» »

Poškodovan enkran

Poškodovan enkran

Grizzly ::

Na prenosnem računalniku sem poškodoval ekran in sedaj je lepo vidna razpoka približno na sredini ekrana. Če bi bila majhna praska me ne bi toliko motilo, ker pa je čez celoten ekran, me zelo moti. Preden odnesem na servis, bi rad nekaj poskusil in me zanima, ali bi tako delalo...
Torej, pri roki imam še svoj stari prenosnik, ki ga uporabljam le še za rezervne dele. Iz njega bi rad pobral ekran (in vse kar gre zraven) ter ga vstavil na tadrug prenosnik - namesto poškodovanega ekrana. Oba zaslona imata enako diagonalo, le model in znamka se razlikujeta.

Zanima me, ali bi bi bi bila zamenjava ekrana mogoča? Imajo vsi ekrani enake dimenzije, da jih lahko pritrdiš v katerikoli monitor prenosnega računalnika? Se konektorji razlikujejo ali obstaja kakšen standard? Kako je z napetostjo? Res ne bi rad, da se zaradi električnega udara kaj skuri.

hojnikb ::

Hja načeloma teče pri teh displaying LVDS standard, ampak konektor pa zna bit različn. razstav in prečekiri
#brezpodpisa

Furbo ::

Ni šans, razen če delaš prenosnike iz klasičnih ekranov in kartona.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

#000000 ::

Kabel sigutno ni enak, ekran pa bi znal pasat, edino če imaš novejši laptop z LED zaslonom, potem nimaš kaj balinat z LCD, ker ga nimaš kam priklopit.

Grizzly ::

#000000 je izjavil:

Kabel sigutno ni enak, ekran pa bi znal pasat, edino če imaš novejši laptop z LED zaslonom, potem nimaš kaj balinat z LCD, ker ga nimaš kam priklopit.

Potem mi tudi ekran nič ne pomaga, če se kabli ne ujemajo in ga ne morem priklopit. Oba prenosnika sta drugače že stara.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grizzly ()

#000000 ::

Ne ne nimaš prav, če sta oba LCD bo kabel na deli ki pride na ekran pasal, je 30 pinski, ampak na delu ko pride na matično ne bo, ker ima vsak drugačnega.

LED zalson pa ima 40 pinski pin

Grizzly ::

#000000 je izjavil:

Ne ne nimaš prav, če sta oba LCD bo kabel na deli ki pride na ekran pasal, je 30 pinski, ampak na delu ko pride na matično ne bo, ker ima vsak drugačnega.

LED zalson pa ima 40 pinski pin


Če te prav razumem, je treba priključiti 2 kabla. Prvi kabel gre iz prenosnika na ekran (30-pinski), tadrug kabel pa gre iz ekrana na matično prenosnika (40-pinski). Torej, pri tadrugem kablu se lahko zaplete, ker nimajo vsi enakega. Sta pa oba LCD ekrana.

#000000 ::

Ne kabel ima dva konca, oz. tri, and kre na zaslon in ta je pri LCD 30 pinski in paše na vse LCD (razen starejše od 10 let ki imajo 20 pinski konektor) drugi konec gre na matično ploščo, ki ima skor vedno drugečen konektor, in tretji del ki je tudi dostikrat drugačen, gre na inverter, na inverter pa gre kabel za CCFL lampice v zalonu ki pa je vedno enak.

Uglavnem dosti šans imaš da ekran paše, kabel pa večinoma v delu kjer pride na matično ter inverter skor ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Grizzly ::

Kako je pa glede kompatibilnosti z drugimi komponentami?

V neki drugi temi sem prebral, da ni nujno, da bo ekran delal, tudi če vsi priključki ustrezajo. Vsak ekran naj bi imel svoj bios in v primeru nekompatibilnosti bi lahko skuril ali elektroniko ekrana ali grafično ali plato. Drugi pa imajo čisto drugačne izkušnje - ekran popolnoma druge znamke prenesejo v čisto drugi monitor prenosnika in vse lepo dela, tako da sedaj ne vem komu bi verjel.

#000000 ::

Zadeva je taka, treba napisat za kater točno model prenosnika gre, in kater točno ti leži doma po delih, šele nato lahko kdo ki ve, reče kaj več.

To z kompatibilnostjo zaslonov je pa tko, če nisi 100% niguren da bo delalo in se bojiš da bo kej crknilo, raje ne probaj.

Vsaka stvar v kateremkoli računalniku in bios, drugače ne more delat, razen kablov in ohišja ima vse BIOS, tam piše jest sem DVD ipd. in če mašini zadeva paše jo sprejme za svojo drugače reče fuck off.

Nekatere mašine sprejemejo vse žive komponente za svoje, nekatere razen svojih genuine ne sprejmejo ničesar.


Dobr tko nekako da boš lažje razumel za kaj gre, tako da oboje kar si omenil je prav.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik lcd problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
8940 (723) moat
»

Prenosnik zatemni sliko

Oddelek: Pomoč in nasveti
131056 (831) uporabniik
»

Konektorji za LCD od laptopa

Oddelek: Strojna oprema
11915 (802) jukoz
»

POMOČ črta na monitorju

Oddelek: Pomoč in nasveti
384513 (3841) matobeli
»

Težava z LCD-jem na prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
222478 (2002) KTr1sk

Več podobnih tem