» »

kateri CMS za spletno stran?

kateri CMS za spletno stran?

senator ::

Pozdravljeni,

Dobil sem nalogo izdelati spletno stran za naše gasilsko društvo. Na društvu pa bi želeli v spletno stran sami vnašati sveže novice o aktualnih intervencijah. Torej potrebujem nek CMS. Do sedaj sem delal spletne strani le v Dreamweaverju in če je bilo potrebno sem jaz vnašal popravke ali novosti. Sedaj pa se moram odločiti, ali spletno stran izdelati z Joomlo, vendar sem gledal na spletu template in ni nobenega primernega za gasilsko društvo, torej bi moral programirati tudi Joomla template. Ali pa spletno stran izdelati v Dreamweaverju in sprogramirati tudi CMS.

Kaj mi svetujete, za omenjen problem, kaj je bolj primerno izbrati?

hvala v naprej

trnvpeti ::

namesto joomle izberi wordpress
nasel bos primeren template, in ga z svojimi slikami spremenil po tvojem okusu
ce pa najdes tempate tocno po tvojem okusu, si pa car :)

Goran's Blog ::

Uporabi Wordpress ali pa Drupal. Tako ali tako moreš vsak themplate spremeniti po okusu za tisto stvar kar delaš. Na spletu ni themplejta (tudi plačljivega) kateri ne bi na njemu posegal v samo kodo. Pomojem se da narediti v Freamweverju in potem vse skupaj dati v CMS.

SynTax64 ::

Goran's Blog je izjavil:

Uporabi Wordpress ali pa Drupal. Tako ali tako moreš vsak themplate spremeniti po okusu za tisto stvar kar delaš. Na spletu ni themplejta (tudi plačljivega) kateri ne bi na njemu posegal v samo kodo. Pomojem se da narediti v Freamweverju in potem vse skupaj dati v CMS.

Dreamweaverju misliš.

Jaz pa svetujem drugače. Če se bo zadeve lotil z Dreamweaverjem glede na glomazno kodo njihovih templaetov raje dobro nastudiraj kakšnega iz med frond-end frameworkov(BootStrap, ZURB)in se boš poleg izdelave spletne strani dejansko naučil še delati z JavaSriptom,HTML,CSS ki so nekak sedaj in za lepe/estestske/funkcionalne spletne strani ter dobra naložba za v naprej.

Netrunner ::

glede na to, da sprašuješ take osnovne zadeve sklepam da si začetnik v tem, tako da je najbolša izbira wordpress pri katerem imaš največ izbire za free predloge kjer dobiš čimbolj primerno in jo le malo prilagodiš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako izdelati tako stran?

Oddelek: Izdelava spletišč
122926 (2106) Phantomeye
»

Izdelava spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
135856 (3861) Netrunner
»

joomla (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
6513588 (9442) betmen
»

Kako oz. z čim izdelujete spletišča? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
5713274 (11690) Goran's Blog
»

Slovenjen CMS?

Oddelek: Izdelava spletišč
274039 (591) gnomee

Več podobnih tem