» »

Razvlažilnik zraka

Razvlažilnik zraka

RazzorX ::

Potrebujem razvlažilnik zraka za prostor velikosti 28 kvadratnih metrov (60 kubičnih). Trenutna vlaga pride do nekje 76% in bi jo rad spravil vsaj na 60%, še bolje na nekje 55%. Plesni ni nikjer, kakšnega vonja tudi ne. Zadostuje za to kak poceni granulatni izsuševalnik ali je potrebno investirati v kaj večjega, električnega? Prostor se nahaja v stari hiši, debeli zidovi iz kamna.

s6c-gEL ::

http://www.bigbang.si/razvlazilniki-zra...
Ali montiraš klimo.

Gre za klet v živi skali ?
Na ravnini ali klancu (imaš zidove izolirane) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Roadkill ::

Jaz sem kupil Razvlažilnik zraka Zibro D516 - 279,99 €

Dela dobro. Ampak je kar draga reč, pa še štroma dosti pokuri.

Veliko se da naredit že z zračenjem.
Ü

RazzorX ::

Ja zračenje je problem, prostor nima oken, le dovodni kanal za zrak, ter odvodni ventilator. Mogoče če bi imel še vpihovalni ventilator (nekaj v smislu radialnih ventilatorjev), pa potem nek krmilnik za avtomatsko zračenje. Torej te razvlažilniki s silico niso uporabni za kaj takega?

Roadkill ::

Meni je tisti spil iz kleti kak liter vode v enem tednu.

Napravca pa potegne ene 2-3 litre v 8-10 urah.
Ü

first_line ::

RazzorX je izjavil:

Ja zračenje je problem, prostor nima oken, le dovodni kanal za zrak, ter odvodni ventilator. Mogoče če bi imel še vpihovalni ventilator (nekaj v smislu radialnih ventilatorjev), pa potem nek krmilnik za avtomatsko zračenje. Torej te razvlažilniki s silico niso uporabni za kaj takega?


Tisto je bolj za v omaro.

fujtajksel ::

Silica ni resna zadeva. Imam enega majhnega električnega Trotec, 200W in v takih razmerah v par urah namolze kakšen liter vode. Bi bil prešvoh za večji prostor (potem dela non-stop, vlage pa ne zniža dovolj).
Če nimaš odtoka, pazi še na kapaciteto vedra za vodo.
Pa hrupne znajo bit te stvari - ventilator šumi, rade pa se s časom zaredijo še kakšne vibracije od kompresorja.
Kadar je zunaj suh zrak, se verjetno bolj obnese zračenje. Ali pa kombinacija. Če bi kej kombiniral, vzemi takega, ki je združljiv z zunanjim timerjem oz relejem, moj se namreč vklopi le na tipko.

RazzorX ::

Ja tudi to je problem pri električnih, vsi so precej glasni. Bom potem raje probal namestiti na dovodno cev za zrak en radialni ventilator (so precej tišji), pa bo mogoče imelo že zračenje dovolj velik efekt.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razvlazilec vlage v stanovanju?

Oddelek: Kaj kupiti
215199 (4420) max00slo
»

Kateri razvlažilec zraka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13976068 (59328) matijadmin
»

Rekuperator

Oddelek: Loža
3514186 (11385) ela94
»

Sušenje perila v kleti

Oddelek: Loža
4911552 (7443) Jakka
»

Vlaga v stanovanju

Oddelek: Loža
256752 (5819) fujtajksel

Več podobnih tem