» »

Microsoft Surface Pro 3 namesto prenosnika

1 2
3
4

Nummy ::

zee je izjavil:

Se strinjam. HDMI je tako vseprisoten, da ga je celo Apple vgradil v racunalnike Macbook Pro.

Macbook pro ima itak še thunderbolt, ki je itak boljši kot HDMI. V teoriji lahko priklopiš 4 monitorje na macbook pro, samo vprašanje če bo vlekla grafa. Pomoje ne.

Drgač pa MS je tud smotan na kubik. Delajo nove tablice, starih pa še prodali niso in se jim valjajo po skladiščih. Cene pa nočejo spustit, jih bodo raje na uničenje dali.

hojnikb ::

Nummy je izjavil:

zee je izjavil:

Se strinjam. HDMI je tako vseprisoten, da ga je celo Apple vgradil v racunalnike Macbook Pro.

Macbook pro ima itak še thunderbolt, ki je itak boljši kot HDMI. V teoriji lahko priklopiš 4 monitorje na macbook pro, samo vprašanje če bo vlekla grafa. Pomoje ne.

Drgač pa MS je tud smotan na kubik. Delajo nove tablice, starih pa še prodali niso in se jim valjajo po skladiščih. Cene pa nočejo spustit, jih bodo raje na uničenje dali.

thunderbolt ni nič druga kot displayport :)
#brezpodpisa

Invictus ::

hojnikb je izjavil:


thunderbolt ni nič druga kot displayport :)

Kar seveda ni res. Je še bistveno več ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hojnikb ::

Kot display interface je displayport in čisto nič druga :)
#brezpodpisa

Nummy ::

hojnikb je izjavil:

Nummy je izjavil:

zee je izjavil:

Se strinjam. HDMI je tako vseprisoten, da ga je celo Apple vgradil v racunalnike Macbook Pro.

Macbook pro ima itak še thunderbolt, ki je itak boljši kot HDMI. V teoriji lahko priklopiš 4 monitorje na macbook pro, samo vprašanje če bo vlekla grafa. Pomoje ne.

Drgač pa MS je tud smotan na kubik. Delajo nove tablice, starih pa še prodali niso in se jim valjajo po skladiščih. Cene pa nočejo spustit, jih bodo raje na uničenje dali.

thunderbolt ni nič druga kot displayport :)

ROFLMAO!!!!

Že tako totalno nekredibilen, še bolj trollaš po forumu???

hojnikb ::

Thunderbolt (codenamed Light Peak)[1] is a hardware interface that allows for the connection of external peripherals to a computer. It uses the same connector as Mini DisplayPort (MDP). It was released in its finished state on February 24, 2011.[2]

Thunderbolt combines PCI Express (PCIe) and DisplayPort (DP) into one serial signal alongside a DC connection for electric power, transmitted over one cable. Up to six peripherals may be supported by one connector through various topologies.

Nikjer nisem trdil, da stvar ni večnamenska. Ampak v kontekstu tvojga posta pa thunderbolt ni nič druga kot displayport.
#brezpodpisa

Mufasa ::

Lion29 je izjavil:

titanium? verjetno mislis powerbooka, ne?

ne vem kaki so bili prej... ampak tale zdaj, s 16gb rama, ssd, retina i7, 17".... to je res masterpiece... kvaliteta izdelave je vrhunska... castna titova pionirska beseda nisem nikoli imel niti pol tolko kvalitetno idelanega prenosika v rokah... pa si doma latim envyja, sprobal vsemogoce thinkpade in acerje, vaiote, etc...

ampak dobro, da ne zaidemo s teme... kot receno, surface3 tudi z i7 ne more nadomestiti prenosnika... mogoce za tiste manj zahtevne ze...sigurno ima market.... ampak ne za resne uporabnike


17" mbpro retina?!
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Mavrik ::

Nummy je izjavil:


ROFLMAO!!!!

Že tako totalno nekredibilen, še bolj trollaš po forumu???


Na kaj točno pa namiguješ? hojnikb ima v tem kontekstu popolnoma prav - Thunderbolt nosi sliko z DisplayPort standardom in je popolnoma kompatibilen (na TB priklopiš DP kabel in stvari delajo). V bistvu je točna razlika med TB in DP ta, da ima TB dodatne PCIe linije, ki za prenos slike in zvoka niso uporabljene. Zato je jasno daisy-chainanje DPja popolnoma enako kot TBja (v bistvu se jih da komot tudi mešati - edini problem je jasno Apple ker zaklepajo TB monitorje samo na Apple prenosnike brez razloga).

DP -> HDMI pa se dajo komot dobiti adapterji za ranga 20$.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

darkolord ::

DP -> HDMI pa se dajo komot dobiti adapterji za ranga 20$.
Misliš ranga $5...

V bistvu je dovolj pasivni kabel, ki ima na eni strani DP, na drugi pa HDMI konektor.

Mavrik ::

Pač prvi hit na Amazonu no :)
The truth is rarely pure and never simple.

Invictus ::

Mufasa je izjavil:


17" mbpro retina?!

Pa zraven še 4 sloti z M.2 SSD kartice ...

To bodo žal ostale samo mokre sanje ...

Premalo uporabnikov 17" zaslonov pri Applu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mufasa ::

Ja tip je rekel da ga je videl, to mi je čudno...
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

noraguta ::

Mufasa je izjavil:

Ja tip je rekel da ga je videl, to mi je čudno...

ne tip z njim dela vsak dan. vsi lenonovoti thinkpadi so pa proti temu mbp-ju navadne smeti. Četudi imajo wacomovo pero, karbonsko ohišje, kako deko ali dve manj pri enaki konfiguraciji... Skratka čudo samo za resne profije.

techfreak :) je izjavil:

Imam Win8 tablico in mi za brskanje po internetu IE ni kaj vsec, bi precej raje imel Android/Chrome ali pa iOS.

Glede Surface pa lahko recem da kot prenosnik jemljem nekaj kar ima trdo fizicno tipkovnico. V trenutni obliki je kot vsaka druga tablica za katero lahko kupis dodatno tipkovnico. Mi je pa vsec razmerje zaslona 15:10, ker je uporaba tablice v portrait nacinu na 16:9 obupna.

saj imaš na Windowsih ravno tako chrome.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

RejZoR ::

Me prav zanima če se res ne bi dalo premostit gretja z uporabo heatpipov, ki bi razpeljali toploto na hrbtno stran, ki bi bila iz kovine. Pač namesto ventilatorja. Glasen ali ne, je vrtljiv del, ki bo srkal prah in prej ali slej odpovedal. Za ta del mi je všeč pri tablicah, da so povsem pasivne, aka nič gibljivih delov.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zheegec ::

Invictus je izjavil:

Mufasa je izjavil:


17" mbpro retina?!

Pa zraven še 4 sloti z M.2 SSD kartice ...

To bodo žal ostale samo mokre sanje ...

Premalo uporabnikov 17" zaslonov pri Applu.

Saj to veš, da Applov 17" prenosnik ne obstaja? Vsaj ne že nekaj let. Retina ni obstajal nikoli.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Mavrik ::

RejZoR je izjavil:

Me prav zanima če se res ne bi dalo premostit gretja z uporabo heatpipov, ki bi razpeljali toploto na hrbtno stran, ki bi bila iz kovine. Pač namesto ventilatorja. Glasen ali ne, je vrtljiv del, ki bo srkal prah in prej ali slej odpovedal. Za ta del mi je všeč pri tablicah, da so povsem pasivne, aka nič gibljivih delov.


Problem je da potem tablice ne bi mogel več držati, ker bi se ti segrevala v rokah - podobno recimo kot 15" rMBPji, ki se spodaj segrejejo dovolj, da delo na kolenih ni več udobno.
The truth is rarely pure and never simple.

Invictus ::

Zheegec je izjavil:

Invictus je izjavil:

Mufasa je izjavil:


17" mbpro retina?!

Pa zraven še 4 sloti z M.2 SSD kartice ...

To bodo žal ostale samo mokre sanje ...

Premalo uporabnikov 17" zaslonov pri Applu.

Saj to veš, da Applov 17" prenosnik ne obstaja? Vsaj ne že nekaj let. Retina ni obstajal nikoli.

A tebe mal daje bralno razumevanje?

Kje pa sem napisal da obstaja?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

RejZoR ::

Mavrik je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Me prav zanima če se res ne bi dalo premostit gretja z uporabo heatpipov, ki bi razpeljali toploto na hrbtno stran, ki bi bila iz kovine. Pač namesto ventilatorja. Glasen ali ne, je vrtljiv del, ki bo srkal prah in prej ali slej odpovedal. Za ta del mi je všeč pri tablicah, da so povsem pasivne, aka nič gibljivih delov.


Problem je da potem tablice ne bi mogel več držati, ker bi se ti segrevala v rokah - podobno recimo kot 15" rMBPji, ki se spodaj segrejejo dovolj, da delo na kolenih ni več udobno.


Tud če bi razpršil toploto čez površino (ne na eno točko)?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

techfreak :) ::

Saj MBP je cel iz aluminija in se toplota prenasa, res pa je na dolocenih mestih topleje, recimo spodnja stran ter nad tipkovnico. Je pa potrebno vedeti da se ventilator nikoli ne ugasne, kar pomaga pri hlajenju.

CrashOver ::

GPS bi mogo met...

darkolord ::

Tud če bi razpršil toploto čez površino (ne na eno točko)?
Ja. Samo s sevanjem in naravno konvekcijo je hlajenje nekaj magnitud slabše.

trnvpeti ::

lopov ::

LuiIII je izjavil:

Ja vidim da bo tole res moj naslednji personal assistent: One Note, pen (škoda ker ni Wacom) za skiciranje, mail, Lightroom, custom navigacija, Power Point,...


Dajmo še mal počakat, mogoče se pa ta novotarija z N-trig obnese :) Sicer sem nekje prebral da je enaka tehnologija vgrajena v nekatere Dell naprave in lastniki v povprečju niso navdušeni. Pa to z baterijo ... A je res Wacom edini proizvajalec katerega peresa ne potrebujejo baterij? Glede na ceno S3 bi komot obdržal Wacom ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

roli ::

lopov je izjavil:

LuiIII je izjavil:

Ja vidim da bo tole res moj naslednji personal assistent: One Note, pen (škoda ker ni Wacom) za skiciranje, mail, Lightroom, custom navigacija, Power Point,...


Dajmo še mal počakat, mogoče se pa ta novotarija z N-trig obnese :) Sicer sem nekje prebral da je enaka tehnologija vgrajena v nekatere Dell naprave in lastniki v povprečju niso navdušeni. Pa to z baterijo ... A je res Wacom edini proizvajalec katerega peresa ne potrebujejo baterij? Glede na ceno S3 bi komot obdržal Wacom ...

N-trig je grozen. Imam od Fujitsuja tablico (Stylistic q550 - sicer še malo star model, ki default pride z win 7) in tale ntrig je blazno smotan. Ko dela je sicer v redu ampak driverjem se včasih kar malo sfuzla, podpora za win 8 je pa še slabša. Sicer so vsaj to morda že popravili.

---------

V splošnem naj si te novodobne tablice nekam vtaknejo. Convertible zadev praktično ni mogoče kupiti ali pa so drage, ko hudič.

Tole je idealno:
http://www.amazon.co.uk/Fujitsu-13-3-in...

Kar ni idealno je seveda cena. Ampak klasičen tablet, z spodobnimi specsi in pisalom je to kar si želim.

Da bi kaj takega predstavil Apple so verjetno pobožne želje. Ker, če bi letim v trgovino prvo minuto. Vsaj dokler poganja polnokrvni Mac OS in ne iOS.

Sem se pa danes nasmejal, ko sem našel 20" tablet (ja 20") z 4k zaslonom:
http://business.panasonic.co.uk/compute...
http://www.r00li.com

techfreak :) ::

trnvpeti je izjavil:

čudi me, da apple nic ne razmislja v hibrid smeri

Vprašanje koliko je sploh zanimanja za kaj taksnega ter kaksne prednosti zadeva prinasa.

Edini plus ki ga vidim je dejstvo da imas samo eno napravo namesto dveh. Torej doma za mizo ter v sluzbi imas zadevo dockano na njej pa priklopljen zunanji zaslon ter ostalo periferijo, na poti oz. drugje pa imas tablico, z dodatno tipkovnico pa fejkas prenosnik.

Osebno mi je za tablico 10" že malo preveliko, prenosnika pod 13" pa ne bi imel in sem kar prepričan da je pri drugih podobno.

Pri vsem tem je pa potrebno vedeti da moramo za dobro uporabniško izkušnjo imeti popolnoma ločen dizajn, na desktopu ti veliki gumbi in touch nič kaj ne pomaga, v tablet načinu pa pač nimaš fizične tipkovnice/miške.

techfreak :) ::

roli je izjavil:

V splošnem naj si te novodobne tablice nekam vtaknejo. Convertible zadev praktično ni mogoče kupiti ali pa so drage, ko hudič.

Tole je idealno:
http://www.amazon.co.uk/Fujitsu-13-3-in...

Kaj te pa moti pri Yogi? http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
Cena je primerljiva s podobnimi ultrabooki. Zadevo sem imel sicer prednaročeno, ampak bi zaradi težav pri dobavi moral čakati 2 meseca in sem se raje za nekaj drugega odločil.

roli ::

techfreak :) je izjavil:

roli je izjavil:

V splošnem naj si te novodobne tablice nekam vtaknejo. Convertible zadev praktično ni mogoče kupiti ali pa so drage, ko hudič.

Tole je idealno:
http://www.amazon.co.uk/Fujitsu-13-3-in...

Kaj te pa moti pri Yogi? http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
Cena je primerljiva s podobnimi ultrabooki. Zadevo sem imel sicer prednaročeno, ampak bi zaradi težav pri dobavi moral čakati 2 meseca in sem se raje za nekaj drugega odločil.

Vse. Skoraj.

Obupno dizajnirana zadeva - sploh v tablet načinu. Kdo si je izmislil ta obupen mehanizem lomljenja? Ne moreš imeti tipkovnice na dnu, ko si v tablet načinu. In nima pen inputa. To sta dva dovolj velika razloga. Cena je sicer kar ok.

Ampak potem bi raje vzel to:
http://www.amazon.de/gp/product/B00F2JW...
Temu dejansko ne manjka nič (razen mogoče malo boljši specsi).

Ali to:
http://www.computeruniverse.net/product...

Ali to:
http://www.computeruniverse.net/en/prod...
(za tega se da dodatno nabaviti aktivno pisalo)

Vsi ti trije so mi veliko bolj všeč kot Yoga. Če bi imel confirmation, da na katerem res dela Mac OS (hackintosh) kot bi moral bi ga pa verjetno skoraj že naročal.
http://www.r00li.com

techfreak :) ::

No torej je se vecja izbira. Sicer pa kaj taksnega se verjetno splaca samo v primeru uporabe Windowsa, saj ti drugje touch screen bolj malo pomaga.

Sploh pri hackintoshu kjer OS ni niti priblizno namenjen touch zaslonom poleg tega pa bi verjetno ne bi bilo niti gonilnikov za uporabo toucha.

mirancar ::

techfreak :) je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

čudi me, da apple nic ne razmislja v hibrid smeri

Vprašanje koliko je sploh zanimanja za kaj taksnega ter kaksne prednosti zadeva prinasa.

Edini plus ki ga vidim je dejstvo da imas samo eno napravo namesto dveh. Torej doma za mizo ter v sluzbi imas zadevo dockano na njej pa priklopljen zunanji zaslon ter ostalo periferijo, na poti oz. drugje pa imas tablico, z dodatno tipkovnico pa fejkas prenosnik.

Osebno mi je za tablico 10" že malo preveliko, prenosnika pod 13" pa ne bi imel in sem kar prepričan da je pri drugih podobno.

Pri vsem tem je pa potrebno vedeti da moramo za dobro uporabniško izkušnjo imeti popolnoma ločen dizajn, na desktopu ti veliki gumbi in touch nič kaj ne pomaga, v tablet načinu pa pač nimaš fizične tipkovnice/miške.

če tko gledaš imaš prav, dobiš težko tablico in crap prenosnik

darkolord ::

techfreak :) je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

čudi me, da apple nic ne razmislja v hibrid smeri

Vprašanje koliko je sploh zanimanja za kaj taksnega ter kaksne prednosti zadeva prinasa.

Edini plus ki ga vidim je dejstvo da imas samo eno napravo namesto dveh. Torej doma za mizo ter v sluzbi imas zadevo dockano na njej pa priklopljen zunanji zaslon ter ostalo periferijo, na poti oz. drugje pa imas tablico, z dodatno tipkovnico pa fejkas prenosnik.

Osebno mi je za tablico 10" že malo preveliko, prenosnika pod 13" pa ne bi imel in sem kar prepričan da je pri drugih podobno.

Pri vsem tem je pa potrebno vedeti da moramo za dobro uporabniško izkušnjo imeti popolnoma ločen dizajn, na desktopu ti veliki gumbi in touch nič kaj ne pomaga, v tablet načinu pa pač nimaš fizične tipkovnice/miške.
Prednost je ta, da imaš super prenosno napravo, ki je praktično enako zmogljiva kot prenosnik, lahko pa funkcionira še kot tablica (s tem, da počne precej več kot običajne tablice). Če nisi zahteven uporabnik (ali gejmer), ga pa doma/v službi še vržeš na dock in ti brez težav nadomesti še desktop.

Imam že precej let odličen 12" 4:3 prenosnik, za katerega dolgo ni bilo nobene prave zamenjave - vse razne 12-13" zadeve so precej večje (zaradi 16:9 zaslona), brez da bi mi nudile karkoli več. Manjše zadeve imajo že preveč kompromisov, kar je pa večje od 13-14", pa itak ni več "prenosnik".

Tole zgleda praktično drop-in replacement za moje staro čudo, s tem da je 3-4x tanjši, pol lažji in precej zmogljivejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Nummy ::

lopov je izjavil:

LuiIII je izjavil:

Ja vidim da bo tole res moj naslednji personal assistent: One Note, pen (škoda ker ni Wacom) za skiciranje, mail, Lightroom, custom navigacija, Power Point,...


Dajmo še mal počakat, mogoče se pa ta novotarija z N-trig obnese :) Sicer sem nekje prebral da je enaka tehnologija vgrajena v nekatere Dell naprave in lastniki v povprečju niso navdušeni. Pa to z baterijo ... A je res Wacom edini proizvajalec katerega peresa ne potrebujejo baterij? Glede na ceno S3 bi komot obdržal Wacom ...

JA na žalost je res tako, ker ima wacom patent na tehnologijo peresa brez baterije... Nekje sem enkrat najdu eno tablico enega XY proizvajalca in so claim-ali da pero nima baterij, samo je bila bojda natančnost totalno v qrcu.

noraguta ::

ma baterija je še najmanjši problem. Problematični so ponavadi drajverji in podpora v programih za stopnjo pritiska.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

trnvpeti ::

vse mora biti popolno, da se bo zacelo prodajati
teza, cena, baterija, uporabnost, hlajenje,...

boolsheat ::

Podjetja so menda navdušena nad S3, naročila presegajo vsa pričakovanja.

Lonsarg ::

Moj Dell Venue 8 Pro ima od Synaptics stylus. Gre za neke vrste beta verzijo, ker gre za prvo napravo z Synaptics stylusom na trgu ampak najnovejši driverji in najnovejša izdaja Stylusa, ki ga imam deluje super! Res je, da nisem sprobal profesionalnih aplikacij, najbrž za to še vedno potrebuješ Wacom, ampak OneNote, uporaba kot miška v desktop modu in za kaj malega narisat je SUPER.

Karkršnakoli naprava v šoli brez stylusa nima kaj iskati, je neuporabna... Je pa res, da jaz imam rad A5 format in bi si zapiske dosti raje delal na mojega 8" tableta, kot na 12" Surface, itak ko delaš zapiske kar naprej nove vrstice delaš in ti dodatna širina ne pomeni dosti.

techfreak :) ::

darkolord je izjavil:

Prednost je ta, da imaš super prenosno napravo, ki je praktično enako zmogljiva kot prenosnik, lahko pa funkcionira še kot tablica (s tem, da počne precej več kot običajne tablice). Če nisi zahteven uporabnik (ali gejmer), ga pa doma/v službi še vržeš na dock in ti brez težav nadomesti še desktop.

Imam že precej let odličen 12" 4:3 prenosnik, za katerega dolgo ni bilo nobene prave zamenjave - vse razne 12-13" zadeve so precej večje (zaradi 16:9 zaslona), brez da bi mi nudile karkoli več. Manjše zadeve imajo že preveč kompromisov, kar je pa večje od 13-14", pa itak ni več "prenosnik".

Tole zgleda praktično drop-in replacement za moje staro čudo, s tem da je 3-4x tanjši, pol lažji in precej zmogljivejši.

Velikost se mogoce gre, ampak se vseeno (vsaj taksno je moje mnenje) nimas pravega prenosnika ker ni trdne tipkovnice (in ga lahko samo na mizi uporabljas), ter tudi tablice nimas ker je 12" pac preveliko za uporabo.

trnvpeti ::

za tablico 12" je cisto ok
800g tudi ni tako veliko (ipad1 je imel koliko , 700g)

Mavrik ::

techfreak :) je izjavil:


Velikost se mogoce gre, ampak se vseeno (vsaj taksno je moje mnenje) nimas pravega prenosnika ker ni trdne tipkovnice (in ga lahko samo na mizi uporabljas), ter tudi tablice nimas ker je 12" pac preveliko za uporabo.


Ma to si zdaj malo zmišljuješ. Prednost Surfaca je RAVNO v tem da nimaš trdne tipkovnice, ki tako najeda ko hočeš karkoli na poti narediti s prenosnikom. V večini primerov ne rabiš polne tipkovnice ko si zunaj in je opletanje s prenosnikom na sestankih, kavah, etc. samo cokla. Prideš domov, vtakneš v dock in maš nenadoma popolnoma normalen računalnik. Obenem so pa tablice bistveno hitreje pripravljene za delo kot pa kerikoli prenosnik (vključno z Maci), kar je spet bistven plus na poti oz. sestanku, ko hočeš komu kak demo pokazat.

Na tej točki moraš res pisati romane na poti da kupiš kakega Aira namesto te tablice.
The truth is rarely pure and never simple.

Lonsarg ::

Točno to, enako velja za "uporabo laptopa/surface na kolenih". Vsak lastnik laptopa si ko postavi laptop na svoja kolena želi, da bi se ta spremenil v tablet! Ok mogoče eni ljudje, ki so zacementirani ne, ampak ko bi probali ne bi hoteli več na laptop brez mize, ni šans. Če ni mize imaš tablet, to je to. Če pa je miza, pa samo brskaš po internetu pa je tudi tablet bolj priročen, ker zaseda manj prostora, sploh na kakih sestankih in kavah, kot zgoraj omenjeno.

In torej ni Surface 3 noben kompromis kar se laptop funkcionalnosti tiče, ker na mizi funkcionira čisto kot navadni laptop, drugje pa itak hočeš tablet. No je pa kompromis v vlogi tableta, ker tam dostikrat hočeš kaj manjšega. Ljudje, ki nujno rabijo več velikosti bodo pač imeli tablete različnih velikosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

trnvpeti ::

kako bi bil stabilen surface na kolenih na busu , na kavcu, z tipkovnico
kaksen video?

hibridi bodo naslednji hit

Motion ::

nekaj se šušlja po internetu čeprav nič potrjenega, naj bi samsung plačau wacomu za ekskluzivno uporabo njihove tehnologije.

Nummy ::

Motion je izjavil:

nekaj se šušlja po internetu čeprav nič potrjenega, naj bi samsung plačau wacomu za ekskluzivno uporabo njihove tehnologije.


Sploh ni res. Wacom se zaveda da imajo monopol in so pripravljeni z vsemi podjetji sodelovati, samo da bodo vlekli poštene denarce iz tega.

Govorilo se je, da naj bi tudi tanova appple-ova ipad tablica imela 12" ekran na 4K resoluciji skupaj zraven pa wacom pisalo.

Govori se marsikaj, vendar se malo naredi.
Wacom je samostojna firma in do sedaj so sodelovali z lepim številom drugih podjetij in njihova pisala se najdejo v kar veliko izdelkih.

k4vz0024 ::

Vse lepo in prav. Ko pa si na terenu in se ti izprazni baterija, vtičnice pa ni, je uporabna le za podlago papirju....:D

Naj naredijo, da lahko priklopiš ali zamenjaš dodatno baterijo.

roli ::

techfreak :) je izjavil:

No torej je se vecja izbira. Sicer pa kaj taksnega se verjetno splaca samo v primeru uporabe Windowsa, saj ti drugje touch screen bolj malo pomaga.

Sploh pri hackintoshu kjer OS ni niti priblizno namenjen touch zaslonom poleg tega pa bi verjetno ne bi bilo niti gonilnikov za uporabo toucha.

Touch screen večinoma nikoli ni bil problem pri teh zadevah. Praktično vedno te zadeve emulirajo miško in rabijo dodatne driverje samo za kake napredne featurje (palm rejection, razne gesture, gumbi, ...). Poleg tega pa imaš Touch-base ( http://touch-base.com/ ) s katerim so ljudje kar zadovoljni.

Moj point sicer obstaja. Transformerji so redki, ko hudič (dragi prav tako). Nekateri med njimi pa so res obupno dizajnirani. Tisti zgornji Fujitsu, ki sem ga prilimal je sicer super. Ampak kupil bi ga pa samo, če bi bila cena nižja za tistih 800€.

Mogoče je stvar samo v tem. Jaz iščem laptop, ki se občasno lahko spremeni v tablico. Svet pa nekako leti v obratno smer in vsi delajo tablice, ki se lahko spremenijo v laptop. To je dobro za media consumption device nikakor pa ni preveč uporabno za kako programiranje ali kaj podobnega kjer je dobra tipkovnica nujna.
http://www.r00li.com

LuiIII ::

Surface Pro 3 je lahko tudi dream zadeva za direktno delo na terenu. Seveda pa je vse odvisno od svetilnosti ekrana.

hojnikb ::

http://www.anandtech.com/show/8048/wind...

evo še en korak poceni windows tabletov... 16GB in 1GB requrment :)
#brezpodpisa

Mavrik ::

LuiIII je izjavil:

Surface Pro 3 je lahko tudi dream zadeva za direktno delo na terenu. Seveda pa je vse odvisno od svetilnosti ekrana.


Po testih naj bi mel eno najboljših - približno isto kot iPad Air.
The truth is rarely pure and never simple.

hojnikb ::

http://anandtech.com/show/8063/toshiba-...
končno poceni tableti z polnokrvnimi winsi ;)
#brezpodpisa

Lonsarg ::

No, meni je že 300€ poceni za polnokrvno 8" Windows tablico. Ampak ja, 200€ je še bolj poceni;)

hojnikb ::

če bo mela stvar 32GB placa pa ene 2GB rama in nebo več kot 180€ v tujini, mogoče celo razmislim o stvari :)
#brezpodpisa
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup surface pro 4

Oddelek: Pomoč in nasveti
284329 (2984) billy
»

Microsoft predstavil Surface Laptop in Windows 10 S

Oddelek: Novice / Windows Mobile
187258 (1676) mtosev
»

Linija Surface v zadnjih dveh letih prinesla 1,7 milijard dolarjev izgube (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6222084 (16101) LuiIII
»

Microsoft je predstavil novo generacijo tablic Surface

Oddelek: Novice / Windows Mobile
4517154 (14527) celada
»

Surface Pro januarja za tisočaka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
18332063 (27373) Okapi

Več podobnih tem