroma živiš zdravo življenje v katerem ima telo možnost izločiti te negativne vplive - če se posploši ta izraz. Problem nastane ker se večina nažira z RB čez vikend potem pa čez teden razne coca cole in podobne pocukrane pijače. Seveda vsak je rad sportaš in misli da je full zdravo da po 10km spije pol litra Gatorade napitka, saj je za športnike... :)
Ni stvar kolikokrat kakšno "hrano" zaužiješ, temveč koliko količinsko posamezne snovi mora telo prebaviti.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/article...

jazbec ::

Ko pijem energy drink (skoraj vsak dan pločevinko) pijem monsterja, ripper, assault, chaos, ta nou od rossi-ja so mi dobri od teh ki se jih da pr nas dobit, Maš pa drugače tudi une z kavo in še dosti različnih sam se jih težko0 pr nas dobi.

borinho ::

Ufff enkrat sem probal Monster pa gledam in iščem, če obstaja kaka manjša pločevinka kot 0,5l..... no ni je blo....In potem med pitjem nisem bil tolk pozoren na okus kot pa na dejstvo da bom moral pol litra te scalnice po grlu spravit... in ker prihajam iz osrčja gornjesavske doline opcija "preč zlit" ne pride v poštev. In ko sem zaključil, ko se mi je rigalo itd itd... sem študiral kdo hudiča lahk to redno pije.... no ja vidim da vam znese, zgleda sem z leti postal rahlo mehkužen.
No zato mi bolj sede red bull, ker ga je ravno prav.... ne pijem pa tega prav pogosto... v bistvu v letu 2014 ga še nisem :)
if you miss your ex reload and try again

Pithlit ::

borinho je izjavil:

Ufff enkrat sem probal Monster pa gledam in iščem, če obstaja kaka manjša pločevinka kot 0,5l.....

Odpreš in preliješ v čutaro/flaško.

borinho je izjavil:

ko se mi je rigalo itd itd...

Ta problem imajo vse gazirane pijače. Vzameš Rehab.
Life is as complicated as we make it...

korenje3 ::

po lastnih izkušnjah lahko povem, da po dveh ali treh 0,5l monster pločevinkah začnejo mišice trzat, ali pa dobiš glavobole. predidno s temi rečmi, ker imajo ogromno vitamina B, ki je v prekomernih količinah škodljiv za živčevje.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

BorutK-73 ::

Je že kdo sprobal Šparov "red bull". Meni je po okusu in efektu isti kot original RB s tem da stane veliko manj. To je za navadni "red bull" in ne za tiste, ki so mešani z coca colo, limono ali so sugar free...

Zgodovina sprememb…

krOOokO ::

Šparov energy je meni daleč najslabši od vseh kar sem jih probal. Res da je samo 30 centov (0,5l), vendar je okus ogaben.

korenje3 ::

monster - plavi prekaša vse red bulle po okusu. red bull ima nek after-taste ki ga pri monstru (plavem) ni.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

krOOokO ::

Meni pa moder Monster ravno zaradi nekega zelo neokusnega after taste-a ni všeč.

noob96 ::

men ni jasn kak je lahk pocukrana pa pobarvana voda, dražja od navadne vode...

korenje3 ::

noob96 je izjavil:

men ni jasn kak je lahk pocukrana pa pobarvana voda, dražja od navadne vode...


ker je bolj okusna od navadne vode in ker ti ne znaš narediti take pocukrane in pobarvane vode.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

noob96 ::

ja strašno je okusna ja....

TheJack ::

Jaz pijem le energijske pijače brez sladkorja. Ker so bolj zdrave in sem po njih suh in lep.


Ampak resno. Jaz lahko pred spanjem spijem dva red bulla in dve kavi, pa bom spal kot angelček. Name imajo te zadeve ničeln učinek. Posledica študija.

Imam pa sedajle poleti v službenem hladilniku res par sugar-free energijskih pijač. Bolj odžejajo kot tiste s cukrom, poleg tega je to edina pijača z umetnimi sladili, ki ima prebavljiv okus.

Red-Bulla ne kupujem, ker mi ne pade na pamet, da bi plačal 3-4x toliko za isto reč. A mislite, da gre dodaten denar v bolj kvalitetne sestavine? Ali Mateschitzu in Vettlu v žep?
Bonis nocet, qui malis parcit.

blackbfm ::

energijska pijača brez cukra..a se ti zajebavaš:)) to je pa res že tisto bolano potrošništvo... ne rečem sem pa tja kdaj spiješ, da bi pa mel poln hladilnik tega sranja, in se vsak dan nacejal ZA ŽEJO je pa čist mimo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

PacificBlue ::

ne vem, meni RB ne deluje, sem pa popil zadnjič Burn in mi je precej pomagal pri utrujenosti. Se drugaće izogibam takim pijačam, samo v sili še hudič muhe žre.:)

mitja73 ::

TheJack je izjavil:

Jaz pijem le energijske pijače brez sladkorja. Ker so bolj zdrave in sem po njih suh in lep.


Ampak resno. Jaz lahko pred spanjem spijem dva red bulla in dve kavi, pa bom spal kot angelček. Name imajo te zadeve ničeln učinek. Posledica študija.

Imam pa sedajle poleti v službenem hladilniku res par sugar-free energijskih pijač. Bolj odžejajo kot tiste s cukrom, poleg tega je to edina pijača z umetnimi sladili, ki ima prebavljiv okus.

Red-Bulla ne kupujem, ker mi ne pade na pamet, da bi plačal 3-4x toliko za isto reč. A mislite, da gre dodaten denar v bolj kvalitetne sestavine? Ali Mateschitzu in Vettlu v žep?


Tud tvoje energijske pijače so xx-krat dražje od vode k še bolj odžeja. Še posebi doma ;-)
Brez cukra pa to ni energijska pijača, pa si misli kar češ in se prepričuj po želji kok si pol naspidiran ;-)

first_line ::

Nihče pa se ni spomnil, da te pijače (tudi une brez cukra) zelo škodijo zobem zaradi kisline ki jo imajo v sebi! Vsaj po mojih izkušnjah mi postanejo zobje občutljivi če dalj časa redno uživam te zvarke. Od druge 'prehrane' se mi to ne dogaja, je pa možno da so moji zobje softiči.

stara mama ::

Enako kot za vse ostalo hrano - v zmernih količinah.

Rias Gremory ::

Red Bull borovnica mi je najboljši, monsterja je pa preveč, razen, če bi programiral kakšno uro, da ga v miru spijem.
RD bi pil vsak dan, če bi bil zdrav.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

TheJack ::

Vse je res, kaj pravite. Razen tega, kar pravi blackbfm. Menda lahko za žejo pijem, kar mi paše. De gustibus non est disputandum.


>Brez cukra pa to ni energijska pijača, pa si misli kar češ in se prepričuj po želji kok si pol naspidiran ;-)

Zakaj je treba na ST-ju vse dvakrat napisati?! Eh, ne bom. Glej moj prejšnji post. Tisti, ki si ga citiral. O tem, da imajo te pijače name ničeln učinek. S cukrom, ali brez.


Res je to, kar pravi stara mama (stara mama ima vedno prav). Nič ni narobe, če človek pije energijske pijače v zmernih količinah. V mojem primeru takrat, ko je res vroče, maksimalno dve na dan (priporočena količina).
Bonis nocet, qui malis parcit.

mitja73 ::

Priporočena količina s strani proizvajalca ki ima edino ekonomski interes. :D

Glugy ::

http://vizita.si/clanek/zdravozivljenje...
"Nevaren je predvsem 'skriti' kofein, ki se ga ne zavedamo in je prisoten v vse več proizvodih. Tako ga dodajajo gaziranim in energijskim pijačam, alkoholnim pijačam, zdravilom in celo ustekleničeni vodi ter piškotih. "
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Manjko energije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8913964 (11502) Kovač 72-45
»

Energy drink? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10713531 (5604) dottor
»

Monster Energy (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6316517 (9487) Starcraft||
»

energijske pijače le pijače z več kofeina?

Oddelek: Znanost in tehnologija
203258 (2534) Okapi
»

[fork] Namesto energy drinka

Oddelek: Loža
284874 (2928) MonkeyHead

Več podobnih tem