» »

Vnos SPF zapisa

Vnos SPF zapisa

harmony ::

V firmi hocem zamenjati obstojec spam filter z drugim produktom in moram preden grem v produkcijo se urediti SPF.

Vprasanje se glasi:
V kolikor je za doloceno domeno zapis tipa "v=spf1 mx -all" pomeni, da mi ni potrebno vnasati IP naslov tega novega streznika, saj predvidevam da mx -all pomeni pac vse kar je vneseno kot MX zapis?

Malajlo ::

harmony ::

Hvala, ampak bolj me zanima odg. na moje vprasanje na zgornji zapis.

NoName ::

Da. "mx" v spf zapisu, da upošteva vse strežnike, ki so navedeni kot MX.. ergo.. če boš nadomestil obstoječe MXe z drugimi, ni potrebe po spremembi SPF zapisa.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

harmony ::

NoName je izjavil:

Da. "mx" v spf zapisu, da upošteva vse strežnike, ki so navedeni kot MX.. ergo.. če boš nadomestil obstoječe MXe z drugimi, ni potrebe po spremembi SPF zapisa.

Supericka. Hvala to sem potreboval kot potrdilo mojega razmisljanja.

neskoncno ::

Pri tem pazi, da imaš striktno samo MX strežnike za pošiljanje. Pa še to "-all" si najverjetneje slabo razumel.
"-all" pomeni striktno upoštevanje prvega dela, ki je "MX". Torej vsi emaili, ki ne prihajajo iz MX strežnikov so zavrnjeni.

Pa ne pozabi če imaš kakšno spletno stran(ki pošilja maile) ali pa mass mail service - bo potrebno tudi tole zabeležiti pod SPF record.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem privat domene in e-pošte

Oddelek: Omrežja in internet
184140 (3401) atlet
»

E-poštno zazna kot neželeno

Oddelek: Omrežja in internet
9959 (784) NoName
»

Pošta z mojega e-naslova v spam

Oddelek: Omrežja in internet
221897 (1512) francy
»

Vprašanje glede pošiljanja maila z raličnih domen

Oddelek: Omrežja in internet
6925 (815) c3p0
»

SPF zapis(pravilna konfiguracija)

Oddelek: Omrežja in internet
81697 (1635) Maximus

Več podobnih tem