» »

zahteva pravična?

zahteva pravična?

goldenratio ::

Živim pri starših (hiša vredna 400.000€) in delam trenutno pripravništvo, ko nisem v službi delam doma (kuham, kosim, popravljam, vozim mlajše brate na glasbeno/šport.., pleskam,...itd)

Starša imata skupaj 3.500 neto ! kredita nimata oz. hišo imata podedovano+da je izolirana dobro vzdrževana

Sedaj me pa zanima, kako se vam zdi, da oče od mene zahteva sedaj 120€ za hrano/elektr, /kurjavo... sam pa imam samo 525€ neto plače. In, da sam tankam avto in ga vzdržujem. Izpit za avto sem si plačal sam, maturanski izlet tudi, 70% oblek tudi, 60% hrane tudi... delam preko študesnkega servisa od 15 leta naprej vsake počitnice!

Sam imam cilj, da se pri 21 letih odselim od doma. Privarčevanih imam 4000€, za katerih starši sploh ne vedo. Sem delaven, varčen, odgovoren ampak starši me imajo za "deklica za vse". Kaj naj naredim?

Ali se vam zdi pravično, da oče zahteva 120€ od mene, če pa mu kuham kosilo, perem avtomobile, vzdržujem hišo....itd. Danes smo se zelo skregali, ker oče vidi samo tiste € ne pa mojega dela okoli hiše. Še delavec mi je rekel, da sem privarčeval 1500€, ker sem sam odstranil okna+prepleskal ...

Kaj naj naredim? Sem preveč ustrežljiv ali ima oče prav? Kaj vi mislite

hojnikb ::

plačaj in stisni zobe. Ob prvi priložnosti se pa odsel. Čeprav te bo to stal na koncu še več :)
#brezpodpisa

#000000 ::

Daj 150 lezi v naslonjač in začni gledat fuzbal, do konca prvenstva boš ugotovil da je tko še najboljš.

Vajenc ::

Nisi sicer napisal koliko si star, ampak ideja očeta bi bila lahko dobra zate in starše. Zate, da boš znal ceniti in raporediti denar za stroške, starši si bodo pa tako lažje prišparali za lagoden dopust. 3500 neto spet ni tako zelo veliko, če upoštevaš, da imata starša vsaj 3 otroke.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

goldenratio ::

@Vajenc

...ja za mene od 17 leta nimata 0 stroškov razen hrane, ki pa jo zelo malo pojem (res malo sem suh). V nos mi gre to, da mlajša brata sta neodgovorna in imata 3x boljši standard, kot sem ga imel jaz.
Sam pomagam tudi po 12 ur na dan okoli hiše (če nimam službe) mlajša brata pa imata 2 levi roki in se morata zmeraj "učiti" za šolo, ko je del (čeprav sta komaj zadostna).

Razporedit stroške? kaj se ti hecaš, kako pa misliš, da sem pri 19 letih sam privarčeval 4000€ z delom.

Glej boli me to, da sam poskušam v življenju uspet potem pa namesto, da bi starša cenila to, me zavirata in izkoriščata.... brata pa živita lagodno življenje brez odgovornosti

Vajenc ::

goldenratio je izjavil:

...ja za mene od 17 leta nimata 0 stroškov razen hrane, ki pa jo zelo malo pojem (res malo sem suh). V nos mi gre to, da mlajša brata sta neodgovorna in imata 3x boljši standard, kot sem ga imel jaz.
Sam pomagam tudi po 12 ur na dan okoli hiše (če nimam službe) mlajša brata pa imata 2 levi roki in se morata zmeraj "učiti" za šolo, ko je del (čeprav sta komaj zadostna).

Če živiš pri starših imajo starši s tabo stroške. Očitno si priden, kar je ok. Domnevam, da sta starša tudi tebi omogočila šport, glasbo in drugo kvalitetno izobrazbo. Boljši standard ima ponavadi vsaka naslednja generacija, pri tej hitrodti teh. napredka se to pozna celo pri par letih razlike ;)

goldenratio je izjavil:

Razporedit stroške? kaj se ti hecaš, kako pa misliš, da sem pri 19 letih sam privarčeval 4000€ z delom.

Tako, da nisi doma dajal nič denarja?

goldenratio je izjavil:

Glej boli me to, da sam poskušam v življenju uspet potem pa namesto, da bi starša cenila to, me zavirata in izkoriščata.... brata pa živita lagodno življenje brez odgovornosti

Če te ne cenita in imaš občitek, da te izkorišlata se pogovori, mogoče si samo napačno interpretiraš. Če vseeno ne gre, pa je čas, da se odlepiš.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

ramiz?! ::

Ja pomoje bi mogu prvo vedit, kaj ti sam hočeš... Maš več možnosti npr.:
1. lahko daješ tistih 120€ in nehaš delat okoli hiše
2. lahko se nekam vpišeš v šolo (če nisi več) in sta te starša dolžna preživljat do 26 leta
3. lahko se skriješ v gozd in kličeš policijo in se pretvarjaš da so te ugrabili in zahtevaš odkupnino
4. lahko se probaš nekako dogovorit, da se znesek zmanjša ali pa kaj drugega...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

kr1ženska ::

goldenratio< Stvar je preprosta. Poišči stanovanje s cimrom kjer so stroški stanovanja podobni in idi stran. Starša sta se že navadila, da vse delaš in jima je to samoumevno-se vidi po tem, ker tvojega dela ne cenita. Kot berem se znajdeš v življenju, imaš nekaj denarja, star si dovol-čimprej idi. Starša te utesnjujeta, omejujeta in če nekaj ne narediš, te bo to s časoma povsem zamorilo. Idi živet! ;)

p.s. Been there done that, pa sem bila še kako leto mlajša od tebe.
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

lonewolf_ ::

ramiz?! je izjavil:

Ja pomoje bi mogu prvo vedit, kaj ti sam hočeš... Maš več možnosti npr.:
1. lahko daješ tistih 120€ in nehaš delat okoli hiše
2. lahko se nekam vpišeš v šolo (če nisi več) in sta te starša dolžna preživljat do 26 leta
3. lahko se skriješ v gozd in kličeš policijo in se pretvarjaš da so te ugrabili in zahtevaš odkupnino
4. lahko se probaš nekako dogovorit, da se znesek zmanjša ali pa kaj drugega...



trojka je kar dobra :))
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

goldenratio ::

najbolj me boli to, da imata poleg hiše, še 70.000€ podedovanega denarja od starih staršev. Hiša je izolirana in kot nova, kreditov nič, avtomobila varčna, elektrika sončne celice, ...

Sam v otroštvu nisem bil deležen glasbene šole, športa...itd, ker sta imela 3x manj denarja in smo komaj prišli skozi mesec, sedaj pa namesto, da bi mi pomagala v življenju se me oklepata in me dušita. Drugače pa me imata rada in jima je mar za mene.

Ne razumem te logike? brata pa na počitnice 2x letno v hotele z 5 zvezdicami+ smartphone+ žepnina....

Ah en dan bom res samo odšel in nikoli več pogledal nazaj

Aston_11 ::

goldenratio je izjavil:

Sam pomagam tudi po 12 ur na dan okoli hiše
Zahtevaj 120 EUR/dan ali pa vsaj polovico tega. Drugače pa je čisto vseeno, kako tretirata brata.

goldenratio je izjavil:

me boli
Božec ubogi foušljiv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

hojnikb ::

heh, mogoče si pa posvojen :))

Šalo na stran, morda te hočeta starša le naučit dobro lekcijo.
#brezpodpisa

mirancar ::

najlažji: plačaj 120€ in leži na kavču
die hard: odsel se, z 4000 privarčevanega imaš kar nekaj head start-a

BorutK-73 ::

goldenratio je izjavil:

najbolj me boli to, da imata poleg hiše, še 70.000€ podedovanega denarja od starih staršev. Hiša je izolirana in kot nova, kreditov nič, avtomobila varčna, elektrika sončne celice, ...

Sam v otroštvu nisem bil deležen glasbene šole, športa...itd, ker sta imela 3x manj denarja in smo komaj prišli skozi mesec, sedaj pa namesto, da bi mi pomagala v življenju se me oklepata in me dušita. Drugače pa me imata rada in jima je mar za mene.

Ne razumem te logike? brata pa na počitnice 2x letno v hotele z 5 zvezdicami+ smartphone+ žepnina....

Ah en dan bom res samo odšel in nikoli več pogledal nazaj

Si pač prvi otrok. In še premalo devaš za stroške. Malo si zračunaj koliko pride hrana, ogrevanje, elektrika (osnovne stvari), potem so šele internet, telefon... in boš verjetno presenečen koliko denarja se nabere.

Vajenc ::

Aston_11 je izjavil:

goldenratio je izjavil:

Sam pomagam tudi po 12 ur na dan okoli hiše
Zahtevaj 120 EUR/dan ali pa vsaj polovico tega. Drugače pa je čisto vseeno, kako tretirata brata.

Če dela prakso za 600€, potem itak ne more še 12 ur delat okoli hiše ;) Mogoče tisti vikend, ko so barval pa okna menjal.

Ne razumem pa zakaj bi računal staršem, če dela za svoj dom? Da bo vzgojil starše?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

kr1ženska ::

IMO starša vidita da si si sposoben prislužiti svoj denar, svoj smarthphone ipd. in pač zate ne skrbita več. Ne rabita-si samostojen. Zato pa sta se osredotočila na tvoja brata in ker včasih ni bilo denarja jima sedaj želita nudit vse tisto česar tebi niso mogli.
Tebe pa s temlim plačevanjem najemnine pripravljata na svet. Da se zavedaš da ni nič v življenju zastonj.

Kot pravim, ne jokaj, denar imaš-idi v svet. ;)
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

BorutK-73 ::

hojnikb je izjavil:

morda te hočeta starša le naučit dobro lekcijo.

Glede na to, da so imeli včasih manj denarja, je to zelo verjetno.

goldenratio ::

@Aston 11

tukaj pišem samo zato, ker vem, da je to anonimno in ne iščem rame, da se zjočem na njej... ampak samo vaše izkušnje z starši, ki bi mi pomagale razumeti moj trenuten problem.

Drugače pa vsak, ki ima malo razumevanja razume, da je odnos med staršem in otrokom zelo kompleksen in je težko nekaj narediti ali spremeniti čez noč, tako kot to lahko narediš svojemu šefu , ki te izkorišča.

P.S

-telefon sam plačujem od 16 leta
-vikend/pijača/luksuz sam od 15 leta
-obleke vse sam razen darila božic/roj. dan


Vi ne razumete, da 4000€ je drobiž v realnem svetu in da bi težko privarčevan denar zapravil za 3 mesece svobode je bedarija.

Ne jokam ampak jamram in delam okoli hiše že 4 leta med šolo skoraj vsak dan v jeseni/pomladi in poletnimi počitnicami vsaj 2-3 ure na dan, če se sprašujete kaj delam je odgovor preprost; obnavljam hišo tako, da iz 320.000 dobi vrednost 400.000€... barvanje, štemanje, žaganje, risanje načrtov, polaganje ploščic, vzdrževanje vrta, ....itd

lonewolf_ ::

Če boš ležal na kavču ne boš nič dosegel s tem... vsaj ne za dolgo.

Potrpi, dobi stalno službo, če že nimaš, našparaj si še več, če je treba vzameš kredit in kupiš stanovanje. Moja dva sta starejšemu pomagala s kreditom okoli 30.000€, jaz vem da lahko sanjam o taki podpori pa za svoj prvi avto... res pa je, da ima brat stalno službo že od 17 leta, delaven in če priznam, dosti bolj odprt za vse kakor sem jaz. Je pa dosti manj zanesljiv, redno kadi in kar dosti zapravi za alkohol.. Ampak mene ne moti, če ma on več. Sem pa že slišal stavek, da če ne končam šole bom začel vračat kar sta mi dala za šolo in prispevat k položnicam, hrani...

Itak vem, da bom ostal v tej hiši, ker potem ko starih staršev ne bo več, bo prevelika za njiju. Hiša je stara in potrebna obnove, lahko vzamem v račun, da kar je oče naredil na hiši do sedaj, je vse v prid mene in ga razumem ko "tečnari". Nima se smisla kregat, je le familija, kaj češ.

Samo nadaljuj s tem kar delaš, ker imaš potencial, za takšno stvar se ne splača sekirat, imej rad brata in družino, stisni zobe ker nikoli ne veš kaj je lahko jutri :)

To kar počneš je dobro zate, dobivaš izkušnje, mogoče se odločita kdaj za kakšno manjše stanovanje pa bo hiša tvoja ali pa bratova, kaj češ. Bodi razumen, če sta staradva skisana že malo, vzgojila sta sina, ki bi moral bit marsikateremu najtniku za vzgled!
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

UNIVERZUM ::

Tu ni težava koliko denarja in še česa imata starša, težava je v tem da tvoje delo smatrata za samoumevno. Sam bi plačal, postoril kdaj pa kdaj kakšno malenkost, za vse ostale stvari pa zahteval plačilo. Ko jim boš v nekaj dneh 10x rekel plačaj, bosta ugotovila koliko časa in denarja sta s tvojim delom pravzaprav prihranila.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Vajenc ::

goldenratio je izjavil:


-telefon sam plačujem od 16 leta
-vikend/pijača/luksuz sam od 15 leta

Iz žepnine?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

mk766321 ::

Moja izkušnja(drugače pa naredi po svoje).
Pri 21 letih odšel od doma. Nismo se razumeli. Sem se postavil na noge. Čeprav bi lahko živel doma, je zame neprecenljivo da sem sam svoj gospodar. Tudi če to stane dražje. Rad pa sedaj po vseh letih grem na nedeljsko kosilo. Se razumemo super(če nismo predolgo skup :) )

Osamosvoji se. Glede na to da si priden...ne bo problema. Seveda boš bolj životaril, samo verjemi, da ne boš nikoli več zamenjal svobode ki jo pridobiš.

kr1ženska ::

goldenratio< vemo koliko je 4000e. Če se vpišeš še na faks dobiš študentske bone, se preseliš v stanovanje kjer imaš cimra, imaš dovolj denarja za vsaj eno leto-brez da bi zraven kaj karkoli delal (razn mogoče študiral).

In, jokal ne bi, če bi skupaj z nami iskal rešitve ter poizkušal iz teh postov razumeti še drugo plat-starše, ali bi vsaj iskal neke alternative. Trenutno ne vem kaj želiš od nas? Da ti rečemo da si bogi in da se ti dela krivica?

Vrjemi, sem slišala že zelo hude življenjske zgodbe in tvoja jim ne pride niti blizu. Torej, rešitev je preprosta. Ali se boš smilil samemu sebi ali nekaj dejansko naredil, vse je pa na tebi.

Lp,
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

BigWhale ::

goldenratio je izjavil:

Sam imam cilj, da se pri 21 letih odselim od doma. Privarčevanih imam 4000€, za katerih starši sploh ne vedo. Sem delaven, varčen, odgovoren ampak starši me imajo za "deklica za vse". Kaj naj naredim?


Odseli se in ne jamraj, no. V zivljenju ti nic ne manjka, tebi se pa zdi da je 120 EUR prevec za to. :))

Malcolm_Y ::

BigWhale je izjavil:

Odseli se in ne jamraj, no. V zivljenju ti nic ne manjka, tebi se pa zdi da je 120 EUR prevec za to. :))


Dovolim si popravek: Ne jamraj, no. V zivljenju ti nic ne manjka.

In še: prevelik materialist si, po prvem postu sodeč - mamo to, mamo ono, oh in sploh. Plačuj ali se odseli. V življenju nič ni zastonj in čas je, da se sprijazniš. Sam zato, ker imate očitno dovolj denarja, bi ti kar imel vse zastonj? In še, omenjaš denar, za katerega starši ne vejo. Morda imajo oni izdatke/kredite/obveznosti za katere ti ne veš? Morda je kateri bolan, pa morata plačevati zdravnike, otrok pa nočeta sekirati?

Zgodovina sprememb…

goldenratio ::

Odseli se ? ok
Ne jamraj? ok
Nič ti ne manjka? glej do mojega 17 rojstnega dneva je bil meso luksuz: OK in da mi rečeš nič ti ne manjka, je absurd -... ja sedaj je vse ok, ampak 3 leta nazaj je bil 1€ nekaj velikega, pomebnega, posebnega... in to sem dal skozi. Ampak sedaj ko se je situacija spremenila zame veljajo ista pravila, za brata pa je preteklost izbrisana in je življenje nekaj lagodnega.

Sicer pa, če sem do sedaj uspel bom tudi v prihodnje... vaši nasveti so vredni toliko, kot vaše izkušnje. Zato vam rečem slednje; "če vaš komentar vsebuje vaše izkušnje v podobnih situacijah, ste dobrodošli"... če pa pametujete, na podlagi vaše predstave filozofije in ideologije, brez praktičnih izkušenj pa vAM ŽELIM lep dan ... in čim manj nasvetov

Lp... za zmeraj

donvito ::

Lion29 ::

dej ala.... ne bodi picka ampak moski...

1. 120 eur za placati najemnino in se kup drugih stvari je zelo, zelo malo.
2. Namesto, da se srpasujes te stvari in ti niso logicne, se normalno, kot odrasla oseba usedi s starsi za mizo, povej kaj te moti in cemu taksne zahteve. in ne bodi nek zadrtez inprivosci bratoma boljse zivljene... joj boli te, da ona dva ne rabita tolko delat

GROW UP
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Gandalfar ::

Hvala donvito. Dovolj bo trollanja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izplačilo denarja od Hiše (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
658857 (6871) Arzen28
»

Dedovanje - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8110681 (7184) Mato989
»

Iti na "svoje" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13326252 (23161) bender rodri

Več podobnih tem